• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נאמנות ,או צ'ק בנקאי?

לנצח נתהה

משתמש בכיר
דירוג
1,067
השאלה שלי לא באה כדי לקבל ייעוץ משפטי ,אלא כדי לקבל כיווני חשיבה.
אבא שלי מכר נכס ואמור לקבל סכום מסוים מהקונים. עד שההליך מול רשויות המס ימוצה ,הסכום הנ''ל אמור להישאר אצל עורך דין.
שאלתי היא האם עליי (בשם אבי כמובן)להעדיף חשבון נאמנות בו יופקד הכסף,או שצ'ק בנקאי הוא אופציה טובה גם כן? למה עליי לשים לב בכל ההליך הזה? קראתי שבחשבון נאמנות צריך לדאוג שהמוכר יהיה מוטב בחשבון,ולדאוג שיהיה מסמך שמפרט בדיוק איך ומתי משתחרר הכסף,ושתהיה גישה לחשבון באופן מקוון כדי שניתן יהיה לוודא את מצב הכסף בבנק.
מה האמצעים שאוכל לנקוט בהם בצק בטחון כדי לוודא שהכסף בטוח מכל מיני מרעין בישין?
אוסיף שהקונספט של צ'ק בטחון לא נהיר לי ,לעומת חשבון נאמנות שמצאתי עליו הסבר מפורט ברשת.
תודה מראש

אתה שואל שתי שאלות שונות.
הראשונה, מהי מהות ואיכות הבטוחה. שתי הבטוחות נמצאות בשפיץ העליון של הבטוחות. צ'ק בנקאי הוא בעצם צ'ק של הבנק שאחראי לשלם את הסכום הנקוב בו. חשבון נאמנות זה חשבון בו יושב כסף בבנק. כל זמן שהבנק לא פושט רגל, הוא אחראי לשלם בשני המקרים. הסיכון היחיד הוא זיוף, גניבה על ידי עורכי הדין וכד'.
השניה, מהם התנאים להפעלת מנגנון התשלום. זה כבר תלוי בהסכמה שבין הצדדים ולא בסוג הבטוחה.
דיסקליימר, אני לא עוסק בתחום וכדאי לקבל ייעוץ מקצועי לפני שמקבלים החלטה.

מבחינת העדפות, אין ספק שעדיף לך לקבל צ'ק בנקאי.

האם קונה שפוי כלשהו יסכים? בחיים לא.

צ'ק בנקאי לצורך העניין, זה כמו מזוודה של מזומן, שהקונה מוסר לך. 5 דקות אח"כ אתה יכול לקחת את הכסף ולהיעלם.

הפקדת כספים בנאמנות, מצד שני, זה אומר שיש נאמן - שזה צד שלישי - שמחזיק את הכסף. הנאמן יעביר לך את הכסף, רק אם מתקיימים תנאים מסוימים; או שיחזיר את הכסף לקונה, אם התנאים לא מתקיימים. התנאים זה כמובן מה שאתה והקונה תסכימו עליהם. ככה הקונה לא צריך לסמוך עליך ואתה לא צריך לסמוך על הקונה.

מבחינת העדפות, אין ספק שעדיף לך לקבל צ'ק בנקאי.

האם קונה שפוי כלשהו יסכים? בחיים לא.

צ'ק בנקאי לצורך העניין, זה כמו מזוודה של מזומן, שהקונה מוסר לך. 5 דקות אח"כ אתה יכול לקחת את הכסף ולהיעלם.
אני בבורותי חשבתי שגם שיק בנקאי הכוונה שיהיה בנאמנות אצל העו״ד, וההתלבטות היא רק בין שיק אצל העו״ד או חשבון נאמנות

אני בבורותי חשבתי שגם שיק בנקאי הכוונה שיהיה בנאמנות אצל העו״ד, וההתלבטות היא רק בין שיק אצל העו״ד או חשבון נאמנות
כן, זה גם קיים.

זה לא התחום שלי, אבל ממה שאני יודע, בעסקת מקרקעין עושים שימוש בשניהם.

צ'ק בנקאי הוא נוח כשהסכום לתשלום ידוע מראש ולא ישתנה. נגיד תשלום מקדמה שהיא לרוב תהיה 10% מסכום העסקה כנגד רישום הערת אזהרה. הקונה עקרונית יכול לתת את הצ'ק ישירות למוכר אבל אז יש סיכון שהמוכר יפקיד את הצ'ק ללא שביצע רישום הערת אזהרה. לכן הצ'ק נמסר בנאמנות לעו"ד, שמעביר אותו למוכר רק אם הערת אזהרה נרשמה. אם מאיזושהי סיבה לא ניתן לרשום הערת אזהרה (ואז העסקה לא תתקדם), עו"ד חייב להחזיר את הצ'ק לקונה.

כסף בחשבון נאמנות הוא נוח כשצריך יהיה לשלם אותו למוכר באופן מדורג ובחלקים לא ידועים מראש. בד"כ מדובר על התשלום האחרון. הוא אמור להיות משולם למוכר כנגד תשלום כל מיני מיסים ואגרות שיאפשרו את העברת הבעלות ולמעשה סיום העסקה. כדי לא להיות במצב שהקונה מאיזושהי סיבה לא משלם את המיסים/אגרות ולמעשה מעכב את סיום העסקה, תנאי הנאמנות קובעים שאם המוכר תוך X זמן לא משלם את המיסים, אז עו"ד רשאי להשתמש בכספי הנאמנות כדי לשלם את כל חובות המוכר לרשויות גם ללא הסכמתו, ובכך למעשה לסיים את העסקה. בגלל שלא יודעים מראש מה יהיה גובה החוב לכל רשות ורשות, גם אי אפשר לבקש צ'קים בנקאיים, ולכן חשבון נאמנות הוא כלי יותר מתאים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
A קניית קרנות נאמנות שמשקיעות בכסף או בזהב פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y קרן נאמנות בארה"ב - להשאיר או להעביר? שוק ההון 23
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
S השקעה בקרן נאמנות מחקה מדד או תעודת סל מחקה מדד שוק ההון 1
Mufasa קרן נאמנות בחו״ל (VTI) או בארץ (מגדל מחקה X) שוק ההון 19
R מה עושים עם הכסף? או: בחירת קרן השתלמות, קרן נאמנות ובית השקעות שוק ההון 3
G מישהו מכיר קרן (מחקה או נאמנות) בשקלים על שוק ההון 1
ש קרנות נאמנות - דרך בנק או בית השקעות שוק ההון 0
A מה זה שווי שוק או שווי נכסים של קרן נאמנות? שוק ההון 0
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
Jasper קרנות סל או קרן נאמנות מחקה מדד? שוק ההון 13
amikal מה קורה שקרן נאמנות או קרן סל או תעודת סל מפסיקה להיות פעילה? שוק ההון 15
unrealx קרן סל או קרן נאמנות, התנהגות מומלצת שוק ההון 3
E קרן נאמנות או מסחר עצמאי ? שוק ההון 2
T קרנות נאמנות (מחקות) מסוג NTR או סוג PR שוק ההון 2
ש קרנות נאמנות - מחקות או אחרות? שוק ההון 10
א קרן נאמנות או קופת גמל להשקעה שוק ההון 4
R אג"ח - קרן נאמנות או תעודת סל? שוק ההון 22
L האם אזרח ארה"ב יכול להשקעה בETF או קרנות נאמנות לא אמריקאיות אם מוכרים אותם לפני כל סוף שנה? שוק ההון 17
ס הוראת קבע חודשית לקופת גמל להשקעה או לקרן נאמנות שוק ההון 1
א הפסקת פעילות קרן נאמנות - למכור או להמתין? שוק ההון 12
ע תעודת סל או קרן נאמנות? שוק ההון 6
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
כ חשבון נאמנות. השלכות? השקעות אלטרנטיביות 4
N אתר לחיפוש קרנות נאמנות להשקעה מחקות מדדים שוק ההון 3
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
M ניוד קרן נאמנות מהבנק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A ערכתי בדיקה של ביצועי קרנות נאמנות ישראליות מנוטרלות ולא מנוטרלות: שוק ההון 9
A למה קרנות נאמנות מהסוג 10/90 , 15/85 , 20/80 מרוויחות היטב? שוק ההון 13
ס תשקיף קרן נאמנות שוק ההון 0
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
A האם יש קרנות נאמנות זרות שאפשר לקנותם שוק ההון 4
R קרן נאמנות מחיר קניה וזמן עדכון שוק ההון 0
H FAIR- פלטפורמה לרכישה קרנות נאמנות שוק ההון 2
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A שאלה תיאורטית לגבי קרנות נאמנות שוק ההון 8
R קרן נאמנות מדיניות תשלומים "לא מתחייבת לחלוקת תשלומים" שוק ההון 8
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 27
א שעות קניה קרן נאמנות שוק ההון 7
י האם מקבלים דיבידנדים מקרנות נאמנות? שוק ההון 1
F האם אפשר לקנות fractional shares של קרן נאמנות? שוק ההון 11
א אג"ח דרך קרן נאמנות מול קניה ישירה שוק ההון 1
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
א קרן נאמנות פסטרנק שוק ההון 2
S למה קרנות נאמנות שמחזיקות 100% אג"ח ממשלתי מאבדות ערך? שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה