• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטודנטית נשואה/ידועה בציבור - האם פטורה מביטוח לאומי כעקרת בית?

bigbang

משתמש בכיר
דירוג
2,368
*סטודנטית שאינה עובדת כמובן.
*דמי ביטוח לאומי + דמי ביטוח בריאות.

לגבי נשואה כן, לא יודע מה עם ידועה בציבור

מקור: ניסיון אישי של אשתי, ביטוח לאומי דרש כספים ממנה כסטודנטית עד החתונה

מנסיוני (ידועים בציבור), כן

ידוע בציבור זה סטטוס שצריך להוכיח אותו לביטוח לאומי.

מנסיון אישי תופס גם לידועה בציבור אך רק עבור כזו המוכרת באופן רשמי על ידי ביטוח לאומי

אני ממליצה להמשיך לשלם בטוח לאומי, ברירת המחדל היא ממש לרעת האישה במקרה הזה.
גבר שאינו עובד חייב לשלם סכום מינימלי ולכן הוא מקבל את הסכום המקסימלי של קצבת הזיקנה בבוא היום.
משום מה, נקבע בחוק שעקרת בית לא יכולה לשלם (אין מושג כזה עקר בית ולא ברור לי למה יש עקרת בית, מאד אנרכוניסטי) אבל אז יש סיכון שקיצבת הזיקנה שלה תחתך בארבעים אחוז בערך. נשים רבות חטפו את ה"כאפה" הזאת ביום שיצאו לגימלאות. ממליצה להתפרנס אפילו כמה שעות בחודש.
צריך לקחת בחשבון שעל האישה עוד יעברו כנראה תקופות שבהן לא תתפרנס (לידות ובחירה להישאר יותר זמן עם התינוק בבית) וכל עצירת תשלום לבט"ל תייצר את הבעיה הזאת. חישובי תקופת האכשרה טריקים למדיי.
מאתר בט"ל
מאתר כל זכות
הצעת חוק שלא הגיעה ליישום ונועדה לבטל את הקיפוח הזה. מקווה שמישהו/י ירים את הכפפה וישנה את החוק.

אני ממליצה להמשיך לשלם בטוח לאומי, ברירת המחדל היא ממש לרעת האישה במקרה הזה.
גבר שאינו עובד חייב לשלם סכום מינימלי ולכן הוא מקבל את הסכום המקסימלי של קצבת הזיקנה בבוא היום.
משום מה, נקבע בחוק שעקרת בית לא יכולה לשלם (אין מושג כזה עקר בית ולא ברור לי למה יש עקרת בית, מאד אנרכוניסטי) אבל אז יש סיכון שקיצבת הזיקנה שלה תחתך בארבעים אחוז בערך. נשים רבות חטפו את ה"כאפה" הזאת ביום שיצאו לגימלאות. ממליצה להתפרנס אפילו כמה שעות בחודש.
צריך לקחת בחשבון שעל האישה עוד יעברו כנראה תקופות שבהן לא תתפרנס (לידות ובחירה להישאר יותר זמן עם התינוק בבית) וכל עצירת תשלום לבט"ל תייצר את הבעיה הזאת. חישובי תקופת האכשרה טריקים למדיי.
מאתר בט"ל
מאתר כל זכות
הצעת חוק שלא הגיעה ליישום ונועדה לבטל את הקיפוח הזה. מקווה שמישהו/י ירים את הכפפה וישנה את החוק.
25 שנות עבודה לא נותנות את הקיצבה המקסימלית?

באופן אישי, נראה לי שקצבאות זיקנה זה משהו שהולך להשתנות לא מעט ב 30 השנה הבאות, כך שעדיף כסף ביד היום.

25 שנות עבודה לא נותנות את הקיצבה המקסימלית?
יש עניין של רצף ביטוחי, תקרא את הלינקים. אם
נראה לי שקצבאות זיקנה זה משהו שהולך להשתנות לא מעט ב 30 השנה הבאות
הם לא השתנו הרבה ב-50 שנה האחרונות. על סמך מה התחושה האישית?
כך שעדיף כסף ביד היום
100-200 ש"ח בחודש תשלום בגיל צעיר זה כלום, הפרש של 700 ש"ח בקיצבה החודשית בגיל 70 יכול להיות משמעותי הרבה יותר.

מספיק 5 (60 חודש) מתוך העשר האחרונות או 12 (144 חודש) בכלל (ולא נדרשת רציפות)
יש עוד ניואנסים בקישורים שהביאה @בת העמק
נכון, כתבתי למעלה שיש שם חישובים טריקים, וגם - בעשור האחרון לפני קבלת הקיצבה יכולים להיות מצבים בריאותיים רבים יותר שימנעו רצף של 5 שנים מאשר בגיל צעיר.

תודה על התיוג.
אבל בת זוגי עבדה ועובדת במקום שלא יוצאים ממנו.
מעולם לא נדרשנו לשאלה הספציפית הזו

הם לא השתנו הרבה ב-50 שנה האחרונות. על סמך מה התחושה האישית?
הצפי הוא שקופת המזומנים של הביטוח הלאומי תתאפס באיזור שנת 2043 אז זו דווקא הנחת עבודה הגיונית שיצטרכו לשנות את אופי הקצבה - בין אם בקיצוץ קצבאות, העלאת גיל הפרישה, קצבאות תלויות מצב כלכלי וכו'.

הצפי הוא שקופת המזומנים של הביטוח הלאומי תתאפס באיזור שנת 2043 אז זו דווקא הנחת עבודה הגיונית שיצטרכו לשנות את אופי הקצבה - בין אם בקיצוץ קצבאות, העלאת גיל הפרישה, קצבאות תלויות מצב כלכלי וכו'.
והכי פשוט, בהעלאת המס שמשלמים מקבלי הקצבאות העתידיים.

Back
למעלה