• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניהול תיק דיבידנדים- דרך איפה ניתן ללא עמלות חודשיות

Alon-ha

משתמש רשום
דירוג
11
קצת רקע קודם- התכנון שלי בתיק הוא לפזר בין חברות שונות שהמניות מניבות דיבידנדים.
מתכנן לסחור רק במניות חו״ל ואולי ETF שמניבות דיבידנדים.
גודל התיק- 30k בהתחלה ומתכנן להכניס עוד כל איזה חצי שנה.
התיק לטווח ארוך מאוד, 25+ שנים.
הכי חשוב לי שלא תהיה עלות חודשית מבלי שאני עושה פעולות.
מספר הפעולות שאעשה הוא נמוך מאוד חוץ מקניות המניות בהתחלה, ככה שלא קריטי לי אם זה סנט אחד עבור מניה או קצת יותר או פחות. מה שכן חשוב שהמינימום לא יהיה מעל 3 דולר וגם פה עדיפות לפחות.
מהרווח של הדיבידנדים אקנה עוד מניות כל רבעון, ככה שהתיק לא יהיה פאסיבי לגמרי (ידוע לי שיש חברות שעושות בעיות לאורך הזמן אם אין פעולות כלל).

לפי מה שראיתי כל בתי ההשקעות בארץ דורשים עלויות חודשיות במידה ומדובר במערכת מסחר ולא תיק שהם מנהלים..
את התנאים שכתבתי ראיתי שאני יכול לקבל רק באינטראקטיב ישראל או בקולמקס פרו (יש עוד איזה שני ברוקרים זרים שהחלטתי לפסול על סמך תגובות)
בוגע ל colmex pro אני מתלבט. יש דברים רעים שקראתי עליהם במיוחד בעבר ויש חוות דעת יותר בסדר.
עוד עניין שאין להם רגולציה אמריקאית אלה אירופאים שזה חיסרון. יתרון שאפשר להעביר את הכסף בשקלים דרך לאומי.
בנוגע לאיטראקטיב ישראל - החוות דעת יותר טובות אבל עד עכשיו לא חזרו אלי והשארתי פרטים לפני שבוע.

פחות משנה לי אם אני רואה נתונים ממש בלייב או באיחור של אפילו 20 דק׳. אני לא סוחר יומי וכפי שכתבתי מתכנן על הטווח הארוך. כל מה שאני צריך מהמערכת אלו פקודות מרקט ולימיט. כן חשוב לי שלא יהיו דמי ניהול חודשיים כי זה ״יחסל״ את הרווח מהדיבידנדים שבשנים הראשונות יהיה נמוך.

חשוב לי שגם לא יקחו לי עמלות על דיבידנדים מן הסתם.
יש בזה יתרון מסויים שהברוקר לא ישראלי כי אז לא מקזזים מס כל עוד לא אוציא את הכסף (דבר שאני מתכנן לעשות רק עוד 25+ שנים).

האם יש בתי השקעות/ברוקרים אחרים בארץ שלא לוקחים עלות חודשית?
יש כאן אנשים שעובדים או עבדו מול colmex pro? אשמח לשמוע כל מידע שיכול לעזור לי להחליט.

עברת על הבלוג של @daat99 ?
הוא עושה בדיוק את מה שאתה עושה.
אני נרשמתי לאינטראקטיב ישראל דרך הקבוצה שלו ואין לי עלות חודשית בכלל (לא יודע אם אתה יכול להירשם דרכו אם כבר פנית אליהם לבד אבל לא מזיק לנסות).

כן, שלחתי בקשה לאינטראקטיב ישראל שיחזרו אלי דרך הקישור בבלוג שלו שנותן את העמלות הקצת יותר נמוכות ממה שהם מפרסמים.
בנתיים עוד לא חזרו אלי (פניתי לפני שבוע), מאמין שזה בגלל המצב כרגע.
בגלל זה שואל על colmex pro ורוצה לשמוע חוות דעת, מהם יש לי הצעה אטראקטיבית רק שחלק מהחוות דעת הישנות שראיתי עליהן אינן טובות ואנ ירוצה לשמוע מאנשים שנמצאים שם או עבדו איתם בשלוש שנים האחרונות.
סה״כ הנציג שיתו דיברתי עשה עלי רושם טוב, אבל זו בדיוק העבודה של נציגי מכירות לכן חשוב לי לשמוע מאנשים כאן.

ב IBI למשל לא יורדים מעמלות חודשיות של 15 ש״ח ולכן האופצייה דרכם די נפסלה מבחינתי.

אני באופן אישי הרחתי ריח מאוד רע כשבדקתי את קולמקס וויתרתי עליהם.
לא עבדתי איתם אישית אבל ממש לא אהבתי את הרעיון שלהם (הם זירת מסחר ולא ברוקר - הבדל משמעותי).
אין לי מידע עובדתי להציג בנושא וזו סתם הרגשה אישית שלי.

אל תשכח להשוות עלויות המרה כי הפער שם גבוה בהרבה ממה שנדמה לך.
אינטראקטיב ישראל: 75 שח
דיבידעת: 10 שח

חשוב שהמינימום לא יהיה מעל 3 דולר
א. בפסגות לרוב אפשר לקבל 10 ש"ח. כמעט 3$.
ב. ממש לא ברור לי למה 15 ש"ח פוסלים לך את הכל ולכאורה אוכלים את כל הרווח. זה בסה"כ 180 ש"ח בשנה. אם זה באמת כסף שאין לך, אולי כל הסיפור הזה קצת מוקדם לך ועדיף להתמקד בהגדלת ההכנסות?
יש בזה יתרון מסויים שהברוקר לא ישראלי כי אז לא מקזזים מס כל עוד לא אוציא את הכסף
אתה מודע לזה שהברוקר יקזז לך את המס הזר, ובכל מקרה תצטרך להשלים ל-25% מס ישראלי בכל שנה, בלי קשר למועד הוצאת הכסף?

ב. ממש לא ברור לי למה 15 ש"ח פוסלים לך את הכל ולכאורה אוכלים את כל הרווח. זה בסה"כ 180 ש"ח בשנה. אם זה באמת כסף שאין לך, אולי כל הסיפור הזה קצת מוקדם לך ועדיף להתמקד בהגדלת ההכנסות?
180 ש״ח מיותרים כל שנה, בהתחלה זה משמעותי מתיק של 30 (נניח דבידנד ממוצע של 4% -> 1200).

אתה מודע לזה שהברוקר יקזז לך את המס הזר, ובכל מקרה תצטרך להשלים ל-25% מס ישראלי בכל שנה, בלי קשר למועד הוצאת הכסף?
לא, אתה יכול בבקשה להרחיב בנושא? ממה שהבנתי כשהתיק מנוהל בבית השקעות בישראל כל שנה יש כבר קיזוז של המס רווח הון.
בברוקר מחו״ל הבנתי שרק כאשר הכסף נמשך יש קיזוז של המס רווח הון.
באמת לא מתמצא בנוגע למתי המיסוי נעשה - אשמח שתרחיב/תשלח לינק כלשהו

מס דיבידנדים מנוכה במקור (גם אם החשבון בארץ וגם אם החשבון בחו"ל) בלי קשר למס רווחי הון.
אלו שני מיסים שונים.

באמת לא מתמצא בנוגע למתי המיסוי נעשה
אני חושב שכדאי להתמקד בנושא הזה (בין השאר) והשפעתו על תכנית ההשקעה, לפני שדואגים ל-5 שקלים יותר או פחות בחודש.
לתושב ישראל אין שום יתרון במיסוי אצל ברוקר זר.

אני חושב שכדאי להתמקד בנושא הזה (בין השאר) והשפעתו על תכנית ההשקעה, לפני שדואגים ל-5 שקלים יותר או פחות בחודש
הבנתי בנוגע למיסוי. אני עדיין חושב שה-15 שקלים האלו כל חודש מצטברים במשך השנים וחבל. זה במיוחד מפריע לתיק לגדול בסכומים שאני מתכוון להשקיע כרגע.

הייתי שמח לפתוח באינטראקטיב ישראל דרך הקבוצה בבלוג דיבידעת אך נראה שבתקופה הקרובה אף אחד לא יצור קשר משם.
יש אולי אנשים נוספים שהיה/יש להם ניסיון עם קולמקס פרו?

מס דיבידנדים מנוכה במקור (גם אם החשבון בארץ וגם אם החשבון בחו"ל) בלי קשר למס רווחי הון.
אלו שני מיסים שונים.

זה תלוי בברוקר, לא? אני מנהל את החשבון בDEGIRO ושם לא מקוזז לי שום מס כשאני מקבל דיבידנד. אני צריך להגיש דוח מס על השנה ולשלם אותו כך שיש כאן אפקט (מינימלי אמנם) של דחיית מס.

אני מנהל את החשבון בDEGIRO ושם לא מקוזז לי שום מס כשאני מקבל דיבידנד
מעניין. אתה אזרח ישראלי (בלבד)? אתה מוגדר ככזה ב-degiro? מדובר על דיבידנד מניירות אמריקאיים או אירופאיים?
קשה לי להאמין שמדינות אירופה מוכנות לוותר על המס שמגיע להן לטובת מדינת ישראל. ארה"ב בהחלט לא מוכנה.

מעניין. אתה אזרח ישראלי (בלבד)? אתה מוגדר ככזה ב-degiro? מדובר על דיבידנד מניירות אמריקאיים או אירופאיים?
קשה לי להאמין שמדינות אירופה מוכנות לוותר על המס שמגיע להן לטובת מדינת ישראל. ארה"ב בהחלט לא מוכנה.

אני אזרח ישראלי בלבד אבל לא תושב ישראל לצרכי מס. הדיבידנד מניירות אירופאיים. הדוח שאני מגיש הולך לרשויות המס בגרמניה. לא ניסיתי את זה עם ניירות אמריקאיים, לא יודע איך זה עובד שם (לא בטוח אם אני יכול לקנות ניירות אמריקאאים בכלל דרך דגירו).

אני מנהל את החשבון בDEGIRO ושם לא מקוזז לי שום מס כשאני מקבל דיבידנד.
לי כן.
נשאלתי על כך בזמן פתיחת החשבון. ניתן גם לשנות את הבחירה, וזה גם תלוי מדינה אם אני זוכר נכון.

נערך לאחרונה ב:
מעדכן שהחלטתי לפתוח חשבון דרך אינטראקטיב ישראל. הגעתי למסקנה שזה הכי כדי עבורי, במיוחד שיש כאן הרבה משתמשים דרכם ככה שאנשים יכולים לעזור לך וזה הכי חשוב לדעתי. בנוסף היו סיבות נוספות, ביטחון - הרגולצייה של ארה״ב, יצא גם הכי משתלם מבחינת עמלות המרת מט״ח.

אם במקרה אנשים נוספים מנסים כרגע לפתוח חשבון בימים אלו, כמה אינפוטים שיכולים לעזור לכם:
במידה והחלטתם ללכת על אינטראקטיב ישראל חשוב שתתקשרו אליהם - יש כמובן אפשרות לפתוח דרך הרגולצייה של ארה״ב או הרגולציה של הונג קונג. השנייה מבניהן דורשת זיהוי פנים ופגישה פיזית, זו הסיבה שבכלל לא טורחים לחזור כרגע באינטראקטיב ישראל לרוב הלקוחות שמנסים לפתוח חשבון (כנראה הרוב מנסים את האופצייה השנייה בגלל הסכום המינימלי הנמוך). ברגע שתסבירו שאתם מעוניינים ברגולצייה של ארה״ב הגישה תהיה שונה.
אני הגעתי דרך הלינק עליו המליץ @adams , גם לאחר שדיברתי עם אינטראקטיב ישראל הם אמרו שהם רואים במערכת שהגעתי דרך הקבוצה בבלוג ושאהיה עם אותן הטבות ככה שאל תפחדו שאם תתקשרו תהיו בתנאים הרגילים שמפורסמים (אני לפחות חששתי מזה).
עוד עניין שחשוב לחדד - מכל מיני מקומות הבנתי שבשביל רגולצייה של ארה״ב חייבים מינימום 25k$ , לא ככה הדבר במידה ואתם לא צריכים לבל 1 או לבל 2. אם אתם סוחרים יומיים אז אתם חייבים את הקודמים. אם אין לכם בעיה לקבל את הנתונים בדיליי של 10 דקות, תוכלו לחסוך לעצמכם עמלה חודשית של 4.5$. לי אין שום בעיה לקבל את הנתונים בדיליי קטן כי אני משקיע לטווח ארוך ורוצה לראות תשואה מהדיבידנדים.
בנוסף אם תוותרו על הצורך לראות נתונים בזמן אמת, המינימום לפתיחת החשבון יהיה 10k ש״ח (כן זה הכל) ואתם מקבלים עדיין רגולצייה של ארה״ב. אגב בגלל הביטחון החלטתי להשקיע גם יותר ממה שחשבתי במקור ואתחיל עם 60k.
מקווה שזה יעזור לאנשים שהתלבטו כמוני איפה לפתוח.

זה תלוי בברוקר, לא? אני מנהל את החשבון בDEGIRO ושם לא מקוזז לי שום מס כשאני מקבל דיבידנד. אני צריך להגיש דוח מס על השנה ולשלם אותו כך שיש כאן אפקט (מינימלי אמנם) של דחיית מס.
לא. זה תלוי בדיבידנד.
יותר נכון זה תלוי במדינת התושבות(לצרכי מס) של חברה שמחלקת את הדיבידנד ובמדינת התושבות (לצרכי מס) שלך.
הברוקר מנכה במקור רק את מה שהוא חייב להעביר למדינת התושבות של החברה המחלקת. אם יש לך עדיין חבות מס מעבר לזה למדינת התושבות שלך אז אתה צריך לשלם אותו בעצמך ולהגיש דו"ח.
נכון שיש פה דחיית מס מסויימת, אבל היא די מינימלית ובסכומים סבירים היא זניחה יחסית לעלות הגשת הדוח וכל ההתעסקות עם זה.

עברת על הבלוג של @daat99 ?
הוא עושה בדיוק את מה שאתה עושה.
אני נרשמתי לאינטראקטיב ישראל דרך הקבוצה שלו ואין לי עלות חודשית בכלל (לא יודע אם אתה יכול להירשם דרכו אם כבר פנית אליהם לבד אבל לא מזיק לנסות).
אפשר לינק לבלוג?

לא. זה תלוי בדיבידנד.
יותר נכון זה תלוי במדינת התושבות(לצרכי מס) של חברה שמחלקת את הדיבידנד ובמדינת התושבות (לצרכי מס) שלך.
הברוקר מנכה במקור רק את מה שהוא חייב להעביר למדינת התושבות של החברה המחלקת. אם יש לך עדיין חבות מס מעבר לזה למדינת התושבות שלך אז אתה צריך לשלם אותו בעצמך ולהגיש דו"ח.
נכון שיש פה דחיית מס מסויימת, אבל היא די מינימלית ובסכומים סבירים היא זניחה יחסית לעלות הגשת הדוח וכל ההתעסקות עם זה.

ומה אם מדובר בקרן אגח? אני משקיע בקרן אגח ממשלתי שכוללת אגחים מהרבה מדינות שונות (20% ארה"ב). הקופון שאני מקבל לא מקוזז מס, אני מקבל אותו כמו שהוא, ועל פניו חייב מס עליו רק לממשלת גרמניה, כתושב. הקרן מונפקת באירלנד (Fund domicile Ireland) וקניתי אותה בבורסה בפרנקפורט.

ומה אם מדובר בקרן אגח? אני משקיע בקרן אגח ממשלתי שכוללת אגחים מהרבה מדינות שונות (20% ארה"ב). הקופון שאני מקבל לא מקוזז מס, אני מקבל אותו כמו שהוא, ועל פניו חייב מס עליו רק לממשלת גרמניה, כתושב. הקרן מונפקת באירלנד (Fund domicile Ireland) וקניתי אותה בבורסה בפרנקפורט.
אין הבדל.
הברוקר בכל מקרה מנכה לך רק את המס שאתה חייב למדינות הזרות. במקרה של אג"ח אין חבות מס למדינת התושבות של החברה (בד"כ).

במקרה של אג"ח אין חבות מס למדינת התושבות של החברה (בד"כ).

למה אתה מתכוון כשאתה אומר החברה? הDomicile? המדינות שהנפיקו את האגח?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
א ניהול תיק השקעות בגיל 30 שוק ההון 15
R עמלת ניהול תיק לא מובנת שוק ההון 2
ת ניהול תיק השקעות פאסיבי לפנסיונרים (70+) שוק ההון 19
Y התלבטויות בנוגע להמשך ניהול תיק השקעות שוק ההון 3
י תיק השקעות משולב חיסכון\השקעה עבור הילדים - ניהול שוק ההון 14
A ניהול פשוט של תיק עולמי שוק ההון 1
McMurphy ניהול תיק פסיבי ת ב"בית השקעות" שוק ההון 29
D ניהול כלל תיק ההשקעות בקרן השתלמות שוק ההון 1
M ניהול תיק פאסיבי חדש שוק ההון 7
ש ניהול עצמאי של תיק השקעות שוק ההון 1
gino מניות לטווח ארוך ניהול תיק אישי - עמלות שוק ההון 6