• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפורו של דייג

Dayagos

משתמש רגיל
דירוג
182
היי חברים,
בן 22, חדש בפורום וחוסך מאז הכניסה לקבע.
עד כה חיסכון של כ-65 אשח
מתוכם החלוקה כרגע:
48.5 אשח בקופת גמל להשקעה מניות פלוס של אלטשולר שחם, דמי ניהול 0.39, ניתן לראות כאן
16.5 אשח בעו"ש בבנק אוצר החייל.
נכון להיום הכנסה של כ-7,000 ש"ח בחודש מתוכם חוסך 5,000 שעוברים בהוראת קבע לקופת גמל להשקעה, מה שנשאר מה2,000 נשאר בעו"ש.
כרגע לומד באוניברסיטה הפתוחה, בינתיים משלם את הקורסים מהפיקדון הצבאי.

מטרת העל היא כמובן להגיע לעצמאות כלכלית.
בינתיים אנסה ללמוד את השוק ואת האפשרויות שבו ולנהל לעצמי את תיק ההשקעות.
אשמח להתייעצות מאנשים שמבינים, האם הקופה של אלטשולר אטרקטיבית ועדיפה מבחינת דמי הניהול או שכדאי להוציא את הכסף ולבנות תיק בעצמי?

אעדכן את הפוסט הזה כל חודש על מנת לראות התקדמות.
תודה לעוזרים :)

נכון להיום הכנסה של כ-7,000 ש"ח בחודש מתוכם חוסך 5,000 שעוברים בהוראת קבע לקופת גמל להשקעה, מה שנשאר מה2,000 נשאר בעו"ש.
כרגע לומד באוניברסיטה הפתוחה, בינתיים משלם את הקורסים מהפיקדון הצבאי.
לחסוך 5000 בחודש תוך כדי לימודים בגיל 22 זה מאוד מרשים.
בהצלחה

בינתיים אנסה ללמוד את השוק ואת האפשרויות שבו ולנהל לעצמי את תיק ההשקעות.
אשמח להתייעצות מאנשים שמבינים, האם הקופה של אלטשולר אטרקטיבית ועדיפה מבחינת דמי הניהול או שכדאי להוציא את הכסף ולבנות תיק בעצמי?
בלי לחץ. גם הזמן שלך הוא משאב חשוב. הכסף כרגע מטופל, ואתה לומד. כשתדע מספיק בשביל להיות בטוח שאתה מסוגל לנהל את הכסף שלך טוב מאלטשולר לא תשאל מה אחרים חושבים.
שים לב שרווח זה לא רק כסף. יש רווחים לא מדידים כמו עצמאות, משפחה, עיניין, ביטחון עצמי ועוד. אתה צעיר, ולומד, ועדיף שתלמד תשקיע ותתפתח בכיוונים שמעניינים אותך. אם ניהול כספים מעניין אותך - נהדר. אם לא אז כניראה תרוויח יותר מהתפתחות בכיוון שמעניין אותך מאשר משיפור ביצועי התיק.

אם ניהול כספים מעניין אותך - נהדר
בעיניי זה לא משנה אם זה מעניין אותך או לא, זה הכסף שלך, ואתה היחיד שיהיה איכפת לו ממנו.
(גם לאחרים איכפת מהכסף שלך, כלומר להפוך אותו לשלהם).

מה אתה לומד?
מדעי המחשב
בלי לחץ. גם הזמן שלך הוא משאב חשוב. הכסף כרגע מטופל, ואתה לומד. כשתדע מספיק בשביל להיות בטוח שאתה מסוגל לנהל את הכסף שלך טוב מאלטשולר לא תשאל מה אחרים חושבים.
שים לב שרווח זה לא רק כסף. יש רווחים לא מדידים כמו עצמאות, משפחה, עיניין, ביטחון עצמי ועוד. אתה צעיר, ולומד, ועדיף שתלמד תשקיע ותתפתח בכיוונים שמעניינים אותך. אם ניהול כספים מעניין אותך - נהדר. אם לא אז כניראה תרוויח יותר מהתפתחות בכיוון שמעניין אותך מאשר משיפור ביצועי התיק.
מסכים איתך לגמרי, הסיבה העיקרית שבגללה התחלתי ללמוד היא בשביל להמשיך להתפתח תוך כדי צבירת ניסיון בצבא. יחד עם זאת, מנסה ללמוד לאט לאט על אפיקי השקעה ועל הדרך הנכונה עבורי להשקיע.
ראיתי לדוגמה שלמרות שאני באפיק מנייתי באוקטובר האחרון היו ירידות לא נעימות ולא נלחצתי והמשכתי להעביר כסף כל חודש ואני מקווה לשמור על קור רוח ולדבוק בתכנית גם בהמשך.
בעיניי זה לא משנה אם זה מעניין אותך או לא, זה הכסף שלך, ואתה היחיד שיהיה איכפת לו ממנו.
(גם לאחרים איכפת מהכסף שלך, כלומר להפוך אותו לשלהם).
תראה בסופו של דבר אני כן יכול להשקיע את הכסף במדדים וכו', השאלה הייתה האם המוצר שלהם הוא אפיק השקעה טובה עם דמי ניהול 0.39 מהצבירה.

תודה לכולם

נערך לאחרונה ב:
תראה בסופו של דבר אני כן יכול להשקיע את הכסף במדדים וכו', השאלה הייתה האם המוצר שלהם הוא אפיק השקעה טובה עם דמי ניהול 0.39 מהצבירה
תלוי ביחס למה. ביחס לזה שלא תשקיע, ברור שכן.
ביחס לתיק שבנית בעצמך בקרוב ל-0 דמי ניהול, אז כנראה שלא.

אבל התגובה שלי הייתה ל @AIML שטען שאם כסף לא מעניין אותך אז לא שווה ללמוד את הנושא. אני טוען שחובה ללמוד את הנושא.

עכשיו ה0.39 זה סכום קטן, לא כי דמי הניהול נמוכים, אלא כי הצבירה שלך נמוכה. תחשוב מה יהיה לך בעוד 10 שנים ואם עדיין שווה לשלם 0.39.

עם זאת, מסכים כי הלימודים יכולים להיות מקפצה כלכלית אדירה ושווה להשקיע בו. לא רואה למה לא ביחד. הנושאים הפיננסיים לא כאלה מורכבים. במיוחד אם יש לך ראש למדמ"ח :)

@AIML שטען שאם כסף לא מעניין אותך אז לא שווה ללמוד את הנושא
זה לא מה שטענתי. ללמוד אך ורק מה שמעניין אותך -- אין דבר כזה. תמיד ללמוד, תמיד לשאול, תמיד לפקפק, לבקר ולחפש את הטעות, ותמיד לחשוב לבד ולא להסתמך על "אמרו". להיות ראש גדול ולהצטין במה שאתה עושה. זה גם יותר מעניין וגם יותר מקדם, וכמו שאמרת - אף אחד לא ידאג לך טוב יותר ממך בעצמך. במקרה להלן - מעצם השאלה ברור שפוט"ש בודק שואל ולומד את הנושא. מה שאמרתי זה הכל בפרופורציה. כסף זה לא הכל בחיים ואין לחץ. יעבור הרבה מאד זמן עד שה0.4% דמי ניהול לאלטשולר, כולל דריבית, יתחילו להיות משמעותיים ביחס למשכורות.

כמו שכתבתי הלימודים יורדים מהפיקדון, ואני ישן בבית של ההורים, ככה שכל ההוצאות שלי הן מותרות.
תודה על התגובה!
רוב האנשים בגילך ממלצרים ושומרים את הפיקדון לקורס ברמנים.

הקואורדינציה שלי על הפנים ואני לא אוהב אלכוהול, לא חושב שלהיות ברמן זה בשבילי.

הדייג ממשיך להתקדם וסך חסכונותיו כעת 90 אש"ח
בנוסף עברתי לגור עם בת הזוג שלי מה שכמובן מוריד את אחוז החסכון החודשי, סיימנו לרהט את הבית עם מתנות והרבה מוצרים יד שנייה במחיר מעולה.
בנוסף בקרוב משתחרר מצה"ל וחתמתי על חוזה עבודה בחוץ עם משכורת שתאפשר לי לחסוך משמעותית יותר.

מתרגש לקראת התחלות חדשות :)

עדכון תקופתי (נראה שמעתה ואלך אעבור לעדכונים ~רבעוניים)
אז כאמור השתחררתי מצה"ל ואחרי תקופת אבטלה קצרה התחלתי לעבוד.
בריף קצר על העשייה בתקופה הזאת:
1. החסכונות שלי טפחו לכ-100 אשח (הידד, בדרך הנכונה!)
2. נפתחה לי קרן השתלמות במקום עבודה החדש
3. הספקתי לסיים עוד 3 קורסים לא קלים באוניברסיטה הפתוחה, כעת קצת יותר משליש תואר מאחוריי.
4. מאוד שמח על המעבר עם בת הזוג שלי, תחושת עצמאות שעוד לא הייתה לי.

שמח לכתוב כאן על ההתקדמות, פתאום הרבה דברים קטנים מרגישים כמו התקדמות גדולה.
עד הפעם הבאה,
דייגוס.

נראה מעולה. אפשר לדעת איך קבלת דמי ניהול של 0.39 בגמל להשקעה? דרך מועדון כלשהו?
לפי הבנתי הם לוקחים סביבות ה0.7

נראה מעולה. אפשר לדעת איך קבלת דמי ניהול של 0.39 בגמל להשקעה? דרך מועדון כלשהו?
לפי הבנתי הם לוקחים סביבות ה0.7

הטבת מועדון חבר

תלוי ביחס למה. ביחס לזה שלא תשקיע, ברור שכן.
ביחס לתיק שבנית בעצמך בקרוב ל-0 דמי ניהול, אז כנראה שלא.

אבל התגובה שלי הייתה ל @AIML שטען שאם כסף לא מעניין אותך אז לא שווה ללמוד את הנושא. אני טוען שחובה ללמוד את הנושא.

עכשיו ה0.39 זה סכום קטן, לא כי דמי הניהול נמוכים, אלא כי הצבירה שלך נמוכה. תחשוב מה יהיה לך בעוד 10 שנים ואם עדיין שווה לשלם 0.39.

עם זאת, מסכים כי הלימודים יכולים להיות מקפצה כלכלית אדירה ושווה להשקיע בו. לא רואה למה לא ביחד. הנושאים הפיננסיים לא כאלה מורכבים. במיוחד אם יש לך ראש למדמ"ח :)

בקופת הגמל הבחור פטור ממס, שזה יתרון להמשיך להשקיע בה.
אתה יכול להסביר איך היית משלם פחות דמי ניהול אבל נהנה מפחות תשלום מס במצב שלו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
נ סיפורו של נטול גלוטן יומני מסע אישיים 50
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 27
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אחזקה של חברה זרה הנסחרת בny - חשוף למס ירושה? שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4

נושאים דומים

Back
למעלה