1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מתלבט מה לעשות עם ביטוח המנהלים שלי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י גבי, ‏1/3/15.

1. גבי

גבי משתמש סולידי

מתלבט קשות מה לעשות עם ביטוח המנהלים שלי משנת 1996. אני בן 44 כלומר נותרו לי 16 שנים עד גיל 60 או 23 שנים עד גיל 67.
    מצד אחד מקדם הקצבה הוא 166, מהצד השני בגלל שאין לשם יותר הפקדות הם שוחטים אותי בדמי ניהול של 2% מהצבירה. ביררתי עם יועץ של מיטב ד"ש והכסף שהופקד לתגמולים במסלול ההוני עד שנת 2005 (לא סגור על השנה) יכול לעבור לקופת גמל במסלול IRA. מה שמשאיר שם את הכסף של הפיצויים שלא משכתי מכיוון שהיו מעל תקרת הפטור ממס הכנסה, ובנוסף את הכסף של התגמולים שהופקדו אחרי שנת 2005. (לעזאזל עם החוקים הסבוכים והמשתנים תמידית של מדינת ישראל).
    השאלות שמעיקות עלי הן כאלה:
    1. האם להשאיר את ביטוח המנהלים ולספוג את דמי הניהול השערורייתיים?
    2. האם להעביר את מה שאפשר ל IRA?
    במידה והעברתי את מה שאפשר ל IRA, מה לעשות עם שאר הכסף?
    3A. להעביר אותו לקרן פנסיה הפעילה שלי עם דמי ניהול של 0.2% מהצבירה?
    3B. להעביר לקופת גמל מחקה מדד עם דמי ניהול של 0.5% מהצבירה?
    מחכה לחכמת ההמון. כמובן שהדיון הוא תאורטי בלבד, אני לא מקבל ייעוץ מאף אחד.

2. c881

c881 משתמש בכיר

מדי אוהב/ת את זה.
  3. גילגמש

גילגמש משתמש ותיק

@גבי ה-2% נראה לי טעות. לפי הפוליסה שיש לי דמי הניהול הם כמו שציין @מדי עם מקדם 166.
    אני כרגע ממש לא שוקל לניייד.
    לא המלצה או יעוץ.

4. גבי

גבי משתמש סולידי

בדו"ח יש שתי סוגים של דמי ניהול:
    1. "דמי ניהול קבועים מהחיסכון המצטבר" 0.6%
    2. "דמי ניהול משתנים מהחיסכון המצטבר פוליסות עד 1/04" 1.35%
    סה"כ ביחד 1.95% אלא אם אני מפספס משהו

5. גבי

גבי משתמש סולידי

א
    @מדי מזדהה מאד עם מה שכתבת, בגילי המופלג (44) כבר ראיתי אין סוף שינויים בפנסיות, קופות גמל וביטוחי מנהלים. אצלי היחס פנסיה:ביטוח מנהלים הוא 1:4 והוא עתיד לגדול עוד לטובת הפנסיה כי ביטוח המנהלים מסולק ממזמן. האמת די קיבלתי את דעתך פשוט לעזוב את ביטוח המנהלים לנפשו עד הרפורמה הבאה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/15
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.