• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א)

הראבאקיסט

משתמש רגיל
דירוג
175
אהלן,

אני סולידי כבר הרבה מאוד שנים, משקיע בשוק ההון מאז שהכרתי את הסולידית, בנתיים צברתי חסכון של כמליון שקל שכולו בשוק ההון ודירה בשווי דומה שמושכרת בפריפריה (בלי משכנתא).

עכשיו אני עובד בהיי טק עם משכורת גבוהה מאוד (גם לעומת ציפיות שכר שעולות בדיונים כאן מידי פעם) ואני אוהב את העבודה והאנשים ולא ממהר לפרוש מוקדם. עד עכשיו גם גרתי בפריפריה בזול מאוד. עכשיו אני רוצה לעבור לתל אביב כי מיציתי את הנסיעות הארוכות והפקקים ברך לעבודה וחזרה. אני גם רוצה לעבור לחלקים הנחמדים של תל אביב עם אוכלוסיה צעירה ווייב נחמד ולגור בדירה יפה. אבל השכירויות לא הגיוניות (הדירות שאני מחשיב אידיאליות נעות בסביבות ה7000 לחודש).

מצד אחד אני לא ממהר להוציא כאלה סכומים על דיור ואני יכול למצוא דברים גם בחצי מחיר אם אני מתפשר על השכונה והתנאים הפיזיים בדירה. מצד שני אני סוג של מתכלב כבר הרבה שנים, בעיקר על דיור, ובא לי לשנות קצת פאזה.

אני לא מצליח להגיע להחלטה האם לשחרר ולקחת דירה שאני רוצה, או להמשיך עם החסכנות. בגדול אני לא כל כך רואה לאן הסיפור הזה של חסכון הולך. בהגדרה חסכון זה דחיה של צריכה עכשיוית בשביל צריכה עתידית. עד היום דאגתי לחסוך ואני לא מצליח להחליט אם כבר הגיע העתיד שלקראתו חסכתי בעבר. אם לא, אז מתי אני אמור להשתמש בכסף? בכל מקרה לאור המשכורת אני לא אגע בחסכונות וכנראה שגם אצליח לחסוך תוך כדי, אבל פחות.

מתי משחררים ונהנים ממה שחסכנו או לפחות מפסיקים עם שיעור החסכון הגבוה ו"מתפנקים" קצת?
אני כן חושב לפרוש מוקדם ולהקדיש הרבה זמן לטיולים מתישהו, אבל לא בטוח שבקרוב. כך שפרישה מוקדמת עדיין מכוונת אותי.

אני מבין שאין תשובה חד משמעית אבל מעניין אותי לשמוע מתי אחרים החליטו שהם חסכו מספיק ושהגיעה השעה להתחיל להרשות לעצמנו דברים שלקח לנו הרבה זמן להגיע למצב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו.

שבוע טוב

אני ממליץ לחיות באזור נחמד ולחסוך כל דקה אפשרית בכבישים/פקקים.
איכות החיים שלך חשובה הרבה יותר מכמה עשרות אלפי ש"ח בשנה נוספים על שכירות, מה עוד שתחסוך הרבה מאוד זמן שמבוזבז כיום על נסיעות.

אני ממליץ לחיות באזור נחמד ולחסוך כל דקה אפשרית בכבישים/פקקים.
איכות החיים שלך חשובה הרבה יותר מכמה עשרות אלפי ש"ח בשנה נוספים על שכירות, מה עוד שתחסוך הרבה מאוד זמן שמבוזבז כיום על נסיעות.
אני בכל מקרה עובר לתל אביב ומקצר משמעותית את הנסיעות. השאלה היא אם לקחת דירה יפה ב7000 ש"ח באיזור מבוקש או להמשיך להתחסכן ולקחת משהו ב4000 ולחסוך את היתר.

• אהבתי
Reactions: HHH
אבל השכירויות לא הגיוניות (הדירות שאני מחשיב אידיאליות נעות בסביבות ה7000 לחודש).
למה לא הגיונית?
אם זה הסכום שהשוק קבע שהדירה שווה, למה אתה חושב שהשוק טועה?
מתי משחררים ונהנים ממה שחסכנו או לפחות מפסיקים עם שיעור החסכון הגבוה ו"מתפנקים" קצת?
תלוי מה המטרות שלך.
יש כאלה שאף פעם לא מפסיקים לחסוך ויש כאלה שאף פעם לא מתחילים לחסוך.

אני כן חושב לפרוש מוקדם ולהקדיש הרבה זמן לטיולים מתישהו, אבל לא בטוח שבקרוב. כך שפרישה מוקדמת עדיין מכוונת אותי.
האם החסכון שיש לך כרגע מספיק לך? כלומר אם אתה פורש היום, תוכל לחיות את החיים שאתה רוצה בפרישה?
אם כן, אז אני לא רואה שום סיבה להתכלב.
וגם אם לא, עד כמה המטרה הזאת חשובה לך ועד כמה אתה רחוק ממנה?

זה בסדר גמור לדחות את הפרישה בכמה שנים טובות כדי להנות מהדרך. בסופו של דבר החיים הם לא להגיע לאיזה מטרה מסויימת, החיים הם הדרך אל המטרות שלנו.

אני מבין שאין תשובה חד משמעית אבל מעניין אותי לשמוע מתי אחרים החליטו שהם חסכו מספיק ושהגיעה השעה להתחיל להרשות לעצמנו דברים שלקח לנו הרבה זמן להגיע למצב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו.
לא חושב שאי פעם חסכתי מעצמי דברים שרציתי. לא רואה סיבה לזה (כל עוד אתה יכול להרשות את זה לעצמך).
אתה צריך כמובן להבין את ההשלכות של זה וכו' (למשל ככל שתוציא יותר כסף עכשיו, תצטרך לעבוד יותר זמן עד הפרישה, או שיהיה לך פחות כסף בפרישה), אבל אין שום סיבה לחסוך סתם לשם החסכון.

אם אתה עובד הייטק עם משכורת יותר גבוהה ממה שדובר כאן בדיונים מקבילים, ומשכיר דירה ללא משכנתא, אז אתה חוסך כנראה 80% מההכנסה הכוללת שלך, כולל גם הפרשות לפנסיה וקרה"ש. נכון?
מה יקרה אם תחסוך רק 70%? כלומר, תגדיל את ההוצאה פי 1.5.
מותר לשחרר. כסף הוא אמצעי, לא מטרה.

אני בכל מקרה עובר לתל אביב ומקצר משמעותית את הנסיעות. השאלה היא אם לקחת דירה יפה ב7000 ש"ח באיזור מבוקש או להמשיך להתחסכן ולקחת משהו ב4000 ולחסוך את היתר.
תתחיל שנה מה4000 שח ואז מקסימום תשדרג. זה היופי שבשכירות.
בנוסף לכך גם רוב האושר וההנאה היא משיפור יחסי ברמת החיים ולא שיפור אבסולוטי אז כדאי לנצל מדרגות בדרך

אח של בעלי גר בגבעתיים (נוסע באפניים חשמלים 10 דקות לתל אביב)
חצי מחיר ממחירי השכירות בתל אביב עבור אותו דירה, אם יצא לך תבדוק את רחוב שינקין, סביבה ממש נחמדה לגור בה בלי לשלם שכ"ד של 6 א' וצפונה..

עכשיו אני רוצה לעבור לתל אביב כי מיציתי את הנסיעות הארוכות והפקקים ברך לעבודה וחזרה. אני גם רוצה לעבור לחלקים הנחמדים של תל אביב עם אוכלוסיה צעירה ווייב נחמד ולגור בדירה יפה. אבל השכירויות לא הגיוניות (הדירות שאני מחשיב אידיאליות נעות בסביבות ה7000 לחודש).
תעבור לדירה באיזור יפה טוב ותוריד את הרכב וככה השלוש אלף בחודש על הרכב עוברים לדירה

מה זה משכורת של יותר ממה שדובר בפורום?

אם זה כמו בדיונים האחרונים בפורום, כלומר יותר מ-45 אלף ב-total compensation, אז אני לא מבין מה כואב לך לשלם 7 אלף.

תהנה מהחיים. יש לך משכורת שמספיקה לזה ודירה שמושכרת, אז למה להתקמצן?

מי שמעלה את המחירים בשכונות הטובות זה בדיוק הייטקיסטים כמוך שיש להם את היכולת לשלם את הסכומים המופרכים האלה בלי לפגוע משמעותית בחיסכון.

אהלן,

אני סולידי כבר הרבה מאוד שנים, משקיע בשוק ההון מאז שהכרתי את הסולידית, בנתיים צברתי חסכון של כמליון שקל שכולו בשוק ההון ודירה בשווי דומה שמושכרת בפריפריה (בלי משכנתא).

עכשיו אני עובד בהיי טק עם משכורת גבוהה מאוד (גם לעומת ציפיות שכר שעולות בדיונים כאן מידי פעם) ואני אוהב את העבודה והאנשים ולא ממהר לפרוש מוקדם. עד עכשיו גם גרתי בפריפריה בזול מאוד. עכשיו אני רוצה לעבור לתל אביב כי מיציתי את הנסיעות הארוכות והפקקים ברך לעבודה וחזרה. אני גם רוצה לעבור לחלקים הנחמדים של תל אביב עם אוכלוסיה צעירה ווייב נחמד ולגור בדירה יפה. אבל השכירויות לא הגיוניות (הדירות שאני מחשיב אידיאליות נעות בסביבות ה7000 לחודש).

מצד אחד אני לא ממהר להוציא כאלה סכומים על דיור ואני יכול למצוא דברים גם בחצי מחיר אם אני מתפשר על השכונה והתנאים הפיזיים בדירה. מצד שני אני סוג של מתכלב כבר הרבה שנים, בעיקר על דיור, ובא לי לשנות קצת פאזה.

אני לא מצליח להגיע להחלטה האם לשחרר ולקחת דירה שאני רוצה, או להמשיך עם החסכנות. בגדול אני לא כל כך רואה לאן הסיפור הזה של חסכון הולך. בהגדרה חסכון זה דחיה של צריכה עכשיוית בשביל צריכה עתידית. עד היום דאגתי לחסוך ואני לא מצליח להחליט אם כבר הגיע העתיד שלקראתו חסכתי בעבר. אם לא, אז מתי אני אמור להשתמש בכסף? בכל מקרה לאור המשכורת אני לא אגע בחסכונות וכנראה שגם אצליח לחסוך תוך כדי, אבל פחות.

שבוע טוב

״הסולידית״ זו לא איזו דת שחייבים לחיות על פיה אחד לאחד. שיעור חיסכון גבוה במיוחד לא נועד לשם החיסכון הטהור אלא בשביל מטרה כלשהי.
נשמע שאתה מודע למשמעות של אורך חיים יקר (יותר או פחות) וצרכני (יותר או פחות) ואיך זה ישפיע על היכולת שלך לצאת לפנסיה מוקדמת אם וכאשר תרצה. כך שהכל עניין של סדרי העדיפויות *שלך*.
מאיך שאתה מתאר את הדברים נראה שמצד אחד ממש לא בוער לך לצאת לפנסיה מוקדמת, בטח לא עכשיו אבל גם לא בעתיד הקרוב (אתה אוהב את העבודה ואת האנשים) ומצד שני אתה כן רוצה חיים ״מפנקים״ (לגור בתנאים טובים, לטייל, ״לשחרר ולהתפנק קצת״). כך שהדרך שהסולידית בחרה לחיות לפיה וסדרי העדיפויות שלה לא מתאימים לך כל כך. היא (לדבריה) סבלה כל רגע בעבודה והצורך להגיע ל״עצמאות כלכלית״ מהר ככל האפשר היה כמו אוויר לנשימה עבורה. ומצד שני החיים הצנועים שהיא בחרה לא גרמו לה להרגיש שהיא מתפשרת על משהו או שהיא צריכה מתישהו ״לשחרר״. ולכן ההשוואה לאורך החיים שהיא בחרה ולחיסכון האגרסיבי שהיא בחרה כנראה פחות מתאימים לך.

המלצתי... שב עם עצמך ותחשוב מהו אורך החיים הכי ״סולידי״ שעדיין ירגיש לך שאתה לא מוותר על הדברים שבאמת חשובים *לך* כרגע. תנסה במקביל להבין מה באמת אתה רוצה מהחיסכון שאתה צובר. עד כמה חשוב לך להגיע ל - X כסף תוך Y זמן ומה המשמעות מבחינתך אם ה- Y למשל יתעכב. שילוב של שני הדברים האלו יוכל לכוון אותך נכון יותר לסדרי העדיפויות האישיים שלך ועד כמה אגרסיבי אתה צריך לחסוך בשביל זה.

אגב, לדעתי האישית זמן רב שמתבזבז יום יום בפקקים נוראיים הוא סיבה מצויינת לעבור קרוב לעבודה. אישית, גם מגורים במקום שמאפשר לך חיי חברה כיפים אחרי שעות העבודה נשמעים לי משהו ששווה להשקיע בו... תראה איך אתה מאפשר את זה לעצמך בדרך שהכי מתאימה לך, בלי להתכלב אבל כן עם מחשבה על מה והיכן ניתן בכל זאת לחסוך (אולי פחות באגרסיביות אבל עדיין לחסוך).

למה לא הגיונית?
אם זה הסכום שהשוק קבע שהדירה שווה, למה אתה חושב שהשוק טועה?
התכוונתי שהיא לא הגיונית מבחינת התנהלות כלכלית.

אח של בעלי גר בגבעתיים (נוסע באפניים חשמלים 10 דקות לתל אביב)
חצי מחיר ממחירי השכירות בתל אביב עבור אותו דירה, אם יצא לך תבדוק את רחוב שינקין, סביבה ממש נחמדה לגור בה בלי לשלם שכ"ד של 6 א' וצפונה..
כן, אני שוקל את פלורנטין, שיש בה את הוייב המדובר (כך אומרים) והמחירים נמוכים יחסית. אבל זה מאריך את הנסיעה לעבודה (הרצליה).

45 אלף ב-total compensation, אז אני לא מבין מה כואב לך לשלם 7 אלף.
לא יותר אבל לא הרבה פחות. התכוונתי שזה יותר מהציפיות למשרה שאינה ניהולית. אבל אחרי מיסים זה סכום משמעותית יותר נמוך.

אף אחד לא יכול לענות על זה באמת חוץ ממך, אבל לדעתי הגבול צריך להיות האם החיסכון פוגע לך בהנאה מהחיים. נשמע שאתה שם ואתה רק מחפש חיזוק לזה. לדעתי ההנאה שתפיק מהמגורים האלה תהיה גדולה מהחיסכון. ואם לא- זה הפיך...

אהלן,

שבוע טוב
מסכים עם מי שכתב לפני שרק אתה יודע את התשובה ונראה שההנאה מהמגורים תעלה על ההפסד מהקטנה מזערית של החסכון.
רק כוכבית - לא הבנתי אם יש או אין משפחה, ואם אין, אם בוודאות לא תהיה.
לרוב האנשים יש משפחה ותכנון לטווח ארוך כולל התחשבות בצרכים המשפחתיים. אם יש לך / מתכנן ילדים בעתיד, השאלה מתי לפרוש, קשורה בעיני לגילאים שלהם ובאופן כללי יותר עד כמה אתה מתכוון לתמוך בהם.

התכוונתי שהיא לא הגיונית מבחינת התנהלות כלכלית.
לא הבנתי למה לא.
כן, אני שוקל את פלורנטין, שיש בה את הוייב המדובר (כך אומרים) והמחירים נמוכים יחסית. אבל זה מאריך את הנסיעה לעבודה (הרצליה).
אני באמת שלא מבין למה להתפשר.
אל תשכח שזמן == כסף.
קח דירה טובה במרכז ת"א, במרחק הליכה מקו 90. סע באוטובוס לעבודה ותחסוך בערך 2000-3000 ש"ח בחודש שהיית מוציא על רכב.

האם החיסכון פוגע לך בהנאה מהחיים. נשמע שאתה שם ואתה רק מחפש חיזוק לזה
די קלעת. נראה לי שהמורכבות גם ככה של מציאת דיור נורמלי בתל אביב גם כשמוכנים לשלם שברה אותי.

לדעתי ההנאה שתפיק מהמגורים האלה תהיה גדולה מהחיסכון. ואם לא- זה הפיך
תכלס. אני יכול לנסות ומקסימום להכניס איזה סעיף לחוזה שמאפשר לי לצאת ומקסימום אשלם איזה קנס וזה יהיה המחיר של הטעות וזה לא נורא.

מסכים עם מי שכתב לפני שרק אתה יודע את התשובה ונראה שההנאה מהמגורים תעלה על ההפסד מהקטנה מזערית של החסכון.
רק כוכבית - לא הבנתי אם יש או אין משפחה, ואם אין, אם בוודאות לא תהיה.
לרוב האנשים יש משפחה ותכנון לטווח ארוך כולל התחשבות בצרכים המשפחתיים. אם יש לך / מתכנן ילדים בעתיד, השאלה מתי לפרוש, קשורה בעיני לגילאים שלהם ובאופן כללי יותר עד כמה אתה מתכוון לתמוך בהם.
אין כרגע, לא חושב שתהיה בקרוב, אבל מי יודע...

תכלס. אני יכול לנסות ומקסימום להכניס איזה סעיף לחוזה שמאפשר לי לצאת ומקסימום אשלם איזה קנס וזה יהיה המחיר של הטעות וזה לא נורא.
ברוב המקרים בתל אביב מוצאים מחליף מהר מאוד, זה לפחות יתרון בעיר עם כאלה ביקושים.

למה אתם חושבים שיש לי אוטו? :)
כי מרויח הרבה אז יכול להרשות לעצמך ומצד שני אומר שהשכירות גבוהה אז ניראה שיש לך הרבה הוצאות... תשכור ליד הירקון שתוכל לצאת מתל אביב במהירות להרצליה...

תראה, במקרה הרע אחרי שנה תעזוב את הדירה של ה 7K...
אם הדבר הזה לא מוביל אותך לסחרור כלכלי ובור של מינוס חלילה אז זה שווה את החוויה.

אני ואישתי מתלבטים באותה שאלה. כרגע בבית צמוד קרקע מדרום לת"א. ההחלטה שלנו כרגע לא לשנות, כי מאוד אוהבים היכן שנמצאים, ויש ילדים בבית ספר. אז יוצאים לת"א לפחות פעם בשבוע, בדכ פעמיים, 10 דק נסיעה בלילה, ולא רואה צורך לגור שם. יש יתרונות בפקקים, דרך אגב. לא מעוניין לגור בתא ולנסוע להרצליה, ולא אוהב את הרצליה בכלל.
הכי סביר: נמשיך עוד 10 שנים ככה, נהנים לעבוד כרגע, ילדים בבתי ספר. ואז ניקח דירה בתא או יירושליים, או שנה כאן ושנה שם ואולי שנה באיטליה, בלי לקנות ובלי למכור שום דבר.

אין לנו בעיה לשלם 7000 שכירות, אבל גם לא רואה בעיה לגור בדירת חדר. אוהב את דרום העיר, פלורנטין או יפו, הרבה יותר מאת הצפון. מעדיף לעבור 'קל', מקסימום עם מחשב נייד וטרולי, לא רואה צורך לשמור שום דבר ממה שנאגר עם השנים. רכוש זה overrated.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
F מתי ממשים ? שוק ההון 2
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2
ITS מתי יש סכנה שההון יימחק סופית? שוק ההון 11
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה