• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניהול ההוצאות הצפויות: איך עושים את זה

• פותח הנושא Dou
  • פורסם בתאריך

Dou

משתמש רשום
דירוג
6
איך מתנהלים עם ההוצאות הצפויות? זאת אומרת - ישבתי ורשמתי את כל ההוצאות הצפויות שלי לעשרים השנים הקרובות (כמה שניתן). התיק מחולק, נניח, ל70 - מניות, 30 - אג"ח + מזומן (שמשמש גם כמעין קרן חירום).
אני רואה שבחמש השנים הקרובות יש לי, לשם הדוגמה, קניית רכב ובר מצווה לאחד הילדים - מה אני עושה?

ראיתי כמה אופציות בדיונים השונים:
א. במקום להפריש לתיק ההשקעות לשמור על הכסף בעובר ושב לקראת ההוצאה הצפויה (שאלה: מה עושים עם הוצאות גדולות מאוד? שההפקדה השגרתית שלי לא מתקרבת לכיסוי שלהן)
ב. פתיחת פיקדון ייעודי בבנק (שאלה דומה לשאלה הקודמת - מאיפה מגיע הכסף לפיקדון אם ההפקדה השגרתית לא מספיקה. מאיזה חלק של התיק אני מושך?)
ג. שימוש בחלק הנזיל של התיק: משתמש ב"קרן החירום" (לא נשמע לי הגיוני להשתמש בקרן *החירום* להוצאה *צפויה*. וגם: לאחר מכן פשוט להשלים את הקרן עם ההפקדות השגרתיות? זה בעצם לא שונה מלהשתמש בעובר ושב)
ד. שימוש בכל החלק ההגנתי של התיק (אג"ח + מזומן) - ולאחר מכן לאזן את התיק (כנראה בעזרת מכירת מניות אם ההפקדות השגרתיות שלי לא משמעותיות מספיק)
ה. מכירת מניות: ממה שראיתי זו נחשבת אופציה לא טובה. חוץ מבמקרה שהשוק במשבר - אני לא כל כך מבין מה הבעיה (חוץ מהצורך לאזן את התיק לאחר מכן)
ו. שילובים שונים של האפשרויות: למכור מניות בטווח של 5 שנים לפני כשהשוק לא בירידה (אם אפשרי) ולשמור את הכסף בעובר ושב או באחת האופציות האחרות.

נדמה לי שהרבה מהאופציות האלו זו אותה אפשרות, בניסוחים שונים. בקיצור - יש איזה אסימון שעוד לא נפל לי בעניין הזה. אשמח מאוד לעזרתכם.

*מתנצל על השאלה הבסיסית. קראתי את כל הבלוג ואת ההיסטוריה הרלוונטית שמצאתי בחיפוש בפורום ובגוגל ועדיין משהו לא מסתדר לי. נדמה לי שזה כל כך בסיסי שאף אחד לא טרח להסביר עד הסוף :)

להוצאות שאתה יודע שיקרו בשנים הקרובות שמור כסף יעודי בתוכנית חיסכון או אג"ח ממשלתי שיפקע לפני מועד ההוצאה.

• אהבתי
Reactions: Dou
להוצאות שאתה יודע שיקרו בשנים הקרובות שמור כסף יעודי בתוכנית חיסכון או אג"ח ממשלתי שיפקע לפני מועד ההוצאה.

תודה על התשובה! לפי השיטה הזו - מאיפה מגיע הכסף לתכנית החיסכון או האג"ח הממשלתי? (אם אני מתחיל להשקיע עכשיו - אין בעיה, פשוט מקצה חלק מהכסף מראש. השאלה היא מה עושים אם אני כבר עם תיק קיים).

האם זה קרוב להתנהלות כזאת? -
1. לחשב את גודל התיק לאחר ההוצאה הצפויה
2. לחשב כמה אמור להוות כל פלח בתיק לפי הגודל החדש
3. (החלק שאני לא מבין -) למכור מכל הפלחים את החלק שצריך כדי להגיע לאיזון החדש + לקבל את סכום הכסף שאני צריך (זה לא נשמע לי הגיוני - אבל אני לא בטוח למה)

או שהתכוונת להתנהלות כזו? -
1. להפריש מראש מהמשכורת בכל חודש לאג"ח ממשלתי שיפקע בתאריך הרלוונטי/תכנית חיסכון (לגבי זה השאלה שלי תהיה מה עושים עם בכל זאת צריך להשתמש בתיק ההשקעות כי ההוצאה הצפויה גדולה וההפרשה מהמשכורת לא משמעותית מספיק / תיקח יותר מדי זמן)

שמירת הכסף בחשבון יעודי בסיכון נמוך נשמעת על פניו התנהגות הגיונית כאשר מדובר בהוצאה גדולה באופן לא פרופורציונלי לסכום החסכון הכללי, לדוגמא רכישת דירה, כך שקיים סיכוי שירידה זמנית בערך התיק תשאיר אותך עם סכום לא מספק לרכישה האמורה.
בבר מצווה לילד זה (אני מניח ומקווה) לא המצב. מהי העלות של בר מצווה לילד לעומת כלל התזרים השוטף של המשפחה בעשר שנים הקרובות? אחוז אחד? שניים? בהסתכלות ארוכת טווח זה כל כך שולי שכל האופציות די שוות ערך.
במילים אחרות-בעשרים שנה הקרובות יהיו לך באופן וודאי עוד המון הוצאות שלא מופיעות כרגע ברשימה שלך, וכשהן יגיעו תדע להתמודד אתן. יותר נכון כלכלית להגדיר תכנית השקעה מסודרת ולצמד לתכנית הזאת לטווח ארוך מאשר להתחיל לפרק את התכנית לשברירי חלקים על פי ניסיון לנחש את העשר שנים הבאות.

מעריך מאוד את זה שאתם משקיעים זמן בלנסות לעזור. תודה רבה.
אני מקבל את מה שאתה אומר - בהוצאות שאינן עצומות אין הרבה משמעות לכאן או לכאן. בכל זאת אשמח לשאול כמה שאלות כי נדמה לי שיש משהו בהבנה שלי באיך מנהלים תיק השקעות שחסר (יותר מהמשמעות להחלטה הספציפית הזו)

שמירת הכסף בחשבון יעודי בסיכון נמוך נשמעת על פניו התנהגות הגיונית כאשר מדובר בהוצאה גדולה באופן לא פרופורציונלי לסכום החסכון הכללי, לדוגמא רכישת דירה, כך שקיים סיכוי שירידה זמנית בערך התיק תשאיר אותך עם סכום לא מספק לרכישה האמורה.

במקרה כזה, מאיפה יוצא הכסף לחשבון היעודי בסיכון נמוך? (האם הכוונה כאן לתכנית חיסכון? פיקדון בבנק? אג"ח? לא משנה?). האם נכון להוציא מכל פלח בתיק, גם מניות וגם אג"ח, את החלק היחסי כך שהתיק יישאר מאוזן בסוף? (פירטתי את השאלה הזו בתגובה מעליך לניצן)

בעשרים שנה הקרובות יהיו לך באופן וודאי עוד המון הוצאות שלא מופיעות כרגע ברשימה שלך, וכשהן יגיעו תדע להתמודד אתן

אתה צודק בהנחה לגבי הבר מצווה. זאת אכן הוצאה לא מאוד משמעותית והנזק הפוטנציאלי הוא לא גדול. למרות זאת, מעניין אותי האם יש דרך פרקטית פשוטה וזולה (באופן יחסי) להוציא גם הוצאות כאלה - משיכה מהמניות + איזון / משיכה יחסית מכל הפלחים / נסיון להפקיד מראש מהמשכורת השגרתית לתכנית חיסכון וכו'

למרות זאת, מעניין אותי האם יש דרך פרקטית פשוטה וזולה (באופן יחסי) להוציא גם הוצאות כאלה - משיכה מהמניות + איזון / משיכה יחסית מכל הפלחים / נסיון להפקיד מראש מהמשכורת השגרתית לתכנית חיסכון וכו'
אפשרות נוספת היא הלוואה לטווח קצר, אם אתה יכול להשיג ריבית נמוכה. סוג של מינוף בקטנה, שחוסך היערכות של זמן רב מראש והוצאת התיק מאיזון.

