• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סוגי פקודות

שניצלוינאי

משתמש רגיל
דירוג
81
שלום לכולם, האם קיימת פקודה שמשלבת לימיט ומרקט במובן של "מרקט, אבל לא יותר/פחות מהלימיט"? או בניסוח אחר: "לימיט, אלא אם מחיר השוק טוב יותר"?

הסיטואציה שאני חושב עליה היא במצב שבו אין לך מנוי על מחירי זמן אמת ושכחת לבדוק באתרים חינמיים, כך שנתת פקודת לימיט במחיר שלמעשה לא היה הטוב ביותר עבורך באותה נקודת זמן. למשל, אתה נותן פקודה למכור ב-100 כשלמעשה יש ביקושים ב-101.

למיטב הבנתי לא קיימת פקודה כזו אבל הבנתי מוגבלת.

שלום לכולם, האם קיימת פקודה שמשלבת לימיט ומרקט במובן של "מרקט, אבל לא יותר/פחות מהלימיט"? או בניסוח אחר: "לימיט, אלא אם מחיר השוק טוב יותר"?

הסיטואציה שאני חושב עליה היא במצב שבו אין לך מנוי על מחירי זמן אמת ושכחת לבדוק באתרים חינמיים, כך שנתת פקודת לימיט במחיר שלמעשה לא היה הטוב ביותר עבורך באותה נקודת זמן. למשל, אתה נותן פקודה למכור ב-100 כשלמעשה יש ביקושים ב-101.

Pegged to Midpoint ?

הנה שרשור בנושא

אוקי, יש מצב שזה מה שאני מחפש. וגם אם לא, בכל זאת למדתי משהו חדש.
אתה יודע מה הקיצור של זה ב-IB? אני מוצא ברשימה Peg Bench אבל נראה לי שזה משהו אחר.

כעקרון, בישראל לפחות, הפקודות שמופגשות הן מראש הספר. בארהב יכולים לעשות כל מיני וודו עם הפקודה שלך... בתכלס, אם אתה לא רואה level 2 ברוב הזירות, ויכול להגיב במהירות של מחשב, חבל על האנרגיה.

@Benjamin Willard
הכוונה היא לפקודה שמגינה עליך מטעויות, למשל טעויות הקלדה, ותבצע במחיר השוק אם זה עדיף על הלימיט שנתת. בישראל כבר קרה לי שבגלל הקלדה מהירה והתעסקות עם דברים אחרים במקביל, נתתי לימיט "לרעתי" והביצוע לא היה מראש הספר. כלומר היו ביקושים במחירים טובים יותר עבורי ובכל זאת הביצוע היה מול הביקושים "הרחוקים" יותר שהתאימו בדיוק ללימיט שנתתי.

זה לא עובד ככה. אם אתה מבקש לרכוש במחיר גבוה מההיצעים (או למכור בנמוך מהביקושים), הפקודה תתבצע במחיר שמציע המוכר (או הקונה).

@OnTheVerge
REL מתקרב, אבל לא נותן את מה שאני מחפש. גם כאן יש אפשרות לביצוע במחיר גרוע יותר ממה שתקבל בפקודת מרקט. זה מוסבר כאן:
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=613
בתסריט לדוגמא שהם נותנים למטה, בסופו של דבר הפקודה (שהיתה אמורה לצמצם את הספרד לטובתך!) מובילה לקניה במחיר גבוה יותר מה-NBO.
מה שאני מחפש זו פקודה שתוביל לביצוע במחיר השוק (NBO לקניה ו- NBB למכירה) רק אם הוא יותר טוב מהלימיט שלך. זה יכול לקרות גם במצב שבו נתת פקודה מחוץ לשעות המסחר, למשל פקודת קניה ב-100 כאשר הספרד היה 101-102, אבל עם פתיחת המסחר הספרד כבר דילג על הלימיט שלך ונמצא עכשיו ב-98-99. אני רוצה שבמצב כזה, פקודת הקניה תהפוך אוטמטית מלימיט 100 למרקט ותבוצע ב-99.

זה לא עובד ככה. אם אתה מבקש לרכוש במחיר גבוה מההיצעים (או למכור בנמוך מהביקושים), הפקודה תתבצע במחיר שמציע המוכר (או הקונה).
אתה מתכוון למחיר שמציע המוכר כשאני קונה, או הקונה כשאני מוכר? אם כן, אז זה לא עובד כמו שאתה אומר. מניסיון, לצערי (אם כי ההפרש הסתכם בכמה עשרות שקלים בלבד).

@Benjamin Willard
הכוונה היא לפקודה שמגינה עליך מטעויות, למשל טעויות הקלדה, ותבצע במחיר השוק אם זה עדיף על הלימיט שנתת. בישראל כבר קרה לי שבגלל הקלדה מהירה והתעסקות עם דברים אחרים במקביל, נתתי לימיט "לרעתי" והביצוע לא היה מראש הספר. כלומר היו ביקושים במחירים טובים יותר עבורי ובכל זאת הביצוע היה מול הביקושים "הרחוקים" יותר שהתאימו בדיוק ללימיט שנתתי.
מה קנית דרך איזה ברוקר?

זה אמור להיות קיים כאשר בוחרים את Island ב Exchange
בכל מקרה, הנה מדריך והסבר מקיף על הפקודה, בצד שמאל תראה את כל כל כל הפקודות
שים לב שלא כולם תומכים בכל פקודה
קריאה מהנה
ברגע שבחרתי island זה אכן פתח עוד אפשרויות. אחת מהן היא Peg Mkt ונראה לי שזה בדיוק מה שאני מחפש (השאלה שלי לא כללה את האופסט אבל זו תוספת נחמדה).

יש למישהו ניסיון בפועל עם Pegged to Market?

אתה מתכוון למחיר שמציע המוכר כשאני קונה, או הקונה כשאני מוכר? אם כן, אז זה לא עובד כמו שאתה אומר. מניסיון, לצערי (אם כי ההפרש הסתכם בכמה עשרות שקלים בלבד).
מחיר מניה בשוק 100
מוכר ראשון ב- 101 (הוא מציע מספר יחידות גדול ממספר היחידות שאתה רוצה לרכוש). מוכר שני ב - 1000.
קונה ראשון ב - 99
אתה מכניס לספר הפקודות שאתה רוצה לקנות את המניה בשער 1000.
באיזה מחיר אתה חושב שתתבצע העסקה?

יש למישהו ניסיון בפועל עם Pegged to Market?
@Yevgeny
האו כתב על זה בשרשור שקיבלת אליו הפניה קודם.

כלומר תמיד (ב2 המצבים שציינת) הפקודה תתבצע במחיר הכי קרוב למחיר השוק?

כלומר תמיד (ב2 המצבים שציינת) הפקודה תתבצע במחיר הכי קרוב למחיר השוק?
כן
הבורסה עצמה תרכוש את המניות במחיר הכי זול, יענו את המניות של ה 101 ואת היתרה מה 1000
תמכור לרוכש את המניות בממוצע של מחירי היחידה, לא?
אם הוא מציע לרכוש ב - 1000 מניה שמישהו בספר הפקודות עמד לפניו ומציע למכור אותה ב - 101, העסקה תתבצע במחיר 101.

"עומד לפניו" לפי מחיר או לפי זמן שליחת הפקודה?

אם הוא מציע לרכוש ב - 1000 מניה שמישהו בספר הפקודות עמד לפניו ומציע למכור אותה ב - 101, העסקה תתבצע במחיר 101.
אז הסיבה היא שהמחיר הקבוע הוא של הפקודה שהתקבלה קודם כרונולוגית ?

ההעדפה הראשונה היא למחיר, באם המחירים זהים ישנה עדיפות למי שהקיש מוקדם יותר.
אבל זה לא משנה, העקרון הוא שכקונה הבורסה מפגישה אותך עם המוכר הזול ביותר, וכמוכר עם הקונה שמציע את המחיר הגבוה ביותר. אם אתה תבקש לקנות במחיר גבוה מההיצעים או כמוכר תבקש למכור בנמוך מהביקושים, העסקה תתבצע בהיצע או בביקוש הטוב ביותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ שאלה על סוגי דיבידנדים שוק ההון 3
ב חשיפה לכלל סוגי האג"חים הממשלתיים שוק ההון 4
S סוגי קרנות מחקות מדד - בהיבט המדיני שוק ההון 3
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
א מיון הטבות לסרטים/בתי קולנוע לפי סוגי כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
ק שאלה על סוגי קרנות פנסיה מול גמל צרכנות פיננסית 45
P סוגי ריביות והצמדות לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה? צרכנות פיננסית 3
Liron2035 שלושה סוגי אג"ח שונים במבחן הזמן שוק ההון 2
Aranchik סוגי הלוואות - נכס להשקעה נדל"ן 6
ז פקודות מסחר בסיסיות שוק ההון 10
G עמלות עבור פקודות שמבוצעות באופן חלקי שוק ההון 7
B פקודות LMT/MKT מחוץ לשעות המסחר פוסטים מאיכות נמוכה 10
R שאלה טכנית לגבי ספר פקודות פוסטים מאיכות נמוכה 0
א עמלות על פקודות תנאי שוק ההון 2
ל שאלה בסיסית על פקודות קניית ני"ע שוק ההון 10
נ שאלה טכנית - אפשר לתת שתי פקודות לימיט בכיוונים שונים? שוק ההון 2