• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נראה שהבנקים לא מאפשרים לזוגות מעורבים (ישראלי/אמריקאי) לפתוח חשבון מסחר רק על שם הישראלי

FIYaacov

מודרטור
דירוג
16,954
עד היום אם לזוג מעורב (ישראלי/אמריקאי) היה חשבון משותף והם רצו לפתוח חשבון בבית השקעות רק על שם הישראלי (בשביל להשקיע בקרנות איריות למשל), אז הם נאלצו לפתוח חשבון בנק נוסף רק על שם הישראלי, ואז לפתוח את תיק ההשקעות בבית ההשקעות רק על שם הישראלי והכסף להשקעות היה מגיע מהחשבון של הישראלי.
היום קיבלתי בבלוג שלי שאלה כזו:

הי תודה רבה לך,
בזכותך נכנסתי לענין של השקעה במדדים, רק שאשתי אזרחית אמריקאית ורציתי שזה יהיה רשום רק על שמי, (ע"מ לא להסתבך) אז הפתרון היה לפתוח חשבון פרטי ומשם להעביר את הכסף למיטב, רק שבנק הפועלים התחיל לחסום לי את החשבון, כי הוא טוען שזה לא חוקי כי הכסף העבר מחשבון המשותף-לפרטי-ומיטב, וא"כ בעיקרון הכספים זה כספים משותפים והיא צריכה להיות רשומה כנהנת ולכן הם חסמו לי בזמו קריטי את אופציה להעברה,
1. רציתי לדעת יש איזה אסמכתא שזה חוקי מה שאני עושה,
2. מה הפתרון שאני יכול לעשות בענין

האם באמת הבנקים מתחילים לסתום את הפרצה הזו? עוד מישהו נתקל?
רק אציין שזה חוקי מהבחינה האמריקאית, וזה רק ה_גדלת ראש של הבנקים ובתי ההשקעות בישראל מחשש לקנסות וסנקציות על ביצוע עסקים בארה"ב.

אני מניח שאם זה המצב, חשבון ההשקעות היחיד שיאפשר לישראלי שנשוי לאמריקאי להשקיע באיריות זה IB.
@אורי ג. @roneng

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
למה שלא ינסה לפתוח חשבון בבנק אחר רק על שמו ולהעביר לשם בהעברה בנקאית כספים מהחשבון המשותף?
או שגם זה הוגבל...

למה שלא ינסה לפתוח חשבון בבנק אחר רק על שמו ולהעביר לשם בהעברה בנקאית כספים מהחשבון המשותף?
או שגם זה הוגבל...
זה בדיוק מה שקרה
יש להם חשבון משותף בהפועלים
הוא פתח חשבון נוסף על שמו בהפועלים
העביר מהפועלים המשותף להפועלים שלו

רצה להעביר מהפועלים שלו לחשבון השקעות
הפועלים חסמה את ההעברה

אני מניח שהצעות אפשריות הן:
1) להגיד לו לפתוח את החשבון היחיד בבנק אחר
2) שיעביר את המשכורת שלו לחשבון היחיד

2 נשמע יותר קל, אבל פחות עוזר אם אשתו היא המרוויחה הגבוהה ביניהם.

אני מניח שאם זה המצב, חשבון ההשקעות היחיד שיאפשר לישראלי שנשוי לאמריקאי להשקיע באיריות זה IB.
@אורי ג. @roneng
אין לי מושג, אני בכל מקרה פנבוי גדול של IB, הכל בIB.

אולי בתור אזרח אמריקאי.
בקצב הזה זה רק מרחיק אותי עוד יותר מכל מה שיש לו ניחוח אמריקאי (לאזרח ישראלי הכוונה).
מדברים על זוגות מעורבים, מנסיוני IB מאד נוח לשם כך.

זה בדיוק מה שקרה
יש להם חשבון משותף בהפועלים
הוא פתח חשבון נוסף על שמו בהפועלים
העביר מהפועלים המשותף להפועלים שלו
שני החשבונות בבנק הפועלים, זה לא בנק אחר.

אני מתכוון שיפתח בבנק אחר, לאומי/דיסקונט וכו'

אני (אמריקאי) פתחתי רק על שמי בIB למרות שנשוי לישראלית

עד היום אם לזוג מעורב (ישראלי/אמריקאי) היה חשבון משותף והם רצו לפתוח חשבון בבית השקעות רק על שם הישראלי (בשביל להשקיע בקרנות איריות למשל), אז הם נאלצו לפתוח חשבון בנק נוסף רק על שם הישראלי, ואז לפתוח את תיק ההשקעות בבית ההשקעות רק על שם הישראלי והכסף להשקעות היה מגיע מהחשבון של הישראלי.
היום קיבלתי בבלוג שלי שאלה כזו:

האם באמת הבנקים מתחילים לסתום את הפרצה הזו? עוד מישהו נתקל?
רק אציין שזה חוקי מהבחינה האמריקאית, וזה רק ה_גדלת ראש של הבנקים ובתי ההשקעות בישראל מחשש לקנסות וסנקציות על ביצוע עסקים בארה"ב.

@אורי ג. @roneng
תודה @FIYaacov , זה אני שכתבתי לך
בעיקרון החשבון שלי במיטב זה במערכת סגורה לחשבון בנק (שנחסם) כל שינוי חשבון מחייב פגישה,
לגבי להעביר את הכספים לIB כנראה שאין ברירה וזה מה שאני הולך לעשות, רק שלהעביר את הנירות ממיטב לIB הבנתי שצריך להעביר דרך הבנק, אז אין פתרון לבעיה,
שלחתי מכתב למפקח על הבנקים נראה מה יש לו להגיד,

טוב המנהלת סניף התקשרה, ואמרה שזה לא התפקיד שלהם לבדוק מה מקור הכספים וכמה עבר מהחשבון המשותף,
ואני מסבך אתם בסיכון עם אמריקאים והם לא חייבם לקחת את הסיכון הזה, ולכן הם מסכימים לפתוח לי את החשבון אבל כסף שיעבור מהחשבון המשותף יחזור באופן אטומטי,
הסברתי לה שאני לא רואה שום נימוק חוקי חוץ מזה שהם עצלנים, היא אמרה לי למה לא פתחת בבנק אחר?, אמרתי לה שאם זה לא חוקי אז אסור גם בבנק אחר, אז היא מיד רמזה לי בעדינות שברגע שהבנק לא יודע שזה הגיע מחשבון אמריקאי אז זה בסדר וחבל שאני לא עושה את זה,
טוב אין לי ברירה אלא ללכת לבנק אחר ולקבוע פגישה עם מיטב,
לגבי IB חייבים שם SNS?

@FIYaacov מה קורה שמשהו מושך בIB מחשבון על שמו לחשבון משותף בבנק הבנק לא עושה בעיות?

@אורי ג. ניסה
האמת שעוד לא אבל לא חושב שיעשה בעיה, למה שיעשה בעיה?
כלומר גם לקבל כסף מצד ג' בנק מסכים אז למה שזה הוא לא יסכים?

גיסי נתקל באותה בעיה ופתח בבנק אחר.

האמת שעוד לא אבל לא חושב שיעשה בעיה, למה שיעשה בעיה?
כלומר גם לקבל כסף מצד ג' בנק מסכים אז למה שזה הוא לא יסכים?
לפי הגישה של המנהלת בנק אצלי, יש חשש להלבנת כסף,
אתה מכניס מחשבון מסחר שרשום רק על הבן זוג ישראלי לחשבון משותף עם אמריקאי, {ובפרט שהכספים יגיעו במקור מחשבון משותף}
הרי זה מה שהם טוענים לי בכיון הפוך, שאני מעביר כספים מחשבון המשותף (ישראלי אמריקאי) לחשבון פרטי (ישראלי) ע"מ לסחור במיטב, בשביל להתחמק ממס אמריקאי.
לא שזה בעיה חוקית, אבל לך תדע מה רמת הידע של מנהל הסניף,

נערך לאחרונה ב:
אתה מכניס מחשבון מסחר שרשום רק על הבן זוג ישראלי לחשבון משותף עם אמריקאי, {ובפרט שהכספים יגיעו במקור מחשבון משותף}
הרי זה מה שהם טוענים לי בכיון הפוך, שאני מעביר כספים מחשבון המשותף (ישראלי אמריקאי) לחשבון פרטי (ישראלי) ע"מ לסחור במיטב, בשביל להתחמק ממס אמריקאי.
פתרון: פותחים חשבון משותף+אישי בIB, מעבירים בIB מהאישי למשותף, מעבירים מהמשותף לבנק המשותף בארץ.

פתרון: פותחים חשבון משותף+אישי בIB, מעבירים בIB מהאישי למשותף, מעבירים מהמשותף לבנק המשותף בארץ.
אני מבין ממך שזה אפשרי בIB, אחלה רעיון ופתרון.
רק מסתמא צריך לבצע שם מספר פעולות בחשבון (המשותף) ע"מ שלא יחסם,
טוב אז נשאר לי רק לבדוק איך אני מעביר את הניירות ממיטב עם מנהלת סניף כזאת.
תודה רבה לכם

טוב הסיפור שלי עם הבנק הפועלים מתחיל להיות על גבול הפלילי (של הבנק).
היום פתחתי את החשבון לראות איך אני יכול לסגור אתו, אני רואה שכל הכסף הלך לפקדון, התקשרתי לפקיד ושאלתי מה זה, אחרי חצי שעה הוא אמר לי בקשת לפני יומים מהמוקד לסגור את החשבון אז לבנתיים הכסף עבר לפקדון, שאלתי אתו איפה זה היה כתוב בתנאי סגירה של החשבון? הוא ענה לי אתה לא רוצה אני המשך את זה משם,
אמרתי לו שזה כבר לא קשור לכן רוצה או לא רוצה איך עושים כזה דבר ללא לדבר איתי? טוב המנהלת תחזור אלך, אמרתי לו סבבה, אחרי שעה מתקשר פקיד משכנו את הכסף מהפקדון, אמרתי לו לא הבנתי מי הכניס את זה לשם, הוא אמר לי חסר הבנה,

• וואו
Reactions: Roi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
L לא נראה שלאיגוד הביטקוין אכפת מזה השקעות אלטרנטיביות 1
נ נראה שיש המון אלכימאים חדשים פה,מחפשים איך להפוך מתכת לזהב אוף טופיק 11
ט רכב פרטי סולידי (נראה לי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
נ נראה לכם שיש אינפלציה בארץ בגלל הקורונה? פוסטים מאיכות נמוכה 8
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
T האם VT לא משתלם כמו שהוא נראה? שוק ההון 12
צ שוק ההון S&P500 או נדל"ן - נראה שברור שנדל"ן הלא כן ? שוק ההון 57
S רק לי זה נראה כאילו כל מה שמעניין את טראמפ זה שהבורסה תעלה אוף טופיק 13
S נראה לי שעשיתי טעות חמורה בחישובים... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ETL איך נראה מסחר במידע פנים מבפנים אוף טופיק 1
ע IB מאפשרים מסחר בקריפטו. האם יש חשש שהבנקים הישראלים יחסמו העברות אל\מ IB? שוק ההון 7
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 5
א מאפשרים לי הלואה עד 170 K בקל"צ 3.75. לקחת ולהשקיע? שוק ההון 48
ת בימינו מאפשרים כבר לסגור חשבון בנק מהבית? אוף טופיק 11
I מה לעשות כשהבנקים לא מאפשרים לממש רווחים מקריפטו? שוק ההון 93
M איזה בנקים מאפשרים העברת זה"ב באינטרנט? הבנק שלי רוצה פקס ובא לי להתקדם למאה ה 21 צרכנות פיננסית 157

נושאים דומים

Back
למעלה