• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול?

שלי

משתמש רגיל
דירוג
718
בשעה טובה ומוצלחת עזבתי את העבודה.
התכנית היא לנוח כמה חודשים, לקחת דמי אבטלה, ולהתנסות בתחומים חדשים.

אשמח לעזרה בכמה נושאים ממומחי הפורום כמו @נדב
  1. אני בקרן פנסיה ברירת מחדל של מיטב דש עם דמי ניהול מובטחים לעשר שנים. האם דמי הניהול נשארים נמוכים גם ללא הפקדות חדשות? במידה ולא, מה נכון לעשות כדי לצמצם את דמי הניהול. אפשר לנייד?
  2. ארצה להפקיד עצמאית לקרן פנסיה. כמה יש להפקיד כדי לא לפגוע בביטוחים שלי? אם אני מפקידה עצמאית אוכל לקבל את דמי הניהול הנמוכים הנכחיים?
  3. על ההפקדות העצמאיות האלו כבר שילמתי מיסים. האם ימסו אותי עליהם שוב בפרישה? אם לא, איך צובעים אותם כדי להמנע ממיסוי נוסף?
4 בקרן ההשתלמות שלי יופסקו ההפקדות.
האם הם יעלו את דמי הניהול המוסכמים?
האם ניתן לנייד קרן השתלמות ללא הפקדות חדשות?

5. אצטרך לשלם ביטוח לאומי עבור החודשים שלא אעבוד בהם.
בימים הקרובים אעדכן אותם שאני לא עובדת ואגיש בקשה לדמי אבטלה (מהדמי אבטלה אני חושבת שיורד ביטוח לאומי). האם כדאי לפנות אליהם לגבי שאר החודשים או לחכות שישלחו לי דרישה לתשלום?

תודה רבה

המעסיק נתן לך מכתב פיטורין?
אם אני לא טועה רק ככה אפשר לקבל דמי אבטלה.

בשעה טובה :)
ארצה להפקיד עצמאית לקרן פנסיה. כמה יש להפקיד כדי לא לפגוע בביטוחים שלי? אם אני מפקידה עצמאית אוכל לקבל את דמי הניהול הנמוכים הנכחיים?
כדי לא לפגוע בביטוחים מספיק הסדר ריסק. העלות היא אישית ונגזרת מהחיסכון שלך, אז כדי לקבל הערכה צריך לפנות לגוף המנהל או להסתכל על עלות הביטוחים שנגבית ממך בשוטף. הסדר ריסק בד"כ תופס ל-5 חודשים, אבל בתקופת הקורונה הוא יכול להימשך 12 חודשים, והוא מבוצע אוטומטית (ראי כאן באתר "כל זכות"). אם לא רוצים שהתשלום יירד מהצבירה, מומלץ לפנות לחברה לערוך הסדר ריסק עם תשלום ממקור חיצוני - פתרון עדיף מבחינת זה שלא נוגעים בסכומים שצבורים בקרן הפנסיה על הטבות המס שלהם.
כמובן שניתן להפקיד עצמאית לחיסכון וכך גם להגדיל אותו ולא רק לשמר ביטוחים. סביר שהפקדה עצמאית משמרת תנאים כמו הפקדה חיצונית, אבל צריך לבדוק בתקנון קרן הפנסיה.

4 בקרן ההשתלמות שלי יופסקו ההפקדות.
תלוי בגוף המנהל והמדיניות שלו. עקרונית הם יכולים לעשות זאת.
האם ניתן לנייד קרן השתלמות ללא הפקדות חדשות?
כן.
5. אצטרך לשלם ביטוח לאומי עבור החודשים שלא אעבוד בהם.
בימים הקרובים אעדכן אותם שאני לא עובדת ואגיש בקשה לדמי אבטלה (מהדמי אבטלה אני חושבת שיורד ביטוח לאומי). האם כדאי לפנות אליהם לגבי שאר החודשים או לחכות שישלחו לי דרישה לתשלום?
תמיד אפשר לחכות - אבל את מסתכנת בכך שעד שיפנו אלייך יכול להיות שתצברי גם ריבית פיגורים.

שעה טובה ומוצלחת עזבתי את העבודה.
התכנית היא לנוח כמה חודשים, לקחת דמי אבטלה, ולהתנסות בתחומים חדשים.
בשעה טובה! תהני מזה :)

אם לא פוטרת אז את צריכה להרשם בלשכת התעסוקה (כמה שיותר מהר) ורק 90 יום אחר כך תוכלי להתחיל לקבל אבטלה.
(כמובן שעד אז את צריכה לדאוג לשלם בעצמך ביטוח לאומי)

אם אני לא טועה רק ככה אפשר לקבל דמי אבטלה מיד.
ראה את התוספת. אפשר בכל מקרה פשוט צריך לחכות 90 יום.

נערך לאחרונה ב:
לא. התפטרתי

אם לא פוטרת אז את צריכה להרשם בלשכת התעסוקה (כמה שיותר מהר) ורק 90 יום אחר כך תוכלי להתחיל לקבל אבטלה.
(כמובן שעד אז את צריכה לדאוג לשלם בעצמך ביטוח לאומי
אפשר גם לנסות להשיג מכתב פיטורין.
אם המעסיק אדם הגון הוא יוכל להסכים לתת לך, למרות שהתפטרת.

כדי לא לפגוע בביטוחים מספיק הסדר ריסק. העלות היא אישית ונגזרת מהחיסכון שלך, אז כדי לקבל הערכה צריך לפנות לגוף המנהל או להסתכל על עלות הביטוחים שנגבית ממך בשוטף. הסדר ריסק בד"כ תופס ל-5 חודשים, אבל בתקופת הקורונה הוא יכול להימשך 12 חודשים, והוא מבוצע אוטומטית (ראי כאן באתר "כל זכות"). אם לא רוצים שהתשלום יירד מהצבירה, מומלץ לפנות לחברה לערוך הסדר ריסק עם תשלום ממקור חיצוני - פתרון עדיף מבחינת זה שלא נוגעים בסכומים שצבורים בקרן הפנסיה על הטבות המס שלהם.
כמובן שניתן להפקיד עצמאית לחיסכון וכך גם להגדיל אותו ולא רק לשמר ביטוחים. סביר שהפקדה עצמאית משמרת תנאים כמו הפקדה חיצונית, אבל צריך לבדוק בתקנון קרן הפנסיה.

כן.

תמיד אפשר לחכות - אבל את מסתכנת בכך שעד שיפנו אלייך יכול להיות שתצברי גם ריבית פיגורים.
מעולה!
תודה רבה
יפה שההסדר ריסק תופס ל12 חודש, וזה גם אוטומטי.
מעניין אם התנאים (דמי ניהול )נשמרים גם בתקופה הזו.

אפשר גם לנסות להשיג מכתב פיטורין.
אם המעסיק אדם הגון הוא יוכל להסכים לתת לך, למרות שהתפטרת.
החלטתי לא לבקש.
אני יכולה לחכות 90 יום :)
אפנה לביטוח הלאומי

כן.

לפנות לקרן ההשתלמות מראש לגבי דמי ניהול??
או לחכות ולראות מה קורה

לפנות לקרן ההשתלמות מראש לגבי דמי ניהול??
או לחכות ולראות מה קורה
אני חושב שזה לא מאוד משנה. בסופו של דבר תצטרכי לדבר איתם ולאיים שאם דמי הניהול יעלו, הקרן תנוייד לחברה אחרת. את יכולה לעשות את זה מראש ואת יכולה לחכות למכתב שבו הם מודיעים על שינוי דמי הניהול.

האם דמי הניהול נשארים נמוכים גם ללא הפקדות חדשות? במידה ולא, מה נכון לעשות כדי לצמצם את דמי הניהול. אפשר לנייד?
הם רשאים להעלות דמי נהול. אפשר לנייד.
חמישה חודשים ראשונים ללא הפקדה אין פגיעה בזכויות. אחרי כן מאבדים ותק וביטוחים.
הסדר ריסק מקבע את הזכויות זמנית. ניתן לעשות עד שנתיים הסדר בלבד.

ארצה להפקיד עצמאית לקרן פנסיה. כמה יש להפקיד כדי לא לפגוע בביטוחים שלי? אם אני מפקידה עצמאית אוכל לקבל את דמי הניהול הנמוכים הנכחיים?
הביטוחים נגזרים מהצבירה (שארים) ומההפקדות (אכע). החישוב הבסיסי הוא הפקדה עצמאית לפי 16% מההכנסה וכך יגזר הביטוח אכע. אם תפקידי לפני שיעברו חמישה חודשים סביר שישארו דמי הניהול.

על ההפקדות העצמאיות האלו כבר שילמתי מיסים. האם ימסו אותי עליהם שוב בפרישה? אם לא, איך צובעים אותם כדי להמנע ממיסוי נוסף?
כן, ימוסו שוב. אם תגלי איך להכריח אותם לצבוע כראוי ספרי לי.
הדרך היחידה שאני מכיר היא להגיש דוח שנתי למס הכנסה ואכשהו דרכו להראות שלא קיבלת שום זיכוי על הסכום המופקד.

אני בקרן פנסיה ברירת מחדל של מיטב דש עם דמי ניהול מובטחים לעשר שנים. האם דמי הניהול נשארים נמוכים גם ללא הפקדות חדשות?
די בטוח שבפנסיה ברירת מחדל התנאים לא תלויים בכך שהפנסיה תיהיה פעילה. כלומר אני די בטוח שדמי הניהול לא ישתנו.

אם כל המטרה זה לשמר את הביטוחים אז לא צריך להפקיד ומספיק לשלם על ריסק זמני (אאל"ט לתקופה של עד שנה או שנתיים).

בקרן ההשתלמות שלי יופסקו ההפקדות.
תיאורטית הם אולי יכול, בפועל זה מאוד מאוד לא סביר.
גם ככה לרוב לא גובים דמי ניהול מהפקדה בקה"ש ככה שלא באמת משנה לחברה אם יש הפקדות או לא (אם כבר להיפך - זה רק חוסך להם עבודה אם אין הפקדות).

הם רשאים להעלות דמי נהול. אפשר לנייד.
חמישה חודשים ראשונים ללא הפקדה אין פגיעה בזכויות. אחרי כן מאבדים ותק וביטוחים.
הסדר ריסק מקבע את הזכויות זמנית. ניתן לעשות עד שנתיים הסדר בלבד.

הביטוחים נגזרים מהצבירה (שארים) ומההפקדות (אכע). החישוב הבסיסי הוא הפקדה עצמאית לפי 16% מההכנסה וכך יגזר הביטוח אכע. אם תפקידי לפני שיעברו חמישה חודשים סביר שישארו דמי הניהול.

כן, ימוסו שוב. אם תגלי איך להכריח אותם לצבוע כראוי ספרי לי.
הדרך היחידה שאני מכיר היא להגיש דוח שנתי למס הכנסה ואכשהו דרכו להראות שלא קיבלת שום זיכוי על הסכום המופקד.
תודה רבה!
אם לא ניתן לצבוע את הכספים ואשלם עליהם מס בפרישה, אני חושבת שעדיף לשלם את המינימום לצורך שמירת הביטוחים, ולהכניס את הכספים האלו לתיק הממוסה הרגיל.
ההגיון שלי תופס?
אז הבעיה היחידה היא שהביטוחים יהיו על משכורת נמוכה? אני צודקת ?
וכמובן פחות צבירה בפרישה.

ה16 אחוז הם מהמשכורת הקודמת ברוטו?

די בטוח שבפנסיה ברירת מחדל התנאים לא תלויים בכך שהפנסיה תיהיה פעילה. כלומר אני די בטוח שדמי הניהול לא ישתנו.

אם כל המטרה זה לשמר את הביטוחים אז לא צריך להפקיד ומספיק לשלם על ריסק זמני (אאל"ט לתקופה של עד שנה או שנתיים).

תיאורטית הם אולי יכול, בפועל זה מאוד מאוד לא סביר.
גם ככה לרוב לא גובים דמי ניהול מהפקדה בקה"ש ככה שלא באמת משנה לחברה אם יש הפקדות או לא (אם כבר להיפך - זה רק חוסך להם עבודה אם אין הפקדות).
הבנתי. מעולה, תודה.

יש לך נסיון או איזה סימוכין לגבי זה שדמי הניהול בפנסית ברירת מחדל לא יעלו בלי הפקדות ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 1
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י זומנתי לראיון עבודה מחר (לתפקיד של כלכלן/תמחירן) התפתחות אישית 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ז עבודה כעצמאי בנוסף לעבודה כשכיר התפתחות אישית 11

נושאים דומים

Back
למעלה