• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נפט, חיטה, ושאר ירקות - איך קונים את זה ?

ori123

משתמש רגיל
דירוג
29
אני רוצה לגוון במעט את תיק ההשקעות שלי ולהכניס אחוז מסויים ממנו לדברים בסיסיים כמו: חיטה, נפט, תירס, גז, זהב, או כל מתכת (ניקל, ברזל, נחושת וכו') וכדומה.

וזה קצת מבלבל, חיפשתי בכל מקום ולא מצאתי איפה לקנות חיטה ותירס. (הצלחתי למצוא נפט תחת הסמל USO , אבל לא ברור לי מה זה - זה חבית ? זה חוזה על חבית ?)
אז אם אתם יודעים על איזה מסמך שמפרט בדיוק איך אפשר לקנות את הדברים האלה בוול סטריט (איזה סמל צריך לקנות) אשמח לשמוע.

בנוסף אני לא מודע אם יש מדדים כלליים שעוקבים אחרי המשאבים הבסיסיים הללו (כמו נפט וחיטה), אם יש אז גם אשמח לשמוע.

תודה מראש על העזרה !

גוגל: סל סחורות
גוגל: הסולידית סחורות

חבל שלא שאלת לפני שבוע+, הייתה עושה בוכטה היום :)

גוגל: סל סחורות
גוגל: הסולידית סחורות

מצאתי את זה בזכותך.
תודה רבה זה מושלם למדד כללי אחרי סחורות

אבל אםיש לך דרך למצוא סחורות ספציפיות , אני גם כן אשמח לשמוע

יש מדדים על סחורות חקלאיות
יש מדד על נפט
קרנות שכאלה קונות חוזים עתידיים על הסחורות, הן לא בהכרח מצליחות לעקוב אחר הסחורה, חיסרון נוסף הוא שיש לזה עלויות ששוחקות את מחיר הקרן(קונטגו).
אני אישית מעדיף מניות של חברות שמרוויחות מעלייה במחיר הסחורות, שלא סובלות מהבעיה הנ"ל.
למשל סקטור האנרגיה, סקטור חומרי גלם

אבל אםיש לך דרך למצוא סחורות ספציפיות , אני גם כן אשמח לשמוע
לא מכיר. אני מניח שחיפוש בגוגל יעזור.

בכל זאת, שאל את עצמך איזה יתרון יש לך על פני השוק?
למשל, למה לא התעניינת בזה לפני שבוע?

לא מכיר. אני מניח שחיפוש בגוגל יעזור.

בכל זאת, שאל את עצמך איזה יתרון יש לך על פני השוק?
למשל, למה לא התעניינת בזה לפני שבוע?

דווקא התעניינתי לפני שבוע, ניסיתי לחפש אחרי מדד לחיטה כי ידעתי שאוקראיינה מייצרת הרבה ממנה, אבל התייאשתי והלכתי. חשבתי שאין מדד לחיטה וזהו. הייתי גם עמוס בעבודה, מה אפשר לעשות.

אני מרגיש כמו אידיוט עכשיו, אבל באמת שאין לי מושג איפה למצוא את הדברים האלה.

יש מדדים על סחורות חקלאיות
יש מדד על נפט
קרנות שכאלה קונות חוזים עתידיים על הסחורות, הן לא בהכרח מצליחות לעקוב אחר הסחורה, חיסרון נוסף הוא שיש לזה עלויות ששוחקות את מחיר הקרן(קונטגו).
אני אישית מעדיף מניות של חברות שמרוויחות מעלייה במחיר הסחורות, שלא סובלות מהבעיה הנ"ל.
למשל סקטור האנרגיה, סקטור חומרי גלם

כן, אבל אם נניח אתה קונה חברת נפט, אתה חשוף לסכנת ההשקעות שלה ברוסיה, ואז בעצם לא הרווחת כלום.

אז אתה אומר שמשהו כמו USO זה חוזה עתידי על נפט, ולא נפט בעצמו ?

אני השקעתי בקרנות סל על חוזים של חיטה WEAT , תירס CORN , גז UNG GAZ , נפט USO. לא בעיה למצוא אותם. אבל התנודתיות גבוהה, ולא להניח שהם יעלו לעד. (כל ההשקעות דרך ברוקר זר). אגב שוקל גם השקעה על פלאדיום PALL אבל לא נכנסתי לזה עדיין. רוסיה יצואנית גדולה של פלאדיום (בגלל המחיר הגבוה גונבים את הממירים הקטליטיים)

נערך לאחרונה ב:
אני השקעתי בקרנות סל על חוזים של חיטה WEAT , תירס CORN , גז UNG GAZ , נפט USO. לא בעיה למצוא אותם. אבל התנודתיות גבוהה, ולא להניח שהם יעלו לעד. (כל ההשקעות דרך ברוקר זר).
תודה.
יש לך משהו שמאפשר לך לקנות חוזים עתידיים על כל סוג של מתכת אפשרית בנפרד ?

תודה.
יש לך משהו שמאפשר לך לקנות חוזים עתידיים על כל סוג של מתכת אפשרית בנפרד ?
יש על כמה מתכות : כסף, זהב GLD, פלדה SLX , פלאדיום PALL (ציינתי למעלה) ויש גם קרנות שמחזיקות כמה מתכות ביחד. אגב יש קרנות שממש מחזיקות את המטילים של המתכת. ,תנסה את האתר הזה

יש על כמה מתכות : כסף, זהב GLD, פלדה SLX , פלאדיום PALL (ציינתי למעלה) ויש גם קרנות שמחזיקות כמה מתכות ביחד. אגב יש קרנות שממש מחזיקות את המטילים של המתכת. ,תנסה את האתר הזה
כן זה מה שחיפשתי, כל מתכת אפשרית. תודה.
אפילו אורניום אפשר לקנות

בגדול?
אי אפשר.
אפשר מתכות מסוימות כמו זהב וכסף אבל לא ניתן להחשף לרוב המוחלט של הסחורות ישירות.

עבדתי פעם עם סוחר בקרן גידור כלשהי שהחליט להתחיל לסחור בסחורות בבורסת cme. הוא לא היה מאוד מנוסה.

בעולם הסחורות רוב האנשים סוחרים בעזרת חוזים עתידיים. החוזה הנפוץ הוא אני קונה ממך את הנייר היום במחיר x אשלם לך מחיר y בעוד z חודשים. דרך סטנדרטית לגידור או להימורים.

הבחור החכם מיודעינו סחר בחוזה מסוג פורוורד שבו מובטח לרוכש מחיר לנכס בזמן עתידי, כך שביום פירעון החוזה מבוצעת העברה של הנכס מהמוכר לקונה במחיר שסוכם. מה שיותר נפלא, שבמקום להשתמש בגרסת הנייר הפיננסי, הוא השתמש בנייר שבו הsettelment מוגדר deliverable.

הוא פוטר כשלמשרדי קרן הגידור הגיעו 50,000 בושל חיטה.

הוא פוטר כשלמשרדי קרן הגידור הגיעו 50,000 בושל חיטה
מסופר יפה ב-Daily WTF. אבל פחם ולא חיטה.
אולי זה מישהו אחר.

חוץ מזה, בסחורות יש את נושא הקונטנגו, שלא אנסה להסביר כאן (כי אני לא מבין מספיק טוב).
זה גורם למצב שבו מחירי הסחורה עולים ולמרות זאת הקרן העוקבת יורדת.
לכן חשוב להבין טוב לפני שמשקיעים בסחורות - אפשר להמר נכון ועדיין להפסיד.

לא הכרתי את זה, תודה על הסיפור. נראה שהבחור שעבדתי איתו לא היה האידיוט היחיד באיזור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
Zach Moshe תעודת סל למעקב אחרי גז/נפט וכו׳... שוק ההון 1
T מדדי נפט וגז שוק ההון 1
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
י מניות נפט שוק ההון 2
c881 נפט - אופציות - חיזוי העתיד על פי נתוני העבר שוק ההון 3
L איך קונים חוזים על זהב/חיטה/תירס/כותנה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מגן מס טפסים ושאר ירקות מיסים 4
V קניות ביום הרווקים/cyber Monday ושאר ימי הקניות של נובמבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
עידו ג אקסלנס טרייד ושאר הירקות שוק ההון 3
צ דמי ניהול ושאר ירקות יומני מסע אישיים 32
S קניית דירה למגורים ושאר ירקות נדל"ן 26
ע קרן עוקבת/תעודת סל ארה"ב ושאר העולם שוק ההון 18

נושאים דומים

Back
למעלה