• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק

patza

משתמש רשום
דירוג
3
היי,
בן 31, למדתי בעבר הנדסת חשמל (לא סיימתי), ואז עברתי להנדסה אזרחית באוניברסיטה (וסיימתי).
את המעבר עשיתי בגלל לימודים קשים מידי ופוביה מתכנות ומחשבים (וחוסר אהבה לזה)- למרות שעברתי את הקורסים.

היום לאחר 3 שנים בתחום ועם משכורת טובה יחסית ורכב חברה, עדיין לא מרגיש מסופק. אני משחק את המשחק ורב עם קבלנים, אבל לא כיף לי. זה לא באופי שלי. אין לי את האומץ ולא הגיוני לעשות הסבה.
אם הייתי יכול להחזיר את הגלגל הייתי לומד מדמ"ח, סובל בשקט אבל נהנה מכסף ותנאים. או בקיצור כלוב של זהב מלא טוב :)

חלום שלי לעשות מכה (בנדל"ן נגיד) ולעוף. חלום אחר זה להקים עסק להוראה לנוער מוכשר (יש לי כמה רעיונות), אני עושה גם שיעורים פרטיים וזה הדבר היחידי שמביא לי סיפוק.

לא יכול לעזוב את העבודה, בכל זאת יש משכנתא וכו', אני בן אדם מאוד ריאלי. חושב לקנות עוד נכסים או כל דבר.
כמה שאלות (לא קשורות):
1. מה קורה להייטקיסטים שעובדים בפיתוח תכנה בגיל 50? האם השוק באמת קשוח והם לא מוצאים עבודה?
2. איך אני יכול לפתוח עסק לימודי של 5-10 תלמידים? (על כל היבטיו)
3. משפטי נחמה יעזרו מאוד לגבי עבודתי הנוכחית.

איך אני יכול לפתוח עסק לימודי של 5-10 תלמידים? (על כל היבטיו)
אתה יכול ליצור קורסים ולמכור אותם ברשת להרבה יותר מ-10 תלמידים, בעברית ובאנגלית.
אתה צריך פלטפורמה מתאימה, שיווק ואינטגרציה למייל. העלות בין הפלטפורמות (באנגלית) יכולה לנוע בין 30$ ל- 400$ לחודש, ויכולות להיות עוד עלויות חוץ מהתשלום החודשי, כמו עמלת סליקה של כ''א למשל.

משפטי נחמה יעזרו מאוד לגבי עבודתי הנוכחית.
צריך להגיד תודה שיש עבודה. יש המון מובטלים. תחשוב מה היית עושה אם לא היתה לך עבודה, איך היית משלם את המשכנתא? (מן הסתם אי אפשר לדחות את תשלומי המשכנתא עד אין סוף). יש כאלה שנאלצו לעבור לעבודה אחרת לגמרי ממה שהם עושים כי הם סגרו את העסק\פיטרו אותם וכו'.
תסתכל על הדברים החיוביים שיש בעבודה שלך.

האמת רעיון מעולה!
וזה גם עודד אותי, תודה :)

היי,
בן 31, למדתי בעבר הנדסת חשמל (לא סיימתי), ואז עברתי להנדסה אזרחית באוניברסיטה (וסיימתי).
את המעבר עשיתי בגלל לימודים קשים מידי ופוביה מתכנות ומחשבים (וחוסר אהבה לזה)- למרות שעברתי את הקורסים.

היום לאחר 3 שנים בתחום ועם משכורת טובה יחסית ורכב חברה, עדיין לא מרגיש מסופק. אני משחק את המשחק ורב עם קבלנים, אבל לא כיף לי. זה לא באופי שלי. אין לי את האומץ ולא הגיוני לעשות הסבה.
אם הייתי יכול להחזיר את הגלגל הייתי לומד מדמ"ח, סובל בשקט אבל נהנה מכסף ותנאים. או בקיצור כלוב של זהב מלא טוב :)

חלום שלי לעשות מכה (בנדל"ן נגיד) ולעוף. חלום אחר זה להקים עסק להוראה לנוער מוכשר (יש לי כמה רעיונות), אני עושה גם שיעורים פרטיים וזה הדבר היחידי שמביא לי סיפוק.

