1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

ניוד ני"ע מלאומי לIB - האם מישהו התנסה?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י עידו60, ‏5/3/19.

1. עידו60

עידו60 משתמש רשום

היי, אחרי שהסוגיה הקודמת נפתרה הבנתי שכעת עליי להעביר את ניירות הערך שלי ממיטב דש ולאומי ולאחר מכן ללאומי לIB, כי מיטב דש לא מוכנים להעביר לIB.

השאלה היא האם לאומי מוכנים? והתהליך זורם? האם מישהו התנסה באותו הדבר.

תודה!

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

3. יבגני_ל

יבגני_ל משתמש ותיק

הבנקים אמורים להיות מוכנים. יש לי ניסיון עם מזרחי ועם אגוד.
    אל תודיע להם מראש על הכוונה וחכה שהניירות יהיו בתיק בוודאות לפני העברה ל IB .

4. מוריארטי

מוריארטי משתמש ותיק

אני בבנק אחר. הייתי בשתי סניפים שונים ולא היה לאף אחד מושג על הפרוצדורה. הם הולכים לשאול אותך "לאיזה בנק זה" ואז הם יראו שאין להם במערכת, אז הם ישאלו אותך לאיזה חשבון בנק לשלוח אבל לא יהיה לך מה להגיד להם כי לא ככה זה עובד.

ההמלצה שלי זה לפתוח צ'אט עם נציג של IB, לבקש מהם את כל הפרטים ההכרחיים לצורך ההעברה, וגם תוציא מהם שיגידו שהבנק חייב לתקשר איתם במייל (של ה-assettransferservice). תדפיס את השיחה ותבוא עם זה לבנק.

מרגע הבקשה הכל עבר חלק, תוך מספר ימים זה נעלם מהחשבון בנק ולאחר עוד יום-יומיים הופיע ב-IB

לא עברתי את זה עם לאומי, אבל נדמה לי (לא בטוח) שחוקית אסור לבנקים לסרב להעביר את זה (בניגוד לבתי השקעות שאיתם הרגולציה פחות מחמירה)

ITS אוהב/ת את זה.
  5. יבגני_ל

יבגני_ל משתמש ותיק

האמת, כל מה שהבנק צריך זה את הנתון הזה:
    DTC - 0534
    והערה לזכות איזה לקוח ב IB להעביר - שם הלקוח, ומספר חשבון פנימי ב IB.

וזה מהצ'אט עם IB שקיימתי.
    כמו שאמרת, הוא צריך להביא את האימייל לבנק ושהם יסכמו עם IB.
    במזרחי כן עשו את זה.

ITS ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  6. עידו60

עידו60 משתמש רשום

אהיה חייב להיות נוכח בבנק פיזית בשביל זה? יכול להיות שלא יהיה לי מספיק זמן בארץ.

7. מייקל

מייקל משתמש ותיק

מה זה אומר מספיק זמן בארץ? אם אתה מתכנן לעבור לשנים רבות לחול, להשאיר חשבונות בישראל זה דבר לא חכם כי מס הכנסה עלול לא להסכים להגדרתך כתושב חוץ.

8. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

לא בהכרח, תלוי מה מרכז החיים שלך. אם אתה גר בחו"ל, מקבל שם משכורת, וקונה שם בסופר וכל המשפחה שלך עברה איתך, אז זה שהשארת כמה אלפי שקלים, או אפילו תיק השקעות כאן לא יסווג אותך כתושב ישראל.

9. Almas

Almas משתמש סולידי

כמה עולה העברת נירות ממזרחי ל ib?

10. מייקל

מייקל משתמש ותיק

בדקת את זה עם רואה חשבון? כי אני כן.

11. roneng

roneng משתמש בכיר

כן.
    הבעיה שאין הגדרה מדוייקת. יש המון פרמטרים שנבחנים, וככל שיש יותר דברים שמראים שעברת ככה הסיכוי שיסכימו לסווג אותך כלא-תושב גדלה.
    אבל זה לא שחור ולבן. אם אתה עומד בכל התנאים והדבר היחיד שעומד "לרעתך" זה שיש לך חשבון בנק/תיק השקעות בארץ אז כנראה שעדיין לא יסווגו אותך כתושב. אם החשבון הישראלי מצטרף לעוד דברים אחרים, אז הסיכוי גדל

12. מייקל

מייקל משתמש ותיק

לי הרואה חשבון אמר שאם יש דבר אחד שמקשר אותי לישראל זה הימור וסיכון ושאם אפסיד אשלם מסים וריבית גבוהה. אמרו שיש החמרה בנושא הזה.

13. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

לא בהכרח, תלוי לאיפה עברת וכמה מיסים שילמת שם.
    מסכים איתך שיש סיכון דווקא בגלל שאין הגדרה ברורה, אבל אם תסתכל על המצב שתיארתי זה אמור להיות חד משמעי. אפילו קראתי היכנשהו פסק דין שאם היה לך נכס להשכרה לפני שעזבת, זה לא יעמוד לרעתך זה שתשאיר אותו אצלך ותמשיך לגבות שכירות (כמובן כל עוד ושאר התנאים מתקיימים ובאמת תראה שמרכז החיים השתנה לגמרי - מגורים, בתי ספר לילדים, תצטרף לבית כנסת kol isroel וכו')

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.