• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נוסחה לחישוב תקומה מהפסד

amikal

משתמש רגיל
דירוג
40
אני מנסה לנסח נוסחה שתעזור לי לפחות ברמה התיאורתית לדעת כמה לכמה תשואה אני זקוק כדי לעבור ממצב של הפסד לרווח במקרה של תשואה מאוד שלילית.

לדוגמה: נניח והשקעתי 100 אלף ש"ח בקרן סל עוקבת מדד כולשהו.
ונניח שהמדד ירד בשנה האחרונה ב 20%, כלומר הערך של התיק שלי (על הנייר) זה עכשיו 80 אלף ש"ח.
כמה תשואה אני צריך לעשות בשנים הבאות כדי להחזיר את ה 20 אלף ש"ח האלה שהפסדתי? (20% זה לא מספיק כי 20% מ 80 אלף ש"ח זה לא 20 אלף ש"ח)

ברור לי שהנוסחה הזאת תהיה רחוקה מהמציאות כי אי אפשר לדעת מה תהיה האינפלציה ויש עוד פרמטרים שיכולים להשפיע אבל אני אשמח לאיזשהו מושג כללי.
אני אפילו זוכר אפילו שמישהו כתב על זה משהו בפורום שעל כל 10% שמפסידים צריך לעשות כפול תשואה בשנים הבאות (20%) כדי לסגור את הפער להגיע לרווח.

נערך לאחרונה ב:
אם הפסדת x אחוז אז עכשיו יש לך
(1-0.01x) כפול הסכום המקורי.
כדי שזה יחזור לסכום המקורי צריך להכפיל ב 1 חלקי מה שבסוגריים. תוריד מזה 1 ותכפיל ב 100 ותקבל את העלייה באחוזים.

בדוגמא שלך איקס זה 20, אז נשאר לך 0.8 כפול הסכום המקורי. 1 חלקי 0.8 זה 1.25, כלומר דרושה עלייה של 25% כדי לחזור לסכום המקורי.

תודה, זאת בדיוק עונה לשאלה ששאלתי

בגרפים מופיע מחיר המניה בכל זמן נתון.
כשמופיע שמניה הייתה ב 2005 במחיר 100$
ירדה ב 2007 ל 70$, (ירידה של 30%)
וב 2012 עלתה חזרה ל 100$, כאן התאפסת רק מבחינת כמות המניות שרכשת ב 2005, העלייה מ 70 ל 100 משקפת 30:70 או כ 43% מהמחיר של 2007.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
M נוסחה לכדאיות אחזקת RSU - יש חיה כזאת? שוק ההון 14
unrealx נוסחה בגוגל שיטס לראות את השינוי היומי של טיקר מסוים? אוף טופיק 6
R עד מתי - נוסחה משופרת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
breezblock נוסחה לקביעת משקל הנדל"ן שוק ההון 0
guesto גיליון לחישוב תשואה והשוואה למדד שוק ההון 2
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
ס מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית אוף טופיק 0
Z תהייה בנוגע לחישוב התשואה הממוצעת של המדדים שוק ההון 27
O מילוי טופס 1399י -לחישוב שבח מיסים 17
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
yanosh34 הכלי של ERN לחישוב שיעור משיכה בטוח (ומרחק מפרישה) שוק ההון 35
ח מחפש דוגמה לחישוב TWR באקסל שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה