• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"סיכוני ברוקר זר״

Zach Moshe

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,

אני מתכנן להעביר את תיק ני״ע שלי לבנק ירושלים, ובחוזה מולם שמתי לב לסעיף הבא:

12 .סיכוני ברוקר זר: הלקוח מכיר בכך כי מסחר בניירות ערך זרים באמצעות מערכת ברוקראז זרה כרוכה בסיכון אשראי של חברת הברוקראז. קרי, במידה וחברת הברוקראז הזרה תהא חדלת פירעון, מכל סיבה שהיא, צפוי הדבר לגרום לבנק ירושלים להימנע מקיום התחייבויותיו כלפי הלקוח, והלקוח עלול להפסיד את ניירות הערך הזרים שהוחזקו באמצעות הברוקר הזר )ותמורתם(. הלקוח מצהיר כי הוא מבין ומוכן לקבל על עצמו סיכון זה. הלקוח מצהיר ומתחייב כי במקרה של חדלות פרעון של חברת הברוקראז הזרה, לא יפרע ולא יבקש להיפרע מבנק ירושלים."

נשמע לי קצת מלחיץ.

אני בודק את זה גם מול ייעוץ משפטי אבל חשבתי שסביר שאנשים פה כבר חתמו על דברים דומים אז אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא.

ני״ע שמוחזקים בארץ, ידוע לי שמוחזקים בחשבון נאמנות על שמי וגם קריסה של בנק ירושלים לא פוגעת באחזקות שלי. יש משהו שונה בני״ע בחו״ל? למה בנק ירושלים מכניס סעיף כזה לחוזה ביננו אם גם בחו״ל הכל מבוטח או רשום ישירות על שמי?

מישהו מכיר סעיף כזה אצל בנקים/ברוקרים אחרים?

תודה,
צח

נערך לאחרונה ב:
בהחלט מלחיץ. גם אם זה רק כתס"ח ולא תואם למציאות זה עדיין מלחיץ. איזה ייתרון יש לעבוד איתם ולא ישר מול הברוקר הזה שמולו הם עובדים? איזה ערך מוסף הם נותנים בתיווך בינכם?

בהחלט מלחיץ. גם אם זה רק כתס"ח ולא תואם למציאות זה עדיין מלחיץ. איזה ייתרון יש לעבוד איתם ולא ישר מול הברוקר הזה שמולו הם עובדים? איזה ערך מוסף הם נותנים בתיווך בינכם?

אני מסכים שהם רק פרוקסי לשירותים שלו ובהחלט צריך לבחון לעבוד ישירות מולו, אבל מבחינתי יש יתרון לעבודה מול גוף אחד לתיק בארץ ובחו״ל. בנוסף, ההתנהלות התפעולית (העברות כספים וכו׳...) היא מול בנק ירושלים בארץ ולא העברות בינלאומיות יקרות.

עוד יתרון הוא שבנק ירושלים אחראי לכל ה 867, גם של הברוקר הזר.

לIB יש חשבון בנק בארץ, כך שהעברת שקלים אליהם היא באותה עמלה כמו העברה לבנק ירושלים.
מעניין. תודה! פותחים חשבון ישירות מולם? אתה יודע איך ההתנהלות מבחינת מיסים?

ולשאלה המקורית - אם יש מישהו שחתום על סעיף כזה, או ראה אותו והחליט לא לחתום - אשמח לשמוח טיעונים לכאן ולכאן.

נכון, לברוקרים זרים יש איתנות פיננסית יותר גדולה והם גם מציעים עלויות יותר נמוכות. אבל ברגע שאתה מעביר חלק גדול או את כל החסכונות שלך לברוקר זר, תשאל את עצמך מה יקרה ומה תעשה, אם מסיבות שונות ומשונות, הברוקר הזר יחליט לחסום לך את הגישה לחשבון.

כשזה נוגע לברוקר זר, במקרה של מחלוקת, משפטית או אחרת, תהיה מחויב להתנהל בחו"ל, לפי דינים של המדינה שבה נמצא הברוקר, על כל העלויות והטרחה שכרוכים בזה.

במקרה של IB, אם אני לא טועה, חוזה ההתקשרות שלהם כולל סעיף בוררות, לפיו אתה בכלל מוותר על זכותך לפנות לבית המשפט, ואתה מחויב להחלטה של בורר, שגם לא חייב לנמק אותה. הבוררות אני מניח תתנהל בניו יורק וגם שאלה טובה מי יממן את עלויות הבורר.

כשזה נוגע לברוקר זר, במקרה של מחלוקת, משפטית או אחרת, תהיה מחויב להתנהל בחו"ל, לפי דינים של המדינה שבה נמצא הברוקר, על כל העלויות והטרחה שכרוכים בזה.
טיעון חדש. אותו הסיכון קיים גם עבור מסחר דרך בנק או בית השקעות בארץ, מול הברוקר הזר מולו הוא עובד.
בכל מקרה, אמת הדבר שמי שחושש מסיכונים אפוקליפטיים יכול להתפזר על מספר ברוקרים זרים.

ג"נ: מחזיק מספר חשבונות זרים, ולא מהסיבות הנידונות כאן.

זה לא אותו סיכון.

כולנו חותמים "על עיוור" על חוזים הכוללים סעיפים בהם החברה או הספק מתנערים מאחריות כזאת או אחרת. כשזה מגיע לבירור משפטי, זה לא נדיר שבתי המשפט פוסלים סעיפים לא סבירים וקובעים כי הספק נושא באחריות. אבל זה עניין שיתברר בבית משפט בישראל באמצעות עו"ד ישראלי. כשזה נוגע לברוקר זר, את כל הטענות תוכל להעלות רק בחו"ל באמצעות עו"ד זר.

תזכורת למי ששכח
לא שכחתי. אבל לא על זה דובר ב:
במקרה של מחלוקת, משפטית

זה לא אותו סיכון.

כולנו חותמים "על עיוור" על חוזים הכוללים סעיפים בהם החברה או הספק מתנערים מאחריות כזאת או אחרת. כשזה מגיע לבירור משפטי, זה לא נדיר שבתי המשפט פוסלים סעיפים לא סבירים וקובעים כי הספק נושא באחריות. אבל זה עניין שיתברר בבית משפט בישראל באמצעות עו"ד ישראלי. כשזה נוגע לברוקר זר, את כל הטענות תוכל להעלות רק בחו"ל באמצעות עו"ד זר.
לא קראת את ההודעה שלי:
מול הברוקר הזר מולו הוא עובד.

@TunaGolem אתה צודק, שזה לא סותר את דבריך :)
אבל:
ברגע שאתה מעביר חלק גדול או את כל החסכונות שלך לברוקר זר, תשאל את עצמך מה יקרה ומה תעשה, אם מסיבות שונות ומשונות, הברוקר הזר יחליט לחסום לך את הגישה לחשבון.
עולה בקנה אחד עם:

קראתי. זה שבנק ירושלים מחתים אותך על סעיף שאומר שבמקרה של קריסת ברוקר זר, בנק ירושלים לא אחראי לנזקים שלך, לא אומר שבית המשפט לא יפסול את הסעיף, אם העניין יגיע לבירור משפטי. למי שממש מתעניין יכול לגגל מהו סעיף מקפח בחוזה אחיד.

לא ייעוץ משפטי בכלל ולא לגבי חוזה של בנק ירושלים בפרט. לכו להתייעץ עם עו"ד בתחום.

עולה בקנה אחד עם
אתנסח מחדש.
בהודעה של @YPV הופיעו סיכוני ברוקר זר שכבר הופיעו בעבר בפורום, וכבר הוצעו להם פתרונות (חלקיים?).
בנוסף, הוא התייחס (בהדגשה) לסיכון שלא זכור לי מהפורום בעבר: סיכון למחלוקת משפטית מול הברוקר, שתנוהל בחו"ל. כיניתי את הסיכון הזה "אפוקליפטי" ואני משערך את ההסתברות לקיומו לדומה לסיכון פשיטת רגל (אזכיר כאן את דירוג האשראי של IB). בנוסף, בשני התרחישים, אם המשקיע פעל כחוק, הסיכון הוא בעיקר לנזילות ההשקעה או לאי־עקיבה זמנית, וניתן להתגדר מפני שניהם על ידי פיזור בין ברוקרים. במובן הזה, למרות שהסיכון שהועלה הינו חדש, הוא דומה ומוכל בעקיפין בדיונים קודמים.

+ עד לסכום מסוים, לחשבונות בIB יש ביטוח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל ביטוח דירה סיכוני מים נדל"ן 0
lavi השקעה פאסיבית בין 2 מדינות - סיכוני מט"ח, אג"ח ועוד שאלות שוק ההון 12
I גידור סיכוני נדל"ן נדל"ן 7
Ben Dover מיפוי סיכוני השקעה שוק ההון 3
adamshalev פיזור סיכוני קיצון\הלאמה שוק ההון 32
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
מ 5 שאלות באינטראקטיב ברוקר שוק ההון 7
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
W הצהרת מס באינטראקטיב ברוקר האמריקאי מיסים 1
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
JBUZZ ברוקר ישראלי חדש: בלינק שוק ההון 103
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
R ברוקר ישראלי עם 2fa פוסטים מאיכות נמוכה 6
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M ברוקר אירופאי כאלטרנטיבה ל IB שוק ההון 7
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
I חשבון השקעות משותף לבני זוג צעירים - ברוקר נפרד? איך לפזר? שוק ההון 0
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
B ניוד קופת IRA ללא החלפת ברוקר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
ע שאלות לגבי ברוקר זר / חשבון זר שוק ההון 0
W חשבון ברוקר לילד שוק ההון 1
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
C חשבון ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
J ברוקר להמרות מט"ח - חברה בע"מ (לא IB) צרכנות פיננסית 10
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה