• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתייחסים לפנסיה באיזון התיק הכללי?

Minimi

משתמש רגיל
דירוג
779
נניח פנסיה במסלול SP500. האם לוקחים זאת בחשבון באיזון התיק הממוסה\לא ממוסה?
איך מתיישבת הנוסחה הנפוצה של 65 סנופי, 20 אירופה ו15 מתפתחות עם סכום גדול יחסית במדד מסויים?

בגדול זה הדבר ההגיוני לעשות אבל יש המון תגובות בפורום על כך שלא מתייחסים לפנסיה (בניגוד לקפ"ג \ ב"מ) כאל דבר מובטח בגלל המקדמים וגיל הפרישה.
אז יוצא סכום גדול יחסית שזמין מגיל 60 לפחות, משפיע על התיק שאמור לכלכל אותי בפרישה המוקדמת.

אז יוצא סכום גדול יחסית שזמין מגיל 60 לפחות, משפיע על התיק שאמור לכלכל אותי בפרישה המוקדמת.
אני חושב שאם תהיה פנסיה מחקת מדד עולמי, זה יפתור הצרה הזו. אבל אין כרגע, אז אני באמת לא מבין למה צריך לכלול את הפנסיה ואולי גם מוצרים פנסיוניים אחרים כמו קופ"ג כחלק מהתיק למי שמתכנן לחיות על התיק הממוסה עד גיל 60?, הרי איך תשמור על האיזון אם אתה לא מתכנן למשוך מהמוצרים הפנסיוניים עד גיל 60?.
למשל קרן השתלמות, הגיוני מאוד לכלול כי אתה יכול למשוך בלי קנס תוך ניצול הפטור ממס לפני גיל 60.

אבל יש המון תגובות בפורום על כך שלא מתייחסים לפנסיה (בניגוד לקפ"ג \ ב"מ) כאל דבר מובטח בגלל המקדמים וגיל הפרישה.
אין בקטע הזה הבדל בין קופ"ג וב"מ לבין פנסיה.
נכון שבב"מ הישן היה מקדם מובטח, אבל גם הוא לא מובטח 100%. ובב"מ החדש אפילו את זה אין.
בקופ"ג, נכון להיום הדרך היחידה לקבל את הכסף כקצבה זה לנייד לפנסיה ולמשוך כקצבה.
(היוון קצבה אפשרי גם בפנסיה, ככה שבקטע הזה אין הבדל).

אני חושב שאם תהיה פנסיה מחקת מדד עולמי, זה יפתור הצרה הזו
עד לא מזמן הייתה כזאת.
מי אמר שלא תיהיה אחת בעתיד?
אני חושב שאם תהיה פנסיה מחקת מדד עולמי, זה יפתור הצרה הזו. אבל אין כרגע, אז אני באמת לא מבין למה צריך לכלול את הפנסיה ואולי גם מוצרים פנסיוניים אחרים כמו קופ"ג כחלק מהתיק למי שמתכנן לחיות על התיק הממוסה עד גיל 60?,
לא הבנתי את הקשר בין פיזור לבין השאלה אם אתה מחשיב את הכספים כחלק מהכספים שלך.
הרי איך תשמור על האיזון אם אתה לא מתכנן למשוך מהמוצרים הפנסיוניים עד גיל 60?.
יש המון דרכים.
אפשר להחזיק למשל חלק מהכספים בIRA ואז אין בעיה לאזן שם.
אפשר לאזן עם כספים בחוץ (להחזיק פחות ארה"ב בתיק הממוסה למשל).
אפשר להשקיע בקרן עולמית גם בפנסיה/גמל וכו'

לא הבנתי את הקשר בין פיזור לבין השאלה אם אתה מחשיב את הכספים כחלק מהכספים שלך.
הקשר הוא שאם בכל האחזקות שלך (ממוסה, פנסיה, קה"ש) הייתה לך רק קרן עולמית אחת, אז לא היית צריך לחשוב איך אתה שומר על האיזון הנכון כשאתה מושך בפרישה מוקדמת ולא יכול לגעת במוצרים הפנסיוניים.

אפשר להחזיק למשל חלק מהכספים בIRA ואז אין בעיה לאזן שם.
אפשר לאזן עם כספים בחוץ (להחזיק פחות ארה"ב בתיק הממוסה למשל).
בדיוק על זה אני מדבר, לא תמיד תוכל להבטיח שיהיו לך מספיק יחידות בכל מוצר כדי שתשמור על האיזון כמו שצריך בהנתן שאתה לא יכול לגעת במוצרים הפנסיוניים.

אפשר להשקיע בקרן עולמית גם בפנסיה/גמל וכו'
בנתיים אין פנסיה כזו, עד אז תצטרך להשקיע אותה בסנופי, כלומר סכום גדול יחסית שאולי יפריע לך באיזונים העתידיים

הקשר הוא שאם בכל האחזקות שלך (ממוסה, פנסיה, קה"ש) הייתה לך רק קרן עולמית אחת, אז לא היית צריך לחשוב איך אתה שומר על האיזון הנכון כשאתה מושך בפרישה מוקדמת ולא יכול לגעת במוצרים הפנסיוניים.
ונניח שאין כזאת, זאת סיבה להתעלם לגמרי מהכספים האלה?
בדיוק על זה אני מדבר, לא תמיד תוכל להבטיח שיהיו לך מספיק יחידות בכל מוצר כדי שתשמור על האיזון כמו שצריך בהנתן שאתה לא יכול לגעת במוצרים הפנסיוניים.
א. מי אמר שאתה לא יכול לגעת בהם?
ב. למה שלא יהיו לך מספיק יחידות?

בנתיים אין פנסיה כזו, עד אז תצטרך להשקיע אותה בסנופי, כלומר סכום גדול יחסית שאולי יפריע לך באיזונים העתידיים
אם זה כלכך מפריע לך אז תעבור לIRA.

ונניח שאין כזאת, זאת סיבה להתעלם לגמרי מהכספים האלה?
בתכלס לא.

א. מי אמר שאתה לא יכול לגעת בהם?
אני מניח שאפשר בעזרת "תנאי מסכנות" ו\או אם אין לך הכנסות גבוהות אז לשלם מס נמוך ולא 35%, לזה אתה מתכוון?.
אבל בלי קשר, למה שארצה לפגוע בגובה הקצבה שתשולם לי לכל החיים בגיל פרישה?
ב. למה שלא יהיו לך מספיק יחידות?
האמת שזה לא קשור לכך שלא תוכל לגעת בפנסיה, אלא יותר לזה שאם תשקיע ב3 קרנות, אז בקרן הכי קטנה יש סיכוי שלא ישארו לך מספיק יח' עם הזמן בשלב המשיכה, כי אתה לא מפקיד, רק מושך...

אני מניח שאפשר בעזרת "תנאי מסכנות" ו\או אם אין לך הכנסות גבוהות אז לשלם מס נמוך ולא 35%, לזה אתה מתכוון?.
לא.
אני מתכוון לאפשרות לנייד אותם לIRA ולהחליט בעצמך במה להשקיע.
או סתם לנייד אותם (או את חלקם) למסלול אחר שיותר מתאים לחלוקה שרצית.
האמת שזה לא קשור לכך שלא תוכל לגעת בפנסיה, אלא יותר לזה שאם תשקיע ב3 קרנות, אז בקרן הכי קטנה יש סיכוי שלא ישארו לך מספיק יח' עם הזמן בשלב המשיכה, כי אתה לא מפקיד, רק מושך...
גם לא נכון.
אם אתה שומר על גודל התיק (וזאת בד"כ השאיפה) אז יהיו לך מספיק יחידות בזכות הספליטים

אני מתכוון לאפשרות לנייד אותם לIRA ולהחליט בעצמך במה להשקיע.
אתה מתכוון לניוד של הפנסיה לקופת גמל?. זו אפשרות נחמדה, אבל מה החסרונות פרט לכך שתצטרך לדאוג לביטוחים פרטיים?.

מספיק יחידות בזכות הספליטים
נראה לי שאני כבר עייף היום :)...תכלס צודק

אתה מתכוון לניוד של הפנסיה לקופת גמל?
או לנייד או מראש לחסוך בIRA.
את כולה או את חלקה.
וכו'.
זו אפשרות נחמדה, אבל מה החסרונות פרט לכך שתצטרך לדאוג לביטוחים פרטיים?.
יש על זה המון דיונים.
בגדול יש הרבה אנשים שמחלקים את ההפקדות שלהם בין פנסיה לקופ"ג דוקא כדי להעלות את הביטוח הזול שיש בפנסיה.

מראש לחסוך בIRA.
בפנסיה אין IRA, אתה מתכוון מראש לפתוח קופת גמל?

בגדול יש הרבה אנשים שמחלקים את ההפקדות שלהם בין פנסיה לקופ"ג
אפשר לנהל את הכסף גם בפנסיה מקיפה וגם בקופת גמל? כלומר לפצל את ההפקדות מתחת לתקרה? (בלי להתייחס להפקדות מעל התקרה לפנסיה משלימה)

בפנסיה אין IRA, אתה מתכוון מראש לפתוח קופת גמל?
כן.
זה מה שאני עושה היום בחלק מהכסף שלי בכל מקרה.
אפשר לנהל את הכסף גם בפנסיה מקיפה וגם בקופת גמל?
כמובן.
אם אתה מאוד רוצה אתה יכול להוסיף גם ביטוח מנהלים לחלק מהכסף, ואפילו לפצל את הכסף בין כמה קופות גמל שונות.
כלומר לפצל את ההפקדות מתחת לתקרה?
התקרה בסה"כ אומרת מה המקסימום שמותר לך להפקיד לפנסיה מקיפה. אין לה שום משמעות אחרת מעבר לכך.
אתה יכול לפצל אפילו ברמת ה1 ש"ח לכל קופה אם אתה רוצה (רק קח בחשבון שמחלקת השכר שלך כנראה לא יאהבו את זה...)

בגדול יש הרבה אנשים שמחלקים את ההפקדות שלהם בין פנסיה לקופ"ג דוקא כדי להעלות את הביטוח הזול שיש בפנסיה.
אגב, חסרון שחשבתי עליו, מה עם האג"ח המיועדות?, בגמל אני מניח שאין את זה, כלומר אתה מפסיד תשואה מובטחת לא?

אגב, חסרון שחשבתי עליו, מה עם האג"ח המיועדות?, בגמל אני מניח שאין את זה, כלומר אתה מפסיד תשואה מובטחת לא?
כן ולא.
א. עד לאחרונה האג"ח המיועדות באו במקום השקעה במניות ולכן בעצם הורידו תשואה.
ב. בהרבה מקרים אנשים מעבירים לגמל רק את מה שמעל התקרה, כלומר כסף שבכל מקרה לא היה זכאי לאג"ח מיועדות.

עד לאחרונה האג"ח המיועדות
כלומר כעת המצב שונה? ואפשר שיהיה פנסיה 100% מניות וX% נוספים של אג"ח מיועדים? נשמע כמו פלוס לא רע טובת הפנסיה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מומו הברווז "יש לך תיק אחד" - איך הייתם מתייחסים לנדלן? שוק ההון 17
ר אג"ח ממשלתי: איך מתייחסים לאירועי מס בשל קבלת ריבית שנתית ("קופון") מצד אחד, ומכירה מצד שני? שוק ההון 8
D איך מתייחסים לאנשים שכותבים ווצאפ ולפעמים אימיילים בלי סימני פיסוק? אוף טופיק 35
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
L מנורה כגוף מבטח לפנסיה, גמל והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N פיצול לפנסיה פעילה ולא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K כיצד להתייחס לפנסיה תקציבית בתיק השקעות שוק ההון 35
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
X אבא שלי יוצא לפנסיה התפתחות אישית 7
א למכור RSU עכשיו או לחכות לפנסיה ולחסוך מס שוק ההון 3
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלות בנוגע לפנסיה וביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
ו כיצד מחשבים את מספר הקסם להפרשה לפנסיה כעוסק פטור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח גובה שכר להפרשה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י הפרשה מקסימלית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י הטבות מס בהפקדות לפנסיה שמעל המינימום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ג הפקדות רטרואקטיביות לפנסיה - מי מממן את הפרשי התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ו טופס "סוכן זר" בהקשר לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P אכ"א בתקופה שמעסיק לא הפקיד לפנסיה חודשים רבים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
תפוזינה האם כדאי להפריש לפנסיה בשביל קצבת שארים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A יציאה לפנסיה בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
F אפיקי השקעה נוספים עבור חיסכון לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T הפרשה מעבר לתקרה לפנסיה משלימה או לגמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ד האם להגדיל הפרשות לפנסיה ולקה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I הפרשה מעל התקרה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5