• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטטיסטיקה ומדע הנתונים

danl

משתמש רגיל
דירוג
52
היי, אני בן 23 ומתכנן להתחיל ללמוד באוניברסיטה העברית בשנה הבאה.
חשבתי לעשות דו חוגי של סטטיסטיקה ומדע הנתונים יחד עם כלכלה, כאשר מטרתי המקורית היא להיות כלכלן עם ההבנה שכלכלנים חייבים לדעת להתעסק עם נתונים ולהיות בעלי רקע אקדמי בתכנות. בנוסף, אני אוהב סטטיסטיקה והסתברות ותמיד אהבתי, כך שגם להתפתח בתחום הזה יכולה להיות אופציה מצוינת (בין אם בהייטק ובין אם במקומות כמו הלמ"ס).
רציתי לשמוע האם יש כאן מי שיודע דברים על התואר בסטטיסטיקה בעברית,או סתם מבין בתחומים הללו, ויכול לתת לי חוות דעת חיובית/שלילית בעניין (בדגש על רמת התואר והרלוונטיות שלו לשוק התעסוקה).

מדעי הנתונים זה הנושא החם של השנים האחרונות. אפשר למצוא משרות עם משכורות בהתאם.
מצד שני, זה כולה תואר אקדמי. ויש הרבה מתמודדים על המשרות האלה. לא חושב שחוטפים בוגרי סטטיסטיקה. (אבל אני לא אחד כזה, אז אולי אני טועה)

הבאזזוורד המקובל בימינו לסטטיסטיקאים זה "Data-Scientists", זה דווקא תחום שיש בו כמות נכבדת של משרות בשוק.
שים לב רק שזה תחום שנגזר דווקא ממדעי המחשב ואני לא יודע איך תשלב גם כלכלה בתוכו.
אבל זה כולה תואר, אתה תסתדר. ;)

קיבלת תגובות מאנשים שלא נראה שמכירים את המסלול.
מזמין אותך לפנות אלי בפרטי, אוכל לפרט יותר ולעשות לעצמי אאוטינג בצורה נוחה יותר.

אבל ממה שאני מוכן לכתוב גם פה:
עובדים איתי בוגרי כלכלה-סטטיסטיקה בעברית וסטודנטים למדע הנתונים וכלכלה (רק מי ששנה ג' עכשיו יקבל תואר BSC במדע הנתונים, מי שסיים בקיץ האחרון מקבל BA בסטטיסטיקה. זה לא מאוד משנה לשוק העבודה, מבטיח לך).
בעיניי זה שילוב נהדר ופרקטי. יש בזה המון עבודה, וסינרגיה נהדרת. אני גם מסכים איתך שכלכלנים צריכים לדעת לעבוד עם נתונים ולתכנת, וזה הולך ונהיה יותר נכון ככל שהזמן עובר.

בקיצור אני מאוד בעד, אם תרצה שאלות ספציפיות על המסלול או שאקשר אותך לסטודנטים שעושים אותו עכשיו תרגיש חופשי לפנות.

מזמין אותך לפנות אלי בפרטי, אוכל לפרט יותר ולעשות לעצמי אאוטינג בצורה נוחה יותר.

עובדים איתי בוגרי כלכלה-סטטיסטיקה בעברית וסטודנטים למדע הנתונים וכלכלה (רק מי ששנה ג' עכשיו יקבל תואר BSC במדע הנתונים, מי שסיים בקיץ האחרון מקבל BA בסטטיסטיקה. זה לא מאוד משנה לשוק העבודה, מבטיח לך).
בעיניי זה שילוב נהדר ופרקטי. יש בזה המון עבודה, וסינרגיה נהדרת. אני גם מסכים איתך שכלכלנים צריכים לדעת לעבוד עם נתונים ולתכנת, וזה הולך ונהיה יותר נכון ככל שהזמן עובר.

בקיצור אני מאוד בעד, אם תרצה שאלות ספציפיות על המסלול או שאקשר אותך לסטודנטים שעושים אותו עכשיו תרגיש חופשי לפנות.
תוכל לשלוח לי הודעה? אני לא יכול לשלוח הודעות משום מה

ישנם היום תארים מוכוונים לדאטא סאיינס מכיוון מדעי המחשב(הבנתי שפתחו כזה בטכניון,פתוחה ואם אתה בכיוון של מכללה אז idc או המכללה למנהל). לדעתי זה הרבה יותר פרקטי, מקיף, ועמוק מתואר בכלכלה עם מדעי הנתונים שמוכוון רק לכלכלה.
תמיד תוכל בתור דאטאסאיינס גם להשתלב בתפקידים שקשורים יותר למדמח וגם בתפקידים שקשורים לכלכלה.
* אני לא מכיר את המסלול של העברית לכלכלנים ויכול להיות שכל מה שאמרתי מעל זה גיבוב של שטויות, אני כן מכיר דאטא סאיינטיסים עם תארים של מדעי המחשב.

רוב התגובות מעירות שמדעי הנתונים קשורים הדוקות ללמידה חישובית, שאותה מלמדים במדעי המחשב.
עם זאת, באוניברסיטה העברית, החוג לסטטיסטיקה יושב בהר הצופים ביחד עם מדעי החברה (כלכלה) ולא בגבעת רם שם החוגים של מדעים מדוייקים. לכן, באופן קצת עקום, בעברית יש הפרדה של כמה קילומטרים טובים בין סטטיסטיקה למדעי המחשב.

רוב התגובות מעירות שמדעי הנתונים קשורים הדוקות ללמידה חישובית, שאותה מלמדים במדעי המחשב.
עם זאת, באוניברסיטה העברית, החוג לסטטיסטיקה יושב בהר הצופים ביחד עם מדעי החברה (כלכלה) ולא בגבעת רם שם החוגים של מדעים מדוייקים. לכן, באופן קצת עקום, בעברית יש הפרדה של כמה קילומטרים טובים בין סטטיסטיקה למדעי המחשב.
אני מניח שמיקום החוג קשור לכך שבמדעי החברה לומדים המון סטטיסטיקה כקורסי חובה. אתה חושב שזה משפיע גם על אופי החוג לסטטיסטיקה ותוכנית הלימודים בו?

לא הבנתי מה ניסית לומר כאן.

היי, משום מה אני לא יכול לשלוח לך הודעה בפרטי, אבל אני אמור ללמוד בשנה הבאה כלכלה עם סטטיסטיקה ומדע הנתונים בעברית, ורציתי לשאול אותך האם זה ייתן לי קרש קפיצה איכותי לעולם המסחר, השאיפה שלי זה להיות סוחר נוסטרו או מנהל תיקים/סוחר בקרן גידור, ברור לי שתואר לא יכשיר אותי להיות סוחר אבל זה כן ייתן לי כרטיס כניסה לעולם הזה, אתה חושב שזו בחירה טובה? יש כאלה שאמרו לי שעדיף מדמח, אבל אני לא כל כך מתחבר לכל העולם הזה של מדמח, אני מתחבר רק לתחום הביג דאטה

משום מה אני לא יכול לשלוח לך הודעה בפרטי
כי אין לך וותק.
וחוצמזה, זה פורום פתוח שכולנו שואלים ועונים, אז למה בפרטי?

כי אין לך וותק.
וחוצמזה, זה פורום פתוח שכולנו שואלים ועונים, אז למה בפרטי?
מה אתה תוקף ישר, אני מעוניין לשלוח בפרטי שאלה לבן אדם הזה, מה הבעיה פה?

@sissoko
אף אחד לא תקף אותך.
יש בפורום חוק לגבי מתי אפשר להתחיל לשלוח הודעות פרטיות.
מעבר לכך, אמרו לך שעדיף שאלות שגם אחרים יוכלו לקרוא את התשובה.

נ.ב.
אתה תקפת Moderator.

@sissoko
אף אחד לא תקף אותך.
יש בפורום חוק לגבי מתי אפשר להתחיל לשלוח הודעות פרטיות.
מעבר לכך, אמרו לך שעדיף שאלות שגם אחרים יוכלו לקרוא את התשובה.

נ.ב.
אתה תקפת Moderator.
שמע אני לא יודע מה אתם רוצים ממני, זכותי לפנות לבן אדם ספציפי ולשאול אותו שאלה כלשהי.

מכאן ולהגיד ש-״אני״ ״תקפתי״ אותו זה כבר לשקר. לא ברצוני לשלוח שאלות שכל הפורום יראה, מה הבעיה פה? בא לי לשאול בן אדם ספציפי.
אתם יותר מידי רציניים בפורום הזה.... לוקח קשה כל חצי משפט שבכלל לא קשור אליכם

שמע אני לא יודע מה אתם רוצים ממני, זכותי לפנות לבן אדם ספציפי ולשאול אותו שאלה כלשהי.
אנחנו רוצים להסביר לך שאתה טועה, ואין לך את הזכות הזו פה בתור משתמש חדש. לא יודע למה אתה מתווכח על העניין.

לא ברצוני לשלוח שאלות שכל הפורום יראה, מה הבעיה פה? בא לי לשאול בן אדם ספציפי.
ראה תשובה קודמת שלי

אנחנו רוצים להסביר לך שאתה טועה, ואין לך את הזכות הזו פה בתור משתמש חדש. לא יודע למה אתה מתווכח על העניין.

ראה תשובה קודמת שלי
משתמש חדש? לא בטוח, שנתיים בפורום הזה.
זה שאני לא מרבה להגיב על אשכולות זה לא אומר כלום, אתם גם לא חייבים להתערב, ציטטתי תגובה של משתמש ספציפי, זה שכל אחד פה צץ מהחור שלו והתחיל לתקוף אותי זו לא בעיה שלי, לא פניתי אליכם בכלל מלכתחילה

הודעה פרטית היא פריבילגיה שפתוחה למשתמשים מרף פעילות מסוים. זו הגבלה טכנית, על פי כמות הודעות. לא על פי כמה אתה קורא פה.

המשמעות של פורום פתוח היא שכל אחד יכול לקרוא, להגיב, ולהביע דעה. אין פה עניין של תקיפה, התערבות או כל מינוח אגרסיבי אחר. כתוצאה מכך, גם אין משמעות למי פנית. זה פורום, לא וואטסאפ.

אני אנסה להחזיר את הדיון לפסים מועילים - תעשה תואר ותצטיין בו, זה העיקר. אם בחרת כלכלה או מדעי המחשב ביחד עם סטטיסטיקה לא על זה יקום ויפול העולם.

הודעה פרטית היא פריבילגיה שפתוחה למשתמשים מרף פעילות מסוים. זו הגבלה טכנית, על פי כמות הודעות. לא על פי כמה אתה קורא פה.

המשמעות של פורום פתוח היא שכל אחד יכול לקרוא, להגיב, ולהביע דעה. אין פה עניין של תקיפה, התערבות או כל מינוח אגרסיבי אחר. כתוצאה מכך, גם אין משמעות למי פנית. זה פורום, לא וואטסאפ.

אני אנסה להחזיר את הדיון לפסים מועילים - תעשה תואר ותצטיין בו, זה העיקר. אם בחרת כלכלה או מדעי המחשב ביחד עם סטטיסטיקה לא על זה יקום ויפול העולם.
לא זכור לי שפניתי אליך, זה שזה פורום פתוח זה לא אומר שאני לא יכול להפנות שאלה לבן אדם ספציפי,אתה וחברייך סתם סולדים מהדיון, כנראה נפגעתם שהתשומת לב לא פונה אליכם בגלל שהפנתי שאלה לבן אדם ספציפי שכנראה מבין יותר ממכם.
וזה לא עניינך מה התואר שאני אבחר,עאלק לא יקום וייפול העולם, מה אתה פילוסוף?, כל אחד פה מנסה להיראות הכי חכם שהוא יכול וכותב דברים שלא קשורים בכלל לנושא, אתה כבר המשתמש ההשלישי או הרביעי שמעיר על ההודעות הפרטיות, זה לא קשור בכלל למה ששאלתי מלכתחילה, בחרתם להתערב במשהו שבכלל לא שייך אליכם, זה שמבחינה טכנית אין אפשרות לשלוח הודעות פרטיות כי אני לא ״פעיל״ אז אחלה, אבל לא צריך לעשות מזה סיפור תגובה אחר תגובה.
לא פניתי אליכם מלכתחילה, זה שבחרתם להתערב ולכתוב דברים לא מועילים מראה כמה אתם משעוממים ומנסים לצאת חכמים גדולים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חשבונאות/כלכלה בשילוב עם סטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 2
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
Y סטטיסטיקה של תיקונים שוק ההון 19
S לגבי אופק תעסוקתי לאחר לימודי סטטיסטיקה וכלכלה התפתחות אישית 9
ה עם מה לשלב לימודי סטטיסטיקה התפתחות אישית 23
Benjamin W לימוד סטטיסטיקה התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
ה תרגום הנתונים בחישוב החזר מס מיסים 10
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
ש [מועד עדכון הנתונים בבורסות חו"ל] שוק ההון 4
E מה הסיבה להבדלים בין הנתונים בין "אתר הנדל"ן הממשלתי" למידע ברשות המיסים? נדל"ן 1
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
נ מאיפה פאנדר מקבלים את הנתונים שלהם? שוק ההון 12
א הנתונים החודשיים החשובים ביותר אוף טופיק 4

נושאים דומים

Back
למעלה