• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נופל וקם - הסיפור שלי

ירוק בנשמה

משתמש סולידי
דירוג
72
בן 31, חרדי בעבר, כיום מסרב להגדיר או לקטלג את עצמי.

עשיתי (עשינו) טעות אחת גדולה ומשמעותית, היתה בבעלותנו דירה שקנו לנו ההורים לפני כעשור (חרדים...) ועקב מהפכים בחיים שכללו מעברי דירה וכו' מכרנו את הדירה בלי לקנות אחרת. מיותר לציין כמה כסף הפסדנו בטווח הזמן הזה.

אנחנו מאשימים בראש ובראשונה את עצמנו, זוג ילדונים חסרי שכל, בטוחים שהיקום יסדר עבורם את החיים (שזו בערך משנתו של חרדי אדוק ממוצע).

אך מנפילה זו למדנו המון, לאחר סיום התואר הצלחנו לצבור סכום משמעותי ורכשנו דירה (שעלתה למעלה מפי 3 מהדירה שמכרנו) עם משכנתא קטנה באופן יחסי.

עוד בטרם נחשפתי למפעל הנהדר הזה ישמתי בזעיר אנפין כמה וכמה מאבני הדרך המקובלות כאן. אנחנו לא לגמרי סולידים אבל לחלוטין מחושבים. לצורך העניין אנחנו לא מחזיקים בבעלותנו רכב היות ולשנינו יש תחבורה ציבורית נוחה למדי למקום העבודה.

בקיצור, הצלחנו לצאת בעור שינינו מחיים חסרי אחריות ולהתייצב ואף לצבור סכום נאה, כחצי מיליון ש"ח.

אחרי שנים של התעניינות בשוק ההון מבלי ליישם החלטתי להכנס יותר לעובי הקורה.

המחשבה על שעבוד לעבודה עד גיל פרישה מצמיתה אותי, לא מסוגל לדמיין את עצמי כגבר מקשיש מגיע מדי יום לעבודה אך ורק בכדי לשרוד בג'ונגל שנקרא החיים. נהיה לי ממש רע רק מלכתוב את זה...
פחות דחוף לנו לפרוש בגיל 40, אנחנו יותר חושבים על פרישה בגיל 55 פחות או יותר. שנינו עדיין נהנים למדי מהעבודה.

אנחנו מוכנים להקריב הרבה למען עצמאות כלכלית, כולל ילודה בקצב נמוך (2 אוצרות) - דבר שנחשב כל כך הזוי במשפחות שמהן באנו עד כדי כך שמי שלא שמע מאיתנו (וממש אין לנו צורך לרוץ לספר לכל מאן דבעי) על כך בטוח שיש לנו בעיית פוריות.

חוסכים כיום סביב 35 אחוז מהשכר המשותף.

אנחנו לא רוצים לחיות בחסכנות יתרה, כן רוצים להנות ממנעמי החיים (אלו שגורמים לנו הנאה), לשם כך אנחנו שואפים להגיע לגיל הנ"ל עם סכום שיאפשר לנו לחיות כראות עינינו.
אנחנו חושבים ופועלים לגידול ההכנסות ע"י עבודות פרטיות מעבר לשעות העבודה למרות שלי יש קונפליקט בנושא כיוון שאיאלץ לוותר על לימודים לשם כך, דבר שאני אוהב יותר מכל...).

בימים אלו אני מגבש לעצמי תיק השקעות, בתקווה שזה יהיה מה שי נפח לי משמעותית את הקרן ויאפשר לנו בבוא העת להיות בני חורין.

אשמח לעדכן לכשתהינה התפתחויות בנושא.

נ.ב בין כל טירוף השופוני והתרבות הצריכה ההזויה שהן מנת חלקן של כל כך הרבה אנשים היה מאוד כיף לגלות אי של שפיות, שאני לא הפגום היחיד בתוך הכאוס הזה.

ברוך הבא לפורום.
מכיר מספר ידידים עם סיפור דומה. אני יוצא מנקודת הנחה שההורים קנו את הדירה הראשונה ולכן למעשה לא הפסדתם וגם נשאר לכם עודף.
נפתחת לעולם חדש ושונה. נראה לי שעברת בהצלחה את השוק התרבותי בכלל לא רע.
להבנתי, בחברה החרדית יש תמיכה הדדית (חברתית וכספית) שאינה קיימת בחברה האחרת אליה בחרת לעבור. בנוסף השלמתם פער חינוכי ותרבותי שמקובל בחברה החילונית/מסורתית (לטוב ולרע) וזה תהליך.
בכול מקרה נראה לי שאתם בדרך הנכונה.

בהצלחה רבה. הכל חלק מתהליך לימוד אחד ארוך. גם בשוק ההון יש נפילות וקימות-זה דרכו של עולם. צריך לדעת לנצל את הנפילות לטובתך - זו כל התורה על רגל אחת. עושה רושם שיצאתם מחוזקים ובטוחים מהנפילה שתארת. תודה על כך, כי הדרך ארוכה ושווה להנות ממנה ולא להסתכל אחורה בכאב.

ברוך הבא לפורום. הכתיבה שלך מקסימה ואשמח לעוד שיתופים ממך.

