• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סדרת כתבות על דור ה-Y

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
לצערי לא מצאתי בחיפוש את הנושא על דור ה-Y כדי לפרסם שם.

ערוץ כאן עשה סדרת כתבות על דור ה-Y מבחינת תעסוקה, לימודים וכו'.

הסוג הזה של כתבות פשוט מגעיל אותי
אנשים לומדים תארים סוג ב' ("לימודי אסיה", "מנהיגות חברתית") ואז מתפלאים שאין עבודה
כן, אני סטונדט לביולוגיה, וזה די אירוני שאני אומר את זה-אבל אני לפחות מודע לזה, ואחרי שהבנתי שמהתואר הזה לא ייצא לי כלום, קמתי ועזבתי אחרי 4 קורסים. לא מתחרט.
אפשר ללמוד רפואה, מחשבים, כימיה, כלכלה, הוראה, ואפילו סוציולוגיה-כל אלה תארים עם מקצוע בסופם
כל הבעיה מתחילה בדקה 10:27-כשהיא אומרת בחיוך "הנה אני היום, מובטלת"-להיות מובטל זאת לא גאווה. להיות מובטל זה אומר שאת חיה על חשבון משלם המיסים-המקום האחרון שאדם צריך לרצות להיות בו. בהמשך אותה דקה, הכותב מהרהר בליבו ונזכר איך היה מורה מחליף, ואיך ייתכן שפתית שלג מיוחד שכמוהו ("נפלא" "מיוחד") יעבוד בעבודה כזו-אז הוא קם והתפטר. ממשיך באשמת דור ההורים ("ככה חינכו אותנו"), במעסיקים ("קביעות הפכה לנדירה"-הוא היה עובד הוראה!).
קיצר, 2 דקות הספיקו לי, תודה.
חוץ מזה, אני מסרב לקבל את הטענה שלאדם אין שליטה על גורלו, ש"מתגלה" כ"אמת צרופה" כל פעם מחדש בכתבות כאלה.
די, ניוז פלאש-אתם שולטים בחיים שלכם. לכו תעשו משהו עם עצמכם.
מותר לטעות, אבל גם צריך לקחת אחריות.

הסוג הזה של כתבות פשוט מגעיל אותי
אנשים לומדים תארים סוג ב' ("לימודי אסיה", "מנהיגות חברתית") ואז מתפלאים שאין עבודה
כן, אני סטונדט לביולוגיה, וזה די אירוני שאני אומר את זה-אבל אני לפחות מודע לזה, ואחרי שהבנתי שמהתואר הזה לא ייצא לי כלום, קמתי ועזבתי אחרי 4 קורסים. לא מתחרט.
אפשר ללמוד רפואה, מחשבים, כימיה, כלכלה, הוראה, ואפילו סוציולוגיה-כל אלה תארים עם מקצוע בסופם
כל הבעיה מתחילה בדקה 10:27-כשהיא אומרת בחיוך "הנה אני היום, מובטלת"-להיות מובטל זאת לא גאווה. להיות מובטל זה אומר שאת חיה על חשבון משלם המיסים-המקום האחרון שאדם צריך לרצות להיות בו. בהמשך אותה דקה, הכותב מהרהר בליבו ונזכר איך היה מורה מחליף, ואיך ייתכן שפתית שלג מיוחד שכמוהו ("נפלא" "מיוחד") יעבוד בעבודה כזו-אז הוא קם והתפטר. ממשיך באשמת דור ההורים ("ככה חינכו אותנו"), במעסיקים ("קביעות הפכה לנדירה"-הוא היה עובד הוראה!).
קיצר, 2 דקות הספיקו לי, תודה.
חוץ מזה, אני מסרב לקבל את הטענה שלאדם אין שליטה על גורלו, ש"מתגלה" כ"אמת צרופה" כל פעם מחדש בכתבות כאלה.
די, ניוז פלאש-אתם שולטים בחיים שלכם. לכו תעשו משהו עם עצמכם.
מותר לטעות, אבל גם צריך לקחת אחריות.
מתחבר להרבה ממה שכתבת, אבל:
בתור מישהו ששייך לקצה העליון של דור הy, אני יכול לספר שאותי גידלו לפי שני עקרונות:
1. חייבים ללמוד כדי להצליח.
2. צריך ללמוד מה שאוהבים כדי להגשים את עצמך.

אצלי, במקרה, מה שעניין אותי היה מתמטיקה ופתרון חידות, אז הלכתי ללמוד מדמח וזה יצא מאוד משתלם ואני מרוצה עד השמיים.
עבורי, האידיאולוגיה הזו עבדה.

אבל מה לגבי אנשים שנמשכים לתחומים הומאניים?
מה לגבי אנשים שהם פשוט לא "חומר אקדמי" (ממוצעים ומטה מבחינת יכולות - פאקינג חצי מהאוכלוסיה הם כאלו) לאן אותה אידיאולוגיה הובילה אותם?

עכשיו, אם משתמע מפה שאני מצדד בלהאשים את כל העולם חוץ מאת עצמך במצב שלך אז ממש לא. האנשים האלו אחראים לגורלם והם גם צריכים להיות אחראים לשנות אותו, כל מה שאני אומר זה שיש פה נסיבות מקלות...

הבעיה היא לא תואר במדעי הדשא, אלא חוסר רצון לקחת אחריות על ההשלכות. אני לומדת מצרית עתיקה ונהנית מכל רגע. אבל זו בחירה מודעת לחלוטין שלי, ואף אחד לא אחראי לרמת ההכנסה שלי חוץ ממני. אנשים שמחפשים את מי להאשים חוץ מעצמם ימשיכו לעשות את זה גם עם קביעות ומשכורות של 30,000 בחודש.

התשובה היא כמובן שלא חייבים ללמוד תואר במה שאוהבים.
אני עצמי אוהבת את המקצועות ההומאניים ואם הייתי יכולה לבלות את חיי איתם הייתי עושה זאת. אבל, אני לא מרגישה מחוייבת ללמוד תואר בהם. אני לומדת תואר במדעי המחשב, מתוך ידיעה שזה מקצוע שאני טובה ועם מגוון רחב של תחומים. את המקצועות ההומאניים אני שומרת לתחביבים ולפנסיה.

מה לגבי אנשים שהם פשוט לא "חומר אקדמי"
לא כולם חייבים להיות אקדמאיים. אני מכירה הרבה אנשים בני גילי שלא מתכננים ללכת לשם.

בסופו של דבר, אני חושבת שהמסקנה המתבקשת היא שזו לא אידיאולוגיה שמתאימה לכולם.
מצד שני, אני בהחלט חושבת שאפשר לצפות מאנשים בגילאי העשרים המוקדמים לגלות את הבגרות הנדרשת ולהבין שזה לא מתאים להם, בלי קשר לאידיאולוגיה עליה גדלו. מהסתכלות על אנשים בני גילי שאני מכירה, מעטי מעט לא חושבים בכלל על העתיד, וגם אלו נוטים להיות בשנות העשרים המאוחרות יותר או אפילו שנות השלושים המוקדמות.

התשובה היא כמובן שלא חייבים ללמוד תואר במה שאוהבים.
.
אני מן הסתם יודע שהאידיאולוגיה הזו שגויה כבר די הרבה שנים. בגיל 22 לא ידעתי.
את המקצועות ההומאניים אני שומרת לתחביבים ולפנסיה
לא כולם חייבים להיות אקדמאיים. אני מכירה הרבה אנשים בני גילי שלא מתכננים ללכת לשם.
.
ההתרשמות שלי היא אכן שבקרב הדור הצעיר יותר ישנה התפכחות מהאידיאולוגיה הזו.
אני גם חושד שיש סיכוי סביר שכתבות מהסוג הנל הן חלק ממה שמסייע להתפכחות הזו.

הצעה: אולי הגיע הזמן לחנך ילדים שחייבים לעבוד קשה בשביל להצליח? שאין קיצורי דרך?
לא חשוב במה-פשוט להיות מוצלחים במה שהם עושים, להיות יצירתיים, לא להפסיק ללכת קדימה, לא לוותר ולקחת אחריות על הבחירות שעושים.
להסביר שהחיים הם לא סרט, ושלפעמים מותר להתפשר, בגבולות מסוימים.
אני מאמין שזאת אידאולוגיה מוצלחת יותר-היא עבדה במשך דורות, והיא תחסל את תופעת ה"מגיע לי".

מה לגבי אנשים שהם פשוט לא "חומר אקדמי" (ממוצעים ומטה מבחינת יכולות - פאקינג חצי מהאוכלוסיה הם כאלו) לאן אותה אידיאולוגיה הובילה אותם?
הם יהיו שרברבים וקונדיטורים, אנשי עסקים ופקידים, מנהלים ועובדים סוציאליים ועוד ועוד. הבעיה הפוכה בעיני - בגלל המכללות, אלו שהם לא חומר אקדמי בכל זאת הופכים לאקדמאים ומבזבזים הרבה שנים כדי היות אקדמאים בינוניים מינוס במקום לעבוד במקצוע פחות יוקרתי שהם טובים בו.

הם יהיו שרברבים וקונדיטורים, אנשי עסקים ופקידים, מנהלים ועובדים סוציאליים ועוד ועוד. הבעיה הפוכה בעיני - בגלל המכללות, אלו שהם לא חומר אקדמי בכל זאת הופכים לאקדמאים ומבזבזים הרבה שנים כדי היות אקדמאים בינוניים מינוס במקום לעבוד במקצוע פחות יוקרתי שהם טובים בו.

אני חושב שאחת הסיבות לאינפלצית תארים הזאת זה בין היתר גם בגלל כל העניין של מציאת בן/בת זוג.
הרי פקיד בבנק עם תואר בכלכלה יותר מרשים מאינסטלטור.

מסכים לחלוטין!
אולי לא הבהרתי את עצמי כראוי קודם.

כוונתי הייתה שההומאניים וחסרי היכולות שעקבו אחר אותה אידיאולוגיה מצאו עצמם עם תארים במדעי הדשא או עם תארים ממכללות גרועות במקום פשוט ללכת למקום עם קביעות/ללכת לעבוד במקצועות כפיים מכניסים.
שוב, זו כמובן אשמתם הבלעדית, אבל הייתה שם גם אידיאולוגיה....

אוקי צפיתי בפרק, היה מעניין חוץ מכל הכיתובים האינסטגרמיים על המסך שעשו לי כואב בעיניים (זה אומר שאני בדור הלא נכון?)

אני לא התרשמתי שזו היתה כתבת התבכיינות טיפוסית, אלא באמת מראה את פערי הדורות ושינויי המנטליות הבין דוריים.
בעיניי זה שעובדים מחפשים משמעות ולעשות טוב בעבודה שלהם זה דבר חיובי. שיישבו בבית ויחפשו חצי שנה את עבודת חלומותיהם למי אכפת (לי כמובן אם הם לוקחים דמי אבטלה - אבל זה לא היה הפוקוס בפרק).
וכן, להיות מובטל היום זה לא משהו להתבייש בו (מלבד הקטע של להתפרנס ע"ח אחרים). לחפש את עצמך זה לא משהו להתבייש בו. לשאוף ליותר גם לא.

אני חושב שאחת הסיבות לאינפלצית תארים הזאת זה בין היתר גם בגלל כל העניין של מציאת בן/בת זוג.
הרי פקיד בבנק עם תואר בכלכלה יותר מרשים מאינסטלטור.
בהחלט. ויותר מזה, סטטוס חברתי. גם ההורים גאים לספר על בנם עורך הדין, למרות שבעצם הוא עדיין מתווך דירות (רק עם חליפה)

לא הצצתי ללינק אבל התגובות כאן...ואוו, כמה שאתם עפים על עצמכם.
להיות מובטל זאת לא גאווה. להיות מובטל זה אומר שאת חיה על חשבון משלם המיסים-המקום האחרון שאדם צריך לרצות להיות בו.
למה? היא לא שילמה ביטוח לאומי בדיוק בשביל (גם) זה? גם אני הייתי מובטלת פעם ומאד שמחתי, אפילו תכננתי מראש. זה לא התחיל בדור ה-Y.
מה לגבי אנשים שהם פשוט לא "חומר אקדמי" (ממוצעים ומטה מבחינת יכולות - פאקינג חצי מהאוכלוסיה הם כאלו)
חומר אקדמי, נו באמת. רוב האקדמאים שאני מכירה טיפשים כמו רוב האוכלוסיה. החכמים לא זקוקים לאקדמיה ואם הם כבר באמת מתעניינים במשהו זה בטח לא במדמ"ח. אז כן, יש היום פרנסה יפה בהייטק כמו שפעם היתה בעריכת דין. עניין של ביקוש והיצע. מכאן ועד חוכמה- הדרך ארוכה.
הם יהיו שרברבים וקונדיטורים, אנשי עסקים ופקידים, מנהלים ועובדים סוציאליים ועוד ועוד.
מזל שלא כתבת שואבי מים. מה כל-כך חכם ויצירתי בפרקליטות המדינה? לא ראיתי שיושבים שם גאוני הדור.
כוונתי הייתה שההומאניים וחסרי היכולות שעקבו אחר אותה אידיאולוגיה מצאו עצמם עם תארים במדעי הדשא או עם תארים ממכללות גרועות במקום פשוט ללכת למקום עם קביעות/ללכת לעבוד במקצועות כפיים מכניסים.
אין מילים :(
באיזו בועה אתה חי, שנדמה לך כל ההזיות האלו? ההומאנים וחסרי היכולות... איכשהו עושה רושם שאתה מחבר קו בין יכולת להתפרנס היטב ובין חוכמה. מזל שכל האנשים החכמים שהניחו לאורך אלפי שנים את הבסיס לתרבות, יצירה, מדע ופילוסופיה לא חשבו כמוך.

לא הצצתי ללינק אבל התגובות כאן...ואוו, כמה שאתם עפים על עצמכם.

למה? היא לא שילמה ביטוח לאומי בדיוק בשביל (גם) זה? גם אני הייתי מובטלת פעם ומאד שמחתי, אפילו תכננתי מראש. זה לא התחיל בדור ה-Y.

ביטוח לאומי-כשמו, כן הוא-תפקידו הוא להיות ביטוח (נעזוב לשנייה את זה שהוא לא באמת ממש ביטוח במובן הקלאסי של ההגדרה, אבל שיהיה).
מה זה ביטוח? מנגנון שאמור לעזור בשעת חירום. זהו.
זה לא דמי כיס מהממשלה כדי לצאת לחופש.
אם בעינייך לחיות על חשבון משלם המיסים בלי צורך אמיתי זה מבורך וכיפי, תהני לך.
בעיניי זאת לא אמורה להיות השאיפה או מצב נוח למישהו. זה מנגנון הצלה ממשלתי-למקרי חירום בלבד, וצריך לשאוף להתנתק ממנו

מזל שלא כתבת שואבי מים. מה כל-כך חכם ויצירתי בפרקליטות המדינה? לא ראיתי שיושבים שם גאוני הדור.
גם שואבי מים, חבל שאת מזלזלת באנשים האלו.
מצטער לאכזב אותך אבל בפרקליטות המדינה לא מקבלים אנשים בלי רקע אקדמי חזק. ההקבלה בין אקדמאי לגאון הדור היא אינטרפטציה שלך בלבד. אני האחרון שיגיד שפרקליט תורם לעולם יותר מעובד סוציאלי אבל לשאלתך, אז בעבודת פרקליט יש הרבה יצירתיות ונדרשת אינטיליגנציה מעל הממוצע.
את באמת לא מבינה מה הבעיה שאנשים בלי כישורים אקדמים הולכים לאקדמיה רק כי "צריך" ויש מוסד שתמורת כסף יתן תעודה? (לא מדבר על הומני וריאלי, אלא על המוסדות שכולנו מכירים שמתחזים לאקדמיה כשהם בעצם מפעל שמוכר תעודות תמורת כסף ושלוש שנים)

אוקי צפיתי בפרק, היה מעניין חוץ מכל הכיתובים האינסטגרמיים על המסך שעשו לי כואב בעיניים (זה אומר שאני בדור הלא נכון?)

אני לא התרשמתי שזו היתה כתבת התבכיינות טיפוסית, אלא באמת מראה את פערי הדורות ושינויי המנטליות הבין דוריים.
בעיניי זה שעובדים מחפשים משמעות ולעשות טוב בעבודה שלהם זה דבר חיובי. שיישבו בבית ויחפשו חצי שנה את עבודת חלומותיהם למי אכפת (לי כמובן אם הם לוקחים דמי אבטלה - אבל זה לא היה הפוקוס בפרק).
וכן, להיות מובטל היום זה לא משהו להתבייש בו (מלבד הקטע של להתפרנס ע"ח אחרים). לחפש את עצמך זה לא משהו להתבייש בו. לשאוף ליותר גם לא.
כל דור חושב שהוא ממציא הכל מחדש.
בטלנות, חיפוש עצמי, דמי אבטלה מתוכננים וכיוצ"ב היו מאז ומעולם.

אתרום את 2 האגורות שלי:
1. תואר אקדמי זה אחד הדברים המיותרים שיש למי שלא עושה מזה קריירה.
2. אני שמח שיש את התנועה הזאת שאנשים כבר לא מוכנים לעבוד קשה בשביל שכר (כמו שהיה אצל הבייבי בומרס למשל).

לדעתי העולם מתקדם לכיוון הזה עם רובוטים, הנדסה גנטית, יצור קל ומהיר ועוד. בעתיד נמצא שאין צורך יותר לעבוד והשפע יהיה קיים. מקווה שיגיע זריז.

חומר אקדמי, נו באמת. רוב האקדמאים שאני מכירה טיפשים כמו רוב האוכלוסיה. .
במדדי איי קיו (אלא אם את מגדירה טיפשות אחרת), אקדמאי בוגר תואר באוניברסיטה, יהיה יותר חכם מרוב האוכלוסיה.
זה נובע מסינון של אנשים שנעשה בשלב הקבלה ומסינון נוסף שנעשה בשלב הלימודים עצמם.
בני אדם נבדלים אחד מהשני ביכולות שלהם, זה אולי לא pc לומר את זה אבל זו המציאות!

לקחת מישהו עם איי קיו 100, להכווין אותו ללימודי אשורית/לימודי "מנהל עסקים" במכללה מדרג ג במקום שירכוש מקצוע בגלל אמונה פוליטיקלי קורקטית שגורסת ש"כולם צריכים ויכולים ללמוד" זה לעשות לו עוול לתפישתי.
אבל איש איש באמונתו.
החכמים לא זקוקים לאקדמיה ואם הם כבר באמת מתעניינים במשהו זה בטח לא במדמ"ח.
מתי טענתי שחכמים מתעניינים במדמח?
לכל היותר נובע ממה שכתבתי שאנשים שמתעניינים במדמח, כמוני, מזלם שפר עליהם והם יכולים להצמד לדוגמה ועדיין להתפרנס בכבוד.

איכשהו עושה רושם שאתה מחבר קו בין יכולת להתפרנס היטב ובין חוכמה..
הקו הזה מוכח בלא מעט מחקרים.
איי קיו קורלטיבי להכנסה, הוא כמובן לא הגורם היחיד אבל יש לו השפעה לא מבוטלת.
מזל שכל האנשים החכמים שהניחו לאורך אלפי שנים את הבסיס לתרבות, יצירה, מדע ופילוסופיה לא חשבו כמוך.
אני אסביר לך פעם אחרונה כי נראה לי שלא ירדת לסוף דעתי (למרות שאני מדמחניק מטומטם).
אני לא נגד מדעי הרוח.
אני בעד שאנשים ילכו ללמוד את זה מתוך מודעות לזה שתהיה להם יכולת התפרנסות נמוכה ושלא יצפו שמעצם זה שלמדו הם יצליחו בחיים (שזה הלוקש שמכרו לדור שלי).

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oz1987 סדרת כתבות בערוץ 10 - "החוב הלאומי" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
Rahash סדרת iBonds של בלאקרוק - עכשיו עם אג״ח ממשלתי שוק ההון 23
D המלצה על סדרת טלוויזיה אוף טופיק 10
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
משה סדרת הרצאות סולידיות אוף טופיק 22
מ מכירים את סדרת הריאלטי על הקמצנים הקיצוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N כתבות מלאות בטעויות בנושא הפנסיה צרכנות פיננסית 52
הסולידית שימו לב - ציטוט כתבות ממקורות חיצוניים אוף טופיק 0
B מסתבר שאפילו בטמקא יש כתבות שמעודדים סוכנות אוף טופיק 0
גרהם שתי כתבות מאד מטרידות בנושא הפנסיה צרכנות פיננסית 78
R כתבות בנוגע למצב הבורסה שוק ההון 20
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
U קרינה דור 5 ואייפונים אוף טופיק 31
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ד השאלות של דור ה-Z (אוטומטיזציה ועוד) אוף טופיק 5
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
דור דורים טיוטת התיק של דור דורים שוק ההון 48
oz1987 חוסכים בלי מטרה - כך מתנהלים בני דור ה-Y עם הכסף שלהם אוף טופיק 5
זריקת תבונה השטויות שההורים שלנו (דור ה-X) עשו ועושים עם הכסף שלהם אוף טופיק 9
הסולידית על דור המילניום המפונק אוף טופיק 371
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62

נושאים דומים

Back
למעלה