• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתלבטת מהיכן להתחיל

• פותח הנושא osher
  • פורסם בתאריך

osher

משתמש רשום
דירוג
4
שלום,

כבר כמה שנים שאני מתעניינת בשוק ההון. קראתי הרבה באינטרנט ובספרים. וכמובן "הסולידית". יש לי הרבה רקע תיאורטי שאני לא מצליחה ליישם אותו.
יש לי ידע בסיסי של חשבונאות.
קראתי על אסטרטגיות השקעה. יש לי כ- 60000 ש"ח. אני רוצה לבנות תיק השקעות כאשר אני מוכנה "לסכן" כ-8% מהסכום בלבד. אני מתקשה לעשות את המהלך הראשוני של לשים את הכסף בחברת השקעות ולהתחיל.
אני מאד מקווה שאקבל כאן תשובות. קראתי את התגובות שלכם לאחרים והן מעידות על ניסיון.
1. האם כדאי להשקיע בקורס אנגלית? כל הספרים המומלצים, אתרים וכו' הם באנגלית. יש לי אנגלית די טובה אבל לא עד כדי כך ש"אשחה" באתר/ ספר באנגלית בקלות כמו בעברית.
2. אני מתעניינת יותר בהשקעת ערך. מהיכן אני לוקחת את המידע? בעברית. על אילו נתונים אני צריכה לשים דגש במניות/תעודות סל/אג"ח/קרנות נאמנות?
3. יש כמה בתי השקעות. נעזרתי גם במה שיש באתר הסולידית. כיצד אני בוחרת את בית ההשקעות? ומה דעתכם על אינטראקטיב ברוקר?
4. עשה ואל תעשה בכל התהליך.

תודה מראש

אלא אם כן את מתכננת להשקיע בלעדית בשוק הישראלי, אין ברירה אלא לדעת לקרוא אנגלית ברמה גבוהה.
@Edward ידע כנראה להכווין אותך לחומר קריאה רלוונטי הנוגע להשקעות ערך.

עשה - keep it simple
אל תעשה - אל תשקיעי במשהו שאת לא מבינה

אני מתעניינת יותר בהשקעת ערך. מהיכן אני לוקחת את המידע? בעברית. על אילו נתונים אני צריכה לשים דגש במניות/תעודות סל/אג"ח/קרנות נאמנות?
השקעות ערך הן השקעות בחברות ספציפיות ולכן תעודות סל וקרנות נאמנות לא קשורות לזה.
כדי להכיר חברה את צריכה לקרוא כמה שיותר עליה וכמו כן לקרוא את הדו"חות הפיננסים שאותם תמצאי באתר "מאיה" של הבורסה. תקף רק לחברות הנסחרות בבורסה הישראלית. אם יש לך ידע וניסיון בקריאת דו"חות כאלה, כנראה שתוכלי לדלות הרבה מידע ולזהות גם את השטיקים של עורכי הדו"חות שכמובן ישתדלו לייפות ככל יכולתם את המצב (מדברת מניסיון לצערי). אם את חוששת שלא תוכלי לגלות את כל מה שצריך כדי לבחור חברה כזאת או אחרת, תמיד פתוחה הדרך לא לבחור אלא לפזר בין הרבה חברות. מידע על הכלים האלה יש לך כאן בשפע, בבלוג ובפורום.

האם כדאי להשקיע בקורס אנגלית? כל הספרים המומלצים, אתרים וכו' הם באנגלית. יש לי אנגלית די טובה אבל לא עד כדי כך ש"אשחה" באתר/ ספר באנגלית בקלות כמו בעברית.
לעניות דעתי אנגלית היא הכרחית אבל קורס באנגלית לא בהכרח הכרחי.
אני אישית למדתי אנגלית מקריאת פורומים באנגלית וניסיונות לתקשר עם אנשים באנגלית עילגת.
בדרך זו הגעתי מרמה נמוכה ביותר של אנגלית בבי"ס תיכון לרמה של פטור מקורסי אנגלית בלימודי תואר באקדמיה ומעולם לא לקחתי קורס במקצוע הזה.

2. אני מתעניינת יותר בהשקעת ערך. מהיכן אני לוקחת את המידע? בעברית. על אילו נתונים אני צריכה לשים דגש במניות/תעודות סל/אג"ח/קרנות נאמנות?
אני לא מאמין בבורסה הישראלית ולכן אני שואב נתונים באנגלית שרלוונטיים לחברות בחו"ל.
יש הרבה אתרים שמספקים מידע מועיל ואני אוכל לספק לך רשימה של המומלצים ביותר אם תרצי (כולם באנגלית!).

