סטטיסטיקה ומדע הנתונים

danl

משתמש ותיק
דירוג
26
היי, אני בן 23 ומתכנן להתחיל ללמוד באוניברסיטה העברית בשנה הבאה.
חשבתי לעשות דו חוגי של סטטיסטיקה ומדע הנתונים יחד עם כלכלה, כאשר מטרתי המקורית היא להיות כלכלן עם ההבנה שכלכלנים חייבים לדעת להתעסק עם נתונים ולהיות בעלי רקע אקדמי בתכנות. בנוסף, אני אוהב סטטיסטיקה והסתברות ותמיד אהבתי, כך שגם להתפתח בתחום הזה יכולה להיות אופציה מצוינת (בין אם בהייטק ובין אם במקומות כמו הלמ"ס).
רציתי לשמוע האם יש כאן מי שיודע דברים על התואר בסטטיסטיקה בעברית,או סתם מבין בתחומים הללו, ויכול לתת לי חוות דעת חיובית/שלילית בעניין (בדגש על רמת התואר והרלוונטיות שלו לשוק התעסוקה).

yahud

משתמש ותיק
דירוג
579
מדעי הנתונים זה הנושא החם של השנים האחרונות. אפשר למצוא משרות עם משכורות בהתאם.
מצד שני, זה כולה תואר אקדמי. ויש הרבה מתמודדים על המשרות האלה. לא חושב שחוטפים בוגרי סטטיסטיקה. (אבל אני לא אחד כזה, אז אולי אני טועה)

optimum

משתמש ותיק
דירוג
1,516
הבאזזוורד המקובל בימינו לסטטיסטיקאים זה "Data-Scientists", זה דווקא תחום שיש בו כמות נכבדת של משרות בשוק.
שים לב רק שזה תחום שנגזר דווקא ממדעי המחשב ואני לא יודע איך תשלב גם כלכלה בתוכו.
אבל זה כולה תואר, אתה תסתדר. ;)

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140
קיבלת תגובות מאנשים שלא נראה שמכירים את המסלול.
מזמין אותך לפנות אלי בפרטי, אוכל לפרט יותר ולעשות לעצמי אאוטינג בצורה נוחה יותר.

אבל ממה שאני מוכן לכתוב גם פה:
עובדים איתי בוגרי כלכלה-סטטיסטיקה בעברית וסטודנטים למדע הנתונים וכלכלה (רק מי ששנה ג' עכשיו יקבל תואר BSC במדע הנתונים, מי שסיים בקיץ האחרון מקבל BA בסטטיסטיקה. זה לא מאוד משנה לשוק העבודה, מבטיח לך).
בעיניי זה שילוב נהדר ופרקטי. יש בזה המון עבודה, וסינרגיה נהדרת. אני גם מסכים איתך שכלכלנים צריכים לדעת לעבוד עם נתונים ולתכנת, וזה הולך ונהיה יותר נכון ככל שהזמן עובר.

בקיצור אני מאוד בעד, אם תרצה שאלות ספציפיות על המסלול או שאקשר אותך לסטודנטים שעושים אותו עכשיו תרגיש חופשי לפנות.

החייל המשוחרר

משתמש ותיק
דירוג
64
קיבלת תגובות מאנשים שלא נראה שמכירים את המסלול.
מזמין אותך לפנות אלי בפרטי, אוכל לפרט יותר ולעשות לעצמי אאוטינג בצורה נוחה יותר.

אבל ממה שאני מוכן לכתוב גם פה:
עובדים איתי בוגרי כלכלה-סטטיסטיקה בעברית וסטודנטים למדע הנתונים וכלכלה (רק מי ששנה ג' עכשיו יקבל תואר BSC במדע הנתונים, מי שסיים בקיץ האחרון מקבל BA בסטטיסטיקה. זה לא מאוד משנה לשוק העבודה, מבטיח לך).
בעיניי זה שילוב נהדר ופרקטי. יש בזה המון עבודה, וסינרגיה נהדרת. אני גם מסכים איתך שכלכלנים צריכים לדעת לעבוד עם נתונים ולתכנת, וזה הולך ונהיה יותר נכון ככל שהזמן עובר.

בקיצור אני מאוד בעד, אם תרצה שאלות ספציפיות על המסלול או שאקשר אותך לסטודנטים שעושים אותו עכשיו תרגיש חופשי לפנות.
תוכל לשלוח לי הודעה? אני לא יכול לשלוח הודעות משום מה

annona

משתמש ותיק
דירוג
240
ישנם היום תארים מוכוונים לדאטא סאיינס מכיוון מדעי המחשב(הבנתי שפתחו כזה בטכניון,פתוחה ואם אתה בכיוון של מכללה אז idc או המכללה למנהל). לדעתי זה הרבה יותר פרקטי, מקיף, ועמוק מתואר בכלכלה עם מדעי הנתונים שמוכוון רק לכלכלה.
תמיד תוכל בתור דאטאסאיינס גם להשתלב בתפקידים שקשורים יותר למדמח וגם בתפקידים שקשורים לכלכלה.
* אני לא מכיר את המסלול של העברית לכלכלנים ויכול להיות שכל מה שאמרתי מעל זה גיבוב של שטויות, אני כן מכיר דאטא סאיינטיסים עם תארים של מדעי המחשב.

השמח בחלקו

משתמש ותיק
דירוג
475
רוב התגובות מעירות שמדעי הנתונים קשורים הדוקות ללמידה חישובית, שאותה מלמדים במדעי המחשב.
עם זאת, באוניברסיטה העברית, החוג לסטטיסטיקה יושב בהר הצופים ביחד עם מדעי החברה (כלכלה) ולא בגבעת רם שם החוגים של מדעים מדוייקים. לכן, באופן קצת עקום, בעברית יש הפרדה של כמה קילומטרים טובים בין סטטיסטיקה למדעי המחשב.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
13,446
רוב התגובות מעירות שמדעי הנתונים קשורים הדוקות ללמידה חישובית, שאותה מלמדים במדעי המחשב.
עם זאת, באוניברסיטה העברית, החוג לסטטיסטיקה יושב בהר הצופים ביחד עם מדעי החברה (כלכלה) ולא בגבעת רם שם החוגים של מדעים מדוייקים. לכן, באופן קצת עקום, בעברית יש הפרדה של כמה קילומטרים טובים בין סטטיסטיקה למדעי המחשב.
אני מניח שמיקום החוג קשור לכך שבמדעי החברה לומדים המון סטטיסטיקה כקורסי חובה. אתה חושב שזה משפיע גם על אופי החוג לסטטיסטיקה ותוכנית הלימודים בו?

danl

משתמש ותיק
דירוג
26
לא הבנתי מה ניסית לומר כאן.

נושאים דומים

למעלה