• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתנה לילד נירות ערך, נשארת חבות מס במכירה?

יעקב 1

משתמש רגיל
דירוג
567
שלום חברים
ראיתי בכמה מקומות בפורום ומחוצה לו שהעברת נירות לילד אינה מהווה אירוע מס אם זו מתנה בתום לב
אך לא הצלחתי למצוא מידע האם מדובר בפטור ממס או בדחיית מס עד שהילד יממש את הנייר.
יש יודעים?

שלום חברים
ראיתי בכמה מקומות בפורום ומחוצה לו שהעברת נירות לילד אינה מהווה אירוע מס אם זו מתנה בתום לב
אך לא הצלחתי למצוא מידע האם מדובר בפטור ממס או בדחיית מס עד שהילד יממש את הנייר.
יש יודעים?
דחייה

אם היה פטור, היינו המדינה עם השווי הנקי לילדים הגבוה בעולם.
ואז היינו מוכיחים סוף סוף את המשפט ההזוי שכל ילד מביא את הפרנסה שלו (בפרט אם היו מגבילים את ההטבה עד לסכום מסויים לילד)

ואז היינו מוכיחים סוף סוף את המשפט ההזוי שכל ילד מביא את הפרנסה שלו (בפרט אם היו מגבילים את ההטבה עד לסכום מסויים לילד)
בארה"ב יש (מעין) הגבלה כזו.
כל הורה יכול לתת לכל ילד עד $15,000 בלי מס ובלי דיווח (בארה"ב כאמור נהוג מס מתנות במתנות מעל הסכום הזה) - כלומר $30,000 לילד לשנה.
אבל בדוחות המס הם צריכים לרשום על עצמם את הכנסות הילד מלבד ה-$2,200 הראשונים כל שנה.

מה לגבי המקרה ההפוך?
ה"ילד" הבגיר נותן מניות במתנה להוריו הקשישים, שמוכרים אותן במדרגות מס נמוכות? יש משהו שמונע את זה?

אני בדיוק עושה את המהלך, אם יש לך שאלות נוספות, מוזמן לפנות

מה לגבי המקרה ההפוך?
ה"ילד" הבגיר נותן מניות במתנה להוריו הקשישים, שמוכרים אותן במדרגות מס נמוכות? יש משהו שמונע את זה?
לא נראה שיש הגבלה כלשהי, בטופס 2514 אפשר לבחור העברה לאב\אם.
מה שכן, לא כדאי לנהל סכום גדול של כסף אצל הורים מבוגרים, כי יכול להיות אח"כ בלאגן במקרה של אבדן כשירות משפטית חלילה של ההורים.

מעניין מה עמדת מס הכנסה לגביי העברה כזו רק לצורך מכירת ני"ע דרך ההורים

נערך לאחרונה ב:
מה לגבי המקרה ההפוך?
פחות נפוץ ופחות דרכו של עולם ולכן יהיה חשוד יותר בפני פקיד השומה

פחות נפוץ ופחות דרכו של עולם ולכן יהיה חשוד יותר בפני פקיד השומה
מצד שני, בטופס היעודי לביצוע ההעברה הזו (2514) יש אפשרות לסמן בצ'קבוקס שההעברה היא לאם\אב, כלומר רשות המיסים כן מניחה מצבים שזה תקין...השאלה היא מהם המצבים הללו.

מצד שני, בטופס היעודי לביצוע ההעברה הזו (2514) יש אפשרות לסמן בצ'קבוקס שההעברה היא לאם\אב, כלומר רשות המיסים כן מניחה מצבים שזה תקין...השאלה היא מהם המצבים הללו.
זו לא קביעה של רשות המסים אלא של המחוקק שכלל הורה בהגדרת "קרוב". זו כמובן הגדרה הגיונית ונכונה וראוי לפטור מתנה אמיתית בין אדם לאביו או לאימו, אבל כאשר בודקים בשלב הבא את השאלה אם המתנה אמיתית (אני מעט מפשט), מתנה כזו תהיה חשודה יותר ממתנה מאדם לבנו או לביתו.
אגב, זה לא המקרה היחיד בו יש תמריץ להסטת הכנסה לבעלי שיעור מס נמוך וגם המקרים האחרים נבדקים (וכמובן רבים לא נבדקים ולא מאותרים ואנשים לא משלמים את המס שצריך לחול על הכנסותיהם).

הבא את השאלה אם המתנה אמיתית
אם נניח בן מעביר ני"ע להוריו במתנה כי הם באמת צריכים כסף בפתאומיות, ו"יוצא" שהם מימשו את הרווחים בחבות מס נמוכה בגלל הזכויות שלהם, אני מניח שזה כן יתקבל ע"י פקיד שומה?.
זה משנה אם במקרה אלו גם ני"ע שהועברו בעבר לבן מההורים?

אני בדיוק עושה את המהלך, אם יש לך שאלות נוספות, מוזמן לפנות
את המהלך של העברה לילדים?
התכנון שלי הוא להעביר להם אותם בשנים שעדיין אין להם הכנסה ואז יפטרו על ידי נקודות זיכוי שלהם. זה עובד? או שנחשב כביכול למס שלי?

תודה רבה
יש אולי הפנייה שאוכל להראות?
הפוך, לפטור צריך להביא הפנייה.

התכנון שלי הוא להעביר להם אותם בשנים שעדיין אין להם הכנסה ואז יפטרו על ידי נקודות זיכוי שלהם. זה עובד? או שנחשב כביכול למס שלי?
אם הם קטינים, כל הכנסה פאסיבית, נחשבת הכנסה של ההורים.
אבל בהחלט בשנות הצבא + לימודים ניתן לבצע את מה שאתה מתכנן.

אם היה פטור, היינו המדינה עם השווי הנקי לילדים הגבוה בעולם.

יש פטור. בנדלן.

לכן אנשים מעבירים דירות ללא תמורה לילדיהם כדי להתחמק ממס שבח על מכירת דירה, או ממס רכישה על קניה.

חבל שאין את זה במניות ;)

גם בנדלן, ההעברה לילד מהווה דחיית מס ולא פטור מוחלט, אבל שם יש תמריץ לעשות את זה כשגם לילד יש פטורים לניצול.

נניח שיש לי שתי דירות, ואני מעוניין למכור דירה אחת ללא תשלום מס שבח.

אני יכול להעביר אותה לילד שלי שאין לו אף דירה(מעל גיל 18), שאחרי תקופת צינון מסויימת (3-4 שנים) יוכל למכור אותה בפטור ממס שבח כדירה יחידה.

האם אני טועה?

למה דומה הדבר במניות? לזה שהמדינה תאפשר לכל אדם תיק מניות פטור ממס רווחי הון עד 4.5 מליון שקל (סף הפטור במס שבח), ואנשים יוכלו להעביר עד 4.5 מליון שקל במניות לילדיהם כדי שהם יוכלו למכור בפטור ממס (אחרי תקופת צינון). כשחושבים על זה ככה, לדעתי זה די מדהים.

נערך לאחרונה ב:
נניח שיש לי שתי דירות, ואני מעוניין למכור דירה אחת ללא תשלום מס שבח.

אני יכול להעביר אותה לילד שלי שאין לו אף דירה(מעל גיל 18), שאחרי תקופת צינון מסויימת (3-4 שנים) יוכל למכור אותה בפטור ממס שבח כדירה יחידה.

האם אני טועה?

למה דומה הדבר במניות? לזה שהמדינה תאפשר לכל אדם תיק מניות פטור ממס רווחי הון עד 4.5 מליון שקל (סף הפטור במס שבח), ואנשים יוכלו להעביר עד 4.5 מליון שקל במניות לילדיהם כדי שהם יוכלו למכור בפטור ממס (אחרי תקופת צינון). כשחושבים על זה ככה, לדעתי זה די מדהים.
אתה לא טועה וזה בדיוק מה שכתבתי. היתרון הוא כאשר יש לילד פטור לניצול. אחרת, זו דחיית מס בלבד. כמו כן, המקבל משלם מס רכישה מופחת.
זו אכן הטבה גדולה למחזיקי נדל"ן, אשר יש לצידה גם סיכונים שנדונו כאן במספר שרשורים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G פתיחת תיק מתנה לילד לבר מצווה שוק ההון 6
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
ת אייפון SE בתור מתנה לאמא, הוא לא חלש מדי? מתאים למבוגרים? ואיפה כדאי לרכוש? אוף טופיק 8
S העברת מתנה מהורה לבן מיסים 24
klayhamn איך להיפטר מסכום "מתנה" ב-AMAZON? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ג קרן פנסיה - מוות לפני פרישה ללא ילדים מתחת ל-21 - 40% מתנה לחברת ביטוח צרכנות פיננסית 81
A שאלה בנושא "מקנה מתנה" ואפוטרופוס בהקשר של קופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 1
נ מתנה לקרוב עם חינוך פיננסי קלוקל שוק ההון 2
מ יום הולדת 40 - מתנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
K חסכון לילד במקביל לחסכון לדירה? שוק ההון 5
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
W חשבון ברוקר לילד שוק ההון 1
mk1 אלטרנטיבה לגמל להשקעה לילד שוק ההון 4
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1