• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתחיל להשקיע וקצת מתבלבל

• פותח הנושא sbsky
  • פורסם בתאריך

sbsky

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכל הסולידיות והסולידים!

זה הוא הפוסט הראשון שלי וארצה להתייעץ.
אני מעוניין להתחיל להשקיע מזה הרבה זמן, אבל אני מאוד איבדתי את זה בין כל המידע ברשת (קראתי גם את 90 השאלות והתשובות כמובן וזה מצויין)

אני מהנדס חשמל בן כמעט 30 בזוגיות עם תינוקת גרים בשכירות .

אז ככה:
1) אני מעוניין להעביר את קרן ההשתלמות שלי שנמצאת כרגע באלטשולר שחם למסלול מחקה מדד s&p500, כרגע יש לי בקרן כ30000 ש"ח. הבנתי שאני צריך ללכת לחברת השקעות שיש לה אפשרות ira אבל הבנתי שיש מגבלה מבחינת מינימום סכום, השאלה מה הסכום המינימלי (ראיתי הרבה כתבות עם הרבה מידע) ושאלה נוספת היא האם הסכום המינמלי הוא רק לקרן השתלמות או גם כסף שאני יכול להכניס להשקעה בלי קשר
2) אני רוצה להשקיע כ10000 במסלול מחקה מדד s&p 500, עכשיו קראתי את הפוסט למעלה ויצאתי מבולבל, איך ואיפה אני עושה את זה, יש אולי מקור קריאה טיפה יותר מעמיק? או שזה אולי ביחד עם סעיף 1?
3) עוד 10000 ש"ח אני מעוניין להכניס לקרן גמל להשקעה באלטשולר שחם במסלול מנייתי
4) עוד 10000 באחד בשירותי ההלוואות החברתיות.
אני מעוניין להשקיע לטווח ארוך ככל שיתאפשר לי, ולאורך הזמן להגדיל את ההשקעה כמובן ככל שיתאפשר בהתאם למגבלות מירוץ החיים

אני כמובן מבין שאסור לבקש ייעוץ אני מבקש הכוונה לגבי איך ואיפה אני עושה את הפעולות שאני עושה

תודה רבה

1. אתה צריך להרכיב רשימה של חברות שמציעות מסלולי IRA. לאחר מכן תעשה סבב טלפונים, תרכז בצורה השוואתית את הנתונים (סכום מינימלי, דמי ניהול, מסלולי השקעה), תבחר מה שמתאים לך או תחזור להתייעצות.

2. השקעה בניהול אישי של 10,000 שח בקרן מחקה מדד אתה יכול דרך הבנק או דרך בתי השקעות. הסולידית הכינה כבר רשימה השוואתית בין הבנקים ובתי ההשקעות, ויש על זה לא מעט פוסטים. לגבי איך יותר לעומק ממליץ לך לקרוא פוסט הסולידית מה זה קרנות נאמנות, לאחר מכן פוסט ״הו, הסלע השחור״, ואז לדיונים כאן בפורום על גידור מטבע, ואז עוד קצת על הקרנות, ואז להחליט ולבצע. ייקח לך כמה שבועות.

3. קופת גמל להשקעה אתה יכול לפתוח עצמאית או דרך סוכן בהרבה בתי השקעות.

4. הלוואות חברתיות, יש פוסט של הסולידית בנושא, דיון כאן בפורום, ויש את האתרים בלנדר, טאריא, B2B.

ממליץ לך לקבל את כל ההחלטות בהתאם לפרמטרים: מה המטרה, כמה זמן יש לך להשקעה, ומה סיבולת הסיכון + ניהול סיכונים בכל אחת מהפלטפורמות שאתה מעוניין

תודה רבה על התגובה.
בקשר לira, זה מתייחס רק לקרן השתלמות?כלומר אני לא יכול לדוגמה להעביר את קרן ההשתלמות שלי ובנוסף גם להכניס כסף להשקעה

אם אני מבין נכון את שאלתך, יש תקרה שנתית לקרן השתלמות שבה אתה זכאי לפטור ממס רווח הון.

לגבי שאלתך, לא יודע ב100%. אני לא רוצה לענות תשובה לא נכונה/מדויקת ולכן או שתעשה את הבירור טלפונית או שמישהו אחר כאן יענה בצורה יותר מקיפה

אוקיי נחכה אולי עוד מישהו יגיב.

אפשר אולי לינק לפוסט שהסולידית מסבירה מה זה קרנות נאמנות (כלומר יותר לעומק מ90 השאלות)

אני כמובן מבין שאסור לבקש ייעוץ אני מבקש הכוונה לגבי איך ואיפה אני עושה את הפעולות שאני עושה

הגישה שלך קצת מבולבלת, אתה רוצה להשקיע סכומים (בתכל'ס, די קטנים) בכל מיני אפיקים שבפורום נחשבים מפוקפקים (השקעות אקטיביות, הלוואות חברתיות).

אם אתה ממש להוט להתחיל להשקיע, אני במצבך (לא יעוץ) הייתי פותח תיק השקעות בבנק ומכניס רק אליו כספים. כמובן לפי הקצאת נכסים שמתאימה לי. במקביל הייתי מקצה עוד זמן לקרוא בסבלנות בפורום ובבלוג.

אני לא להוט לעשות את זה מעכשיו לעכשיו. יש לי סבלנות, אני רוצה להשקיע לטווח ארוך אבל ניהיה לי הרבה סלט בראש.

יש לי סבלנות
אז תקרא. בסבלנות.

אם היו לך מיליונים שלא מייצרים ריבית בינתיים אז הייתי מודאג, אבל זה לא המצב.
החבר'ה באלטשולר עושים עבודה סבירה, תניח לקרן שם לעת עתה עד שתבין יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
פ מתחיל להשקיע ושוקל לפדות קופות גמל ישנות וקופ״ג להשקעה לצורך כך + שאלה לגבי IB שוק ההון 14
A איך אני מתחיל להשקיע? שוק ההון 3
4 מתחיל להשקיע וצריך ללמוד את השלב הבא שוק ההון 25
W אדם זהיר (בלשון המעטה) מתחיל להשקיע שוק ההון 12
S מתחיל רוצה להשקיע שוק ההון 7
ע מתחיל להשקיע בקרוב וזקוק להכוונה שוק ההון 7
G מתחיל להשקיע "לבד" שוק ההון 1
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
amit הקמפיין מתחיל ,ריבית המשכנתא נדל"ן 22
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
מ התייעצות של מתחיל יומני מסע אישיים 12
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
S הייטיקיסט מתחיל יומני מסע אישיים 35
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T תיק השקעות למשקיע מתחיל שוק ההון 4
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2