ברוך הבא לפורום.
מכיר מספר ידידים עם סיפור דומה. אני יוצא מנקודת הנחה שההורים קנו את הדירה הראשונה ולכן למעשה לא הפסדתם וגם נשאר לכם עודף.
נפתחת לעולם חדש ושונה. נראה לי שעברת בהצלחה את השוק התרבותי בכלל לא רע.
להבנתי, בחברה החרדית יש תמיכה הדדית (חברתית וכספית) שאינה קיימת בחברה האחרת אליה בחרת לעבור. בנוסף השלמתם פער חינוכי ותרבותי שמקובל בחברה החילונית/מסורתית (לטוב ולרע) וזה תהליך.
בכול מקרה נראה לי שאתם בדרך הנכונה.
ראשית, אומנם עברנו מטמרורפוזה תרבותית משמעותית אך אנחנו עדיין בגבולות הגזרה החרדיים הן מבחינת מגורים (ר"ג בסמיכות לבני ברק) והן מבחינה משפחתית שלא ראינו לנכון לצאת מולם בהצהרות כאלו או אחרות היות ואנחנו מאוד אוהבים אותם וראוי לציין שהם קבלו את גחמותינו בצורה מעוררת התפעלות (לא טריוואלי בכלל במגזר לצערי הרב).

הערבות ההדדית קיימת ביג טיים אך היא משולה לחכמי חלם שבעיירתם היה גשר שחסרו בו מספר קורות ולא אחת היו נופלים אנשים ונחבלים. מה עשו הגאונים? בנו בית חולים מתחת לגשר.
ודי לחכימא ברמיזא...

בהצלחה רבה. הכל חלק מתהליך לימוד אחד ארוך. גם בשוק ההון יש נפילות וקימות-זה דרכו של עולם. צריך לדעת לנצל את הנפילות לטובתך - זו כל התורה על רגל אחת. עושה רושם שיצאתם מחוזקים ובטוחים מהנפילה שתארת. תודה על כך, כי הדרך ארוכה ושווה להנות ממנה ולא להסתכל אחורה בכאב.

ברוך הבא לפורום. הכתיבה שלך מקסימה ואשמח לעוד שיתופים ממך.
תודה רבה.

לשמחתי התגברנו לחלוטין. בעבר כשהסיפור הזה היה צץ היינו שנינו משתתקים בתיאום מושלם, הגענו למסקנה שהדחקנו כל כך את הפדיחה הזו כי היא היתה אנדרטה כואבת מאוד לאיך שהיינו במלוא מערומינו באותם ימים (מבחינת כלים להסתדר בחיים).
כמו שכתבת, הפנים קדימה לחלוטין.

עשיתי (עשינו) טעות אחת גדולה ומשמעותית, היתה בבעלותנו דירה שקנו לנו ההורים לפני כעשור (חרדים...) ועקב מהפכים בחיים שכללו מעברי דירה וכו' מכרנו את הדירה בלי לקנות אחרת. מיותר לציין כמה כסף הפסדנו בטווח הזמן הזה.
תוכל לתאר איפה כאן הייתה הטעות, כלומר מאיפה נבע ההפסד הכספי? האם מכרתם את הדירה ושרפתם את כל הכסף על שטויות, או שסתם נתתם לו לשכב בעו"ש בלי לעבוד בשבילכם, או שהשקעתם בצורה אחרת והפסדתם אותו?

תוכל לתאר איפה כאן הייתה הטעות, כלומר מאיפה נבע ההפסד הכספי? האם מכרתם את הדירה ושרפתם את כל הכסף על שטויות, או שסתם נתתם לו לשכב בעו"ש בלי לעבוד בשבילכם, או שהשקעתם בצורה אחרת והפסדתם אותו?
הדירה נמכרה בכ 450 אש"ח. תוך מספר שנים הסכום הזה אפשר לנו לרכוש דירה עם משכנתא גדולה מאוד.
מתוך הסכום הנ"ל הלכו כ 100 אש"ח (כולל טיול ב 20 אש"ח, מתבייש בעצמי...).

לקח לי זמן מה להפסיק לדפוק את הראש בקיר מהמחשבה שאלמלא היינו כל כך בורים היינו עם 700-800 אש"ח נוספים בחסכון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S תשלום על טיפול בגינה משותפת בבניין-נופל על המשכיר או על השוכר? נדל"ן 3
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
גל מ מה סכום הכיסוי הביטוחי במקרה שברוקר ישראלי נופל שוק ההון 5
א קרן כספית, מה הסיפור של זה שוק ההון 6
S הסיפור של מעמד הביניים עם הנדל"ן נדל"ן 30
maverick אילון מאסק וטוויטר - מה הסיפור בעצם? שוק ההון 150
ש הסיפור של שביל יומני מסע אישיים 10
dorian סולידים ובני/בנות זוג - הסיפור שלכם אוף טופיק 4
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
בעז לויתן דיור מוגן באנגליה - מה הסיפור? אנא עזרתכם נדל"ן 33
M החלום והדילמות - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 97
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
פ מכירה או שכירת דירה - הסיפור שלי נדל"ן 13
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78