לא יכול לעזוב את העבודה, בכל זאת יש משכנתא וכו', אני בן אדם מאוד ריאלי. חושב לקנות עוד נכסים או כל דבר.
כמה שאלות (לא קשורות):
1. מה קורה להייטקיסטים שעובדים בפיתוח תכנה בגיל 50? האם השוק באמת קשוח והם לא מוצאים עבודה?
2. איך אני יכול לפתוח עסק לימודי של 5-10 תלמידים? (על כל היבטיו)
3. משפטי נחמה יעזרו מאוד לגבי עבודתי הנוכחית.
א. תן הצצה
ב. איני חיב"ס וחושב שכל יום צריך להיות גן עדן וסיפוק עילאי כמובן, מאידך גיסא, "לסבול בשקט" בחיים יוביל אותך למרמור, סרטס ולשלל מרעין בישין. לכן:
ג. תתחיל הילוך 1, תציב יעד לחודש הבא וכן הלאה, תהייה טוב, אמין ונעים לבריות, כל השאר יסתדר מעצמו !.
ד. מבחינתי, אין דבר עצוב יותר מלראות אדם קם בבוקר עומד בפקק לעבודה שהוא לא אוהב, סובל וחוזר חלילה.

* לקחת את הנ"ל בפרופורציה המתאימה.
** בהצלחה אח יקר.

טוב, קודם כל אני לא מבין עבור מה אתה צריך נחמה בכלל. נשמע שאתה במקום די טוב ויש לך לבטים רגילים לגמרי של מישהו שרוצה ״להחליף סוס״.
בנוגע לגורלם של אנשי תוכנה בני 50 או וואטאבר, לא קורה איתם שום דבר מיוחד. סיפורי הבלהות שבמיתון האחרון אהבו לחגוג עליהם אלה מקרים לא מייצגים. אנשים שהפכו לא-רלוונטיים עוד בזמן עבודתם ולא טרחו להתעדכן, זה הסיפור על רגל אחת. וגם לכל מיני מנהלים למיניהם קשה למצוא עבודה באותה רמה אם הם מפוטרים - זה אחד הסיכונים בהתפתחות להנהלה.

תחפש בחור בשם עידו מרבך, מלמד מתמטיקה ופיסיקה והקים אתר שמוכר את הקורסים שלו במחיר ממש נוח וממה שאני יודע הולך לו מאוד טוב(בעיקר כי הוא מורה ברמה מאוד גבוה אבל גם הפלטפורמה הבנתי אחלה), זה מודל מאוד טוב כי אתה מקליט את עצמך רק פעם אחת והכמות כסף שאתה יכול להרוויח מזה בתאוריה אין סופית, אתה יכול כמובן להציע גם שיעורים פרטיים או פורום תמיכה אקסטרה וכדומה

עם משכורת טובה יחסית ורכב חברה, עדיין לא מרגיש מסופק

סובל בשקט אבל נהנה מכסף ותנאים. או בקיצור כלוב של זהב מלא טוב :)

שים לב שמדבריך גם כרגע אתה נמצא באשלית הכלוב מצופה זהב, רק רוצה להרחיב את גודל התא...

אבל לא כיף לי. זה לא באופי שלי. אין לי את האומץ ולא הגיוני לעשות הסבה.

חלום אחר זה להקים עסק להוראה לנוער מוכשר (יש לי כמה רעיונות), אני עושה גם שיעורים פרטיים וזה הדבר היחידי שמביא לי סיפוק.
המקום שאתה נמצא בו כרגע מאפשר לך להקדיש זמן, לעסוק ולהתפתח בתחום שנותן לך תחושה של משמעות. בהסבה להייטק גם את המעט הזה לא תוכל לעשות, בגלל תובענות המקצוע וההתמודדות עם הרתיעה ממנו.

כלוב מזהב זו הונאה לא הנאה. הנוחות גדולה יותר אבל גם הסבל.

נערך לאחרונה ב:
שים לב שמדבריך גם כרגע אתה נמצא באשלית הכלוב מצופה זהב, רק רוצה להרחיב את גודל התא...

המקום שאתה נמצא בו כרגע מאפשר לך להקדיש זמן, לעסוק ולהתפתח בתחום שנותן לך תחושה של משמעות. בהסבה להייטק גם את המעט הזה לא תוכל לעשות, בגלל תובענות המקצוע וההתמודדות עם הרתיעה ממנו.

כלוב מזהב זו הונאה לא הנאה. הנוחות גדולה יותר אבל גם הסבל.
מניסיון אישי?

1. תכנות זה כיף. יש מלא קורסים באינטרנט, בכל מיני רמות. אתה יכול לגמרי להתעסק בזה בתור תחביב... ולראות אם בא לך לעשות את זה בתור מקצוע... ממליץ להתחיל מ WEB. תראה תוצאות הכי מהר. בתור שינוי קריירה זאת לא בחירה טריוויאלית... אתה תתחיל מ0, לא יודע כמה זה כיף. תלוי בך בסופו של דבר.

2. זה נשמע כאילו מה שבא לך זה ללמד... למה שלא תדבר עם אנשים שזה המקצוע שלהם ובנו סביב זה עסק? הכיוון של מכירת קורסים יכול להיות רווחי, אולי כדאי לך לנסות, אבל אני לא בטוח כמה הוא יהיה מעניין או מספק. בסופו של דבר מדובר בהפקת תוכן וידאו, ולא בהוראה. אם אתה טוב ומתמיד, אז זה לא כזה קשה למצוא תלמידים ללמד, ולאסוף קבוצות וכו'. שוב, כדאי לדבר עם אנשים שעושים את זה... אפשר גם להתפרנס לא רע ככה...

במה אתה מתעסק בענף הבניה?

אני משחק את המשחק ורב עם קבלנים, אבל לא כיף לי
אז תעבור להייטק, תעשה הסבה, תלמד בבית, תעשה כל מה שאתה יכול לברוח מהתחום שאתה נימצא בו. אני מכיר גם את העבודה בנדל״ן וגם בהייטק. בהייטק כיף משום שזאת בועה, בערך ההיפך ממה שקורה עם נדל״ן בארץ.

רק לי מציק המשפט הזה?
מה יקרה אם תפוטר?
בוא נתחיל בלא לקנות שום נכסים או כל דבר לפני שאתה סוגר את המשכנתא.

הגעת למסקנה של DATA BI ..?
ספציפי לחלוטין למישהו שלא יודע מה הוא רוצה.
לא הבנתי. האמת שאני ממש נכנסתי לsql , ויש לי מיונים לקורס עם הבטחה לעבודה. מקווה שאתקבל. בינתיים ממש כיף לי ללמוד ולעבוד עם sql

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
R עבודה מאתגרת ותחושת סיפוק(: התפתחות אישית 3
C תהיות לגבי סיפוק מהעבודה התפתחות אישית 6
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
Z ביטוח לאומי ובריאות על הכנסות שלא מעבודה מיסים 3
oz1987 קרן פנסיה מעבודה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ה האם חברות הביטוח נמנעות מעבודה ישירות מול לקוחות עם סוכן? צרכנות פיננסית 12
Harvey טופס 101 - הכנסה מעבודה ומלגת קיום מאוניברסיטה מיסים 16
ח דמי אבטלה, פרישה חלקית והכנסה "שלא מעבודה" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
D גמילה מעבודה משרדית אוף טופיק 19
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44

נושאים דומים

Back
למעלה