• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום?

כנשר

משתמש סולידי
דירוג
24
מתלבט האם להירשם בכל שירות שמציע לי - לקבל החשבון במייל. או שיש חסרון בדרך הזאת? והאם מה שהיה פעם, בחברת החשמל, עדיין קיים?
שעצם זה שהלקוח חוסך להם הדפסה, שליחה, הפצה וכו' - אז הם מזכים בכמה שקלים בכל חשבונית. קיים? יש גם אצל אחרים או רק אצלם?

אני לאחרונה טיפלתי בנושא.
העברתי כל מה שאפשר(חשמל, מים, ארנונה, גז, השאר כבר עברו קודם) לחשבונית במייל וחיוב דרך הכרטיס אשראי.
חוסך תיוק של מסמכים. חוסך זמן התשלום\שכחה לשלם.
בינתיים ראיתי שחברת חשמל זיכו בשקל, שאר החברות עוד לא ראיתי.

החלק הפחות ידידותי למשתמש זה שרוב החברות לא באמת שולחות חשבונית במייל, אלא שולחות לך קישור לאתר שלהן שבו ניתן להוריד את החשבוניות (ובשביל זה לא צריך שישלחו לי קישור, אני יכול להגיע לאתר שלהן באופן עצמאי), ואז צריך לעבור תהליך הזדהות - שבחלקן יכול להיות מתיש - כאילו שהאתר שלהן מאובטח יותר מתיבת הג'ימייל שלי.

החלק הפחות ידידותי למשתמש זה שרוב החברות לא באמת שולחות חשבונית במייל, אלא שולחות לך קישור לאתר שלהן שבו ניתן להוריד את החשבוניות (ובשביל זה לא צריך שישלחו לי קישור, אני יכול להגיע לאתר שלהן באופן עצמאי), ואז צריך לעבור תהליך הזדהות - שבחלקן יכול להיות מתיש - כאילו שהאתר שלהן מאובטח יותר מתיבת הג'ימייל שלי.
מגיעה חשבונית(קובץ) ולא קישור.

מגיע למייל. אין לי הוראת קבע על כלום, תמיד מעדיפה לעבור על המספרים ולראות שהם הגיוניים.
כבר קרה לי וגם להורים שלי שחברת החשמל שלחה חשבון שמבוסס על הערכה גסה, שלא לומר הזויה, במיוחד.
מעדיפה לתפוס את הדברים האלה ולרדת לעומקם לפני שמחייבים אותי אוטומטית.

כאילו שהאתר שלהן מאובטח יותר מתיבת הג'ימייל שלי.
תתפלא, אבל זה נכון. אין שום חובת הצפנה או הזדהות חזקה כשהמיילים עוברים בין השולח לג'ימייל, ובגלל ביזוריות המערכת קל יחסית לשלוח בשם מישהו אחר. יש לזה פתרונות אבל הם קשים ליישום (במיוחד להזדהות) ולכן לא בשימוש נפוץ.
כשניגשים לאתר עם וידוא שהקישור באמת מוביל לאתר או בלי ללחוץ על הלינק, יש הצפנה והזדהות חזקה.

תתפלא, אבל זה נכון. אין שום חובת הצפנה או הזדהות חזקה כשהמיילים עוברים בין השולח לג'ימייל, ובגלל ביזוריות המערכת קל יחסית לשלוח בשם מישהו אחר. יש לזה פתרונות אבל הם קשים ליישום (במיוחד להזדהות) ולכן לא בשימוש נפוץ.
כשניגשים לאתר עם וידוא שהקישור באמת מוביל לאתר או בלי ללחוץ על הלינק, יש הצפנה והזדהות חזקה.
אנחנו מדברים על שני דברים שונים. אני מדבר על האפשרות שגורם זר יפרוץ לתיבת הג'ימייל שלי לעומת הסיכוי שיפרוץ לחשבון שלי באתר של חברת החשמל / סלולר / חברת הגז / כבלים בה אני משתמש ויצליח לקבל גישה לחשבוניות.

אתה מדבר על לוודא שהשולח הוא אכן הגורם האותנטי שבשמו המייל מזוהה.

אנחנו מדברים על שני דברים שונים. אני מדבר על האפשרות שגורם זר יפרוץ לתיבת הג'ימייל שלי לעומת הסיכוי שיפרוץ לחשבון שלי באתר של חברת החשמל / סלולר / חברת הגז / כבלים בה אני משתמש ויצליח לקבל גישה לחשבוניות.

אתה מדבר על לוודא שהשולח הוא אכן הגורם האותנטי שבשמו המייל מזוהה.
להבנתי הכוונה הייתה שניתן לצוטט לתעבורה בדרך. גורם זדוני יוכל ליירט את חשבונית החשמל כשזו נשלחת אל שרתי GOOGLE.
אני ממש לא מהתחום, אבל אני מתקשה להאמין שלמישהו שווה להשקיע אנרגיה כזו עבור חשבוניות חשמל ומים (אני אגב מקבל את החשבונית עצמה במייל בכל השירותים הללו).

אני כן יכול להבין שיש אנשים שמשתמשים בשירותי מייל קיקיוניים, והזדהות שדורשת קוד SMS חד פעמי שהם דורשים הינה חזקה יותר מהמייל שלהם.

אני מתקשה להאמין שלמישהו שווה להשקיע אנרגיה כזו עבור חשבוניות חשמל ומים
אתה צודק, עניתי לטענה שהג'ימייל יותר מאובטח מאתר החברה. אבל זה כן פתח להתקפות עליך, למשל קובץ חשבונית שמנצל פרצה בישום איתו פותחים את הקובץ. גם זה רלוונטי רק למי שממש רוצים לפרוץ למכשיר שלו.

בכל תרחיש כמעט, זה עדיף מבחינת אבטחה לעומת שימוש ב-SMTP רגיל.
וזה בתנאי שאותה חברה דואגת לעמוד בתקני אבטחה מחמירים עבור האתר שלה, מה שאני קצת בספק לגביו.

וזה בתנאי שאותה חברה דואגת לעמוד בתקני אבטחה מחמירים עבור האתר שלה, מה שאני קצת בספק לגביו.
דפדפן מודרני מזהיר אותך כשיש בעיית אבטחה בתקשורת שלו עם האתר.
כמובן שיש את מערכות המידע של החברה עצמה, אז כל אותם תרחישים תקפים גם לגבי חשבונית במייל מאותה חברה.

כמובן שיש את מערכות המידע של החברה עצמה, אז כל אותם תרחישים תקפים גם לגבי חשבונית במייל מאותה חברה.
שוב, אנחנו מדברים על חלקים שונים של בעיות אבטחה אפשריות.
הטענה שלי מתייחסת רק לאבטחה של האתר של אותן חברות והיכולת לפרוץ אליו מבחוץ ולהגיע למידע האישי שלי, לעומת היכולת לפרוץ לחשבון הג'ימייל שלי ולקבל גישה למיילים שקיבלתי.
לגבי היכולת להחדיר מייל זדוני לשרת של ג'ימייל או שגורם זר יאזין לשליחת הקובץ מהחברה בה אני מנוי לשרתי הדואר של ג'ימייל אתה צודק.

עריכה:
ויתרון נוסף לקבלת הקובץ במייל הוא שמאותו רגע הוא שמור ברשותי באופן שלא מאפשר לחברה לערוך / למחוק אותו בדיעבד, ויש תיעוד ברור על מתי הקובץ התקבל.

נערך לאחרונה ב:
הטענה שלי מתייחסת רק לאבטחה של האתר של אותן חברות והיכולת לפרוץ אליו מבחוץ ולהגיע למידע האישי שלי, לעומת היכולת לפרוץ לחשבון הג'ימייל שלי ולקבל גישה למיילים שקיבלתי
סבבה, מבחינת השולח וכן מבחינתך זאת האפשרות היותר בטוחה. מי שפרץ לאתר של החברות האלה כנראה יכול לראות את מה שהן שלחו לך, וגם לעשות דברים יותר חמורים, אבל זה שישלחו את החשבונית עצמה במייל לא יעזור.

סבבה, מבחינת השולח וכן מבחינתך זאת האפשרות היותר בטוחה. מי שפרץ לאתר של החברות האלה כנראה יכול לראות את מה שהן שלחו לך, וגם לעשות דברים יותר חמורים, אבל זה שישלחו את החשבונית עצמה במייל לא יעזור.
אם רק היו שולחים את החשבונית במייל ולא מחזיקים אותה באתר המצ'וקמק שלהן אז לפורץ לא הייתה יכולת לראות מה שלחו אלי.

אם רק היו שולחים את החשבונית במייל ולא מחזיקים אותה באתר המצ'וקמק שלהן אז לפורץ לא הייתה יכולת לראות מה שלחו אלי.
הם מחזיקים גם אצלם, וגם אם לא אז הנתונים מהם מפיקים את החשבונית אצלם. אבל זאת רק בעיה אחת ולא חמורה. כאמור, אפשר להתחזות אליהם בקלות ולשלוח לך קובץ זדוני.

הם מחזיקים גם אצלם, וגם אם לא אז הנתונים מהם מפיקים את החשבונית אצלם. אבל זאת רק בעיה אחת ולא חמורה. כאמור, אפשר להתחזות אליהם בקלות ולשלוח לך קובץ זדוני.
כדי שמישהו יתחזה אליהם בקלות הוא צריך לדעת שאני לקוח שלהם ומה שמי וכתובת המייל שלי. אם אני אקבל מייל של חשבונית מחברה שאינני לקוח שלה או שפרטי הנמען שונים משלי, אין לי סיבה לפתוח את הקובץ הזדוני.

חשבונית במייל זה בדרך כלל pdf שנפתח בתוך לשונית של כרום ואמור לבודד את המחשב שלך מבעיות בקובץ.
רמת האבטחה בכרום טובה מאוד.

כדי שמישהו יתחזה אליהם בקלות הוא צריך לדעת שאני לקוח שלהם ומה שמי וכתובת המייל שלי. אם אני אקבל מייל של חשבונית מחברה שאינני לקוח שלה או שפרטי הנמען שונים משלי, אין לי סיבה לפתוח את הקובץ הזדוני.
כולם לקוחות של חברת חשמל. ולמצוא שם + דוא"ל לא חושב שזה אתגר גדול להאקר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה