• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיע מתחיל - המלצות לתיק השקעות

The Man1

משתמש רשום
דירוג
0
היי, אני משקיע מתחיל, בן 30, פתחתי תיק השקעות בחברת השקעות ישראלית,
מגיע עם הון של 400K שיושבים בעובר ושב,

הכנסה חודשית זוגית - 20K נטו, הוצאה באיזור 8K.

**עריכה**
לאחר מחשבה עמוקה ושיחה עם האישה, יכולים לחכות גם 10 שנים במידה ונדרש כדי להגיע לרווחים, ובמידה והשוק נופל.

קרן הנאמנות: PTF אג"ח ממשלתי כללי (5112271) - 25%
קרן הנאמנות: תכלית S&P 500 TTF ך(5113998) - 75%

דעתכם סך הכל על התיק?

נערך לאחרונה ב:
יותר מדי מניות לטווח כה קצר

היי, אני משקיע מתחיל, בן 30, פתחתי תיק השקעות בחברת השקעות ישראלית,
מגיע עם הון של 400K שיושבים בעובר ושב,

הכנסה חודשית זוגית - 20K נטו, הוצאה באיזור 8K.

אני מעוניין להשקיע 300K כרגע למשך תקופה של 4-5 שנים עד לצבירת הון משמעותי לקניית דירה.
חשבתי על התיק הבא:

קרן הנאמנות: קסם STOXX Europe 600 KTF מנוטרלת אירו (5122940) 25%
קרן הנאמנות: תכלית S&P 500 TTF מנוטרלת מט"ח (5123161) 50%
אג"ח ממשלתי 25%

מספר שאלות לגבי התיק,
1. מה עדיף, קרן מנוטרלת מט"ח או אחת רגילה.
2. איך אני בוחר איזה אג"ח לקנות, ושל איזה מדינה, של ארה"ב/ישראל.

ומה דעתכם סך הכל על התיק?
מפנה אותך לביצועי S&P500 בחודשים אוגוסט-דצמבר 2018.

הטווח השקעה שלך קצר ואחוז המניות שבחרת משקף תיקים שהם (לרוב) לטווח ארוך. אתה צריך לחשוב על האפשרות של מפולת בשוק המניות ב4 שנים הקרובות (המפולת יכולה להיות גם איטית אבל מתמשכת לכל אורך ה4 שנים האלה). במצב כזה או שלא יהיה לך כסף לדירה, או שתחליט בכל זאת לקנות אבל תמכור את התיק בהפסד ועוד תיקח משכנתא גדולה יותר ממה שתכננת (שזה הפסד כספי נוסף מלבד אובדן הערך של התיק). אין תשובה נכונה, רק אתה יכול לדעת כמה כסף אתה מוכן לסכן.

גילוי נאות: אני גם משקיע מתחיל ולא מומחה, אבל הייתי באותה דילמה כמוך כשתכננתי את התיק (כסף לדירה אל מול כסף להשקעה)

הטווח השקעה שלך קצר ואחוז המניות שבחרת משקף תיקים שהם (לרוב) לטווח ארוך. אתה צריך לחשוב על האפשרות של מפולת בשוק המניות ב4 שנים הקרובות (המפולת יכולה להיות גם איטית אבל מתמשכת לכל אורך ה4 שנים האלה). במצב כזה או שלא יהיה לך כסף לדירה, או שתחליט בכל זאת לקנות אבל תמכור את התיק בהפסד ועוד תיקח משכנתא גדולה יותר ממה שתכננת (שזה הפסד כספי נוסף מלבד אובדן הערך של התיק). אין תשובה נכונה, רק אתה יכול לדעת כמה כסף אתה מוכן לסכן.

גילוי נאות: אני גם משקיע מתחיל ולא מומחה, אבל הייתי באותה דילמה כמוך כשתכננתי את התיק (כסף לדירה אל מול כסף להשקעה)

אני מבין, אבל מה עושים במצב הנ"ל. מה מישהו במצב שלי עושה עם סכום כזה?

פשוט תשקול להקטין את אחוז המניות בתיק. תנסה לחשב כמה כסף אתה צריך בסוף התקופה ולפי זה מה אחוז התשואה הנדרש.

אני מבין, אבל מה עושים במצב הנ"ל. מה מישהו במצב שלי עושה עם סכום כזה?
אם היעד שלך הוא צבירת כסף לקראת הון עצמי סביר שמיועד לדירה למגורים (ואיכשהו הכסף שיש לך כרגע לא מספיק לזה), תנסה לדאוג שלא תאבד כסף רב על אינפלציה (אגח / פק״מ). אם חלק כלשהו מהכסף שכבר יש לך מספיק לדעתך כהון עצמי, אבל אתה עדיין לא מעונין לקנות, אז שים אותו במסלול סולידי (אגח/פק״מ) ואת השאר שים לפי סיבולת הסיכון שלך (כמה כסף אתה מוכן להפסיד ״על הנייר״)
לכאורה אתה יכול פשוט לחשב את סיבולת הסיכון שלך כולל הצורך בהון העצמי ואז להשקיע בהתאם.

אני נמצא במצב דומה כמו שלך , וחשבתי ללכת על תיק כמו הארי בראון, שזה 25% מניות, 25 אג"ח, 25 זהב ו 25 מזומן. אשמח לדעת מה דעתכם על זה

מפנה אותך לביצועי S&P500 בחודשים אוגוסט-דצמבר 2018.

תוך 10 חודשים הוא חזר לאותו מקום, ומאז רק עלה.
כשאני אומר 4 שנים, זאת אומרת שאני מסוגל לחכות 4 שנים בלי למכור את המניות, ואפילו להמשיך להזרים כסף פנימה.

כשאני אומר 4 שנים, זאת אומרת שאני מסוגל לחכות 4 שנים בלי למכור את המניות, ואפילו להמשיך להזרים כסף פנימה.
תסתכל על מדד הנסדאק משנת 2000. כמה זמן לקח לו לחזור לעצמו?

זה מה שקרה, אבל לא בהכרח מה שיקרה. יכול להיות שנפילה גדולה תגיע עוד 4 שנים, ושהחזרה לאותו מקום מלפני הנפילה תיקח עוד 4 שנים נוספות. גם יכול להיות שהמדד יעלה ב10 אחוז כל שנה, אף אחד לא יודע. כמו שאמרו טווח ההשקעה שלך קצר אז בעקרון נהוג לא לסכן הרבה כי במקרה של נפילה לא יהיה לבורסה זמן להתאושש ואולי תמכור בהפסד. כמה זה לסכן הרבה? אין תשובה נכונה, רק אתה יודע כמה כסף אתה חייב שיהיה לך ביד בעוד 4 שנים וכמה כסף אתה מוכן לסכן.

אגב, אתה גם יכול להחליט שיותר חשוב לך תיק ההשקעות מהדירה. כלומר אתה תיכנס בסיכון גבוה ואם השוק יפול אז תוותר על הדירה (לפחות לאותה נקודת זמן בחיים). זה עניין של סדר העדיפויות שלך.

לא מייעץ ולא ממליץ, רק מסביר שהכל עניין של סדר עדיפויות פנימי שלך ומה אתה מוכן לסכן (לסכן הפסד של תיק השקעות, לסכן רכישת דירה וכו')

**עריכה**
לאחר מחשבה עמוקה ושיחה עם האישה, יכולים לחכות גם 10 שנים במידה ונדרש כדי להגיע לרווחים, ובמידה והשוק נופל.
הרעיון הוא שאנחנו כרגע מסוגלים לספוג הפסדים בשנים הקרובות.

אז מה אני יכול לעשות, אני לא רוצה שזה ישב בעובר ושב 4 שנים ולא יעשה כלום
יכולים לחכות גם 10 שנים במידה ונדרש כדי להגיע לרווחים, ובמידה והשוק נופל.

תקרא על מחזוריות של פחד וחמדנות בשוק ההון. אני מקבל את הרושם שאתה כרגע בשלב החמדנות.

תקרא על מחזוריות של פחד וחמדנות בשוק ההון. אני מקבל את הרושם שאתה כרגע בשלב החמדנות.

אני בשלב ההבנה, שההשקעה הטובה ביותר לטווח הארוך היא השקעה פסיבית בשוק ההון.
אחרת המצב אומר שאני מפסיד כסף על כל זמן שאני לא מתחיל להשקיע.
הרי זה לא כל הרעיון של האתר הזה, לתת לאנשים את ההבנה הזו.

נערך לאחרונה ב:

בתור מישהו שבונה תיק השקעות ראשון, אני עושה מחזור כזה אחת לשבוע :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י משקיע מתחיל שוק ההון 10
מ התייעצות של משקיע מתחיל וסולידי שוק ההון 0
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
ד משקיע מתחיל שוק ההון 11
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
I חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים שוק ההון 95
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
D yet another משקיע מתחיל שוק ההון 5
ו שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 11
T משקיע מתחיל, זקוק ל2 הבהרות שוק ההון 10
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
M משקיע מתחיל עם תיק חדש שוק ההון 2
I רק משתף בתחושות לאור מה שקורה בשווקים לאחרונה - משקיע מתחיל שוק ההון 62
Sulla משקיע מתחיל ושאלותיו המרובות לאחר קריאה מעמיקה שוק ההון 15
G משקיע מתחיל - צריך עזרה לבניית תיק שוק ההון 10
N משקיע מתחיל - קופ"ג להשקעה מול תיק בניהול עצמי שוק ההון 34
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
ג משקיע מתחיל בסכומים נמוכים שוק ההון 10
Chase משקיע מתחיל - שאלה אוף טופיק 12
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
T פשיטת רגל של בנק שבו אני משקיע פוסטים מאיכות נמוכה 30
E אמאזון - למה אני משקיע שוק ההון 363
H משקיע חדש - לטווח הארוך שוק ההון 4
אוגורן משקיע בשקלים, אבל קיבלתי סכום בדולרים - להמיר או לא להמיר? שוק ההון 8
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S כדאיות של קופת גמל ומייק משקיע לראשונה צרכנות פיננסית 7
T היתרון במינוף עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך שוק ההון 6
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
S סיווג משקיע/סוחר בורסה לצרכי מס שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
Y האם משקיע פרטי יכול להכנס כמשקיע בקרן גידור? שוק ההון 6
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה