• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נעלי טיולים

tchc1

משתמש רגיל
דירוג
66
שלום
אני טס למזרח בשבועות הקרובים לטיול אחרי צבא, טיול ארוך של כחצי שנה בתקווה.
אשמח להמלצות לנעלי טיולים /הליכה, איזה דגשים לשים.. לא מכיר את הנושא בכלל.
תודה

יעזור לדעת באיזה איזורים אתה מתכוון לטייל בחורף (כי אם תטייל במקומות חמים בחורף אז יש לך צרכים שונים ממישהו שאולי מטייל בשלג בחורף)

יעזור לדעת באיזה איזורים אתה מתכוון לטייל בחורף (כי אם תטייל במקומות חמים בחורף אז יש לך צרכים שונים ממישהו שאולי מטייל בשלג בחורף)
החורף שלנו זה קיץ אצלהם.. אמור רוב השנה לטייל במזג אוויר סביר.
מה שכן, מתכנן להגיע לנפאל לעשות שם טראקים ושם בוודאות יהיה שלג.

החורף שלנו זה קיץ אצלהם.. אמור רוב השנה לטייל במזג אוויר סביר.
מה שכן, מתכנן להגיע לנפאל לעשות שם טראקים ושם בוודאות יהיה שלג.
מי זה ״אצלהם״? בסין (שפעם אחרונה שבדקתי נחשבת מזרח רחוק) החורף מגיע באותו זמן שהוא מגיע בארץ (ואם אתה מטייל בצפון סין אתה מגיע לאזורים שיש בהם בחורף מינוס 40 מעלות).

כמובן שאם בתכנית שלך לטייל על הרים מושלגים (לא משנה מה העונה) אז בכלל ברור שאתה צריך ציוד מותאם לשלג.
אני אישית לא התנסיתי בעצמי בטראקים בנפאל אז פחות יכול להמליץ.

לטיולים בהרים יותר נמוכים ו/או טיולים אורבניים, אני מאוד מרוצה מה-meindl goretex שלי (לא זוכר דגם מדויק). תכלס טיילתי איתן גם באלפים השוויצרים אבל בתקופה שאין שלג (יחסית), לא הייתי ממליץ עליהן לטיולים מושלגים.

מי זה ״אצלהם״? בסין (שפעם אחרונה שבדקתי נחשבת מזרח רחוק) החורף מגיע באותו זמן שהוא מגיע בארץ (ואם אתה מטייל בצפון סין אתה מגיע לאזורים שיש בהם בחורף מינוס 40 מעלות).
לא מתכנן להגיע לסין.. חוץ מנפאל הכל אמור להיות מסג אוויר ידידותי. קמבודיה, ויאטנם, לאוס תאילנד ואינדונזיה. קצת גשם מידי פעם אבל לחלוטין לא שלג.

יש חנויות שאתה ממליץ עליהן? איך הגעת לנעליים שלך בעצם? למה בחרת דווקא בהם?

ממליץ בחום על קולומביה, דגם Grand Canyon Mid Outdry. עמידות בפני רטיבות, נוחות מאוד עם סולייה מעולה.
המחירים בארץ מטורפים, נסה לחפש מבצעים בחלק מהחנויות (פקל חגור, Walkin וכו׳).

1. סנדלים. חובה. שורש או הטובות של טבע.

2. נעלי טיולים רציניות. חובה. אישית יש לי של סולומון ומאוד מרוצה.

דגשים: סוליה איכותית, חומרים טובים ועשועיים טוב. חברה רצינית עם גב. מתאימות לנשיאת משקל. תופסות חזק את הקרסול.

--
היו לי גם Tecnica מאוד סבירות

טיילתי לא מעט ויש לי יש חמישה טיפים (הראשון הכי חשוב החמישי הכי פחות חשוב):

1. הכי חשוב - שהנעל תהיה נוחה לך כשאתה לובש אותה. יסבירו לך בחנויות שנעליים צריכות לקבל את הצורה של הרגל שלך וכאלה, זה נכון, אבל זה חייב להיות נוח גם בלבישה ראשונה. אם זה לא נוח על ההתחלה, הסיכוי שזה יהיה נוח בהמשך נמוך. תמדוד את כל הנעליים שיש בחנות אם צריך עד שאתה מוצא חברה או שתיים שהנעליים שלהן נוחות לך באופן סביר ומעלה על ההתחלה.

2. חשוב מאוד לקנות נעל גבוהה שתיסגר לך מעל הקרסול ולא מתחתיו, זה מונע פציעות נפוצות בהליכה ממושכת (עיקום קרסול/נקעים וכדומה).

3. עמידות למים - כדאי שהנעל תהיה עמידה למים, יש שתי דרכים להשיג זאת:
א. בד מיוחד שהוא מצד אחד לא מכניס מים ומצד שני כן מוציא אוויר ואז הרגל יותר מאווררת, המותג הכי מוכר בתחום הוא GoreTex, בד"כ יש תווית של גורטקס על הנעל במקום בולט על הבד (חפש בגוגל).
ב. נעל מעור מלא - אני לא ממליץ, הן אטומות לחלוטין גם מבפנים וגם מבחוץ, אם חם בחוץ זה לא מאוד נעים.

4. יש מותג סוליות בשם Vibram, חלק ניכר מהנעליים הטובות קונות סוליות מחברת Vibram. אי אפשר לפספס את הלוגו כי הוא צהוב על סוליה שחורה (חפש בגוגל). היתרון שלהן הוא שהן נשחקות לאט יותר ומספקות אחיזה טובה יותר בקרקע.

5. משקל הנעל - יותר קל זה יותר טוב כי אתה מתאמץ פחות בהליכה (וגם פחות כבד לסחוב אותן בתיק אם אתה לא לובש אותן בחלק מהטיול). נעל עור תהיה כבדה יותר לעומת נעל עם GoreTex, כך שזה עוד יתרון ל GoreTex.

אני באופן אישי מצאתי שהנעליים של Asolo נוחות לי, אבל כאמור זה מאוד אינדיבידואלי.

מחיר הנעל - בישראל, נעל טובה תעלה בטווח של 600-1000 ש"ח.
יש בדיוק שני דברים שלא כדאי לחסוך עליהם בטיול ארוך: הנעל והתיק.
שניהם חייבים להיות *נוחים* ופונקציונליים, גם אם המחיר לא נוח.

נערך לאחרונה ב:
1. סנדלים. חובה. שורש או הטובות של טבע.

מסכים, סנדלים זה חובה לטיול.
לא רק כדי להסתובב בערים אלא גם אם אתה בטרק, בערב תרצה להוריד את הנעליים ולהסתובב במקום העצירה בסנדלים + גרביים.

את הסנדלים של טבע אני לא מכיר, אבל אני הבנתי שהאנשים בישראל מתחלקים לשניים:
- אנשים של סנדלי שורש
- אנשים של סנדלים Chaco
לי צ'אקו ממש לא נוח, אבל חבר טוב שלי שמטייל גם לא מעט לא מוכן להיפרד מהן.

שלום
אני טס למזרח בשבועות הקרובים לטיול אחרי צבא, טיול ארוך של כחצי שנה בתקווה.
אשמח להמלצות לנעלי טיולים /הליכה, איזה דגשים לשים.. לא מכיר את הנושא בכלל.
תודה
כל מה ש @Delver אמר.
א. סנדלים חדמ"ש.
ב. לגבי נעליים, אולי יהיה איזה טרק + לפעמים לא נוח להסתובב עם סנדלים כשעושים מעברים בהודו/נהיגה על אופנוע/עושים הליכות ארוכות.
ממליץ בחום ללכת לחנות נעליים, למדוד מה הכי נוח, על הדרך אולי שווה להביא גם נגד מים.
אם בא לך כבר להשקיע, תקנה על הדרך וקס ותשמן פעם בכמה זמן.
הנעליים בארץ יקרות מאד. שווה לעשות בדיקה, מהיכן אתה ?

מציע לך לחפש קצת על גישת ציוד קל משקל לטיולים (ultralight backpacking בז׳רגון..) אולי זה יתן לך נקדות מבט נוספת על הערכות לטראקים.
סה״כ הרושם שלי ממטיילים ישראלים זה שהציוד שלהם הוא איזה המשך של ציוד צבאי, הכל מאוד מסיבי.
לגבי נעליים, הייתי קונה משהו שנוח לך וקל.
לגבי סנדלים.. עזוב, קח כפכפים, ללכת בנפאל עם שורש זה כמו לעשות קעקוע של ״תייר ישראלי״ על המצח

השנקל שלי:
כבר שנים מטרק עם מרל moab - מרל החליפו ידיים והם חברה סינית לחלוטין אבל הדגם הזה עדיין מוצלח מכמה בחינות: קל משקל, סוליה שמרגישה כמו סוליית ספורט (ועדיין תוצרת VIBRAM) גורטקס נושם (+-) לא באמת מקבלים בגורטקס אוורור של סנדל, נוחות ואחיזת רגל.
נכון הן לא מאסיביות כמו המקבילות של אסולו וסאלומון אבל הן נוחות בטירוף.

לכל טרק וגם לטיולים קצרים לא הייתי מוותר על מקלות הליכה - ההפחתה המיידית של העומס על הברכיים והגב היא מידיית שלא לדבר על העובדה שהליכה עם מקלות היא יותר בטוחה שכן יש לך עוד שתי נקודות משען. מקלות הליכה זה עסק יחסית זול ~ 200 שח אפשר תמיד להגזים וללכת על הטופ (ידיות שעם, סופר קלות וכו) ואז זה יעלה גם 1000+.

למעט מתיק ושני הדברים לעיל - הייתי קונה או משכיר ציוד לפי צורך - במיוחד בנפאל - תשכיר לפני היציאה לטרק ותשאיר את הכל שם. זה זול ולא צריך לאחסן לסחוב ולהביא הלאה.

הנעליים בארץ יקרות מאד. שווה לעשות בדיקה, מהיכן אתה ?
מהמרכז, אבל מוכן לנסוע לאן שצריך.
טיילתי לא מעט ויש לי יש חמישה טיפים (הראשון הכי חשוב החמישי הכי פחות חשוב):

1. הכי חשוב - שהנעל תהיה נוחה לך כשאתה לובש אותה. יסבירו לך בחנויות שנעליים צריכות לקבל את הצורה של הרגל שלך וכאלה, זה נכון, אבל זה חייב להיות נוח גם בלבישה ראשונה. אם זה לא נוח על ההתחלה, הסיכוי שזה יהיה נוח בהמשך נמוך. תמדוד את כל הנעליים שיש בחנות אם צריך עד שאתה מוצא חברה או שתיים שהנעליים שלהן נוחות לך באופן סביר ומעלה על ההתחלה.

2. חשוב מאוד לקנות נעל גבוהה שתיסגר לך מעל הקרסול ולא מתחתיו, זה מונע פציעות נפוצות בהליכה ממושכת (עיקום קרסול/נקעים וכדומה).

3. עמידות למים - כדאי שהנעל תהיה עמידה למים, יש שתי דרכים להשיג זאת:
א. בד מיוחד שהוא מצד אחד לא מכניס מים ומצד שני כן מוציא אוויר ואז הרגל יותר מאווררת, המותג הכי מוכר בתחום הוא GoreTex, בד"כ יש תווית של גורטקס על הנעל במקום בולט על הבד (חפש בגוגל).
ב. נעל מעור מלא - אני לא ממליץ, הן אטומות לחלוטין גם מבפנים וגם מבחוץ, אם חם בחוץ זה לא מאוד נעים.

4. יש מותג סוליות בשם Vibram, חלק ניכר מהנעליים הטובות קונות סוליות מחברת Vibram. אי אפשר לפספס את הלוגו כי הוא צהוב על סוליה שחורה (חפש בגוגל). היתרון שלהן הוא שהן נשחקות לאט יותר ומספקות אחיזה טובה יותר בקרקע.

5. משקל הנעל - יותר קל זה יותר טוב כי אתה מתאמץ פחות בהליכה (וגם פחות כבד לסחוב אותן בתיק אם אתה לא לובש אותן בחלק מהטיול). נעל עור תהיה כבדה יותר לעומת נעל עם GoreTex, כך שזה עוד יתרון ל GoreTex.
המון תודה על כל ההמלצות.
בנוגע ל2 - אתה יודע עד כמה חשוב נעל גבוהה ואי אפשר להסתפק בחצי גובה? הבנתי מחבר שחצי גובה אמור להספיק בדרך כלל. לא יודע אם זה מושג שבאמת קיים או לא
גם אם המחיר לא נוח.
המחיר לא אישיו מבחינתי. לא מתכנן לשים עכשיו 5000 שקל על נעל אבל לא מתכנן לחסוך על זה.

מציע לך לחפש קצת על גישת ציוד קל משקל לטיולים (ultralight backpacking בז׳רגון..) אולי זה יתן לך נקדות מבט נוספת על הערכות לטראקים.
סה״כ הרושם שלי ממטיילים ישראלים זה שהציוד שלהם הוא איזה המשך של ציוד צבאי, הכל מאוד מסיבי.
לגבי נעליים, הייתי קונה משהו שנוח לך וקל.
לגבי סנדלים.. עזוב, קח כפכפים, ללכת בנפאל עם שורש זה כמו לעשות קעקוע של ״תייר ישראלי״ על המצח
א. מכיר את הגישה, הרבה מהציוד שכבר יש לי הוא ציוד כזה, בעיקר ירושות מאחותי שטיילה במזרח כבר והבינה באמצע הטיול שעדיף לא ללכת עם 30 קילו עליה
ב. יש לי כבר סנדלי שורש מטיולים בארץ (תודה לכל מי שהמליץ), אין שום עולם שאני עושה את האנאפורנה והלאנגטאנג איתם. ההמלצות של אנשים לסנדלים נראה לי היו יותר לטיולי יום בשאר המדינות ופחות לנפאל עצמה. לא כזה מפריע לי שייראו שאני ישראלי

מקלות הליכה
תודה על ההמלצה על הנעל!
מקלות אני מתכוון לקנות במהלך הטיול, הבנתי שבנפאל יש מקלות על הכיפאק.

למישהו יש המלצה על חנות ספציפית באיזור המרכז שאוכל לקנות בה? עכשיו כשיש לי קצת ידע וכיוון למה אני מחפש:)

אני לא מבין בזה כלום , אבל הייתי השבוע בדקתלון ודי נדהמתי מהמחירים והאיכות .
יש שם סנדלים שנראות הרבה יותר עמידיות ונוחות משורש ב120 .
ומלא נעלי הרים.
כל המוצרים שלהם פתוחים גם באתר להתרשמות.

אני לא מבין בזה כלום , אבל הייתי השבוע בדקתלון ודי נדהמתי מהמחירים והאיכות .
באיזה סניף? כי אני הייתי בסניף בנתניה ולא היה מבחר בכלל. רק שתי חברות של נעלי טיולים.. והמחירים של 250 שקל לנעל היו לי חשודים. נעל ספורט אני רגיל לקנות ביותר..

באיזה סניף? כי אני הייתי בסניף בנתניה ולא היה מבחר בכלל. רק שתי חברות של נעלי טיולים.. והמחירים של 250 שקל לנעל היו לי חשודים. נעל ספורט אני רגיל לקנות ביותר..
בנתניה.
לא אמורות להיות שם חברות ,אני חושב שדקטלון מייצרים לעצמם.
אני לא מבין כלום בנעלי הרים , אבל במוצרים אחרים שראיתי האיכות טובה.

יש שם סנדלים שנראות הרבה יותר עמידיות ונוחות משורש ב120 .
יש לי סנדלים של דקתלון. משתמש בהם כבר יותר משנתיים.
עשיתי איתם לא מעט טיולים בארץ ובעולם בכל מיני תוואי הליכה.
הסנדלים עמידות מאוד ולא תופסות ריח (בניגוד לשורש שהיו לי שתפסו ריח של רגליים אחרי כמה חודשי שימוש) ובחצי מחיר.
מאוד מאוד מרוצה. קנינו אותו דבר גם לאשתי ולילדים

היו לי נעלי טיולים של טימברלנד. לא החזיקו מעמד יותר מדי.
היום מטייל ורץ בשטח עם נעלי ריצת שטח של נייק (KIGER_4). מחזיקים את הרגל בצורה נהדרת. מאוד נוחות.
מתאווררות מהר ומתייבשות מאוד מהר (אם נכנסים איתם לשלולית או רצים בגשם ובבוץ)
קלות מאוד ובהזמנה מחו"ל גם מחיר סביר.

מהמרכז, אבל מוכן לנסוע לאן שצריך.
אז ככה:
יש לך למטייל עודפים/חגורשופס ניתן למצוא שמה דברים מגניבים ולהתרשם. אבל אני במקומך:
הליש"ט במצב מצוין לישראלי המצוי, תוכל לקנות מקלות/נעליים/כל דבר שהוא וזה יגיע דרך אמזון תוך כמה ימים.
אני רכשתי מקלות שעולות בארץ 500 ש"ח ברבע מחיר [לדוג'].
קונים פעם אחת, תקנה כמו שצריך ותחסוך לעצמך מפח נפש...

נעליים מציע לקחת גבוהות, מונע יותר סיבוב ו"תופס את הרגל", אז אולי אנאפורנה לא תעשה אבל אולי כשתהייה בנפאל תעשה את הפרוזן-לייק, כי זה קצר וידידותי יותר. לך לחנות, תעשה סיבוב מותגים, תנעל כל אחת עם גרביים שיש לך ותראה איך מרגיש, אל תקנה בלי זה כמובן.

* אם אתה מכיר מישהו מעמותת שלדג, יש להם מבצעים מעולים דרך אתר מסוים.
** אם יש במשפחה מישהו עם "חבר" והוא נוסע לאילת בקרוב, גם אופציה.
*** תן לי רשימה מה אתה צריך, אנסה לעשות לך סיבוב.

לא מתכנן להגיע לסין.. חוץ מנפאל הכל אמור להיות מסג אוויר ידידותי. קמבודיה, ויאטנם, לאוס תאילנד ואינדונזיה. קצת גשם מידי פעם אבל לחלוטין לא שלג.

יש חנויות שאתה ממליץ עליהן? איך הגעת לנעליים שלך בעצם? למה בחרת דווקא בהם?
את הקלות (meindl) קניתי בשוויץ.
את אלו שמתאימות למזג אוויר קר קניתי בנקודות קבע בקולומביה אבל לפחות נשמע שאולי לא תזדקק לנעליים למזג אוויר קר.

Back
למעלה