למרות זאת, מעניין אותי האם יש דרך פרקטית פשוטה וזולה (באופן יחסי) להוציא גם הוצאות כאלה - משיכה מהמניות + איזון / משיכה יחסית מכל הפלחים / נסיון להפקיד מראש מהמשכורת השגרתית לתכנית חיסכון וכו'
הכול תלוי בהכנסות וההוצאות שלך.
נניח אתה חוסך כול חודש 20 אלף ובר מצווה עולה 15 אלף,אז פשוט תיקח חלק מהחיסכון החודשי ותעשה בר מצווה.
במידה ואתה כבר חיי מהתיק תשתמש בהכנסות מהתיק ו\או תמכור כמה שצריך.....
אפשר גם לשלב מינוף לטווח קצר ועוד ועוד.
בקיצור בהתאם למצב האישי,לא חושב שיש איזה כלל אופטימלי לכולם.

במקרה כזה, מאיפה יוצא הכסף לחשבון היעודי בסיכון נמוך? (האם הכוונה כאן לתכנית חיסכון? פיקדון בבנק? אג"ח? לא משנה?). האם נכון להוציא מכל פלח בתיק, גם מניות וגם אג"ח, את החלק היחסי כך שהתיק יישאר מאוזן בסוף? (פירטתי את השאלה הזו בתגובה מעליך לניצן)
יש לך תיק השקעות לטווח ארוך שמנוהל על פי העקרונות והמשקלות שקבעת לתיק ההשקעות לטווח ארוך. כסף שלדעתך ומבחינתך לא נועד להשקעה לטווח ארוך פשוט לא שייך לתיק הזה, נקודה.

מעניין אותי האם יש דרך פרקטית פשוטה וזולה (
דרך פרקטית פשוטה וזולה היא להפחית בכמה חודשים הקודמים להוצאה את ההפקדות לתיק כך שמהחסכון השוטף יצטבר מספיק כסף בעובר ושב, כמובן במידה שקיים חסכון שוטף...
בתקופה הנוכחית בסכומים הנ"ל כל מיני תכניות חסכון זה לטעמי רווח שלא שווה את המאמץ.

• אהבתי
יש לך תיק השקעות

אולי זה הפער בהבנה שלי.
כשאני מסתכל על "תיק ההשקעות" שלי אני מתייחס גם לעובר ושב (בבנק), והאג"ח והמק"מ (בבית ההשקעות). לצערי ההפקדות השוטפות שלי לחיסכון לא מספיק גבוהות, לפחות בשנים הקרובות, כדי "לשים בצד" בעובר ושב כל חודש ולקנות תוך כמה חודשים רכב, למשל. אלא אם כן אני מפספס משהו (ונשמע שכן) - כל הכסף שלי נמצא בתיק ההשקעות, חלקו נזיל יותר וחלקו נזיל פחות, חלקו תנודתי יותר וחלקו תנודתי פחות, אבל כשאצטרך לקנות רכב (מתישהו בארבע השנים הקרובות כנראה) - אני אצטרך לקחת את הכסף הזה מהתיק.

לגבי איזה חלק מהתיק, זאת פחות או יותר השאלה:
1. מכל החלקים באופן יחסי: נשמע לי אידיאלי אם השוק לא במשבר מיוחד (אני די בטוח שפה אני מפספס משהו כי לא ראיתי שזה כתוב איפשהו)
2. מהחלק הנזיל (מק"מ, עובר ושב) ואז להשלים לאורך זמן עם ההפקדות
3. מהחלק ההגנתי (מזומן + אג"ח) ואז להשלים לאורך זמן עם ההפקדות

האם היה עדיף לשים מראש בעובר ושב כמה עשרות אלפי שקלים בשביל רכב שייקנה עוד 4 שנים? (אם מדובר על הוצאה גדולה יותר וקריטית יותר, שאי אפשר לוותר עליה, הייתי אומר שכן. אבל לרוב ההוצאות - שקטנות יותר וניתן גם לדחות אותן, למשל בשכירת רכב, לא מצאתי סיבה להשאיר את הכסף בעובר ושב)

שוב תודה על העזרה! כבר עכשיו ההודעות שלכם עזרו לי מאוד.

מהחלק הנזיל יוצא הכי זול מבחינת עמלות ויחסית הכי צפוי להשלים (משכורת).

