• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניסיון לתיק ראשון

show7

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
אשמח לראות מה אתם חושבים על מבנה התיק שחשבתי עליו.
מדובר בניסיון להקים תיק השקעות לטווח ארוך, עם סכום התחלתי קטן. אני לא רוצה שהכסף יישב בעו"ש, והאופציות שלי הן פתיחת תיק עצמאי או קופגל"ה, מאמינה שעדיף לפתוח תיק. חלוקה של 65% מניות, 35% אג"ח.

מניות (65% לפלח):

1159250- ISHARES CORE S&P 500 UCITS ETF כ- 65%
1159169- ISHARES CORE MSCI EM IMI UCITS ETF כ- 20%
5125836 - אלפא טק מניות ישראל 15% - הסיבה שלא בחרתי קרן מחקה כאן, זה בגלל שחשבתי שאולי בקרן הנ"ל גלום יותר סיכון ועל כן סיכוי לתשואה יפה יותר.

אג"ח (35% לפלח):
התלבטות בין (5122973) שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים לבין (5116967) שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 5+ שנים. אחרי קריאה מאמינה שעדיף 5122973.
-

העניין הוא שאני מבינה לגמרי את ההיגיון שמאחורי בחירת מחקי מדד, אבל מסתכלת על קרנות שמנוהלות באופן אקטיבי או מכשירים כמו קופגלה מנייתיות, ורואה תשואות גבוהות 8%-13% (ולפעמים גם ירידות גדולות). לפעמים נראה לי שהבחירה בהשקעה רק במחקי מדד היא שמרנית מדי ונועדה בעיקר לשימור הון, אך מה קורה כשנכונים לסכן יותר ורוצים להשקיע גם כדי להגדיל הון? במיוחד כשמדובר על אנשים עם הון לא מרשים במיוחד.. קרן נאמנות אקטיבית היא באמת כזאת מילה גסה? :|

תודה מראש!

5125836 - אלפא טק מניות ישראל 15% - הסיבה שלא בחרתי קרן מחקה כאן, זה בגלל שחשבתי שאולי בקרן הנ"ל גלום יותר סיכון ועל כן סיכוי לתשואה יפה יותר.
1. גלום בזה יותר סיכון - כנראה נכון, אבל מישהו הבטיח שיש תמורה לסיכון הזה בדמות תשואה?
2. למה מניות ישראליות המהוות כ- 0.5% מההון העולמי תופסות אצלך פלח של 15%
3. למה לא לקחת גם את הקרן האירופאית של ishares?

תשואות גבוהות 8%-13%
כמה תשואה עשה ה- S&P500 או מדד רחב אחר (MSCI WORLD) באותה תקופת זמן, כולל דיבידנדים?

מעבר לשתי הנקודות הנ"ל - השימוש בקרנות של ishares הוא יעיל, אז בסה"כ נראה טוב.

העניין הוא שאני מבינה לגמרי את ההיגיון שמאחורי בחירת מחקי מדד
אני לא בטוח שזה נכון

אבל מסתכלת על קרנות שמנוהלות באופן אקטיבי או מכשירים כמו קופגלה מנייתיות, ורואה תשואות גבוהות 8%-13% (ולפעמים גם ירידות גדולות)
כן, חלק מהקרנות המנוהלות משיגות תשואות כפי שציינת חלק מהזמן.
כנ״ל לגבי קרנות מחקות מדד.

לפעמים נראה לי שהבחירה בהשקעה רק במחקי מדד היא שמרנית מדי ונועדה בעיקר לשימור הון
100% מניות זו לא בחירה ״שמרנית מדי שנועדה בעיקר לשימור הון״.
במדדים הנפוצים (סנופי 500, ארה״ב, עולמי) מדברים על תשואות ריאליות שנתיות ״ממוצעות״ של לפחות 5% (אני לא אכנס למספר המדויק, יש כאלה שמדברים גם על 7% ריאלי) וזה לא ״משמר הון״ אלא מגדיל אותו (משמעותית)
באותם המדדים יש גם תנודתיות עצומה (יחסית למסלולים סולידיים) שיכולה להתבטא כל כמה שנים בנפילות של 30%+ וזה לא ״שמרני מדי״.
השיקולים בעד מחקי מדד הם:
1. דמי ניהול נמוכים יותר
2. מחקרים שמראים שניהול אקטיבי לא מצליח לאורך זמן להשיג תשואה עודפת ביחס למדדים

אך מה קורה כשנכונים לסכן יותר ורוצים להשקיע גם כדי להגדיל הון?
כדאי להיזהר מחמדנות יתר.
אפשר להגדיל את הסיכון על ידי מינוף, בחירה במדדים יותר מסוכנים, בחירת מניות, ועוד.
זה לאו דווקא משהו שהייתי ממליץ למישהו שרק מתחיל להשקיע (אולי אחרי שתצברי ניסיון ותרגישי איך את מתמודדת עם ירידות, זה יהיה יותר הגיוני מבחינתך לקחת סיכונים)

100% מניות זו לא בחירה ״שמרנית מדי שנועדה בעיקר לשימור הון״.
מצטערת, ידעתי מראש שמה שרשמתי הוא טיפה מעצבן! פשוט מתלבטת על הנושא של האם מחקי מדד הם זהירים מדי בשבילי (סטודנטית צעירה) ואין לי כל כך עם מי להתייעץ. :)

מצטערת, ידעתי מראש שמה שרשמתי הוא טיפה מעצבן! פשוט מתלבטת על הנושא של האם מחקי מדד הם זהירים מדי בשבילי (סטודנטית צעירה) ואין לי כל כך עם מי להתייעץ. :)
יש לך את כל הפורום ללמוד ממנו (לאו דווקא לקחת את מה שאומרים כאמת מוחלטת, אבל יש פה דיונים שאפשר ללמוד מהם). 100% מניות נחשב תיק סביר למדי למי שמוכן לקחת סיכון (שזה נחשב סביר לצעירים, ולחלק מהאנשים זה מתאים גם בגיל מבוגר יותר).
יש אנשים שדוגלים במינוף מעבר (שמעתי על 120% וגם על 200%) אבל במקומך הייתי מתחיל לכל היותר ב100% ומחכה לקריסה כדי לראות איך את מגיבה במצב כזה.

שימי לב שכרגע את ב65% מניות אז ״רודפת סיכון״ את לא.

סטודנטית צעירה
מתי תצטרכי את הכסף? להכניס כסף לשוק ההון זה אחלה, בסוף חשוב לתכנן קדימה ולפי זה לבנות תמהיל מתאים לתיק.
ואין לי כל כך עם מי להתייעץ
נראה שמצאת :).
תקראי עוד פוסטים של הסולידית ואולי תביני יותר את הרעיון מאחורי מחקי מדד. אם לא תסכימי זה כבר משהו אחר, אבל לפי השאלות/תגובות שלך נראה לי שלא לגמרי הבנת.

אבל מסתכלת על קרנות שמנוהלות באופן אקטיבי או מכשירים כמו קופגלה מנייתיות, ורואה תשואות גבוהות 8%-13% (ולפעמים גם ירידות גדולות).
תציגי לנו אותן שנכיר גם?
אבל בבקשה תראי לנו תשואות של 15 שנים לפחות ומה הם דמי הניהול בכל שנה.
*הקרנות הפעילות בארץ נוטות להיסגר/להתאחד כל כמה שנים ולשנות את תמהיל ההשקעות כרצונן. אני אתפלא למצוא קרן כזאת שמתחרה היטב לאורך כל התקופה עם קרן מחקה מדד בינלאומי פשוט.
מה אתם חושבים על מבנה התיק שחשבתי עליו.
בדרך כלל נהוג לספר כמה מילים על עצמך, אחרת איך אפשר להבין מה הסיכונים? ציינת בהמשך שאת סטודנטית אז תוכלי לספר בת כמה את? במה את מתכוונת לעסוק אחרי הלימודים? הערכת יכולת השתכרות וחיסכון? תכניות לעשור הקרוב? אוהבת רווח או שונאת הפסד (קיבולת סיכון)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
M שכר מקובל למשרות פיתוח תוכנה עם 2-3 שנות ניסיון התפתחות אישית 83
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
Tim_Duncan ראיון (פרקטי?) למשרה מלאה כג'וניור בפיתוח ללא ניסיון - רשימת נושאים התפתחות אישית 32
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
S חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי התפתחות אישית 11
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
W האם ניסיון במנכ"לות בארה"ב יספיק בכדי לפתח קריירה דומה בישראל? התפתחות אישית 9
W האם רק ניסיון במנכ"לות בארה"ב יקנה לי קריירה בארץ? התפתחות אישית 2
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
painblanc ניסיון אישי במכירת דולרים בבנק שוק ההון 6
Oracle ניסיון מיקוח לא מוצלח מול הלמן והצעה עדכנית ממיטב שוק ההון 0
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
D זיכיון לייבא מוצר לחסר ניסיון בתחום אוף טופיק 15
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
M ניסיון מינוף שוק ההון 10
doc29 ביטוח דירה- ניסיון לסכם את כל המידע ושאלות צרכנות פיננסית 92
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? שוק ההון 33
R ניסיון להבין את תוצאות המסלקה שלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
משה למישהו יש ניסיון בהעברת שיעורים פרטים? אוף טופיק 17
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
דימה למישהו יש ניסיון במענקי מילואים ומכתבים למוסד לביטוח הלאומי? צרכנות פיננסית 6
ג האם למישהו יש ניסיון עם השירות של רמי לוי תקשורת(סלולר)? צרכנות פיננסית 3
doc29 ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח שוק ההון 65
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
ס הוראת קבע לתיק השקעות שוק ההון 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
א חוות דעת לתיק השקעות שוק ההון 4
S תאורייה לתיק סולידי שוק ההון 15
פיטר גריפין קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות כתכנית גיבוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
B מחיר למשתכן כמינוף לתיק השקעות דיבדנדים\פסיבי נדל"ן 39
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
א מעבר לתיק דיבידנדים עם השנים שוק ההון 31
N קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
E מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה