• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתלבט בין בינתחומי לרופין

• פותח הנושא פותח הנושא NeedHelp
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

NeedHelp

משתמש רשום
דירוג
3
אם יש לי ממוצע לשניהם (ולא לאוניברסיטה גדולה)

כסף ההורים מוכנים לעזור למרות שאנחנו לא מיליונרים

האם יש הבדל משמעותי בין שניהם אם אלמד חשבונאות או כל תואר אחר שהוא לא מדעי המחשב (לכ מעוניין)

אם יש לי ממוצע לשניהם (ולא לאוניברסיטה גדולה)

כסף ההורים מוכנים לעזור למרות שאנחנו לא מיליונרים

האם יש הבדל משמעותי בין שניהם אם אלמד חשבונאות או כל תואר אחר שהוא לא מדעי המחשב (לכ מעוניין)
אני חושב שהשאלה מנוסחת בצורה אבסטרקטית מדי, ולא ברור מה ההתלבטות, ולאיזו תשובה אתה מצפה.
באיזה פרמטרים אתה רוצה שנעזור לך להחליט בין שתי המכללות? יוקרה? סיכוי לקבל עבודה בחוץ? שכ"ל, מלגות וכיוצא באלה?
בנוסף, כל תואר שהוא לא מדמ"ח זה הרבה תארים לעשות ביניהם השוואות. ברופין לומדים 11 שונים מקצועות לתואר ראשון (לא הכללתי את מדמ"ח והנדסת מחשבים) ובבינתחומי 8 מקצועות לתואר ראשון (לא הכללתי את מדמ"ח ואת כל השילובים למיניהם). ככה בכל אופן מצוין באתרים הרשמיים.
בקיצור, לא תהיינה תשובות כל עוד השאלה תנוסח בצורה ספציפית יותר.

אני חושב שהשאלה מנוסחת בצורה אבסטרקטית מדי, ולא ברור מה ההתלבטות, ולאיזו תשובה אתה מצפה.
באיזה פרמטרים אתה רוצה שנעזור לך להחליט בין שתי המכללות? יוקרה? סיכוי לקבל עבודה בחוץ? שכ"ל, מלגות וכיוצא באלה?
בנוסף, כל תואר שהוא לא מדמ"ח זה הרבה תארים לעשות ביניהם השוואות. ברופין לומדים 11 שונים מקצועות לתואר ראשון (לא הכללתי את מדמ"ח והנדסת מחשבים) ובבינתחומי 8 מקצועות לתואר ראשון (לא הכללתי את מדמ"ח ואת כל השילובים למיניהם). ככה בכל אופן מצוין באתרים הרשמיים.
בקיצור, לא תהיינה תשובות כל עוד השאלה תנוסח בצורה ספציפית יותר.
רוצה ללמוד חשבונאות ומנהל עסקים להתברג בתפקיד פיננסי ולהיות מוסמך כרואה חשבון במשרד גדול ואולי בעתיד להתפתח לכיוונים אחרים

רוצה ללמוד חשבונאות ומנהל עסקים להתברג בתפקיד פיננסי ולהיות מוסמך כרואה חשבון במשרד גדול ואולי בעתיד להתפתח לכיוונים אחרים

מבין המכללות המכללה למינהל שבעקרון פלוס מינוס שקולה לאוניברסיטה אצל רואי חשבון. מבין שתי החלופות שהצעת הבינתחומי עדיף, בטח אם תרצה ללכת למשרד רו"ח גדול. אם אתה רוצה להגדיל את הסיכויים שלך תשלב משפטים וחשבונאות - זה יבליט אותך.

מבין המכללות המכללה למינהל שבעקרון פלוס מינוס שקולה לאוניברסיטה אצל רואי חשבון. מבין שתי החלופות שהצעת הבינתחומי עדיף, בטח אם תרצה ללכת למשרד רו"ח גדול. אם אתה רוצה להגדיל את הסיכויים שלך תשלב משפטים וחשבונאות - זה יבליט אותך.
קראתי עכשיו על המשכורות של רואי חשבון ודיברתי עם כמה

בוא נגיד שלהיות רואה חשבון שכיר שמרוויח 15 נטו זה נדיר מאוד ואין כמעט כאלה למעט שותפים .

(מדבר על שכירים והשכר הנמוך שלהם יחסית)

זה קצת הוריד לי מהתחום למרות שאני מתחבר אליו

אני יכול להעיד מהתחום שלי (מדעי המחשב) שמהבינתחומי תופסים ומרופין לא.
לגבי הבינתחומי - פעם הייתי בראיון והמראיין משום מה הסיט את השיחה לשם וכמה שזה מוסד נהדר. רגע מביך, אבל סיפק הצצה נדירה למוחו של מעסיק פלצן.
ורופין - מעט הסטודנטים והבוגרים שיצא לי להכיר שם, כולם מתקשים.

אני חושב שהתשובה ברורה. רק שההורים שלך יכינו הרבה אשראי כדי לממן/לסבסד לך שכר לימוד שם!

אני דווקא חושב שרופין זו אופציה מצוינת לחשבונאות. אני מכיר מישהי שלמדה שם והתקבלה להתמחות בלי בעיה באחת הגדולות. תלוי בך בעיקר.

בוא נגיד שלהיות רואה חשבון שכיר שמרוויח 15 נטו זה נדיר מאוד ואין כמעט כאלה למעט שותפים .

לא תמצא הרבה מקצועות ותעשיות שבהם להרוויח בערך 25k ברוטו זה בשגרה.
זה קצת הוריד לי מהתחום למרות שאני מתחבר אליו
אני יודע שזה מעט חורג מנושא הדיון, אבל לדעתי לעשות החלטות כאלה לפי המשכורת העתידית הצפויה לך זו טעות.

במשרדים הגדולים באמת (EY, PWC, KPMG) אין שום בעיה להרוויח 15 נקי הרבה לפני שותפות, תלוי במחלקה. בביקורת זה בהחלט לא פשוט אבל יש הרבה מחלקות מעניינות אחרות במשרדים הגדולים שכרגע לפות"ש אין שום מודעות אליהם (הערכות שווי, כלכלית, מיסים, ייעוץ) ששם אפשר להרוויח יפה מאוד אבל זאת לא עבודה של רואה חשבון קלאסי.

פות"ש - היתרון שלך כרגע הוא שאין הרבה אנשים שמוכנים לעבוד קשה בכדי לעשות תואר בראיית חשבון ויש מצוקה של עובדים טובים שמורגשת במשרדים הגדולים והמצב יחריף בשנים הקרובות. זה בעיקר משום שרבים מהאנשים אומרים לעצמם - אם כבר לעבוד קשה להרוויח שכר הייטק. ואכן, רבים מהאנשים שמסיימים התמחות ומקבלים את התואר רו"ח עוזבים להייטק - חלק לתפקידים כספיים ולחלק לתפקידים שונים לחלוטין כמו פיתוח עסקי וכו' כי במשרדים הגדולים אתה פוגש המון המון אנשים וזאת רשת קשרים טובה מאוד.

במשרדים הגדולים באמת (EY, PWC, KPMG) אין שום בעיה להרוויח 15 נקי הרבה לפני שותפות, תלוי במחלקה. בביקורת זה בהחלט לא פשוט אבל יש הרבה מחלקות מעניינות אחרות במשרדים הגדולים שכרגע לפות"ש אין שום מודעות אליהם (הערכות שווי, כלכלית, מיסים, ייעוץ) ששם אפשר להרוויח יפה מאוד אבל זאת לא עבודה של רואה חשבון קלאסי.

פות"ש - היתרון שלך כרגע הוא שאין הרבה אנשים שמוכנים לעבוד קשה בכדי לעשות תואר בראיית חשבון ויש מצוקה של עובדים טובים שמורגשת במשרדים הגדולים והמצב יחריף בשנים הקרובות. זה בעיקר משום שרבים מהאנשים אומרים לעצמם - אם כבר לעבוד קשה להרוויח שכר הייטק. ואכן, רבים מהאנשים שמסיימים התמחות ומקבלים את התואר רו"ח עוזבים להייטק - חלק לתפקידים כספיים ולחלק לתפקידים שונים לחלוטין כמו פיתוח עסקי וכו' כי במשרדים הגדולים אתה פוגש המון המון אנשים וזאת רשת קשרים טובה מאוד.
שאפו על התגובה המפורטת ... אני מאמין ש80 אחוז מהרואי חשבון העצמאים גם אם יש להם משרדים ממש קטנים מרוויחים מעל 15-20 נטו .

לכן יש לי שאיפה להיות עצמאי בעתיד

שאפו על התגובה המפורטת ... אני מאמין ש80 אחוז מהרואי חשבון העצמאים גם אם יש להם משרדים ממש קטנים מרוויחים מעל 15-20 נטו .

שמח שהמידע מסייע. כמה נקודות/המלצות שכדאי שתחשוב עליהן היטב:

1. מבחינת הרוב המוחלט של הלקוחות רואה חשבון הוא דרישה/כורח של הרשויות ואין לו שום ייחודיות - הוא עלות טהורה, ומכאן נגזר היחס אליו/ה. גם ההפך נכון - הרוב המוחלט של רואי החשבון הצעירים מבינים מעט מאוד באיך עסק מתנהל והם כלל לא מייעצים עסקית ונותנים ערך מוסף ללקוחות - הם עסוקים בספירות מלאי או ויכוח על איזה תקן חשבונאי צריך ליישם. לכן המחירים בענף יורדים, אנשים עובדים שעות ארוכות במשכורות נמוכות יחסית ליכולות שלהם ובורחים כאשר הם יכולים. בכל המשרדים הגדולים פעילות מחלקות הביקורת היא במקרה הטוב מאוזנת ובדרך כלל הפסדית. הרווחים באים מהמחלקות האחרות - ייעוץ, כלכלית, מיסים. התגמול בגדול בהתאם, ושים לב שלא סתם בחלק מהמשרדים הגדולים היתה התאגדות עובדים בשנים האחרונות, כי הגיעו מים עד נפש.

2. זה לא מה אתה יודע אלא את מי אתה מכיר - מי שיודע להשיג לקוחות ירוויח יותר כי כאמור את העבודה תמיד אפשר למצוא מישהו שיעשה.

3. ממש ממש לא פשוט להיות עצמאי אפילו בתקופות טובות, אז קח זאת בחשבון.

4. היום המח שלך טרי ואין לך מחויבויות - אל תשרוף את הזמן הזה אלא תשקיע אותו בעצמך - תלמד מקצוע שיש לו דרישה ותתקדם. אני מכיר אנשים שבקושי סיימו 3 יחידות שגררו את עצמם בידיים דרך תואר הנדסאי במכללה והיום יושבים במקומות יפים מאוד עם שכר מכובד, קביעות וכו' - ללמוד איך לקרוא דו"ח כספי של חברה זה לא משהו שדורש תואר וידע של תקן חשבונאי כזה או אחר לא יעזור לך בשום דבר בחיים האמיתיים. ככל שאתה יכול תלמד מקצוע טכנולוגי, זה יפתח לך אופק של אפשרויות.

5. אל תלמד שום מקצוע לפני שפגשת 2-3 אנשים שלמדו אותו ועובדים בו ותחקור אותם על מה טוב/רע. 99.999% מהאנשים לא עושים את זה ומגלים אחרי זמן שמה שחשבו זאת לא המציאות.

בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K אזרח אמריקאי לא מדווח ל-IRS עם כמה שנים של PFIC, מתלבט אם לעבור לIB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 25
K מתלבט בין שני ניי'ע מה אתם חושבים שוק ההון 5
D מתלבט אם למכור את חלקי בירושה נדל"ן 2
E מתלבט איך להשקיע- בן זוג אמריקאי מיסים 11
M מתלבט אם להשקיע בנדלן או לסגור את המשכנתא נדל"ן 5
B מתלבט לגבי 2 השקעות נדלן דומות נדל"ן 7
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
M מתלבט על הצעד הבא בתחום הנדל״ן נדל"ן 6
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
הבנקאי מתלבט מה ללמוד התפתחות אישית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
avivaviv מתלבט בין קרן 1159169 לבין 1159235 פוסטים מאיכות נמוכה 0
X מתלבט בין VOO לבין SPY שוק ההון 5
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
N מתלבט בין 2 תארים באוניברסיטת רייכמן ומסלול לעתיד אוף טופיק 16
מ מתלבט האם ובאיזה אופן לקנות דירה למגורים נדל"ן 71
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
F תיק חדש. מתלבט האם הוא מתאים שוק ההון 6
P תיק רולטה, מתלבט כיצד לנהוג. שוק ההון 64
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 25
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
R מתלבט האם שווה לקחת פקדון "נטול סיכון" בבנק שוק ההון 30
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
K מתלבט לגבי רכישת תנור אפייה משולב כיריים חדש פוסטים מאיכות נמוכה 5
B מתלבט באפיקי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 38
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
E מתלבט כמה לשים בחתונה ללקוח שלי שמפרגן לי. מה אומרים? אוף טופיק 23
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
מ מתלבט בנוגע ללימודים התפתחות אישית 6
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F מתלבט מה ללמוד אובד עצות התפתחות אישית 29
ב מתלבט בין הנדסת חשמל להנדסת בניין באוניברסיטת אריאל התפתחות אישית 9
ב מתלבט מה לעשות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
ב עובר לברוקר ישראלי, מתלבט מה לעשות עם התיק האמריקאי שוק ההון 4
שיר הלל לטבע מתלבט איך לבחור ברוקר שוק ההון 1
A מתלבט בקשר לקורס UX התפתחות אישית 4
A צעיר אחרי צבא מתלבט אם להשקיע או לא שוק ההון 20
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
A מתלבט האם להיכנס עכשיו לשוק ההון לטווח של 2-10 שנים שוק ההון 41
N מתלבט על ללמוד לרכב על סוסים. התפתחות אישית 1
N מתלבט אם לקנות קינדל צרכנות פיננסית 1
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3