• אהבתי
ודה על התשובה! לפי השיטה הזו - מאיפה מגיע הכסף לתכנית החיסכון או האג"ח הממשלתי? (אם אני מתחיל להשקיע עכשיו - אין בעיה, פשוט מקצה חלק מהכסף מראש. השאלה היא מה עושים אם אני כבר עם תיק קיים).
מהכסף שאתה משקיע עכשו או מהשקעות קודמות, הסיבה כי אם תשים בנכנסים תנודתיים כמו מניות או דירה ל4 שנים את ההשקעה אתה לא יכול לדעת כמה תקבל ממנה. אלא עם חצי בר-מצווה או שליש רכב זה בסדר מבחינתך לקבל בסוף התקופה

• אהבתי
לגבי איזה חלק מהתיק, זאת פחות או יותר השאלה:
1. מכל החלקים באופן יחסי: נשמע לי אידיאלי אם השוק לא במשבר מיוחד (אני די בטוח שפה אני מפספס משהו כי לא ראיתי שזה כתוב איפשהו)
2. מהחלק הנזיל (מק"מ, עובר ושב) ואז להשלים לאורך זמן עם ההפקדות
3. מהחלק ההגנתי (מזומן + אג"ח) ואז להשלים לאורך זמן עם ההפקדות
תראה, אתה באופן ברור משקיע המון מחשבה בנושא תיק ההשקעות. זה טוב, אבל גם טומן בחובו את הסיכון שעודף המחשבה ישתק אותך מלפעול או שלחילופין יגרום לך לעודף פעלתנות. לכן כל כוונתי היא לגרום לך לעקוב באופן פשוט ככל האפשר אחרי תכנית ההשקעה שלך. ועל כן לדעתי-
1. הוצאות יחסית קטנות שניתן לאסוף את הסכום הנדרש להן מהחיסכון המצטבר של מספר מצומצם של חודשים, זה לדעתי עדיף בהרבה על להתחיל לפצל לפירורי החזקות לפי שימושים עתידיים.
2. הוצאות יותר גדולות ויותר גמישות בזמן כמו קניית רכב בהחלט אפשר לכסות על ידי מכירת החזקות מתיק ההשקעות. הסכנה שתהיה חייב למכור החזקות בדיוק בשיא המפולת לא קיימת פה לטעמי-בשיא המפולת בכל מקרה כנראה תחכה קצת לפני הוצאה כזאת..
3. כן, בתיאוריה אתה אמור למכור את ההחזקות בהתאם להתפלגות שלהן בתיק, אבל גם כאן לא צריך להגזים עם דיוק של שלוש ספרות אחרי הנקודה. תיק ההשקעות שלך הוא, בטח לא ברמת אופטימיזציה של אחוז או אפילו חמישה אחוז.

. אלא עם חצי בר-מצווה או שליש רכב זה בסדר מבחינתך לקבל בסוף התקופה
אם כל שווי תיק ההשקעות שלו (גם בשיאה של מפולת) הוא חצי בר מצווה אז הבעיה היא לא בניהול ההשקעות, הבעיה היא בעלות הבר מצווה!

ועדיין משהו לא מסתדר לי.
מה המצב שלך היום מבחינת הפרשה לחסכון/השקעות? האם הפער בין ההכנסות להוצאות הוא כל-כך נמוך?
לצערי ההפקדות השוטפות שלי לחיסכון לא מספיק גבוהות, לפחות בשנים הקרובות, כדי "לשים בצד" בעובר ושב כל חודש ולקנות תוך כמה חודשים רכב, למשל.
האם היה עדיף לשים מראש בעובר ושב כמה עשרות אלפי שקלים בשביל רכב שייקנה עוד 4 שנים?
אני לא מבינה, קיבלת בבת אחת סכום כסף גדול והשקעת אותו באופן חד פעמי? אם כן - אולי כאן מסתתרת אי ההבנה שלך לגבי מה שהחברים בפורום ממליצים.
רוב הממליצים לוקחים בחשבון שכל חודש נשאר להם אחוז לא קטן מההכנסות לצורך השקעות.
לפי דבריך, אתה בעצם חי במטריקס הרגיל - חייב רכב תוך כמה חודשים (וכנראה יקר מדי), חייב בר מצווה מפוארת בעלות גבוהה. אולי יש לך ברשימה עוד כמה "חייב" יקר שלא מותאם לחסכון החודשי שלך?
אם יש לך תיק השקעות, אתה צריך להחליט בעצמך אם למשוך דווקא ממנו את הכסף. בנית לך מטרות כלשהן לתיק ההשקעות כשהקמת אותו? בר מצווה ורכב היו חלק מהמטרות? אם כן, מה הבעיה? אם לא, מה כן? :)

תראה, אתה באופן ברור משקיע המון מחשבה בנושא תיק ההשקעות. זה טוב, אבל גם טומן בחובו את הסיכון שעודף המחשבה ישתק אותך מלפעול או שלחילופין יגרום לך לעודף פעלתנות. לכן כל כוונתי היא לגרום לך לעקוב באופן פשוט ככל האפשר אחרי תכנית ההשקעה שלך. ועל כן לדעתי-
.

שימחת אותי עם התגובה המפורטת - זה אכן מה שתכננו ומרגיע לראות שזאת תכנית הגיונית (ושיש תוצאות ללמידה שעשינו). התגובות שלך עזרו לנו מאוד, תודה!

מה המצב שלך היום מבחינת הפרשה לחסכון/השקעות?

אכן לא סיפרתי על עצמי (כי לא חשבתי שזה רלוונטי לשאלה). באופן כללי: זוג סטודנטים עם ילדה קטנה. חוסכים כל החיים (כמה מאות אלפי שקלים) אך רק לפני כמה חודשים התחלנו לקחת את העניין ברצינות, ללמוד, לעשות סדר בנכסים, בהוצאות ובהכנסות ולגבש תכנית השקעה עם הכסף שיושב בעובר ושב. אני מבין שרבים מהמשתמשים בפורום מצליחים לחסוך יותר מאיתנו, מקווים שהמצב ישתפר כשנוכל לעבוד במרבית הזמן אך עדיין מקווה שאנחנו כבר לא ב"מטריקס הרגיל" כמו שכתבת (באופן ספציפי - אין ילד שקרוב לבר מצווה/בת מצווה וקניית הרכב רחוקה מאוד, אלו סתם דוגמאות לשם הבנה).
אפילו תיק ההשקעה בעצם עוד לא קיים מעבר לאקסל, אבל אני מקווה שייפתח בקרוב.

בכל מקרה, כשהתיק ייפתח, זה יהיה הרבה בזכות הבלוג הנהדר והעזרה שלכם בפורום. מעריכים את זה ומודים מאוד

3. (החלק שאני לא מבין -) למכור מכל הפלחים את החלק שצריך כדי להגיע לאיזון החדש + לקבל את סכום הכסף שאני צריך (זה לא נשמע לי הגיוני - אבל אני לא בטוח למה)
לי זה נשמע הגיוני לגמרי. באידיאל זה בדיוק מה שאתה עושה - כמו שבהפקדה אתה קונה עוד מהפלח שהכי "מפגר" מאחורי האיזון המושלם, כך במשיכה אתה מוכר מכל הפלחים לפי הסטייה שלהם מהאיזון (ואם הם באיזון מושלם - אז בדיוק לפי המשקלים).
כשמדברים על משיכה קטנה, אז קל יותר למשוך מהמזומן / מהאג"ח ולתת לאיזון התקופתי לעשות את שלו. אבל אם אתה מושך כמות לא אפסית, נראה לי הגיוני מאוד שזה יהיה בצורה שמאזנת / משמרת איזון.
אני במצב דומה, אני חושב, במובן מסוים - אני מצפה למשוך חלק משמעותי מהתיק בנקודה מסוימת בעתיד הרחוק כדי לתת לילדים שלי עזרה כמו שקיבלתי מהוריי. עדיין אין לי תכנית מבוססת לאיך לעשות את זה. אם חושבים על זה כתאריך יעד קבוע, אז הגיוני להפוך את התיק ליותר סולידי לקראת המעמד הזה (למכור לאט לאט לתוף אגח למטרה הזו), ואז להשתמש במשיכה כדי לחזור לאיזון. אבל אם התאריך יעד לא קבוע, אז אפשר להחליט לדחות אותו אם תהיה מפולת, ואם אין אז פשוט למשוך לפי המשקלים של התיק

• אהבתי
הכסף שאתה משקיע הוא כסף שאתה לא צריך לטווח הקצר.

לכן אם ידוע לך הוצאה של נניח 12,000 עוד שנתיים או שתפריש כל חודש 500 שח ומה שיאר אחרי הוצאות שוטפות וההפרשה להוצאה הזו תשקיע.
או שתפריש מראש 12000 ושתגיע לסכום תמשיך להשקיע (נניח אחרי 3 חודשים שבהם תשים 3000 בצד ולא תשקיע בהם)

את הכסף המיועד אפשר לשים בפקמ או פקדון כלשהו

בכל מקרה איזה הוצאות יש לבר מצווה? (חוץ מאולי לקנות תפילין ולהביא כמה עוגות לקידוש) ממש מיותר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה