• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר"

meni

משתמש רגיל
דירוג
104
במהלך ניוד קופת גמל וקרן השתלמות IRA מאקסלנס@מזרחי -> מגדל@לאומי, נגבתה ממני עמלה לא קטנה בשם "העברת יומן לבנק זר".

לא הצלחתי למצוא תיעוד של העמלה הזו באתר הבנק.
משהו מכיר?

זה לא משנה גם אם כן היתה עמלה כזאת באתר הבנק. על פי תקנות IRA של משרד האוצר, אסור לגבות שום עמלה מעבר לעמלות מסחר, ובפרט אין שום עמלה על העברת ניירות בניוד. תדרוש החזר ותאיים בפניה לרשות ההון (ואם לא מחזירים לך, תפנה באמת בתלונה דרך האתר שלהם).

זה לא משנה גם אם כן היתה עמלה כזאת באתר הבנק. על פי תקנות IRA של משרד האוצר, אסור לגבות שום עמלה מעבר לעמלות מסחר, ובפרט אין שום עמלה על העברת ניירות בניוד. תדרוש החזר ותאיים בפניה לרשות ההון (ואם לא מחזירים לך, תפנה באמת בתלונה דרך האתר שלהם).
לא מדויק.
לחברת הגמל אסור לגבות עמלה. מותר להם לגבות עמלות צד ג.

פניתי לנציג + איום בפניה לממונה.
כרגע נראה שמה שהבנק ביצע היה למעשה העברה של מזומן מהעו"ש לבנק המקבל, ובטעות תייג את זה כ-"העברת יומן לבנק זר".
מחכה לראות את זה בבנק המקבל.

לא מדויק.
לחברת הגמל אסור לגבות עמלה. מותר להם לגבות עמלות צד ג.

הנה התקנה. באיזה סעיף קטן של סעיף (א) היית כולל עמלה על העברת תיק?

(א) דמי הניהול וההוצאות שייגבו מנכסי הקופה יהיו אלה בלבד:

(1) עמלות קנייה ומכירה של ניירות ערך סחירים;

(2) דמי שמירה בשל ניירות ערך סחירים וכל עמלה שגובה מי שמבצע את משמורת ניירות הערך (קסטודיאן), ובלבד שדמי השמירה או העמלה לא יעלה על דמי השמירה או העמלה הנגבים מקופות הגמל שאינן קופות גמל בניהול אישי, שבניהול החברה המנהלת;

(3) דמי ניהול ושכר נאמן בשל השקעה ביחידות בקרן ובקרן חוץ, ובלבד שאם בחר העמית להשקיע את כספי קופת הגמל באמצעות מנהל תיקים, מנהל הקרן או מנהל קרן החוץ אינו צד קשור לחברה המנהלת או למנהל התיקים;

(4) מסים החלים על הקופה, על נכסיה, על הכנסותיה ועל עסקאות שנעשו בנכסיה;

(5) דמי ניהול שישולמו לחברה המנהלת בשיעור שיפורט בהסכם, ואשר ייגבו מנכסי הקופה; בחר העמית במתן הוראות לחברה המנהלת באמצעות מנהל תיקים, ישולמו מתוך דמי הניהול שגבתה החברה המנהלת, מלוא השכר והחזר ההוצאות שמחויב בהם העמית לפי הוראות ההסכם שנחתם בינו לבין מנהל התיקים כאמור בסעיף 13(ב)(3) לחוק הסדרת העיסוק;

(6) הוצאה הנובעת מהשקעה בתעודת סל ובלבד שאם בחר העמית להשקיע את כספי קופת הגמל באמצעות מנהל תיקים, מנפיק התעודה אינו צד קשור לחברה המנהלת או למנהל התיקים.

(ב) החברה המנהלת לא תגבה כל הוצאות או דמי ניהול מעבר לאמור בתקנת משנה (א).

וכל עמלה שגובה מי שמבצע את משמורת ניירות הערך (קסטודיאן),
זה.

עמלות קסטודיאן נקראות גם עמלות צד ג אצל הרבה ברוקרים ישראלים.
הרבה פעמים יש שם גם עמלה על העברת ניירות.

זה.

עמלות קסטודיאן נקראות גם עמלות צד ג אצל הרבה ברוקרים ישראלים.
הרבה פעמים יש שם גם עמלה על העברת ניירות.

אתה בטוח ש״קסטודיאן״ לעניין הסעיף הזה הוא חבר הבורסה? אם כן, אז סעיף קטן (1) מיותר לחלוטין, מפני שעמלות הקניה והמכירה נכללות ב״כל עמלה שהוא גובה״, למה זה סעיף נפרד?

ונניח שכן, אז איך בודקים את התנאי ״ובלבד שדמי השמירה או העמלה לא יעלה על דמי השמירה או העמלה הנגבים מקופות הגמל שאינן קופות גמל בניהול אישי, שבניהול החברה המנהלת״?
עבור לקוח פרטי בבנק, עמלה על העברת ניירות ערך מוגבלת ל-5 ש״ח, ללא קשר לגודל התיק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
למען הדיון - העמלה לגיטימית.
שיטת מצליח - דרישה להחזר העמלה המדוברת ואיום בפניה למפקח על שוק ההון.

מדובר בשוק - הם מנסים להעמיס עליך עלויות ואתה מנסה להוריד אותן חזרה.

אתה בטוח ש״קסטודיאן״ לעניין הסעיף הזה הוא חבר הבורסה?
שאלה טובה.
במקור חשבתי שזה הברוקר הזר שדרכו הברוקר שלך סוחר בחו"ל.
אבל אתה צודק, בהחלט יכול להיות שגם הברוקר הישראלי עצמו נכנס בהגדרה.
ונניח שכן, אז איך בודקים את התנאי ״ובלבד שדמי השמירה או העמלה לא יעלה על דמי השמירה או העמלה הנגבים מקופות הגמל שאינן קופות גמל בניהול אישי, שבניהול החברה המנהלת״?
מניח שאפשר להסתכל על ההסכם/מחירון. לא אמור להיות בעיה.
עבור לקוח פרטי בבנק, עמלה על העברת ניירות ערך מוגבלת ל-5 ש״ח, ללא קשר לגודל התיק.
זאת העמלה שהבנק עצמו יכול לגבות.
זה לא כולל עמלות צד ג (קסטודיאן).

זאת העמלה שהבנק עצמו יכול לגבות.
זה לא כולל עמלות צד ג (קסטודיאן).

איזה צד ג? השם הוא ״העברת יומן לבנק זר״. אם אני מבין נכון, הבנק הזר הוא לאומי, כלומר חבר הבורסה החדש. לא מופיעה בשום מקום טענה שיש איזה ברוקר אמריקאי או אירופי שמשלמים לו...

אם לוקחים מאדם עמלת צד ג׳ שהוא לא הסכים לה במפורש מראש, המינימום הנדרש הוא לכתוב לו מי זה בדיוק אותו צד ג׳, ולפי איזה תעריף חושבה העמלה. למה שאתה ואני נצטרך לנסות לנחש?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
סתם מתוך סקרנות - כמה הייתה העמלה?
האם זה אחוז כלשהו מהתיק? סתם מספר עגול?

איזה צד ג? השם הוא ״העברת יומן לבנק זר״. אם אני מבין נכון, הבנק הזר הוא לאומי, כלומר חבר הבורסה החדש. לא מופיעה בשום מקום טענה שיש איזה ברוקר אמריקאי או אירופי שמשלמים לו...
לא דיברתי על העמלה הספציפית הזאת. אין לי מושג מה זה "העברת יומן".
אני רק אומר שזה לא מדוייק שאסור להם לגבות עמלות. מותר להם לגבות עמלות מעבר בתנאים מסויימים.
אם לוקחים מאדם עמלת צד ג׳ שהוא לא הסכים לה במפורש מראש, המינימום הנדרש הוא לכתוב לו מי זה בדיוק אותו צד ג׳, ולפי איזה תעריף חושבה העמלה
מסכים איתך.
הבעיה שהברוקרים הישראלים לא תמיד עושים את זה. יותר מזה, לרוב הם לא אומרים לך את זה אלא פשוט רושמים "עמלות קורספונדנט 12$" או משהו עלום כזה.
למה שאתה ואני נצטרך לנסות לנחש?
כי הברוקרים חושבים שמותר להם.
כי אין מספיק תחרות.
כי אין מספיק לקוחות שבכלל מבינים בזה ושאיכפת להם. הרוב אפילו לא מסתכלים (לצערי).

אז מה קרה בסוף?

אני מעוניין להעביר בקרוב ממיטב@טרייד ל-מיטב@לאומי - מה הסיכוי שיגבו ממני דמי העברה של ניירות, ובאיזו עמלה מדובר בפועל? יש למישהו מושג?

בתעריפון של טרייד מצאתי את זה:

1644497864766.png

אבל זה תעריפון כללי של לקוחות מיטב טרייד, בלי קשר ל-IRA

אז מה קרה בסוף?

זה:
פניתי לנציג + איום בפניה לממונה.
כרגע נראה שמה שהבנק ביצע היה למעשה העברה של מזומן מהעו"ש לבנק המקבל, ובטעות תייג את זה כ-"העברת יומן לבנק זר".
מחכה לראות את זה בבנק המקבל.

אכן הגיעו כל הכספים והניירות ללא אף עמלה (*רק אחרי* ששלחתי את המייל המאיים בפניה לרשות שוק ההון כפי שהמליצו פה).

אכן הגיעו כל הכספים והניירות ללא אף עמלה (*רק אחרי* ששלחתי את המייל המאיים בפניה לרשות שוק ההון כפי שהמליצו פה).

סחטיין.
אז האם אפשר להקיש מזה שגם מיטב לא יוכלו לגבות ממני עמלה על העברה פנימית בין שני חברי-בורסה (כשאני נשאר במיטב כגוף מנהל)?

אז מה קרה בסוף?

אני מעוניין להעביר בקרוב ממיטב@טרייד ל-מיטב@לאומי - מה הסיכוי שיגבו ממני דמי העברה של ניירות, ובאיזו עמלה מדובר בפועל? יש למישהו מושג?

בתעריפון של טרייד מצאתי את זה:

צפה בקובץ המצורף 912

אבל זה תעריפון כללי של לקוחות מיטב טרייד, בלי קשר ל-IRA
אצלי גבו את ה 0.15%, הבנתי שזה לא תקין רק בדיעבד והחלטתי שהאנרגיה לריב איתם (כשאני כבר לא לקוח שלהם) לא שווה לי את הסכום שזה יצא.

סחטיין.
אז האם אפשר להקיש מזה שגם מיטב לא יוכלו לגבות ממני עמלה על העברה פנימית בין שני חברי-בורסה (כשאני נשאר במיטב כגוף מנהל)?

אני חושב שהסכנה היא מחבר הבורסה המעביר, לא מהגוף המנהל, ולא נראה שיש הבדל עקרוני בין המקרה שלך לזה של פות״ש.

אני חושב שהסכנה היא מחבר הבורסה המעביר, לא מהגוף המנהל, ולא נראה שיש הבדל עקרוני בין המקרה שלך לזה של פות״ש.
אתה לכאורה צודק (למעט העובדה שהוא גם החליף גוף מנהל, והוא גם העביר מחבר בורסה אחר [משלי] לחבר בורסה אחר [משלי])

אצלי גבו את ה 0.15%, הבנתי שזה לא תקין רק בדיעבד והחלטתי שהאנרגיה לריב איתם (כשאני כבר לא לקוח שלהם) לא שווה לי את הסכום שזה יצא.
כל אחד והשיקולים שלו - אבל רק אומר שתמיד תזכור שאתה לא מסכן רק את הכסף של עצמך אלא גם של חוסכים אחרים ברגע שאתה מסייע לאלה שנוקטים ב-"שיטת מצליח".
אני נלחם ולוּ בשביל הצדק - גם אם היה מדובר ב-50 ש"ח (במקרה שלי מדובר ב-600 ש"ח, אבל וואטאבר).

תוכל לומר איזה חבר בורסה גבה ממך את הסכום הזה?

אני מעודד אותך להילחם בשם כולנו, אם תיזום תביעה ייצוגית אז בכלל טוב. התייחסתי לתעריפון שהצגת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B ניוד קופת IRA ללא החלפת ברוקר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
U קופת גמל ישנה נזילה ניוד ל IRA וסקר שוק 2020 שוק ההון 53
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y ניוד קה"ש נזילה | קופת גמל מפעלית | התמקחות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
Yoss ניוד קופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 3
L ניוד קופת גמל ישנה במעמד עצמאי לIRA שוק ההון 7
U ניוד קופת גמל ישנה לפני תיקון 3 - שמירה על תנאים שוק ההון 22
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
M ניוד קרן נאמנות מהבנק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E ניוד פנסיה עם החרגה רפואית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
L ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
R ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
C ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אשיש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F ניוד תיק השעות מבנק לאומי לבנק דיסקונט צרכנות פיננסית 2
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
K ניוד CSPX שוק ההון 1
ה ניוד מחברת החשמל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
A הבהרה על ניוד כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ ניוד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניוד ביטוח מנהלים לקופ״ג פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M ניוד קרן פנסיה - דמי ניהול ומסלולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
barad5 ניוד חשבון בנק צרכנות פיננסית 5
Rebecca Ross ניוד מבית השקעות ישראלי לאמריקאי שוק ההון 13
T ניוד חלקי של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T ניוד פיצויים מקרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O ניוד תיק מהבנק לבית השקעות שוק ההון 12
C ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה ללא תקופת אכשרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
הדבורה מיה ניוד כספים מקרן נאמנות אג"ח לאג"ח שוק ההון 4
O ניוד פוזיציות מבנק הפועלים ל IB -- פרטי איש קשר בבנק שוק ההון 1
maverick ניוד צבירה מקרן הפנסיה לקופת גמל ira בכל שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H שגיאה בשם חבר בורסה בעת ניוד תיק השקעות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה