• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניוד בין חברות פנסיה

אלמוני333

משתמש סולידי
דירוג
5
שלום רב,
אשמח לשמוע מניסיונכם כמה זמן לוקח לנייד קרן פנסיה מחברה אחת לשניה?
כמו כן, האם נייוד זה גורר אירוע מס?

תודה

ובאותו נושא,
האם העובדה שאני לא עובד יכולה למנוע ממני לקבל את התנאים של קרן פנסיה ברירת מחדל (מבחינת עמלות)
האם התשובה תשתנה אם אני מוכן להפקיד מידי חודש לקרן הפנסיה באופן עצמאי(לא דרך מעסיק)?

כמה זמן לוקח לנייד קרן פנסיה מחברה אחת לשניה?
לפחות כמה שבועות.
לפעמים אם לא מציקים להם אפשר לפול בין הכסאות כמו שקרה לאשתי, ואז הניוד לא קורה למרות שכל הטפסים מוגשים כמו שצריך.
לאף אחד שם לא אכפת יותר מדי מהכסף שלך והם לא בנויים לתת שירות טוב. יכול להיות שיש סוכנים שמקלים על התהליך ועושים את המעקב בשבילך ומונעים בעיות אבל במקרה שלנו זה לא היה ככה.
נייוד זה גורר אירוע מס?
לא.
אם יש משהו שצריך לדאוג לגביו זה רצף ביטוחי. בזמנו לא היה לי מושג בנושא ולא ביררתי איך זה עובד אבל חשוב לבדוק. יכול להיות שאין בעיה אני אשאיר למנוסים ממני לענות בנושא הזה אבל אני מעלה אותו פה.

לאף אחד שם לא אכפת יותר מדי מהכסף שלך
מה הכוונה? זה לא אינטרס של חברת הפנסיה שיצטרפו אליהם כמה שיותר אנשים? בסופו של דבר הם מקבלים עמלה/דמי ניהול על כל תיק פנסיה
מניח שגם מעבר בין מסלולים בפנסיה לא גורר אירוע מס, נכון?

תודה רבה על המענה!

מה הכוונה? זה לא אינטרס של חברת הפנסיה שיצטרפו אליהם כמה שיותר אנשים? בסופו של דבר הם מקבלים עמלה/דמי ניהול על כל תיק פנסיה
כן אבל הדרך שלהם לנהל את זה היא דרך העמלות והסוכנים.
השירות שלהם גרוע בכמעט כל מובן של המילה.
הם לא עושים משהו לא חוקי או לא אתי פשוט עבודה גרועה.
פעם שאלתי סוכן על זה והוא אמר שהם לא עושים בכוונה הם פשוט לא בנויים לעבוד מול לקוחות באופן ישיר.

שלום רב,
אשמח לשמוע מניסיונכם כמה זמן לוקח לנייד קרן פנסיה מחברה אחת לשניה?
כמו כן, האם נייוד זה גורר אירוע מס?

תודה
אחד יכול לספר לך שלקח לו חודשיים
והשני [אני] יכול לספר לך שלקח לו שבועיים.
אם אתה יודע איך להתנהל ועקשן, סביר שזה עניין קצר.

@alonsin
זה לא אירוע מס כי לא פדית

נערך לאחרונה ב:
האם העובדה שאני לא עובד יכולה למנוע ממני לקבל את התנאים של קרן פנסיה ברירת מחדל (מבחינת עמלות)

יש חברות שמעלות את דמי הניהול למקסימום כשהקרן לא פעילה (=אין הפקדות). לפחות אצלי, קיבלתי תנאים של ברירת מחדל במיטב דש אפילו שהקרן שלי לא פעילה.
אתה צריך להוריד מהאתר שלהם טופס לפתיחת קרן פנסיה (למלא בעצמך את התנאים של ברירת מחדל בטופס), לוודא שהיא נפתחה ולהעביר לשם כספים (עם טופס העברת כספים). שים לב שאתה מסמן בטופס שאתה מעביר מקרן לא פעילה, ותוודא שהקרן נשארת לא פעילה אחרי שהכספים עברו, כדי שלא יגבו ממך כספים על ביטוחים.

שים לב שאתה מסמן בטופס שאתה מעביר מקרן לא פעילה, ותוודא שהקרן נשארת לא פעילה אחרי שהכספים עברו, כדי שלא יגבו ממך כספים על ביטוחים.

הכוונה לקרן שאני מעביר ממנה? הרי את הקרן ממנה אני מעביר אני מתכוון לסגור לאחר שההעברה תושלם.

הכוונה לקרן שאני מעביר ממנה? הרי את הקרן ממנה אני מעביר אני מתכוון לסגור לאחר שההעברה תושלם.

כשאתה שולח טופס להעברת כספים, אתה יכול לסמן שהקרן שממנה אתה מעביר היא לא פעילה. ככה הקרן שמקבלת את הכסף תדע שהקרן החדשה גם צריכה להיות לא פעילה.

כשאתה שולח טופס להעברת כספים, אתה יכול לסמן שהקרן שממנה אתה מעביר היא לא פעילה. ככה הקרן שמקבלת את הכסף תדע שהקרן החדשה גם צריכה להיות לא פעילה.
הסיבה היא לא רק כדי שהיא תדע שהיא צריכה להיות לא פעילה, אלא כדי שהיא תדע שהיא לא צריכה לחכות להפקדה הראשונה מהמעסיק לפני שהיא מעבירה את בקשת הניוד לחברה הישנה.
בקרן פעילה הם מחוייבים לחכות להפקדה ראשונה מהמעסיק לפני הניוד, כדי למנוע שלל בעיות.

בקרן פעילה הם מחוייבים לחכות להפקדה ראשונה מהמעסיק לפני הניוד, כדי למנוע שלל בעיות.

ובמצב בו הקרן אותה אני עוזב היא לא פעילה אך לקרן החדשה אליה אני עובר עשיתי הוראת קבע על בסיס חודשי, גם אז החברה מחוייבת לחכות להפקדה הראשונה שלי?

ובמצב בו הקרן אותה אני עוזב היא לא פעילה אך לקרן החדשה אליה אני עובר עשיתי הוראת קבע על בסיס חודשי, גם אז החברה מחוייבת לחכות להפקדה הראשונה שלי?
אם סימנת בטופס שהקרן הישנה פעילה אז הם מחויבים לחכות.
אם סימנת בטופס שהקרן הישנה לא פעילה אז הם לא מחכים.

מהניסיון שלי לעבור מביטוח מנהלים לקרן פנסיה ברירת מחדל בתקופה האחרונה לקח 6 חודשיים!!!
להעביר פנסיה אחת לפנסיה החדשה לקחת בערך חודשיים
להעביר קופ"ג לקרן פנסיה החדשה לקח בערך 4 חודשיים

ואני מאוד עקשן ועם אצבע על הדופק (היית מפסיד המון דמי ניהול אז זה כאב לי)
ועשיתי הכלל ללא הסוכני ביטוח (כי הם פשוט גררו לי רגלים איזה 3 חודשים לפני ובכלל לא התחילו את זה)

להבנתי אין כל אירוע מס לא בהעברות בין קרנות ולא בין מסלולים
וממה ששאלתי בפנסיות ברירות מחדל הדמי ניהול מובטחים ל5/10 שנים
גם אם היא לא פעילה
בעוד 5/10 שנים יהיה שוב מכרז ואם הם לא יזכו אז הדמי ניהול יעלו - אבל תוכל לעבור פשוט למי שזה (-:

להעביר פנסיה אחת לפנסיה החדשה לקחת בערך חודשיים
בנתיים עבר כשבוע מאז פתיחת הבקש ומרגיש שדברים דווקא כן מתקדמים. קיבלתי הודעה מהחברה אותה אני עוזב שבם מחוייבים להעביר את כספי הפנסיה לחברה החדשה תוך 10 ימי עסקים אז להערכתי עד שבוע הבא הכל אמור להסתיים.
אולי העובדה שקרן הפנסיה לא פעילה דווקא עוזרת במקרה הזה, התהליך יותר מהיר

רק מפקיד כעצמאי
אני סטודנט כך שגם אין עבודה קבועה

כלומר, אתה מפקיד כספים מהנטו שלך (כספים שכבר שולם עליהם מס הכנסה), אבל הכספים נרשמים כקצבה מזכה, ובעת הפרישה אתה עשוי לשלם עליהם מס הכנסה שוב.

כלומר, אתה מפקיד כספים מהנטו שלך (כספים שכבר שולם עליהם מס הכנסה), אבל הכספים נרשמים כקצבה מזכה, ובעת הפרישה אתה עשוי לשלם עליהם מס הכנסה שוב.

למען האמת לא חשבתי על זה ככה.
נשמע שזה חיסרון רציני להפקיד לקרן פנסיה שלא כחלק מהשכר...

מה יכולה להיות חלופה יעילה לכך פרט ללנתב את הכסף לתיק ההשקעות?

מה יכולה להיות חלופה יעילה לכך פרט ללנתב את הכסף לתיק ההשקעות?

דווקא די הרבה חלופות (הבלוג די מתעסק בזה ברוב בזמן)

אני לא יועץ מוסמך וגם היה פוסט של הסולידית די ממצא על זה לפני כמה חודשים
אבל מההבנה שלי להלן החלופות (מהכי טוב* להכי פחות)
* טוב זה הגדרה איפה תשלם הכי פחות בדמי ניהול ובמס על הכסף - אפיקי ההשקעה אני מתעלם כרגע כי ברובם אתה יכול לבחור אפיקי השקעה דומים

1. קרן השתלמות - המכשיר הפננסי הכי טוב שיש היום בישראל, נראה לי שגם במצב שלך זה יהיה יחסית פשוט להפקיד לשם כעצמי
יש מגבלה על סכום מסוים שהוא פתור ממס רווחי הון ועוד סכום (יותר גדול לדעתי) שפתור מזיכוי במס
אם אני לא טועה אתה יכול בגדול להפקיד באזור ה20 אלף שקל בשנה ואז אחרי 6 שנים הכסף פתור ממס רווחי הון ואפשר למשוך אותו בכל עת

2. קרן פנסיה ברירת מחדל - תשלומי פרט (אני לא מבין בזה הכי טוב, אז אולי תבדוק על זה באתר פנסיוני או עם נדב)
לדעתי אתה יכול לבקש שהכסף שאתה מפקיד ירשם ככספי פרט ואז הוא בעצם יושב בצד ואתה יכול למשוך אותו ללא תשלום מס 35% בכל עת
לא יודע אם אתה פתור מהמס רווחי הון על הרווחים

3. קופ"ג להשקעה - מוצר חדש שהוא מעין פנסיה פרטית, אתה מפקיד שלם כסף שלך וזה מתנהג כמו כל תיק השקעות רגיל ואתה יכול למשוך בכל עת ולשלם מס רווחי הון, אם תרצה אתה יכול לחכות לגיל 60 אז למשוך את הכסף שיש שם כקצבה (מחלקים את הסכום במקדם שיהיה שהוא באזור 200) ואתה מקבל כל חודש על סוף ימי חייך את הקצבה הזאת - בדיוק כמו בפנסיה ועל זה אתה פתור ממס רווחי הון

4. תיק השקעות פרטי, נכון אתה תמיד תיהיה מחויב למס רווחי הון, אבל מחישובים שעשו פה (שגם אני לא ממש הבנתי אותם עד הסוף) בטווח הארוך הדמי ניהול הנמוכים משמעותית בכל הגופים וחלופות למעלה - מייצרים מצב שהרווח הנטו שלך די זהה (וכל עוד תמשוך תמיד סכומים קנטים מהקרן ולא את כל הסכון המס יהיה נמוך מ25 אחוז כי המס הוא רק על הרווחים ואתה מושך חלק רווחים חלק קרן אבל זה כבר מושגים של FIFO , LIFO שבנתיים אולי לפחות קצת מסבחים)

5. לחסוך את הכסף בבנק, באמצעים סולידים מאוד שם המס רווחים הוא רק 15 אחוז ולהמתין שיהיה לכך סכום משמעותי שאז תוכל להיכנס לאן שהוא וגם להתמקח על העמלות....

6. נדל"ן, בהנחה שאין לך כבר דירה - אתה יכול לקנות דירה עם משכנתא בריבית נמוכה ולקבל תשואה סבירה + מינוף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C קרן השתלמות - ניוד כספים בין חברות בזמן משבר שוק ההון 0
waskindalost התייעצות - ניוד רכיב אובדן כושר עבודה בין חברות? בעיה? צרכנות פיננסית 4
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
M ניוד קרן נאמנות מהבנק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B ניוד קופת IRA ללא החלפת ברוקר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
E ניוד פנסיה עם החרגה רפואית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
L ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
R ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
C ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אשיש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F ניוד תיק השעות מבנק לאומי לבנק דיסקונט צרכנות פיננסית 2
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
K ניוד CSPX שוק ההון 1
ה ניוד מחברת החשמל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
A הבהרה על ניוד כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ ניוד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניוד ביטוח מנהלים לקופ״ג פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M ניוד קרן פנסיה - דמי ניהול ומסלולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
barad5 ניוד חשבון בנק צרכנות פיננסית 5
Rebecca Ross ניוד מבית השקעות ישראלי לאמריקאי שוק ההון 13
T ניוד חלקי של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T ניוד פיצויים מקרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O ניוד תיק מהבנק לבית השקעות שוק ההון 12
C ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה ללא תקופת אכשרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
הדבורה מיה ניוד כספים מקרן נאמנות אג"ח לאג"ח שוק ההון 4
O ניוד פוזיציות מבנק הפועלים ל IB -- פרטי איש קשר בבנק שוק ההון 1
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
maverick ניוד צבירה מקרן הפנסיה לקופת גמל ira בכל שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H שגיאה בשם חבר בורסה בעת ניוד תיק השקעות שוק ההון 1
T עזרה בהבנת ניוד קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה