• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד"

האם לדעתך צריך לאפשר להורים לנהל את כספי "חיסכון לכל ילד" בדומה לחשבון פרישה אישי IRA ?

• כן - ההורים יעשו זאת הרבה יותר באחריות

הצבעות: 27 71.1%
  • לאו מוחלט

הצבעות: 11 28.9%

• סך הכל מצביעים
    38

aeh

משתמש רגיל
דירוג
95
שלום לכולם

החל מינואר 2017 החל הביטוח הלאומי בתכנית המכונה "חיסכון לכל ילד"
עיקרי התכנית היא שהביטוח הלאומי פותח תכנית חיסכון אישית לכל אחד מילדינו (לבעלי המשפחות מבינינו..), עד הגיעו לגיל 18, על מנת לאפשר לו להתחיל את חייו הבוגרים עם סכום כסף התחלתי שייפתח בפניו הזדמנויות חדשות.
בתכנית החיסכון יפקיד הביטוח הלאומי 50 ש"ח מדי חודש לכל ילד, הכסף יועבר לחיסכון ייעודי על שמו של הילד בקופת גמל להשקעה או בבנק. סכום החיסכון (קרן ללא תשואה וריבית) יעמוד על 11,350 ש"ח
ההורים יכולים להוסיף לחיסכון של כל ילד עוד 50 ש"ח בחודש מקצבת הילדים, כך שסכום החיסכון יוכפל, ויעמוד על 100 ש"ח בחודש. כך שסכום החיסכון יעמוד על 21,250 ש"ח.
אם הכסף לא ימשך עד גיל 21 אזיי יקבל הילד מענק נוסף של 500 ש"ח.
ניתן לבחור באיזה קופה או בנק לנהל את הכספים.

עד כאן עיקרי התוכנית.

אוסיף ואקדים כי בעבר הלא רחוק נוהל מאבק ע"י "קואליציית צדק פיננסי" (אינני מכיר אותם רק קראתי עליהם בתקשורת) אשר נחלה הצלחה חלקית ומאפשרת כיום ניהול חשבון IRA אישי, כך שאין חובה לנהל את כספי החיסכון באמצעות בנק או קרנות נאמנות ש(לדעתי) במקרה הטוב רוכבות על גלי השוק ובמקרה הגרוע מפסידות...!!!!

ועכשיו לעיקר:
לאחר שהמדינה הבינה כי צריך לאפשר לחוסכים לנהל בעצמם את כספי הפנסיה שלהם, לא רואה סיבה הגיונית מדוע להותיר את ניהול כספי "חיסכון לכל ילד" לחסדי הבנקים ובתי ההשקעות.

אמנם מדובר בסכום התחלתי צנוע אך על פני כשני עשורים ניתן להגיע איתו לסכומים נאים עד להגעת הילד לגיל 18, העולים פי כמה על התשואה של בתי ההשקעות או הבנקים.

רק כדי לשבר את האוזן סכום בסך 21,250 ש"ח בתשואה שנתית ממוצעת של 4% אמור להניב בסוף התקופה סך 43,048 ש"ח, תשואה עודפת של אחוז אחד נוסף יותיר בסוף התקופה בידיו של הילד סך 51,140 ש"ח. הפרש נאה לכל הדעות.

אני מנצל במה זו להעלות את הנושא למודעות ציבור המשקיעים ולאפשר להם אפיק השקעה/חיסכון זה תוך הקפדה שלא יתאפשר למשוך את הכספים לפני תום התקופה ומנגד יהנה החשבון מאותם ההטבות אשר קיימים כיום בתוכנית "חיסכון לכל ילד" תוך עמידה על העקרונות הבאים:

1) פטור מלא ממס לפי תוכנית חיסכון לכל ילד, עד גיל 18 ועד גיל 21. (קיים בחיסכון לכל ילד).
2) דמי הניהול ישולמו ע"י המדינה. (קיים בחיסכון לכל ילד).
3) העמלות יישארו מופחתות וישולמו ע"פ תעריף אותם משלמות הקופות לבורסה או לברוקרים מהם המניות נרכשות. (סעיף שיותיר מקסימום תשואה בידי הילד)
4) להגברת הגמישות יש להסיר את מגבלת הסכום המינימאלי לפתיחת ניהול חשבון פרישה אישי בחיסכון לכל ילד או לחילופין לאפשר השלמת הפקדה של ההורים לסכום התחלתי איתו ניתן יהיה לסחור.
5) ניתן להגביל את המוצרים למוצרים ברי סיכון מופחת כמו בחשבון IRA.

באותה מידה שמשרד האוצר הבין שהוא יכול לאפשר לנו את ניהול עתידנו הפיננסי באמצעות IRA, אין סיבה שלא נבצע זאת בהצלחה אף עבור ילדינו ואולי נעשה זאת אף ביתר זהירות עבורם, אני בטוח שילדינו יודו לנו על כך.

אשמח להיעזר מניסיונם של חברי הפורום לקידום הנושא

רעיון מעניין... פטרנליזם מתובל בליברטריאנות.

הצבעתי לא, לא כי אני נגד ניהול אישי. כי אני נגד חיסכון לכל ילד.

אני אומר אם כבר הממשלה החליטה שחייבים לחסוך בשבילנו, אז שתחליט גם איך.

ד.א. רק עמלות המינימום (לחלופין התשואה האלטרנטיבית בזמן שאתה מחכה שיהיה לך סכום כדי להצדיק עמלת מינימום) יקחו לך חצי מהתשואה בסכומים הללו.

נראה לי שזאת הזדמנות יפה לתת לילדים להתנסות בקטן בניהול השקעה, סיכוי מול סיכון

בהינתן המצב שהמדינה (אנחנו) מממנת את התענוג הזה, אז יש כאן אחלה הזדמנות לתת לילד להשתפשף ולהתפננס.
לטעמי (ובקצרה), המדינה צריכה לדאוג לבטחון פנים, צבא ומערכת משפט ואכיפה. זהו. מספיק.

למה המדינה (קרי, אני ואתה) צריכים לממן את זה?

הדיון האם המדינה צריכה לממן את זה יכול להיות מענין אך לא רלוונטי לפורום זה.

נכון להיום מידי חודש מפקדים 50-100 ש"ח עבור כל ילד במדינת ישראל, מאכן ואילך זכותנו כמשקיעים וחובתנו כהורים הרוצים בטובת ילדיהם, לאפשר לנו למצות את מלוא הפוטנציאל עבורם.

עמלת קניה מכירה על 50-100 שח בחודש?
כמה פעולות קניה/מכירה מותרות, כשהמדינה משלמת את העמלות?
עד היום לחיילים משוחררים היה מענק שחרור, עכשיו יהיה להם גם חסכון.
לך נשאר לבחור קופה שמתאימה לטעמך ולחנך את הילד לנצל את הכסף בהתאם להשקפותיך ולא השקפות חבריו/מפרסמים מסחריים.

עמלת קניה מכירה על 50-100 שח בחודש?
.

לא דיברתי על עמלות 50-100 ש"ח, כדאי שתעיין בהודעתי הראשונה או באתר הביטוח הלאומי בפרטי תוכנית "חיסכון לכל ילד"

המצב כיום הוא שכל עבור כל ילד המדינה מפרישה 50 ש"ח ולהורים ניתנת האפשרות להוסיף עוד 50 ש"ח מכספי קצת הילדים, ס"ה חיסכון חודשי של 100 ש"ח.

ואת הכסף הזה אני רוצה לנהל עבור ילדיי יותר טוב מהבנק.

מה מנע ממך ללמד אותם עד היום?

ללמד ?

לא הבנתי, הנושא אינו להכשיר אותם לחיים אלא להשקיע עבורם עד שיעמדו ברשות עצמם,
את הלימודים הם עושים/יעשו בכל מקרה, אני רוצה שגם תהיה להם האפשרות לממן את הלימודים האלה או לרפד להם את תחילת חייהם העצמאיים.

מבחינתם טובת הכלל - נשמע לי כמו רעיון מוסכן מאוד.
רק אני רואה איך הורים רבים ישקיעו את הכסף בדברים מפוקפקים ויפסידו את המכנסיים?

בקיצור - אולי ברוב המקרים (רוב האוכלוסיה) זה לא יהיה לטובת הילד

ד.א. רק עמלות המינימום (לחלופין התשואה האלטרנטיבית בזמן שאתה מחכה שיהיה לך סכום כדי להצדיק עמלת מינימום) יקחו לך חצי מהתשואה בסכומים הללו.

ראשית כיום בחיסכון לכל ילד המדינה משלמת את העמלות, כך שאין סיבה שהעמלות יאכלו את התשואה,

אך גם אם נגיע לשלב שהמחוקק יטען שאינו מוכן לממן בלי סוף את העמלות שאנשים יבצעו,
ניתן לקבוע תקרה לעמלות ולאפשר הפקדת סכום מינימלי התחלתי שהורים יוסיפו בתחילת החשבון כך שהעמלות לא יאכלו את התשואה בשום שלב.

ראשית כיום בחיסכון לכל ילד המדינה משלמת את העמלות, כך שאין סיבה שהעמלות יאכלו את התשואה,
פשוט לא נכון. המדינה מממנת את דמי הניהול, לא את הוצאות ניהול השקעות.
ד.א. אין דבר כזה המדינה מממנת, זה אני ואתה מממנים.

איך להשקיע. אולי לא אתה כתבת, מישהו כתב למעלה שזו תהיה הזדמנות ללמד את הילדים איך להשקיע.

אלא להשקיע עבורם עד שיעמדו ברשות עצמם,
תשקיע. מי מפריע לך?
למה צריך את כחלון בשביל זה?

לא היית מעדיף לשלם פחות ביטוח לאומי ולחסוך להם מהכסף שלך?

המצב כיום הוא שכל עבור כל ילד המדינה מפרישה 50 ש"ח ולהורים ניתנת האפשרות להוסיף עוד 50 ש"ח מכספי קצת הילדים, ס"ה חיסכון חודשי של 100 ש"ח.

תנהל, מי מונע\מפריע ממך\לך?
אל תעשה את זה על חשבוני
אל תציע הצעות שפוגעות כלכלית באחרים כי אינך מסוגל

עריכה: ומה שיעקב כתב מעליי :)

אז תפנה לקופת גמל.

תנהל, מי מונע\מפריע ממך\לך?
אל תעשה את זה על חשבוני
אל תציע הצעות שפוגעות כלכלית באחרים כי אינך מסוגל

עריכה: ומה שיעקב כתב מעליי :)

איך זה על חשבונך ? נשגב מבינתי.

מבחינתם טובת הכלל - נשמע לי כמו רעיון מוסכן מאוד.
רק אני רואה איך הורים רבים ישקיעו את הכסף בדברים מפוקפקים ויפסידו את המכנסיים?

בקיצור - אולי ברוב המקרים (רוב האוכלוסיה) זה לא יהיה לטובת הילד

הפחד הזה היה קיים גם בIRA שאנשים יפסידו את הפנסיות שלהם - במבחן התוצאה לא ראינו כל כך הרבה סחף של משקיעים שעוברים לIRA.

אל תשכח שמדובר בכסף שאי אפשר למשוך מהיום למחר אלא בעוד 18 שנה, כך שהיצר הספקולטבי (לעשות מכה) מאוזן יותר.

איך זה על חשבונך ? נשגב מבינתי.
החיסכון לכל ילד (גם החיסכון עצמו, וגם דמי הניהול שהמדינה מממנת) הם על חשבון משלמי המיסים.
היות ו- @קפה שחור משלם הרבה מיסים, אז זה גם על חשבונו

התמיהה שלי ושלו נובעת בין היתר שאם כל כך חשוב לך לחסוך לילדים ולעשות את זה נכון, אז למה לא תיעדפת את זה עד היום?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
hommie ועד בית - ניהול עצמי אוף טופיק 3
ג קופ"ג IRA לעומת ניהול עצמי מחוץ לקופ"ג שוק ההון 73
tpr קרן פנסיה (ניהול עצמי) באנגליה (הצילו) שוק ההון 3
אורי איטרגמל: בשורה בתחום ניהול עצמי ועלויות נמוכות? שוק ההון 36
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה