• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סדר בבלאגן למשקיע מתחיל

Amiros

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם, התחלתי להתעניין לאחרונה בהשקעות ובפרט השקעה עצמאית פאסיבית כמו שמתואר כאן בבלוג. אני עוד בשלב הלמידה. השאיפה היא להשקיע סכום התחלתי של 20-30 אלף ש''ח ולהוסיף 8000-10000 ש''ח כל רבעון. עברתי על המון הודעות בפורום והרבה מהמידע מאוד מפוזר או מבולגן, שורה תחתונה:
1. קופת גמל IRA, נראה מהאתר של IBI שהם כבר מציעים אחת כזאת. מישהו מכיר? יש עוד חברה שמציעה? ראו קישור
2. אם באמת יש קופת גמל IRA, מה האופציות שלי: חשבון "רגיל" בבית השקעות עצמאי מול קופת גמל להשקעה IRA? מה היתרונות בכל מוצר? (אני בכל אופן מתכנן להשקיע במדדים פאסיביים בעיקר בחו''ל וקצת בארץ).

תודה לכולם

כתבו כאן בעבר על כל המשמעויות וההבדלים בין הקופות והחשבונות (בקצרה - בקופת גמל אתה לא מנכים מס במקור (מידית) אלא רק במימוש התיק ורק אם הפקדת מעבר לתקרה, וכדי להפקיד מעבר לתקרה צריך להיות עצמאי, החיסרון הוא דמי הניהול שהופכים ללא משתלמים בתיקים גדולים למשקיעים פאסיבים) ולכן אני מציע שתעשה חיפוש.

כתבו כאן בעבר על כל המשמעויות וההבדלים בין הקופות והחשבונות (בקצרה - בקופת גמל אתה לא מנכים מס במקור (מידית) אלא רק במימוש התיק ורק אם הפקדת מעבר לתקרה, וכדי להפקיד מעבר לתקרה צריך להיות עצמאי, החיסרון הוא דמי הניהול שהופכים ללא משתלמים בתיקים גדולים למשקיעים פאסיבים) ולכן אני מציע שתעשה חיפוש.
יש כאן כל כל הרבה טעויות שאני לא יודע מאיפה להתחיל.
קופת גמל זה מכשיר פנסיוני בדיוק כמו קרן פנסיה אם אותם הטבות מס.
כיום בקופת גמל בניהול אישי ניתן בצבירה גדולה להגיע לדמי ניהול שקולים לקרנות פנסיה שאינן ברירת מחדל.

אופס, טעיתי,

הייתי בטוח שמדובר על קרן השתלמות IRA.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad ביטוחי בריאות - סדר בבלאגן צרכנות פיננסית 9
ש סדר בבלאגן קרן השתלמות שוק ההון 2
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
T הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן שוק ההון 3
Summers מינוחים: קרן נאמנות, תעודת סל, קרן סינתטית, קרן סל - סדר בבלאגן שוק ההון 1
סול צריך קצת סדר בבלאגן שוק ההון 22
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
ה סדר עולמי חדש במזרח התיכון אוף טופיק 14
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
I קרנות כספיות שמישהו יעשה סדר? שוק ההון 9
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I סדר בפנסיה והשתלמות - התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
הדבורה מיה סדר קיזוז המס כנגד הפסד ומס משנים קודמות מיסים 12
M סדר ותכנון פיננסי לצעיר סולידי בתחילת דרכו שוק ההון 11
K סדר בפתיחת קרן השתלמות ותיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
D סדר בתיק הפנסיוני שוק ההון 0
R לעשות סדר התפתחות אישית 5
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
F תביעת ביטוח משלים-שב"ן ואז את השב"ן (סדר הפוך) צרכנות פיננסית 13
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
unrealx סדר במניות/דיבידנדים דרך ESPP + RSU שוק ההון 41
I לעשות סדר בעלויות קה״ש וגמל IRA שוק ההון 42
N קצת סדר בנושא השקעות שוק ההון 4
I תעשו לי רגע סדר בדמי ניהול שוק ההון 0
O מישהו יודע למה בכלכליסט הם מתארים את סדר היום בשוק ההון - אחורה ולא קדימה ? אוף טופיק 7
האזרח החשדן לעשות סדר כדי להתחיל... שוק ההון 13
לאץ' סדר בהשתלמות שוק ההון 1
ימבו סדר במוצרים פנסיונים | עצמאי בדרך לעצמאות כלכלית שוק ההון 13
R סדר פעולות ברכישת דירה נדל"ן 17
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
A סדר ובחינת אופציות להשקעה שוק ההון 30
V מתחילה לעשות סדר - אשמח לעצות שוק ההון 15
ITS סדר ותכנון פיננסי לעתיד שוק ההון 36

נושאים דומים

Back