מתחיל בגיל מאוחר אבל רוצה להשתפר

הנושא בפורום 'יומני מסע אישיים' פורסם ע"י Marco Polo, ‏4/3/19.

1. Marco Polo

Marco Polo משתמש סולידי

שלום לכולם, לקח לי הרבה זמן להגיע לנקודה שבה אני כותב על עצמי ואת מה שקורה לי, אבל אני מקווה קודם כל שאני אוכל לעזור כמה שאוכל, והכי חשוב ללמוד פה מכל האנשים.
    כיום בן 41, מרויח 11K נטו, אחרי כמעט עשור של עבודה כעצמאי שכמו הרבה עצמאים לקח לי הרבה זמן להבין שאני מתגלגל ולא באמת מרוויח כלום. בחלק מהשנים פדיתי קרנות נאמנות ישנות (כן, אני יודע) וכיום אין לי חסכונות מרשימים אלא אוסף של הלוואות שאני מתאמץ להחזיר.
    מצד אחד, גם כשהייתי בתקופות אחרות בחיים כמו לפני תקופת העצמאי, שאז הייתי שכיר, הייתי סולידי עוד לפני שהסולידית המציאה את זה. אני לא מתלהב מקניות, לא מתרגש מחפצים ודברים חומריים לא עושים לי את זה. לא בקטע של רוחניים או קיצוניות, פשוט באמת חושב שהדברים הטובים בחיים הם לחלוק חוויות עם אחרים.

התחלתי עכשיו לנסות להבין את הפנסיה שלי, פתחתי קרן השתלמות חדשה שנה שעברה (בתור עצמאי, המעסיק כרגע לא נותן), ואני מתלבט כמה להפקיד אליה על רקע החזר ההלוואות שהוא בעדיפות העליונה. משתדל לצמצם כמה שאפשר.
    מתלבט כרגע איך לייצר עוד הכנסה - חוץ מחיפוש משרה מלאה מכניסה יותר. אני יכול לחזור לעשות את מה שעשיתי כעצמאי, אבל עם משרה מלאה זה יהיה על גבול הבלתי אפשרי כי אי אפשר לעשות את זה בזמן העבודה.

בקיצור, עדיין לומד, יודע שיש לי הרבה עבודה, מקנא בכל מי שכבר צבר בגיל הזה מיליוני שקלים רק מחסכון ומקווה להגיע לשם כמה שיותר מהר!

תודה לכולם!

2. yossik

yossik מודרטור

בהצלחה!
    השאלה שלי היא אם:
    איך קרה ש

3. Marco Polo

Marco Polo משתמש סולידי

מאוד פשוט - בתור עצמאי ההתנהלות היתה לא נכונה, וגם הייתה תקופה של חוסר עבודה בגלל עניין משפחתי אז דברים מתגלגלים מהר מאוד. מינוס ראשון פגשתי בגיל 30 ומשהו, אבל להתחיל ליצר שוב הכנסה משמעותית זה לא תמיד קל. גם כעצמאי היה לי מאוד קשה להפטר מכסף שאצלי בחשבון לטובת חסכון במקום להמשיך ולהשתמש בו למחיה שוטפת כשיש לך חודשים שיש לך הכנסה קטנה יותר.

כמובן שהעניין עם הסולידי נאמר בחיוך. לא הייתי כמוה, אחרת הייתי במקום אחר לגמרי. אבל בהחלט מתחבר להרבה מהדברים בנוגע לצרכנות ולדרך החיים. תמיד זאת היתה הדרך. עכשיו חסר לי ללמוד את דרך ההתנהלות הפיננסית.

4. Fitch

Fitch משתמש בכיר

לטובת העסק? יש נכסים כשלהם כנגדן?

5. Marco Polo

Marco Polo משתמש סולידי

העסק היה פרילנסר אין נכסים, ההלוואות נלקחו לקיום בסיסי לגמרי כמו שכירות וכו'. אני ריכזתי אותן ומחזיר אותן בקצב, So Far so Good

6. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

בהצלחה!
    בתלות בגובה הריבית על ההלוואות יכול מאוד להיות שעדיף להפנות את כול הכסף הפנוי לסילוקם.

7. Marco Polo

Marco Polo משתמש סולידי

אתה צודק. עם זאת אני משתדל לשים בחיסכון משהו כל חודש אפילו קטן, רק בשביל להתרגל לעשות את זה

8. 1Ronen

1Ronen משתמש ותיק

בהצלחה!

9. YPV

YPV משתמש ותיק

היכולת וניסיון של עבודה כעצמאי הוא ניסיון חשוב ובעל ערך רב. לא הייתי זורק אותו לפח.

עסקים/עצמאים רבים לא מצליחים להביא את העסק שלהם למצב של רווחיות, לא בגלל שהתחום לא רווחי, אלא כי הם לא יודעים איך לחשוב עסקית.
    לא יודעים איך לתמחר שירותים, לא יודעים לזהות הצעות הפסדיות, לא יודעים להתנהל ולנהל לקוחות, לא יודעים לבצע גביית חובות, התנהלות נכונה מול רשויות המס וכו'. המנטרה של "אם תהיה טוב במה שאתה עושה - תצליח" היא מאוד מטעה ואנשים נופלים בה. רצים בכל הכח וכל המהירות לכיוונים שמלכתחילה מהווים dead end כלכלי. לא מאשים אותם חלילה, אלא שזה משהו שלצערי לא מלמדים לא בבית ספר ולא באוניברסיטה.

אז לגבי המקרה שלך, האם הבנת שאתה לא יודע איך להביא עסק לרווחיות או שהבנת שאתה פועל בנישה שלא מאפשר ניהול עסק רווחי?

10. Fitch

Fitch משתמש בכיר

איך לא ניתקת זרם כבר אז?
    זה לא שמדובר בעסק שאתה יודע שאוטוטו פורץ. פרילנסר זה לא מנוע צמיחה.

11. Marco Polo

Marco Polo משתמש סולידי

הבנתי בשלב מסוים שאני פועל בנישה שלא מאפשרת ניהול עסק ריווחי, אחרי שראיתי שגם עסקים שגדלו בתחום הזה מעסק של אדם אחד לחברה קטנה, חיים בגדול על הקצה. מכיוון שזה עסק שהוא מפוקס אך רק בתחום שירות שיווקי לעסקים מקומיים, הפוטנציאל שלו מראש הוא קטן מאוד.

מטעויות לומדים

12. Fitch

Fitch משתמש בכיר

ומי שלא עושה לא טועה.
    בהצלחה!

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מתחיל בגיל 30, נשוי + 1 יומני מסע אישיים ‏11/6/19
מתחיל את הדרך שלי בגיל 19 יומני מסע אישיים ‏6/5/19
מתחילה חיים חדשים בגיל 60+ יומני מסע אישיים ‏16/4/19
מתחיל בגיל 38 יומני מסע אישיים ‏24/10/17
מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים ‏16/1/17
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.