• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות?

• פותח הנושא Wurm
  • פורסם בתאריך

Wurm

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם,
ראיתי וקראתי לא מעט פוסטים דומים שנפתחו בנושא אבל לא כאלו שממש מתאימים לבעיה שלי..
אני בן 26 יש לי פסיכומטרי גבוה יחסית (710) וממצוע מכינה של בר אילן ותל אביב 95 לפני בונוסים..התעוררתי מאוחר מידי להרשמה של העברית ופספסתי אותה,לכן בחרתי בסופו של דבר ללכת לאוניברסיטת בר אילן (בגלל שתל אביב הציונים שלי לא הספיקו השנה)..לאחרונה גיליתי האוניברסיטה העברית פותחת הרשמה לסמסטר אביב,הלימודים שם נמשכים בדרך כלל 3 וחצי שנים להבנתי.

עכשיו השאלה שלי היא אם שווה לי לדחות את הלימודים להתחיל בעברית,משהו שיעלה לי בשנה של תואר (חצי שנה של דחייה פלוס חצי שנה שהמסלול נערך)..האם היוקרה וההשכלה שאקבל מהעברית שווה את זה?

חשוב לציין שאני מודע לפרמטרים נוספים, כמו שלוגיסטית יהיה לי יותר קל להתנהל עם משרת סטודנט כשאני לומד בבר אילן (קרובה למרכז) ואת האופציה להתחיל בבר אילן ומקסימום לעבור (זה יעלה לי לא מעט כסף וכאב ראש בלמצוא דירה לטווח קצר) .

תודה רבה לכל מי שיטרח לענות ולתת עצה,כי אני באמת אבוד כבר.

זה לא משנה. נרשמת לבר אילן, תלמד בבר אילן. ההבדל בין בוגר בר אילן לבוגר העברית במדמ"ח לא שווה את כאב הראש שלך או הזמן המבוזבז. ברגע שהתקבלת לאוניברסיטה, הדבר החשוב הוא ציונים גבוהים, לא המוסד.

זה לא משנה. נרשמת לבר אילן, תלמד בבר אילן. ההבדל בין בוגר בר אילן לבוגר העברית במדמ"ח לא שווה את כאב הראש שלך או הזמן המבוזבז. ברגע שהתקבלת לאוניברסיטה, הדבר החשוב הוא ציונים גבוהים, לא המוסד.
אם כבר כתבת משהו על גבול ה"לא נכון" אז כדאי לפחות לסייג או להסביר.

1 - בר אילן נחשבת אולי מעט טוב יותר מאריאל אבל שתיהן בחלק התחתון של הסקאלה. העברית נחשבת בחלק העליון במדמ"ח.
2 - בתור בוגר טרי\סטודנט, הציונים + מוסד אקדמי הם הפילטר הראשון של המעסיק. ככל שהממוצע גבוה יותר ממוסד נחשב יותר, כך קל יותר להגיע לראיונות במקומות טובים יותר ולהתקבל בשכר גבוה יותר. יש יוצאי דופן ויש נסיון ופרוייקטים ועוד מלא ירקות אבל זאת הנוסחה הבסיסית.
3 - לאחר כמה שנות נסיון, התואר בעל חשיבות פחותה יותר אבל בחברות הגדולות עדיין שואלים לעיתים על הממוצע, בעיקר כדי להבין יותר על המועמד כמו יכולת למידה וכו.

זה לא שלא תמצא עבודה כבוגר בר אילן אבל אתה מתחיל כמה צעדים מאחור. 85 מבר אילן לא ירים גבה לאף אחד.
אתה יכול גם להתחיל בפתוחה ולעבור אפילו לת"א\טכניון אם הממוצע שלך יהיה גבוה מספיק באפיק מעבר. לא בטוח שהאפיק קיים עם בר אילן.

זאת לא בחירה רעה אבל היא לא האופטימלית. החצי שנה שתחכה יכולה להתאזן עם הזמן שיקח לך למצוא עבודה או ההפרש בשכר במקום טוב.

בהצלחה

אני לא מסכים איתך, אם כי הראיות שלי אנקדוטליות מדי. אני וחברי (גם גאמפא וגם לא גאמפא) מגייסים לא מעט, ובדיונים בינינו לרוב עולה ההבדל בין בוגרי אוניברסיטאות לעומת בוגרי מכללות. כולנו מגייסים בוגרים בעלי ציונים גבוהים בלי קשר לאיזו אוניברסיטה בדיוק.

יש גרף או דו"ח שמוכיח שיותר קל למצוא עבודה כמצטיין בעברית לעומת מצטיין בבר אילן?

1 - בר אילן נחשבת אולי מעט טוב יותר מאריאל אבל שתיהן בחלק התחתון של הסקאלה. העברית נחשבת בחלק העליון במדמ"ח.
2 - בתור בוגר טרי\סטודנט, הציונים + מוסד אקדמי הם הפילטר הראשון של המעסיק. ככל שהממוצע גבוה יותר ממוסד נחשב יותר, כך קל יותר להגיע לראיונות במקומות טובים יותר ולהתקבל בשכר גבוה יותר. יש יוצאי דופן ויש נסיון ופרוייקטים ועוד מלא ירקות אבל זאת הנוסחה הבסיסית.
3 - לאחר כמה שנות נסיון, התואר בעל חשיבות פחותה יותר אבל בחברות הגדולות עדיין שואלים לעיתים על הממוצע, בעיקר כדי להבין יותר על המועמד כמו יכולת למידה וכו.

זה לא שלא תמצא עבודה כבוגר בר אילן אבל אתה מתחיל כמה צעדים מאחור. 85 מבר אילן לא ירים גבה לאף אחד.
אתה יכול גם להתחיל בפתוחה ולעבור אפילו לת"א\טכניון אם הממוצע שלך יהיה גבוה מספיק באפיק מעבר. לא בטוח שהאפיק קיים עם בר אילן.

זאת לא בחירה רעה אבל היא לא האופטימלית. החצי שנה שתחכה יכולה להתאזן עם הזמן שיקח לך למצוא עבודה או ההפרש בשכר במקום טוב.

בהצלחה
אני לא מסכים איתך, אם כי הראיות שלי אנקדוטליות מדי. אני וחברי (גם גאמפא וגם לא גאמפא) מגייסים לא מעט, ובדיונים בינינו לרוב עולה ההבדל בין בוגרי אוניברסיטאות לעומת בוגרי מכללות. כולנו מגייסים בוגרים בעלי ציונים גבוהים בלי קשר לאיזו אוניברסיטה בדיוק.

יש גרף או דו"ח שמוכיח שיותר קל למצוא עבודה כמצטיין בעברית לעומת מצטיין בבר אילן?

הויכוח הרגיל שבו מנסים לזקק אנקדוטות כלליות על בני אדם שונים לפי ה3 שנים שבהם למדו ב3 מוסדות שונים שבהם יש בדיוק אותו סילבוס.

אולי יום אחד נחליט ביחד שהקורלציה בין אינטיליגנציה,חוכמה ושליטה בחומר ובין מוסד הלימודים היא מאוד נמוכה - עד כדי מגייסים/מנהלים עם דעות קדומות שמושטטות על הניסיון הצר שלהם שלפי הגדרה לא יכול לתפוס את המקרה הכללי או הממוצע.

ג.נ - למדתי באוניברסיטה נחשבת, ולכן אני נהנה שאנשים חושבים שאני מוצלח בגלל שלמדתי שם.

סביר שההצטיינות עצמה נותנת נקודות זכות רבות כך שהפער בין מוסדות הלימוד פחות רלוונטי.
מניסיון בתחום אחר, הפער בין מצטיין במוסד בינוני למצטיין במוסד נחשב, קטן בהרבה מאשר בין בינוני במוסד בינוני לבינוני במוסד נחשב.

נערך לאחרונה ב:
הויכוח הרגיל שבו מנסים לזקק אנקדוטות כלליות על בני אדם שונים לפי ה3 שנים שבהם למדו ב3 מוסדות שונים שבהם יש בדיוק אותו סילבוס.

אולי יום אחד נחליט ביחד שהקורלציה בין אינטיליגנציה,חוכמה ושליטה בחומר ובין מוסד הלימודים היא מאוד נמוכה - עד כדי מגייסים/מנהלים עם דעות קדומות שמושטטות על הניסיון הצר שלהם שלפי הגדרה לא יכול לתפוס את המקרה הכללי או הממוצע.

ג.נ - למדתי באוניברסיטה נחשבת, ולכן אני נהנה שאנשים חושבים שאני מוצלח בגלל שלמדתי שם.
יום אחד תשנה את העולם אבל בינתיים ככה הוא עובד. כשאדם לוקח החלטות על בסיס העצה שלך ראוי לפחות לציין זאת.

לגופו של דיון, אדם שהצליח להוציא ממוצע טוב במקום שרמת הלימודים בו גבוהה הוא שהציב מטרה, השקיע והגיע לרמה הנדרשת להתקבל לאותו מוסד, אדם שיודע ללמוד, יודע להסתגל למערכת ויודע לנהל את משאב הזמן שלו לאורך זמן. אלו פרטים קריטיים עבור מעסיק.
זה לא אומר שאדם עם ממוצע נמוך ממכללה חסר את התכונות הללו אבל צריך להשקיע זמן בלאתר אותן.
כמובן שיש עוד דברים חשובים כמו אופי, אינטיליגנציה, ידע ועוד אבל לפחות החלק הראשון מובטח בד"כ. זה פשוט ניהול זמן ומשאבים מהצד המגייס.

המצב היום שונה. יש מעט מידי בוגרים ויותר מידי קבוצות פיתוח חדשות והתוצאה היא ירידה בפילטר הראשוני לראיון והתגמשות אפילו בפקולטות. חזרנו לשנות ה2000 ובתחומים מסויימים מחפשים בוגרי כימיה\פיזיקה חכמים לטובת הכשרות.

באופו אישי, אני מרים טלפון גם לבעלי ממוצע נמוך יחסית ממקומות טובים. אם בשיחה קיבלתי רושם של אדם חרוץ, רעב וחכם הוא יזומן לראיון.
בראיון אנסה להבין למה זה לא בא לידי ביטוי בציונים. מעדיף להשקיע שעתיים מלפספס אדם טוב.

החצי שנה שתחכה יכולה להתאזן עם הזמן שיקח לך למצוא עבודה או ההפרש בשכר במקום טוב.
יכולה בעיקר גם לא להתקזז. אני לא חושב שלוקח לבוגר מדמ"ח הממוצע בבר אילן חצי שנה יותר למצוא עבודה ראשונה. אני גם די בטוח שהמשכורת נטו לא תהיה חצי מבוגר העברית בשנה הזאת.
לעומת זאת, החצי שנה המתנה היא הפסד ודאי של זמן וכסף.

ג.נ: לא בוגר מדמ"ח משום מוסד.

אנחנו בפורום כלכלי והמשמעות של דחיית הלימודים בשנה היא ויתור על שנה עבודה בשכר המסתכם לכ-400-500 אלף.

לכן לדעתי לך לבר אילן ואל תדחה את הלימודים.
בהצלחה.

כן ברור כי בוגר טרי מבר אילן מקבל 30k בחודש
למעשה, זה בדיוק השכר שנתתי לפני שבועות ספורים לבוגר טרי אצלנו מבר אילן. עבד אצלנו שנתיים כסטודנט, ועכשיו קיבל משרה מלאה בתום הלימודים בשכר הזה. מוגזם, אני מסכים. זה השוק, מה נעשה.

לא. אבל 25 כבר קיבלו

אוקיי,אבל מה דעתכם על רמת ההשכלה? אני מבין שבוגר מדמח לא באמת יודע משהו מבחינת העבודה שתיהיה לו,אבל למרות זאת אני מניח שיש חשיבות לרמת ההשכלה שהאוניברסיטה תעביר,במיוחד כשאין לי רקע..מעבר לעבודה ולשכר שיחכה לי בחוץ חשוב לי להגיע למקום שיעזור לי למקסם את היכולות שלי..אתם לא רואים הבדלים מגמתיים בין בוגרים כאלו ואחרים?

למעשה, זה בדיוק השכר שנתתי לפני שבועות ספורים לבוגר טרי אצלנו מבר אילן. עבד אצלנו שנתיים כסטודנט, ועכשיו קיבל משרה מלאה בתום הלימודים בשכר הזה. מוגזם, אני מסכים. זה השוק, מה נעשה.
זה לגמרי הגיוני (לתקופה המוזרה הזאת). סטודנט עם שנתיים ניסיון שכבר מכיר את העבודה והאנשים והוא כבר לא חתול בשק.

@Wurm
בהנחה שהממוצע שלך יהיה טוב, עבודה אתה תמצא. בשוק של היום זאת לא החלטה רעה ועד שהשוק יתאזן אתה כבר תהיה בעל ניסיון.
מעטים מקורסי החובה שיתנו לך משהו לחיים האמיתיים.

הרבה קולמוסים נשברו על השאלות האלה, "האם השלוחה הדרומית של העברית טובה מהשלוחה הצפונית של באר שבע?"
זה לגמרי מיקסום-יתר שמביא לשיתוק - אין לזה בכלל תשובה. כל אחד יגיד לך משהו אחר, אתה רואה גם פה.

אוניברסיטה עדיף ממכללה, ציון טוב עדיף מציון גרוע, והכי חשוב - להיות גאון עם נסיון עדיף מלהיות מטומטם בלי. אלה הפרמטרים הכלליים,
יותר מזה לא תמצא תשובה מוחלטת, ובעיקר סטודנטים בשנה א' שוברים את הראש, כאילו למישהו אכפת אם למדת עם קרויצר מבנים א', או עם בן עמי מודלים ב'.
זה כל כך מיותר, תבחר לפי מקום שאתה יותר מתחבר, אווירת לימודים (לא מדבר על מסיבות), יש נוחות, יש מגוון פרמטרים,
להיות טוב ולקרוע את התחת צריך בכל מקרה, מי שטוב ויודע לקרוע את התחת יצליח להתברג - אם יש לו אמביציה אז גם גבוה.

בנוגע לרמה - זאת דווקא שאלה טובה אבל לצערי אני גם לא חושב שתמצא לה תשובה. בוגר יכול לומר מנסיונו רק לגבי מקום-שניים (אף אחד לא עשה תואר ראשון ב5 אוניברסיטאות), מעסיקים יוכלו לתת לך מידע אנקדוטלי.
יש סטיגמות, זה כן, אם תרצה אז בפרטי. אבל סטיגמות זה סטיגמות.

בהצלחה

אין קשר בין הדרוג העולמי של המוסד האוניברסיטאי לבין רמת הלימודים לתואר ראשון. לעיתים זה הפוך, אם המרצים עסוקים במחקר ופרסום מאמרים, למוד סטודנטים לתואר ראשון לא ממש מעניין אותם.

רמת הלימודים לתואר ראשון במדמח בעיברית לא שונה מרמת הלימודים בבר אילן או ת"א.

ההבדל העיקרי הוא בסף הכניסה, אך היום הסף גבוה למדמח בכל האוניברסיטאות, עד כדי זה שחסר טעם לבחון אותו (מכיר עובדי הייטק מעולים עם 690 בפיסוכמטרי, ועובדים גרועים עם 780 בפסיכומטרי, וממילא פסיכומטרי בודק התאמה ללימודים אקדמיים ולא התאמה לעבודה בחברת הייטק), ואם בכל זאת רוצים אפשר תמיד לשאול על הפסיכומטרי וממוצע הבגרות בראיון הקבלה.

אגב, סף הקבלה למדמח היום בת"א גבוה מאשר בטכניון (וגם מכל מוסד אחר), האם יש מי שיגידו שרמת הלימודים שם גבוהה יותר?

היית נותן אותו שכר לבוגר בר-אילן ללא ניסיון?
ולבוגר טכניון ללא ניסיון?
תניח אצל שניהם ממוצע של 85.

בתור אחד שגייס הרבה, אם שניהם יעשו את אותה העבודה באותה הרמה (וזו הציפיה), מה אכפת לי אם אחד מהטכניון ואחד מבר אילן?

עם זאת, נקודת ממוצע הציונים היא חשובה, לכל מוסד יש סקאלת ציונים אחרת , ועדיף לנרמל. סקאלת הציונים של הטכניון היתה ידועה כנמוכה יחסית.

נערך לאחרונה ב:
לא, כי אתה תשלם על השנה הזאת ביוקר. כמו שציינו קודם, מאות אלפים רבים. לא שווה את זה בכלל בכלל...
וגם כי זה לא באמת מבטיח לך הצלחה. ראיתי במיוחד בשנתיים האחרונות הרבה דברים... בוגרי את״א שלא מצליחים כבר שנתיים לחדור לתחום ושאר ירקות.

אני גם לא מסכים עם כל החרטא שנאמר מקודם בנוגע לגאמפא שמנפא... גם בוגרי מכללות מתקבלים לחברות האלה כל הזמן. ואלה בערך החברות האחרונות שנשארו בכל השוק הזה שעדיין יש שם בכלל שיח על האם בוגרי אוניברסיטה באמת שווים יותר.
וגם כי כיום, כל חברה ישראלית שנסחרת בנסדא״ק מעניקה את אותם תנאים בדיוק. אופציות, ESPP, טיולים ומתנות... הערך היחיד ב-FAANG זה השם הסקסי שלהם.

בהצלחה
סתם שאלה, איפה הבין תחומי נחשב בסקאלה? וכדרך אגב, הבין בר אילן אחלה מקום לתואר שני במדמ"ח, יש שם חוקרים ממש טובים (בזמנו כשחיפשתי מקום בררתי גם עליהם).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
Sander מתחיל שרוצה ללמוד: יש הפרש בין גובה מס שציפיתי למה שקרה כשמכרתי שוק ההון 13
Sander מתחיל שרוצה ללמוד: יש הפרש בין גובה מס שציפיתי למה שקרה כשמכרתי שוק ההון 0
4 מתחיל להשקיע וצריך ללמוד את השלב הבא שוק ההון 25
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
amit הקמפיין מתחיל ,ריבית המשכנתא נדל"ן 22
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
מ התייעצות של מתחיל יומני מסע אישיים 12
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
S הייטיקיסט מתחיל יומני מסע אישיים 35
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T תיק השקעות למשקיע מתחיל שוק ההון 4
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
Y עזרה למשקיע מתחיל שוק ההון 4
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
A מתחיל בשוק ההון שוק ההון 3
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11
F שאלות למשקיע מתחיל שוק ההון 5