• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטטיסטיקה של תיקונים

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
2,090
לפי הגרף הזה, סיכוי של 88% שהתיקון יגמר שנגיע למינוס 20 אחוז. אם זה מנחם מישהו...

1643042387844.png

הלוואי שזה יסתיים רק ב20% o_o

התיק שלי מפוצץ טכנולוגיה וקיבל כמובן מכה קשה, אני לא מוכר כי אני משקיע לטווח הארוך וזה פחות מעניין אותי מה קורה כרגע.

מה שכן, אני שקול לקנות נייר שקצת יאזן את זה, ועל הדרך לקבל קצת דיבידנדים. חשבתי על SCHD

נערך לאחרונה ב:
אני מקווה שנגיע ל- 30-40%. יש לי יותר מדי כספים שמתבטלים בחלק האג"חי.
אצלי המצב די הפוך, בדיוק ערכתי את התגובה.

הVGT שהוא בערך 60% מהתיק שלי קיבל מכה חזקה. עדיין ברווח שם, אבל מפחיד קצת.

בתמונה כתוב שהגרף מתייחס לירידה שנתית, לא למרחק מהשיא לנקודת המינימום..

גם אם הנאסד"ק ירד ב-50% הוא עדיין יהיה overvalued.

השוק הזה מזמן - מזמן - מזמן - מזמן היה צריך לעבור תיקון עמוק ויסודי.

גם אם הנאסד"ק ירד ב-50% הוא עדיין יהיה overvalued.

השוק הזה מזמן - מזמן - מזמן - מזמן היה צריך לעבור תיקון עמוק ויסודי.
בחיי שאני לא מבין מה זה overvalued. האם כל דבר עם PE גדול מ1 הוא overvalued? אם ככה זה רוב השוק.
ואם לא, ואני משער שלא, כי מינוף זה חלק מהותי מהמשחק, סקטור סקטור ומינופו הוא - אז מי קובע מתי זה over?
כמובן, גם 30 הוא רק מספר.

נערך לאחרונה ב:
אצלי המצב די הפוך, בדיוק ערכתי את התגובה.

הVGT שהוא בערך 60% מהתיק שלי קיבל מכה חזקה. עדיין ברווח שם, אבל מפחיד קצת.
למה בחרת בVGT על פני הנאסדק (qqq)?

VGT הרבה פחות מגוון, ומחזיק למשל את אפל ומייקרוסופט במשקל של 39% לשתיהן יחד, אבל לא את גוגל, פייסבוק טסלה ונטפליס.

למה בחרת בVGT על פני הנאסדק (qqq)?

VGT הרבה פחות מגוון, ומחזיק למשל את אפל ומייקרוסופט במשקל של 39% לשתיהן יחד, אבל לא את גוגל, פייסבוק טסלה ונטפליס.

באותה תקופה, הייתה לי התלבטות אם לקנות ישירות מניות large cap או לקנות etf בגיוון מינימלי בחלק מהפורטפוליו שלא מושקע במדד (40%).
בגלל שהייתה לי כמות מזומן גבולית כדי להשקיע במניות פרטניות, העדפתי לקנות VGT. לאחר מכן, עשיתי DCE (גם לחלק שמשוקע במדד וגם ל-VGT).
זה נכון שאולי מבחינת תשואות VGT ו-QQQ די דומים, אבל אני מרגיש יותר נוח עם הקצאת הנכסים של-VGT

אשמח שתאיר את עינינו.
סטטיסטיקה על העבר יכולה ללמד אותך מה קרה עד היום, היא לא מלמדת אותך הרבה על ה-"סיכוי" שמשהו עתידי יקרה.

לדוגמא, אתה יכול להסתכל על סטטיסטיקה בעבר של ריביות בנקאים מרכזיים, זה לא היה עוזר לך להבין שבבנקים מסויימים בעולם ירדו לריבית שלילית (אירוע ראשון מסוגו בהיסטוריה), או שהריבית בארה"ב אי פעם תתקרב לאפס.

אתה לא יכול לדעת מה ה-"סיכוי" שתפרוץ מלחמה בין רוסיה לאוקראינה ע"פ הסטטיסטיקה של מלחמות בחבל הארץ הגיאוגרפי או דוברי השפה ההיא.

ואלה סתם דוגמאות ששלפתי מהשרוול.
סטטיסטיקה זה לא הסתברות, כי המציאות מורכבת יותר מהטלת מטבע או רולטה.