3. יש כמה בתי השקעות. נעזרתי גם במה שיש באתר הסולידית. כיצד אני בוחרת את בית ההשקעות? ומה דעתכם על אינטראקטיב ברוקר?
לי אישית יש חשבון באינטראקטיב ברוקרס דרך המתוך הישראלי ביטריידר ואני משלם עמלת מינימום של 1.4 דולר לפעולה ללא עלויות נוספות בחשבון המסחר עצמו.
עלויות המרת והעברת מט"ח אני משלם בחשבון הבנק שלי ועלויות אלו משתנות בצורה קיצונית בין אנשים שונים בהתאם ליכולת המיקוח של כל אחד (כאשר הגדלת הסכום שנכנס לחשבון הבנק בכל חודש ומעבר לסניף בנק קטן מאוד מסייעים בצורה משמעותית).
יש הרבה יתרונות וחסרונות לעבודה מול אינטראקטיב ויש כמה שרשורים ארוכים מאוד שדנים ביתרונות וחסרונות אלו כאן בפורום.

4. עשה ואל תעשה בכל התהליך.
תבדקי טוב מאוד מה הולכת להיות העלות הכוללת שלך במהלך שנה שלמה לפני שאת מחליטה איפה לפתוח חשבון השקעות.
עמלות פעולה יותר נמוכות או עמלות המרה יותר נמוכות בפני עצמן לא הופכות חשבון אחד ליותר טוב מול חשבון אחר.
תנסי לשערך כמה המרות מט"ח את מתכננת לבצע וכמה פעולות רכישה/מכירה (אל תשכחי איזונים והשקעה מחדש של דיבידנדים) ותוסיפי לכך עלויות שוטפות שיש בכמה מהגופים.
אחרי שתגיעי לעלות שנתית בכל בית השקעות את תוכלי לראות מה יותר זול.

אחרי שהגעת למסקנה מה יותר זול את צריכה להחליט על סמך ההעדפות האישיות שלך האם את רוצה את החשבון הכי זול או שמא בחשבונות הטיפה יותר יקרים יש יתרונות שאת מוכנה לשלם עליהם או לא.

כדי להכיר חברה את צריכה לקרוא כמה שיותר עליה וכמו כן לקרוא את הדו"חות הפיננסים
יש הרבה סוגים של "השקעות ערך" ולא בכולן בהכרח צריכים לקרוא דו"חות.
השקעה במניות דיבידנד כמו שאני משקיע למשל חולקת הרבה דברים משותפים עם השקעות ערך ואני לא רואה שום צורך בקריאת הדו"חות הפיננסים.
אני מסתפק בניתוח המספרים שרשומים באותם הדו"חות לפני שאני מחליט איזו חברה אני רוכש ואת המספרים הנ"ל ניתן לראות באתרים שונים בצורה נוחה גם בלי לפתוח דו"ח אחד.

זה נכון שהמספרים היבשים אינם מספקים תמונה מלאה ובהחלט יש פרטים בדו"חות שאני לא אהיה מודע אליהם.
עבור סגנון ההשקעה שלי ההבדלים האלו אינם קריטיים ולכן מבחינתי זה Good Enough.

צריך לזכור שהשקעות זה לא משחק "השג תוצאה מושלמת" כי אף אחד לא יכול לנבא את העתיד ולהשיג את אותה "תוצאה מושלמת".
הדבר החשוב ביותר בהשקעות הוא להיות מסוגלים לישון עם ההשקעות שביצעת.

ההשקעה שיכולה להניב תשואה אסטרונומית של מאות אחוזים בשנה לא תקדם אותך אם את לא תצליחי לישון בשקט ותמכרי בהפסד.

השקעות ערך הן השקעות בחברות ספציפיות ולכן תעודות סל וקרנות נאמנות לא קשורות לזה.
ישנם לא מעט קרנות ות"ס שמחזיקות רק בחברות ערך.
אני רוצה לבנות תיק השקעות כאשר אני מוכנה "לסכן" כ-8% מהסכום בלבד.
אני מתעניינת יותר בהשקעת ערך
היכולת שלך לספוג סיכון היא נמוכה, ככה שהחלק המנייתי של התיק שלך יהיה קטן מאד אם בכלל, את החלק הזה כן תוכלי להשקיע במניות ערך (מומלץ בחום לא ישירות).
כיצד אני בוחרת את בית ההשקעות? ומה דעתכם על אינטראקטיב ברוקר?
לפי המלצות, שירות ומחיר. זה מאד תלוי במבנה התיק שלך, בכמה פעולות תעשי בשנה וכל כמה זמן תוסיפי לשם כספים.

ישנם לא מעט קרנות ות"ס שמחזיקות רק בחברות ערך.
באמת תלוי למה מתכוונים במושג "חברות ערך". אבל אם כבר סומכים על מישהו אחר שעושה לך את הבדיקות אז זה באמת אפשרות טובה.

אשמח אם תוכל לציין etfים מעניינים. tnx
לא חסרים, רוב קרנות הדיבידנד יתנו לך את מה שאתה מחפש (DVY, SDY וכו'). DIA שעוקבת אחרי הDJ30.
יש גם את VLUE, VBR
וישנם עוד רבים וטובים
לא מחזיק ולא ממליץ.

יש גם VTV אבל האלה היא האם את מתכוונת השקעות ערך אקטיביות בסגנון גרהם או חברות ערך שזה חברות שמחלקות הרבה דיבידנד. לאיזה אחד את מתכוונת?

אני מוכנה "לסכן" כ-8% מהסכום בלבד
מעניין אותי איך הגעת למספר הזה. מה אופק ההשקעה שלך? עד כמה תהיי זקוקה לכסף בשנים הקרובות?
את צריכה להבין שנכונות לסכן כל כך מעט מגבילה מאד את היכולת שלך להיחשף למניות.

תודה לכולם על התגובות!
הדרך כבר נהיית יותר בהירה עבורי.

@Edward ידע כנראה להכווין אותך לחומר קריאה רלוונטי הנוגע להשקעות ערך.
אשמח להמלצות.

יש הרבה אתרים שמספקים מידע מועיל ואני אוכל לספק לך רשימה של המומלצים ביותר אם תרצי (כולם באנגלית!).
- אאתגר את עצמי. אשמח לקבל את הרשימה.
השקעה במניות דיבידנד כמו שאני משקיע למשל חולקת הרבה דברים משותפים עם השקעות ערך ואני לא רואה שום צורך בקריאת הדו"חות הפיננסים.
- אפשר חומר/קישורים בנושא?

בקשר לסכום שאני מוכנה ל"סכן" הכוונה היא שאני מוכנה לאבד לגמרי במידה ויש אפשרות כזאת. אני צריכה את הכסף לעוד שלוש- ארבע שנים, טווח קצר. אני חושבת גם על טווח רחוק יותר בכיוון של הוראת קבע חודשית. לצערי הכסף מדשדש בבנק לכן אני מחפשת אלטרנטיבה אחרת.
יש גם VTV אבל האלה היא האם את מתכוונת השקעות ערך אקטיביות בסגנון גרהם או חברות ערך שזה חברות שמחלקות הרבה דיבידנד. לאיזה אחד את מתכוונת?

האמת היא שעוד לא החלטתי...

- אאתגר את עצמי. אשמח לקבל את הרשימה.
אתרים עם מידע:
Morning star
gurufocus
seeking alpha
finviz
yahoo finance
nasdaq
zacks
dividata

אתרים לבדיקת תשואות עבר (רכישות, השקעה מחדש של דיבידנדים ומכירות בסוף התקופה)
longrundata
portfolio visualizer

- אפשר חומר/קישורים בנושא?
תתחילי בשרשור הזה ותקראי בעיון רב בעיקר את התגובות נגד הגישה הזו.
אחר כך את יכולה לבקר בבלוג שלי.

בקשר לסכום שאני מוכנה ל"סכן" הכוונה היא שאני מוכנה לאבד לגמרי במידה ויש אפשרות כזאת. אני צריכה את הכסף לעוד שלוש- ארבע שנים, טווח קצר.
אני אישית לא הייתי מתקרב למניות עם טווח של פחות מ-15 שנה (עם עדיפות לטווח בין דורי כמובן).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
P מתלבטת אתכם נדל"ן 38
H מתלבטת מה לעשות בשנים הבאות התפתחות אישית 17
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
ש מתלבטת בין השקעה או החזרת חוב שוק ההון 16
תפוזינה מתלבטת... שוק ההון 10
שלי מתלבטת לגבי החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
מ מתלבטת לאיזה חודש לרשום את ההוצאות צרכנות פיננסית 4
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ע מהיכן נלקחות העמלות ב־IB? שוק ההון 4
N רוכש דירה מהיכן ניתן לקחת הלוואה עם ריבית נמוכה? נדל"ן 35
R בתור בחור/בחורה צעירים, מהיכן מתחילים? [נערך: השקעה בנדל"ן] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 136
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3
ל לא מצליחה להתחיל יומני מסע אישיים 42
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
ד הגדלה משמעותית של תיק לטווח ארוך - מאיפה להתחיל שוק ההון 2
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S משוחררת, קראתי כאן המון, לא יודעת מאיפה להתחיל! יומני מסע אישיים 17
F איך אפשר להתחיל ? שוק ההון 4
G מעוניין להתחיל להשקיע ב-S&P 500 בלבד שוק ההון 9
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ל להתחיל בגדול - מידי? שוק ההון 16
M איך להתחיל עם סכום קטן? שוק ההון 7
ב לא יודע מאיפה להתחיל אוף טופיק 2
N עדיף להתחיל תואר בגיל 25 מאוניברסיטה מאשר 23 ממכלה (רופין) אוף טופיק 1
c881 מי ראה אתמול את הפרק בכורה של "להתחיל מ-0"? אוף טופיק 9
M להתחיל למשוך קצבת פנסיה תוך כדי עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Y לומד את התחום ומקווה להתחיל להשקיע בקרוב - דרך איזה גוף עדיף להשקיע? שוק ההון 1
Y חייל משוחרר בן 22, כיצד להתחיל? יומני מסע אישיים 5
A חשבון השקעות פרטי פאסיבי - מאיפה להתחיל? שוק ההון 7
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
A כיצד להתחיל ללמוד להשקיע? שוק ההון 1
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה