• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נפלתי.

עידו1986

משתמש רגיל
דירוג
101
נפלתי.
הפסדתי כמעט 400,00 שקל, ונפלתי קשה מאוד.

נפלתי חזק מאוד ואני מבקש לשתף,
אולי מפה תבוא הישועה (או אם לדייק רעיון/השראה).

ב10.9.18 כתבתי פה פוסט "גיל 32. תואר במשפטים".
אזכיר שסיימתי לימודי תקשורת בשנת 2013, עם התמחות בשיווק דיגיטלי,
בזמנו,
בשונה מהרבה מחבריי לספסל הלימודים, לא ביקשתי להשיג תואר לרזומה סתם כך אז אלך על תואר קל,
אלא באמת חשבתי שכך, באמצעות פניה ללימודי תקשורת עם התמחות בשיוק דיגיטלי,
איכנס לעולם השיווק הדיגטלי.
לא קרה.
80% מחבריי ללימודים, בלי הגזמה, עובדים בתחומים אחרים היום, התואר לא מקנה לך כלום ולא מכובד בקרב התעשייה.
היום, כל שכן אין לי מה לעשות איתו, כי כבר עברו יותר מ7 שנים.

אני מריץ קדימה לשנת 2017,
בשנה הזו, הוצע לי על ידי חבר ילדות שבבעלותו בר מצליח מזה שנים (מרוויח באיזור המיליון נטו בשנה),
להיכנס שותף יחד איתו ועוד שותף, בזכיינות של מסעדה קיימת.

אני ממש לא איש של פתיחת עסקים או לקיחת סיכונים ואינני יזם בנפשי,
אך באותה תקופה הרגשתי אבוד, הייתי אז בן 31, תואר בתקשורת, אחמ"ש באיזה חברת ביטוח ומג'נגל עם
עבודה כברמן כהשלמת הכנסה,
לא ידעתי מה לעשות עם עצמי, לא רציתי לעשות שוב טעות ללמוד משהו הרבה שנים, מבחנים, הגשות, שינונים, פרזנטציות להוציא כ50,000 שקלים ובדיעבד להבין שטעיתי.
חשבתי לעצמי שאולי פה המזל שלי, להיות בעל עסק,
הרי על הנייר הכול היה נראה תקין:
חבר בעל בר מצליח ביותר למעלה מ7 שנים, שותף שלישי שעבד במסעדה הראשית (המזכה, זו שנתנה לנו זיכיון) שנים ומכיר את המסעדה על בוריה,
הבעלים של המסעדה עצמה, חבר מאוד טוב כבר שנים עם שני השותפים האחרים,
הצעה עסקית שמצביעה על נתונים מעולים למסעדה רווחית, לוקיישן מעולה, עם חותמות אישורים של רואה חשבון בכיר ויועצים עסקיים.
ובכלל, אז חשבתי, גם אם אפסיד, אופי ההקמה של המסעדה זול כך שלא נוציא הרבה כסף, וגם,
ההפסד יתפרס על שלושה שותפים, כמה כבר אפסיד?!

אני לא קופץ עם רעיון בראש ויאללה לפתוח עסק, אלא אני רוכש זכיינות של עסק שכבר מצליח, עם שותפים מביני דבר, עם קונספט מוכן שכבר מוכיח את עצמו מספר שנים במסעדה אחרת.

אמרתי לעצמי, אם אי פעם אפתח עסק, זה בתצורה הזו, פה(!) שווה לקחת את הריזיקה.

fast-forward קדימה,
תוך שנה ו4 חודשים המסעדה נסגרה כאשר כל אחד משלושת השותפים מפסיד 370,00 אלף שקל.
370,000 אלף שקל שהלכו לי.
שנים של עבודה קשה, בניקיון חדרי מדרגות, מלצרות שיפוצים, הלכו להם.
ו..הכול?
בתכלס? הכול התחיל בבחירת תואר לא נכון, שגרמה לי לא למצוא את עצמי בחיים מקצועית במשך כמה שנים,
מה שהוביל לבלבול של "מה לעשות עם עצמי?" מה שההוביל לייאללה, יש פה הצעה טובה, בוא ננסה לפתוח עסק.

אם תשאלו את חבריי הטובים, מאז ומעולם הצהרתי שלא אפתח עסק, מעולם לא רציתי להיות בעל עסק, או מיליונר, רציתי להתמקצע ולעבוד קשה.
אני עומד על כך שאם בגיל 24 הייתי בוחר במקצוע, בחיים לא הייתי מגיע למצב הזה.

(כמה חודשים לפני הסגירה של המסעדה כתבתי פה את הפוסט "גיל 32, משפטים")

אני ממשיך..
באותה תקופה לא ביקשתי רחמים, לא ביקשתי להתאבל,
ישר עשיתי מה שצריך,
זירזתי את סגירת כל העסק מכל הפינות, מול כל הרשויות, לוודא שאין לי חוב קטן שאני מפספס,
חזרתי להורים, מצאתי מהר עבודה כאחמ"ש (זה הניסיון היחיד שיש לי) וכיסיתי לגמרי את החוב.

ואז...
ואז ניסיתי למצוא שוב מקצוע.

התחלתי ללמוד באופן עצמאי תוך היעזרות עם חברים בהייטק, תכנות, שלושה חודשים של למידה אינטנסיבית גרמו לי להבין שאני לא בתחום הנכון לי.
קשה לי מאוד. אין לי ראש לוגי יתר על המידה (4 יח"ל מתמטיקה עם ציון 90, לא טיפש), ואני לא מצליח לפתור קוד פשוט אלא רק בדיעבד.

ניסיתי גם ללמוד ניהול קמפיינים, אמרתי לעצמי היי יש לי כבר תואר בתקשורת דיגיטלית, אז בוא "נחבר" לימודי תעודה שקשורים לתחום,
חקרתי וחקרתי, והגעתי למסקנה שניהול קמפיינים זה מה שמתאים לי,
שילמתי על קורס (את החומר המועבר אפשר ללמוד באינטרנט, אז למה כן קורס? חשבתי שזה יעזור לי לבנות נטוורקינג שבעזרתם אגדיל אתסיכויי להיכנס לתחום),
אבל בדיעבד הבנתי שמחפשים אנשים עם ראש מאוד אנליטי אותו אין לי..(אפילו בחנו אותי על זה בראיונות).

כיום כל מה שיש לשוק להציע לי זה:
מלצר,
נציג מכירות,
סוכן מכירות,
עבודה ניהולית כאחמ"ש במוקד טלפוני (כי זה הדבר היחיד שיש לי בו ניסיון) מיותר לציין שאני שונא שנאת מוות לנהל ועוד קבוצה של נציגים..בעבר לתקופה מסויימת יכולתי, היום לא.

אני רוצה מקצוע.

באותו פוסט שכתבתי דאז ("גיל 32, תואר במשפטים"), הייתה פה מישהי מאוד נחמדה שהמליצה לי לנסות לחפש עבודה בהייטק "יש שם המון בוגרי מדעי החברה שעובדים בתפקידים מגוונים",
שזה בגדול רעיון שנשמע קסום, אבל ברמת הפרקטיקה הוא לא אפשרי, ניסיתי שנים להיכנס לתפקיד התחלתי טכנולוגי וכלום.
אז נכון אולי יש שם בוגרי מדעי החברה, אבל לא לקחו אותם כי הם בוגרי מדעי החברה, אלא ברוב המקרים, הם עוברים בחינות שמעידות על הרמה השכלית שלהם, וברגע שיש תוצאות של רמה שכלית גבוהה הם בפנים.

שלב ראשון במבחנים של בוטקאמפ לתכנות אפילו לא עברתי.

חשבתי עם עצמי לאחרונה במה לעבוד? למה לעשות הסבה?
בדקתי הנדסאי חשמל ובניין, שוחחחתי עם אנשים בתחום ואף עם חברים קרובים שפירטו לי למה עדיף לי לא ללכת על זה ואף הבנתי ממהות העבודה שזה לא עבודה בשבילי,
כנ"ל לגבי ראיית חשבון, הייטק (כבר כתבתי לעיל), שמאות וכו'.
פשוט פסלתי הכול.
אני לא אנליטי בכלל, לא עם יכולות מתמטיות גבוהות, לא כשרוני באופן יוצא דופן בעיצוב וזה נראה כאילו אין לי מה לעשות עצמי.

חשבתי ללמוד משפטים, רוב חבריי הקרובים שהם עורכי דין הם כמוני:
לא אנליטים, לא עיצוביים, לא טכניים.
הלכו ללמוד משפטים ולמרות מה שנאמר פה בפוסטים אחרים, הם מרוצים מאוד.
נכון המשכורת לא בשמיים, אבל התנאים שלהם לגמרי סבבה, לא עובדים עד שעות מאוחרות כמו שנרשם פה בעבר על עורכי דין,
מקצוע מכובד,
שצבירת הוותק בתחום גם מעלה את קרנם בצורה סיסטמטית.

מצד שני,
אם אתחיל ללמוד, זה שלוש שנים לימודים (רק במכללה שזה גם מינוס, אוניברסיטאות דחו אותי למרות שאני בוגר תואר ראשון ומצטיין דיקן) + שנה וחצי התמחות.
הכסף לא רלוונטי כל כך כי ההורים רוצים לממן.
הבעיה הגדולה היא שזה שוב משהו שנראה בעיניי הימור!
מי אמר שאמצא עבודה כמו חבריי?
אני אהיה כבר קרוב ל40, אולי אז יהיה הרבה יותר קשה?
וכו' וכו' וכו'...
אין-לי-מושג-מה-לעשות.

אם הגעתם עד לפה......ווואו ואוו............שאפו.

אשמח לשמוע את דעתכם.

כיום אני כבר בן 34, רווק, בלי מקצוע, עם פלוס של 30 אלף בחשבון (מהפך!) , חי אצל ההורים על דמי אבטלה.

מזדהה איתך מאוד. תזכור שכל הקשיים שעברת עושים אותך אדם חכם ומנוסה יותר.

Iceberg.jpg

נפלתי.
הפסדתי כמעט 400,00 שקל, ונפלתי קשה מאוד.

נפלתי חזק מאוד ואני מבקש לשתף,
אולי מפה תבוא הישועה (או אם לדייק רעיון/השראה).

ב10.9.18 כתבתי פה פוסט "גיל 32. תואר במשפטים".
אזכיר שסיימתי לימודי תקשורת בשנת 2013, עם התמחות בשיווק דיגיטלי,
בזמנו,
בשונה מהרבה מחבריי לספסל הלימודים, לא ביקשתי להשיג תואר לרזומה סתם כך אז אלך על תואר קל,
אלא באמת חשבתי שכך, באמצעות פניה ללימודי תקשורת עם התמחות בשיוק דיגיטלי,
איכנס לעולם השיווק הדיגטלי.
לא קרה.
80% מחבריי ללימודים, בלי הגזמה, עובדים בתחומים אחרים היום, התואר לא מקנה לך כלום ולא מכובד בקרב התעשייה.
היום, כל שכן אין לי מה לעשות איתו, כי כבר עברו יותר מ7 שנים.

אני מריץ קדימה לשנת 2017,
בשנה הזו, הוצע לי על ידי חבר ילדות שבבעלותו בר מצליח מזה שנים (מרוויח באיזור המיליון נטו בשנה),
להיכנס שותף יחד איתו ועוד שותף, בזכיינות של מסעדה קיימת.

אני ממש לא איש של פתיחת עסקים או לקיחת סיכונים ואינני יזם בנפשי,
אך באותה תקופה הרגשתי אבוד, הייתי אז בן 31, תואר בתקשורת, אחמ"ש באיזה חברת ביטוח ומג'נגל עם
עבודה כברמן כהשלמת הכנסה,
לא ידעתי מה לעשות עם עצמי, לא רציתי לעשות שוב טעות ללמוד משהו הרבה שנים, מבחנים, הגשות, שינונים, פרזנטציות להוציא כ50,000 שקלים ובדיעבד להבין שטעיתי.
חשבתי לעצמי שאולי פה המזל שלי, להיות בעל עסק,
הרי על הנייר הכול היה נראה תקין:
חבר בעל בר מצליח ביותר למעלה מ7 שנים, שותף שלישי שעבד במסעדה הראשית (המזכה, זו שנתנה לנו זיכיון) שנים ומכיר את המסעדה על בוריה,
הבעלים של המסעדה עצמה, חבר מאוד טוב כבר שנים עם שני השותפים האחרים,
הצעה עסקית שמצביעה על נתונים מעולים למסעדה רווחית, לוקיישן מעולה, עם חותמות אישורים של רואה חשבון בכיר ויועצים עסקיים.
ובכלל, אז חשבתי, גם אם אפסיד, אופי ההקמה של המסעדה זול כך שלא נוציא הרבה כסף, וגם,
ההפסד יתפרס על שלושה שותפים, כמה כבר אפסיד?!

אני לא קופץ עם רעיון בראש ויאללה לפתוח עסק, אלא אני רוכש זכיינות של עסק שכבר מצליח, עם שותפים מביני דבר, עם קונספט מוכן שכבר מוכיח את עצמו מספר שנים במסעדה אחרת.

אמרתי לעצמי, אם אי פעם אפתח עסק, זה בתצורה הזו, פה(!) שווה לקחת את הריזיקה.

fast-forward קדימה,
תוך שנה ו4 חודשים המסעדה נסגרה כאשר כל אחד משלושת השותפים מפסיד 370,00 אלף שקל.
370,000 אלף שקל שהלכו לי.
ו..הכול?
בתכלס? הכול התחיל בבחירת תואר לא נכון, שגרמה לי לא למצוא את עצמי בחיים מקצועית במשך כמה שנים,
מה שהוביל לבלבול של "מה לעשות עם עצמי?" מה שההוביל לייאללה, יש פה הצעה טובה, בוא ננסה לפתוח עסק.

אם תשאלו את חבריי הטובים, מאז ומעולם הצהרתי שלא אפתח עסק, מעולם לא רציתי להיות בעל עסק, או מיליונר, רציתי להתמקצע ולעבוד קשה.

(כמה חודשים לפני הסגירה של המסעדה כתבתי פה את הפוסט "גיל 32, משפטים")

אני ממשיך..
באותה תקופה לא ביקשתי רחמים, לא ביקשתי להתאבל,
ישר עשיתי מה שצריך,
זירזתי את סגירת כל העסק מכל הפינות, מול כל הרשויות, לוודא שאין לי חוב קטן שאני מפספס,
חזרתי להורים, מצאתי מהר עבודה כאחמ"ש (זה הניסיון היחיד שיש לי) וכיסיתי לגמרי את החוב.

ואז...
ואז ניסיתי למצוא שוב מקצוע.

התחלתי ללמוד באופן עצמאי תוך היעזרות עם חברים בהייטק, תכנות, שלושה חודשים של למידה אינטנסיבית גרמו לי להבין שאני לא בתחום הנכון לי.
קשה לי מאוד. אין לי ראש לוגי יתר על המידה (4 יח"ל מתמטיקה עם ציון 90, לא טיפש), ואני לא מצליח לפתור קוד פשוט אלא רק בדיעבד.

ניסיתי גם ללמוד ניהול קמפיינים, אמרתי לעצמי היי יש לי כבר תואר בתקשורת דיגיטלית, אז בוא "נחבר" לימודי תעודה שקשורים לתחום,
חקרתי וחקרתי, והגעתי למסקנה שניהול קמפיינים זה מה שמתאים לי,
שילמתי על קורס (את החומר המועבר אפשר ללמוד באינטרנט, אז למה כן קורס? חשבתי שזה יעזור לי לבנות נטוורקינג שבעזרתם אגדיל אתסיכויי להיכנס לתחום),
אבל בדיעבד הבנתי שמחפשים אנשים עם ראש מאוד אנליטי אותו אין לי..(אפילו בחנו אותי על זה בראיונות).

כיום כל מה שיש לשוק להציע לי זה:
מלצר,
נציג מכירות,
סוכן מכירות,
עבודה ניהולית כאחמ"ש במוקד טלפוני (כי זה הדבר היחיד שיש לי בו ניסיון) מיותר לציין שאני שונא שנאת מוות לנהל ועוד קבוצה של נציגים..בעבר לתקופה מסויימת יכולתי, היום לא.

אני רוצה מקצוע.

באותו פוסט שכתבתי דאז ("גיל 32, תואר במשפטים"), הייתה פה מישהי מאוד נחמדה שהמליצה לי לנסות לחפש עבודה בהייטק "יש שם המון בוגרי מדעי החברה שעובדים בתפקידים מגוונים",
שזה בגדול רעיון שנשמע קסום, אבל ברמת הפרקטיקה הוא לא אפשרי, ניסיתי שנים להיכנס לתפקיד התחלתי טכנולוגי וכלום.
אז נכון אולי יש שם בוגרי מדעי החברה, אבל לא לקחו אותם כי הם בוגרי מדעי החברה, אלא ברוב המקרים, הם עוברים בחינות שמעידות על הרמה השכלית שלהם, וברגע שיש תוצאות של רמה שכלית גבוהה הם בפנים.

שלב ראשון במבחנים של בוטקאמפ לתכנות אפילו לא עברתי.

חשבתי עם עצמי לאחרונה במה לעבוד? למה לעשות הסבה?
בדקתי הנדסאי חשמל ובניין, שוחחחתי עם אנשים בתחום ואף עם חברים קרובים שפירטו לי למה עדיף לי לא ללכת על זה ואף הבנתי ממהות העבודה שזה לא עבודה בשבילי,
כנ"ל לגבי ראיית חשבון, הייטק (כבר כתבתי לעיל), שמאות וכו'.
פשוט פסלתי הכול.
אני לא אנליטי בכלל, לא עם יכולות מתמטיות גבוהות, לא כשרוני באופן יוצא דופן בעיצוב וזה נראה כאילו אין לי מה לעשות עצמי.

חשבתי ללמוד משפטים, רוב חבריי הקרובים שהם עורכי דין הם כמוני:
נכון המשכורת לא בשמיים, אבל התנאים שלהם לגמרי סבבה, לא עובדים עד שעות מאוחרות כמו שנרשם פה בעבר על עורכי דין,
מקצוע מכובד,
שצבירת הוותק בתחום גם מעלה את קרנם בצורה סיסטמטית.

מצד שני,
אם אתחיל ללמוד, זה שלוש שנים לימודים (רק במכללה שזה גם מינוס, אוניברסיטאות דחו אותי למרות שאני בוגר תואר ראשון ומצטיין דיקן) + שנה וחצי התמחות.
הכסף לא רלוונטי כל כך כי ההורים רוצים לממן.
הבעיה הגדולה היא שזה שוב משהו שנראה בעיניי הימור!
מי אמר שאמצא עבודה כמו חבריי?
אני אהיה כבר קרוב ל40, אולי אז יהיה הרבה יותר קשה?
וכו' וכו' וכו'...
אין-לי-מושג-מה-לעשות.

אשמח לשמוע את דעתכם.

כיום אני כבר בן 34, רווק, בלי מקצוע, עם פלוס של 30 אלף בחשבון (מהפך!) , חי אצל ההורים על דמי אבטלה.
היי עידו, נעים להכיר.
ראשית, תודה רבה על השיתוף. בתור אחיך, אני גאה בך.
צרת רבים חצי נחמה, אבל רוב האנשים סביבי וגם אנכי נמצאים גם באותה סירה... יש תקופות קשות.

א.
אל תשווה את עצמך לאחרים, אתה לא יודע מה עובר אצל החבר שלך עם ה"עבודה הקבועה" והאם הוא מרוצה מהחיים שלו או שבא לו להתאבד כל בוקר.

ב.
בלשכת התעסוקה הקרובה לביתך תוכל לקבל קורס מקצועי מכל מיני תחומים אם אתה במצב כלכלי חצי-כח. אני בתהליך הסבה שקרכלשהו ובאתי עם קורס אחר לא מהרשימה, ניכר שהם מבינים שלא לכל אחד מתאים מה שיש להם ברשימה, אולי ייתן לך רעיון.

ג.
לפני שאתה הולך לרכוש השכלה או מקצוע אחר [תקופה ארוכה].
תנשום. תקח את התקופה הזאת שכל העולם ב-HOLD ותנסה להבין בכלל מה עושה לך טובה.

ד.
ברשותך, קיטשיות של מורי ורבי MLK
Faith is taking the first step even when you don't see the whole staircase
קשקש בפרטי אם זורם לך, אנסה לעזור אולי.

בהצלחה אחי, אנחנו איתך. בסוף דברים מסתדרים איכשהו. לך תעשה ריצה או תעשן משהו לפרוק...

תסתכל באתרי דרושים על התחומים השונים ותבחר משהו שמושך\מעניין אותך. תחפש ברשת רשימת תחומים\מקצועות.
יש גם שירותי הכוונה מקצועית.

קודם כל - כל הכבוד לך. אם אני מבינה נכון, סגרת תוך שנתיים חוב של 400,000 ש"ח בלי אכלו לי שתו לי. עשית מה שצריך וסגרת את החוב.
אז אתה בהחלט יכול לשקם את האמון בעצמך.
לא מאוחר מדי !!
אם תתעלם מהשאלה מה "נחשב", אתה יכול פשוט לעבוד במשהו, לחיות בצמצום, לחסוך ברוח הסולידית ולבנות את עצמך מבחינה כלכלית במשך כמה שנים.

אני מכירה בוגרי תארים שונים שלא מצאו את עצמם מקצועית, כולל בוגרי משפטים. הדבר שהכי עוזר למצוא עבודה טובה הוא קשרים, וכדאי לנסות להפעיל אותם. עוד דבר שעוזר הוא ביטחון עצמי בכך שכל מי שישכור אותך לעבודה - ירוויח. בנוסף, ברגע שנכנסים למקום עבודה (לא משנה איזה), לתת עבודה, להגיע למצב שמעריכים אותך, משם אפשר להמשיך הלאה, באותו מקום או במקום אחר.

השנים לא הלכו, הם חלק מניסיון החיים שלך.
איך אתה עם הידיים?
עבודת שיפוצים יכולה להכניס כסף יפה. כך גם גינון, ניקיון.
אחרי שאתה עובד ומכניס כסף, אפשר לשקול לעשות תואר על הדרך. לא הייתי בשלב הזה רק לומדת תואר.

רוב חבריי הקרובים שהם עורכי דין הם כמוני:
יש בזה משהו :) אם אתה יכול ללמוד תוך כדי עבודה, זה מקצוע שלומדים בגילאים שונים, ויכול להועיל בכל דבר. אבל אל תראה את התואר במשפטים בתור המשיח. יש לך עכשיו את הכח לעבוד לחסוך ולחיות טוב.

למה שלא פשוט תמשיך לעבוד בעבודות פשוטות ותקנה דירות להשקעה? 300 א״ש זה די ויותר לדירה ישנה בפריפריה. שפץ אותה - אולי תלמד מקצוע מתחום השיפוץ, כדי גם לעבוד בו - תכניס דיירים ותתחיל לסלק את המשכנתא מוקדם. אחר כך, תמשכן את הדירה הראשונה כדי לקנות את הדירה הבאה וחוזר חלילה... תמשיך לגור עם ההורים אם הם מאפשרים כדי להדביק את ההפסדים מהר יותר.
אם הייתי מוצא את עצמי בחיים במבוי סתום, זה מה שהייתי עובר לעשות.

לא הייתי חוזר בגיל הזה לאקדמיה. עד שתסיים את התואר ואת השלבים ההתחלתיים של הקריירה, כבר תהיה middle-aged ועדיין תתחיל מאפס. אני חושב שאחרי שתי הרפתקאות שנגמרו רע, כדאי ללכת על משהו שמביא תוצאות בשטח מהר יותר.

ציינת גם שאתה רווק. היית רוצה להיות נשוי, בגילך? אני חושב שמיותר עדיין לחשוב על זה. קודם תיעמד על הרגליים מבחינת פרנסה. זה לא גיל זקן לגבר להיות בו רווק.

עריכה: אגב, סתם בשביל קוראים שיקראו בעתיד, בסכומים כאלה של חובות יש מקום לחשוב על פשיטת רגל. אנשים היום פושטים רגל גם על עשרות אלפים בודדים.

אשמח לשמוע את דעתכם.

הגעתי עד לפה, והנה דעתי, סלח לי שאני קופץ למסקנות בלי היכרות אישית:
  1. די ברור שיש לך את היכולת וההנעה העצמית לעשות דברים משמעותיים וגדולים. לקחת על עצמך פרויקטים גדולים, וכמו שאמרו לפני, גם כשנפלת - כיסית את החובות בלי להתבכיין.
  2. אתה מחפש חיזוקים חיצוניים למה נכון לעשות, כמו תואר, הכשרה ומה מקובל לעשות או מה אחרים עושים.
לא תקבל ממני עצות פרקטיות לאיזה מקצוע ללכת או איפה לחפש אותו, וסליחה על הקלישאה: אתה יכול ליצור את העתיד של עצמך. קח סעיף 1, ותשתחרר מ-2.

אני יכול להעיד משנים של ניסיון של ניהול עובדים צעירים (ולפעמים לא כל כך צעירים): אצל רבים מהם המחשבה מוגבלת על ידי ציפיות ודרישות הסביבה, והם לא מצליחים להשתחרר מזה. גם אתה צריך להשתחרר, רק שלך יש את היתרון (לפחות כך נדמה לי) שיש לך את היכולת לעשות יותר ולהניע את עצמך כנגד מכשולים ואתגרים.

ראשית ברכות על זה שעמדת בהתחייבות ושילמת את החובות.
אני נגד פשיטת רגל וחושב שאדם צריך לעמוד במילתו.
שנית מי שרוצה לעבוד יכול
ואפילו בשכר הוגן.
לא חושב שתואר אקדמי מגדיר אותך
האישיות שלך והמעשים שלך מגדירים אותך
יש לא מעט תחומים שניתן להרויח בהם כסף וסיפוקץ
תעשה רשימה של היכולות שלך
תראה מה היתרונות היחסיים שלך
ומשם תמשיך.
אתה צעיר בריא וללא התחייבויות.
ולא פחות חשוב בעל נסיון חיים יקר.
אתה יכול להוציא רשיון נהיגה למשאית
מפעיל מנוף, חשמלאי
טכנאי שירות,
רתך
כל אלו מקצועות שניתן להרויח בהם שכר הוגן
בהצלחה

היי

במקום למתג את עצמך כאחד שנפל, עדיף לומר "אני בעל ניסיון".

להיות בעל מקצוע זה נחמד, אך לא בהכרח יכול להבטיח את העתיד,
החיים דינמיים והמציאות משתנה, בעיקר בעידן מוטה טכנולוגיה.

אולי כדאי לך לשקול אבחון התאמה לתחומי תעסוקה בהתאם למאפיינים שלך,
תקבל תמונה ברורה יותר לגבי האפשרויות מאשר להתייעץ כאן באופן אקראי.

בהצלחה.

עריכה: אגב, סתם בשביל קוראים שיקראו בעתיד, בסכומים כאלה של חובות יש מקום לחשוב על פשיטת רגל. אנשים היום פושטים רגל גם על עשרות אלפים בודדים
אחד הטיפים הגרועים.
אתה יודע מה המשמעות של פושט רגל?

יכול להיות שאתה נהנה לעבוד עם הידיים?
קח את הבחור הזה לדוגמא:

תשנה את הסיפור שאתה מספר לעצמך, זה הכל.
תראה איך לא מעט מגיבים כאן מזהים תכונות מצוינות אצלך, תצטרף אליהם :)
הספקת לא מעט בחייך, לקחת צאנסים, למדת, נכשלת, שינית כיוונים ואתה עדיין מחפש כיוון - וכל זה מעולה ביותר!
אנחנו לומדים בחיים מהתנסויות חדשות, לא מיציבות ומחזוריות. כל התנסות כזאת מלמדת אותך יותר על עצמך ועל היכולת שלך ועל הדרך אתה לומד דברים שהרבה אנשים לעולם לא יתנסו בהם. נכנסת כבעלים שותף לעסק - למדת להסתכל על הזווית העסקית ועל הבעיות, למדת לפתור בעיות, למדת לשנות כיוון בזריזות וכל זה הביא אותך לנקודה הנוכחית בחיים, בלי חובות.

למה שלא פשוט תמשיך לעבוד בעבודות פשוטות ותקנה דירות להשקעה? 300 א״ש זה די ויותר לדירה ישנה בפריפריה. שפץ אותה - אולי תלמד מקצוע מתחום השיפוץ, כדי גם לעבוד בו - תכניס דיירים ותתחיל לסלק את המשכנתא מוקדם. אחר כך, תמשכן את הדירה הראשונה כדי לקנות את הדירה הבאה וחוזר חלילה... תמשיך לגור עם ההורים אם הם מאפשרים כדי להדביק את ההפסדים מהר יותר.
אם הייתי מוצא את עצמי בחיים במבוי סתום, זה מה שהייתי עובר לעשות.

לא הייתי חוזר בגיל הזה לאקדמיה. עד שתסיים את התואר ואת השלבים ההתחלתיים של הקריירה, כבר תהיה middle-aged ועדיין תתחיל מאפס. אני חושב שאחרי שתי הרפתקאות שנגמרו רע, כדאי ללכת על משהו שמביא תוצאות בשטח מהר יותר.

ציינת גם שאתה רווק. היית רוצה להיות נשוי, בגילך? אני חושב שמיותר עדיין לחשוב על זה. קודם תיעמד על הרגליים מבחינת פרנסה. זה לא גיל זקן לגבר להיות בו רווק.

עריכה: אגב, סתם בשביל קוראים שיקראו בעתיד, בסכומים כאלה של חובות יש מקום לחשוב על פשיטת רגל. אנשים היום פושטים רגל גם על עשרות אלפים בודדים.

אהלן, נעים מאוד,
רק אדגיש, הפסדתי 370,000, אין לי שום 300,00 כרגע, יש לי גם שלושים אלף בחשבון וזה כל מה שיש לי.
אני רווק וממש לא רוצה להתחתן.
בתיאוריה?
אני רוצה להתחתן ולהביא ילדים, אני בשל, אני מודע לשעון שכבר מתקתק, 34 רווק זה כבר דיי מאוחר,
אני חושב שבמציאות אחרת מאוד הייתי רוצה להיות עכשיו נשוי עם ילד או שניים.
אבל במציאות שאני נמצא כרגע, יש לי אמונה מאוד חזקה שהקמת משפחה זה עסק לכל דבר וצריך להיות אדם יציב, עם משהו ביד, כל שכן כשאתה בגיל 34.
1 ל3 זוגות בישראל מתגרשים זה לא נתון שניתן להתעלם ממנו, חלק מהם, זה גם קשור לצד הכלכלי.
ברגע, שאעלה על מסלול מקצועי, אדע מה אני הולך לעשות, יהיה לי הרבה יותר קל להגשים את חלום המשפחה.
אבל כרגע, לצערי, זה צעד לא נכון.

איך עשית את המהפך?
אני אדם עם מוסר עבודה מאוד גבוה,
כשסיימתי את התואר בגיל 28 והבנתי שאני לא מתחיל ללמוד כלום עד שאני מבין לעומק במה הוא יתרום לי,
החלטתי שזה או שאני מתמקצע, או שאני עובד כמו חולה וחוסך כסף, וכך, הזמן לא מתבזבז לפחות.
אז...עבדתי כמו חולה,
משרה מלאה בתור אחמ"ש במוקד טלפוני + שלוש ארבע פעמים בשבוע עובד בלילה כברמן.
ובסופי שבוע?
במשך שלוש שנים להוציא פעמיים שהייתי בחו"ל,
כל שישי הייתי מתייצב למשמרת ב12 בצהריים עד 4 לפנות בוקר, הולך לישון ומתייצב שוב ב12 בשבת ועובד עד איזור 12 בלילה,
כך, כשבאה המכה הכספית הזו, נותר לי להשלים באיזור ה70 אלף שקל, כל השאר כבר היה לי.
ובלי שום קשר, ברמה המנטלית, אני לא מתייאש, לא רואה במה זה יתרום לי, חופשי יש נפילות, אבל אתה לומד לחיות את היום.

מה לגבי סיעוד? עבודה כאח אינה פשוטה אך השכר סביר, תנאים טובים ואין קושי במציאת עבודה (ישנה גם אופציה של הסבה לאקדמאים בשנתיים).
היי, אני אהיה עדין..
אני לא מספיק קדוש בשביל להיות אח\רופא\פיזיותרפיסט, לא רוצה שיגעו בי ולא רוצה לגעת באף אחד, בנוסף, סביבה של אנשים חולים לא עושה לי את זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16

נושאים דומים

Back
למעלה