כדי לדעת מה ה-"סיכוי" לאירוע כזה או אחרת, אתה צריך לנתח את הנסיבות הספציפיות של המציאות הנוכחית ושל התרחישים האפשריים.

אם שוק ההון היה ניתן למידול או בעל "דפוסים" מסויימים, הוא לא מכיל כמעט שום סיכון (ומצד שני, גם לא היה משיא שום תשואה): היית יכול להשקיע להמר ע"פ הדפוסים הצפויים ולעשות מזה כסף. בפועל - זה מן הסתם לא עובד.

אפילו הדפוס שלכאורה מתקיים לגבי הבורסה האמריקאית (שהיא תמיד נעה ימינה ולמעלה, שמקורו למעשה בצמיחה של ארה"ב ככלכלה), כמעט בוודאות לא ימשך לנצח, והבורסה היפנית היא דוגמה טובה לזה.

סטטיסטיקה על העבר יכולה ללמד אותך מה קרה עד היום, היא לא מלמדת אותך הרבה על ה-"סיכוי" שמשהו עתידי יקרה.
כל הבלוג הזה מתבסס על ההנחה שהצמיחה האנושית תמשיך בעתיד. כלומר שנמשיך לקבל רווחים הולכים ועולים משוק המניות. תיקונים הם חלק משוק מניות. סביר שהתפלגות התיקונים שראינו עד עכשיו תימשך גם בעתיד.(שוב תחת זה שאתה מסכים עם ההנחה שציינתי)

כל הבלוג הזה מתבסס על ההנחה שהצמיחה האנושית תמשיך בעתיד
צמיחה אנושית היא לאו דווקא צמיחה אמריקאית.
ובכל מקרה, גם אם הצמיחה האנושית (והאמריקאית) תימשך עוד 200 שנה המשפט שכתבת (להסיק מקריסות העבר על הסיכוי בקריסה קרובה) לא נכון.

סביר שהתפלגות התיקונים שראינו עד עכשיו תימשך גם בעתיד.(שוב תחת זה שאתה מסכים עם ההנחה שציינתי)
זה בדיוק מה שלא נובע מההנחה שציינת.

ראה לדוגמא את סביבת הריבית - שהיא ייחודית מבחינה היסטורית. הריביות בעולם דועכות כבר 700 שנים ואין שום REVERSION TO THE MEAN -
אבל זו סתם דוגמא ספציפית, אני לא קושר אותה לקריסה (או הקריסות) - אלא רק מראה לך שיש גם דברים שייחודיים היסטורית.

בדיוק כמו שהסכנה של מלחמה אטומית או שואה אקלימית הן סכנות ייחודיות ולא דומות לשום דבר שקדם להן.

שוב, אני לא מנסה להגיד לך שכולנו הולכים להיכחד ביום שלישי הבא.
רק שאתה לא יכול להשתמש בסטטיסטיקה ההיסטורית כדי לתאר מה ה-"סיכוי" של מה שהולך לקרות.

זה כמו שתנסה לנבא את הסיכוי של מועמד לראשות הממשלה להיבחר באמצעות סטטיסטיקה של אנשים עם שיער סגול ששמם מתחיל ב-"ב" להיבחר לתפקיד.
הסטטיסטיקה - היא לא הסיכוי.
העבר לא מעיד על העתיד.
זה עוד אחד מהדברים שהבלוג הזה "מתבסס" עליהם.

כדי לדעת מה הסיכוי של מועמד ספציפי להיבחר לראשות הממשלה אתה צריך לבחון את הנסיבות הפרטיקולריות של המועמד הזה, ומערכת הבחירות הזו,
ולא להסתמך על העבר, כי כל אירוע כזה הוא אירוע ייחודי ולא חלק מדפוס -- זה לא כמו "הסיכוי שלך ללקות בהתקף לב (בהינתן שאחוז השומן שלך הוא Y%) הוא X%"

אלא אם יש לך מודל ספציפי (שעובד, לכאורה) שחוזה את עומק הקריסה כפונקציה של התנאים הפרטיקולרים שאתה מזין למודל -
פשוט לא רלוונטי לדבר על סיכוי בצורה הזו.
אבל אין מודלים כאלה (וגם לא יהיו, אם השערת השוק היעיל נכונה).

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
S חשבונאות/כלכלה בשילוב עם סטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 2
S לגבי אופק תעסוקתי לאחר לימודי סטטיסטיקה וכלכלה התפתחות אישית 9
ה עם מה לשלב לימודי סטטיסטיקה התפתחות אישית 23
D סטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 26
Benjamin W לימוד סטטיסטיקה התפתחות אישית 2
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה