• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי משלמים מס על הכנסות חו"ל?

חלכאי

משתמש בכיר
דירוג
1,102
שלום לכולם
אני מנסה להבין מתי צריך לשלם מס על רווחי הון/ דיבידנד מני"ע זרים שלא נוכה מהם מס במקור (או נוכה חלקית).
לצורך העניין זה רלוונטי לכל ישראל שמנהל חשבון ני"ע אצל ברוקר/ בנק זר.

סעיף 91ד 2ב,2ג(ב)
בפקודת מס הכנסה נרשם:
(ב) לא נוכה המס כאמור בפסקת משנה (1) והמוכר חייב בהגשת דוח לפי סעיף 131, יוגש הדוח על רווח ההון, על אף האמור בפסקה (1) או (1א), לפי העניין, ביום 31 ביולי וביום 31 בינואר של כל שנת מס, בשל מכירה של ניירות ערך בששת החודשים שקדמו לחודש שבו חל יום הדיווח; עם הגשת הדוח כאמור, תשולם מקדמה בסכום המס החל לפי הוראות פקודה זו על רווח ההון בשל המכירה.

ההדגשה שלי. ניתן להבין שרק מי שחייב בהגשת דוח שנתי נדרש לדווח על רווחים ולשלם פעמיים בשנה.

במקור הנ"ל נרשם:
מחד רשום:
מקדמות על הכנסות חוץ – יחיד תושב ישראל חייב בדיווח “מקוצר” ותשלום מקדמה שנתית בגין הכנסות חוץ: דיבידנד שהתקבל מחו”ל, רווחי הון מניירות ערך זרים (“וישראלים זרים”), זכיות בפרסים והגרלות ושכר דירה מחו”ל, כל זאת במידה ולא נוכה מלוא המס במקור.

יש לשלם את המקדמה השנתית עד ליום 30 באפריל של השנה העוקבת, בגובה המס החל על הכנסה זו. נדרש לצרף דו”ח המפרט את דרך חישוב המקדמה. )ראה הרחבה בנושא מקדמות רגילות ומקדמות חוץ במבזק מס מספר 84 מתאריך 23.9.2004).

מאידך רשום:
מקדמות בגין רווחי הון מניירות ערך סחירים – החל משנת 2006, בגין רווחים ממכירת ניירות ערך סחירים (זרים או ישראלים) אשר מהם לא נוכה מלוא המס במקור, נדרש המוכר להגיש דיווח חצי שנתי על רווחי ההון, בנוסף לדוח השנתי “הרגיל”, ולשלם את המס הנובע מרווח ההון.

על רווחים שנבעו במחצית השנה הראשונה יש להגיש את הדיווח עד ליום 31.7 של אותה השנה, ולגבי רווחים שנבעו במחצית השנייה של השנה – ביום 31.1 של השנה העוקבת. דיווח זה איננו מחליף את הדיווח על “הכנסות חוץ” אשר יבוצע ב- 30.4 או את הדיווח השנתי “הרגיל” לפי העניין.

אני מנסה להבין:
האם שכיר שלא חייב בדוח שנתי, ישלם מקדמות פעמיים בשנה (31 לינואר + 31 ליולי של השנה השוטפת) או פעם אחת בשנה (30 לאפריל של השנה העוקבת)?

למיטב ידיעתי פעמיים בשנה כמו שרשמת, אם יש רווחים שלא נוכה מהם מס במקור (או לא במלואו לפי החבות בארץ) בלי קשר לאם אתה חייב בדוח. הרעיון כאן הוא לשלם את המס, לא הדוח עצמו.

להלן סיכום קצר של סעיף 91(ד) מהפקודה:
1. כאשר נמכר נכס (כל נכס, לרבות ניי"ע), יש לדווח תוך 30 ימים ולשלם את המס.
2. בניירות ערך, כאשר מנוכה מס במקור, אין חובת דיווח תוך 30 ימים.
3. בניירות ערך, כאשר לא מנוכה מס במקור, יש להגיש דוח תוך 30 ימים ולשלם את המס (סעיף 1 לעיל) אלא אם אתה מחוייב בהגשת דוח שנתי ואז ניתן לדווח במרוכז פעמיים בשנה (יולי וינואר).

ט.ל.ח. הנ"ל אינו ייעוץ כיצד לפעול ו/או לדווח. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום.

נערך לאחרונה ב:
להלן סיכום קצר של סעיף 91(ד) מהפקודה:
1. כאשר נמכר נכס (כל נכס, לרבות ניי"ע), יש לדווח תוך 30 ימים ולשלם את המס.
2. בניירות ערך, כאשר מנוכה מס במקור, אין חובת דיווח תוך 30 ימים.
3. בניירות ערך, כאשר לא מנוכה מס במקור, יש להגיש דוח תוך 30 ימים ולשלם את המס (סעיף 1 לעיל) אלא אם אתה מחוייב בהגשת דוח שנתי ואז ניתן לדווח במרוכז פעמיים בשנה (יולי וינואר).

ט.ל.ח. הנ"ל אינו ייעוץ כיצד לפעול ו/או לדווח. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום.
לא הצלחתי להשליך מכאן על דיבידנדים

כי אין השלכה.
דיבידנד אינו רווח הון והוא לא קשור לסעיף 91. מדיבידנד מנוכה שיעור מס של 25% או 30% ולא אמורה להתעורר בעיה של ניכוי במקור כי לא אמורה להיות חלוקה של דיבידנד ללא ניכוי במקור. לפחות בארץ.
אם יש מצב כלשהו של קבלת דיבידנד ללא ניכוי במקור, יש להגיש דוח שנתי.

לא ייעוץ וכו' :)

נערך לאחרונה ב:
אם יש מצב כלשהו של קבלת דיבידנד ללא ניכוי במקור, יש להגיש דוח שנתי.
זה קורה לאמריקאים בחשבון אמריקאי (וגם בישראלי במידה והנייר אמריקאי).
השאלה אם צריך לעשות את התשלום הדו שנתי גם במקרה זה?
אני הבנתי שאם משלמים פעמיים בשנה, ואין סיבה אחרת להגשת דוח שנתי אז שזה פוטר מהדוח השנתי.

דיבידנד אינו רווח הון והוא לא קשור לסעיף 91

נדמה לי שקראתי בפורום, שאם משהוא מקבל דיבידנדים בחשבון אצל ברוקר זר, חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה, אפילו שמס כבר שולם.

@FIYaacov אם אתה מחוייב בהגשת דוח שנתי (מאלף ואחת סיבות) ללא קשר לדיבידנד, אז ההכנסה של הדיבידנד תדווח בדוח השנתי.
אם אתה לא מחוייב בהגשת דוח שנתי וקיבלת דיבידנד ללא ניכוי מס במקור, אז זו סיבה מספקת להגשת דוח שנתי.

הדיווח הדו שנתי הוא לרווחי הון. לא לדיבידנדים.

נדמה לי שקראתי בפורום, שאם משהוא מקבל דיבידנדים בחשבון אצל ברוקר זר, חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה, אפילו שמס כבר שולם.
זה נכון מעל סכום מסויים של דיבידנד. זה נכון גם לריבית ועוד כמה סוגי הכנסות.

השאלה אם צריך לעשות את התשלום הדו שנתי גם במקרה זה?
אני אדבר בהקשר למצב הפרטי שלי.
1. יש לי רו"ח.
2. אני מקבל גם דיבידנדים שלא נגבה מהם מס במקור (חברות שאינן אמריקאיות אבל נסחרות בבורסה האמריקאית).
3. אני מגיש רק דו"ח אחד בשנה באמצעות רו"ח (בלי דו"ח חצי שנתי).
4. בהנחיית רו"ח ובאישור מס הכנסה אני משלם פעם אחת בשנה בלבד (בלי תשלום מקדמה חצי שנתית).

אני אדבר בהקשר למצב הפרטי שלי.
1. יש לי רו"ח.
2. אני מקבל גם דיבידנדים שלא נגבה מהם מס במקור (חברות שאינן אמריקאיות אבל נסחרות בבורסה האמריקאית).
3. אני מגיש רק דו"ח אחד בשנה באמצעות רו"ח (בלי דו"ח חצי שנתי).
4. בהנחיית רו"ח ובאישור מס הכנסה אני משלם פעם אחת בשנה בלבד (בלי תשלום מקדמה חצי שנתית).
כנ"ל.

אתה יכול לפרט, בבקשה
אלה התקנות המסדירות מי פטור מהגשת דוח ומי לא (אני לא בטוח לאיזו שנה זה מעודכן):
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/255_202.htm#Seif1

בנוגע להכנסת חוץ למשל, אם לא נוכה מס במקור, אין פטור מהגשת דוח.
אם נוכה מס במקור אך ההכנסה מעל 337,000 לשנת 2013 (למשל) אז אין פטור מהגשת דוח.

כמובן שמומלץ להסתמך רק על בעלי מקצוע בנושא.

אם למישהו יש חשבון ברוקר זר, הוא לא מבצע פעולות מכירה וכל הדיבידנדים שלו ממוסים במקור. לא חייב לדווח למס הכנסה?

כאמור למעלה, להכנסת חוץ יש תקרה שעד אליה, אם נוכה במקור או אם היא פטורה ממס, אז אין חובה בהגשת דוח. מעל התקרה, יש חובה בהגשה.
שים לב שישנם תנאים נוספים שעלולים לגרום לחובה בהגשת דוח כגון החזקה בנכסי חוץ בשווי מסויים במהלך השנה, זכות בחברה תושבת חוץ שאינה נסחרת, ועוד...

אם למישהו יש חשבון ברוקר זר, הוא לא מבצע פעולות מכירה וכל הדיבידנדים שלו ממוסים במקור. לא חייב לדווח למס הכנסה?
טכנית - לא.
מעשית - בשלב מסוים מס הכנסה יתחיל לחשוד בך שאתה מעלים מסים אם אתה ממשיך להעביר כספים לחשבון ההשקעות שלך בחו"ל שבו הם יודעים שאין ניכוי מס במקור אבל לא מדווח להם על כלום.

השבוע גיליתי שבתור בעל מניות שליטה בחברה אני כיחיד צריך לדווח ביחד\בתום הדיווחים השנתיים של כל החברות
משמע שאם הרו"ח שלי דוחה את התיק שלי לסוף השנה העוקבת (וזה אפשרי אצלו בגלל מכסות) אני "אמור" לשלם מס רק שנה אחרי תום השנה ובלי מקדמות (בגלל אי-צפי לרווחים).
המסקנה שהסקתי בכל זה: לא! למניות דיבידנד, מה כן? אין כן, אבל כנראה לאירלנד! :)

משמע שאם הרו"ח שלי דוחה את התיק שלי לסוף השנה העוקבת (וזה אפשרי אצלו בגלל מכסות) אני "אמור" לשלם מס רק שנה אחרי תום השנה ובלי מקדמות (בגלל אי-צפי לרווחים).
אתה יכול לבקש ממנו להקדים את העניין אם זה עוזר לך, אני אישית מגיש את הדו"ח כמה שיותר מהר כיוון שכמעט תמיד מגיעים לי החזרים יפים.

אתה יכול לבקש ממנו להקדים את העניין אם זה עוזר לך, אני אישית מגיש את הדו"ח כמה שיותר מהר כיוון שכמעט תמיד מגיעים לי החזרים יפים.
תזמון ההגשה דווקא זה מבחירה, מבחינת החברות זה נכון תכנונית כי לא ממהרים להגיש עם כל "העדר" ועוברים על כל הדברים בלי לחץ
בכל מקרה, אם מגיעים לך החזרים אז זאת אומרת ששילמת אותם במקור לכן אתה מקדים ואתה עושה את זה כי מחוסר ברירה אתה מחזיק מניות מסוג זה
האם בלעדיהם היית דוחה את המועד? מתאר לעצמי שכן, אבל האפשרויות הבאות שלך אחרות בגלל אזרחות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0