• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משמעות העברת מניות RSU מחשבון מניות אי טרייד לחשבון פרטי

Runner

משתמש רשום
דירוג
0
שלום ,
אני בודק אפשרות להעביר מספר מניות RSU מחשבון איטרייד (לא פרטי כמובן ) לחשבון הפרטי שלי המתנהל בישראל . רק להדגיש - לא למכור אלא להעביר את המניות ,
מדוע ?
היתרון היחידי שחשבתי עליו , הוא כמובן לנצל את הירידות של מניית החברה בה אני עובד , כך לשלם מס פירותי נמוך יותר (אני משער כשאעביר את המניות לרשותי אשלם מס פירותי ) ,
כשאמכור יום אחד את המניות (מתוך חשבוני הפרטי ) אשלם רק מס רווחי הון ...

מישהו מכיר מהלך כזה או יכול לחוות דעה מנסיון אם בכלל זה אפשרי ?
תודה וחג שמח

שלום ,
אני בודק אפשרות להעביר מספר מניות RSU מחשבון איטרייד (לא פרטי כמובן ) לחשבון הפרטי שלי המתנהל בישראל . רק להדגיש - לא למכור אלא להעביר את המניות ,
מדוע ?
היתרון היחידי שחשבתי עליו , הוא כמובן לנצל את הירידות של מניית החברה בה אני עובד , כך לשלם מס פירותי נמוך יותר (אני משער כשאעביר את המניות לרשותי אשלם מס פירותי ) ,
כשאמכור יום אחד את המניות (מתוך חשבוני הפרטי ) אשלם רק מס רווחי הון ...

מישהו מכיר מהלך כזה או יכול לחוות דעה מנסיון אם בכלל זה אפשרי ?
תודה וחג שמח

המניות ירדו מתחת למחיר ההקצאה?

לדעתי המהלך לא הגיוני.
בכל מקרה בתשלום המס אתה כאילו נותן חצי ממספר המניות שלך חזרה למדינה. אולי סך השווי נמוך יותר כרגע אבל חצי חוזר למדינה.
תעשה חישוב ותראה שאם המניה אחר כך עולה (וככל שהיא עולה זה משמעותי יותר) תשלום המס הפירות נשאר תמיד רק על החלק של ההקצאה ותשלום מס רווחי הון על כל השאר. מכיוון שיש לך פי שתיים יחידות מניה הרווח הוא כפול (לעומת מצב של ״מכירה - תשלום מס - וקניה מחדש של אותה מניה).

המהלך שלך ״כאילו״ אתה נשאר עם אותה כמות יחידות מניה הוא לא נכון. הוא רק תרגיל מחשבתי מבחינתך. זה כאילו קנית בכל כספי המס עוד מניות מהחברה שלך.

קפיצת דרך, לא מבין את החישוב שלך. בוא ננסה באמצעות דוגמה:
יש לו מניה אחת שהקוצתה לו בשווי של 100 דולר. הוא במדרגת מס שולי של 50 אחוז. הוא מאמין שבטווח ארוך המניה צפוי להישאר על 100 דולר לזמן רב, אולם ערכה ירד בשבועות האחרונים בגלל הקורונה ל 50 דולר. בעוד שנה הוא גם ככה מתכוון למכור את המניה (ומניח שאז היא שוב תהיה שווה 100 דולר) ולאחר מס שולי של 50 אחוז ישארו לו 50 דולר ביד.

כעת הטריק שהוא רוצה לבצע את להעביר את המניה לחשבון הפרטי שלו. זה יאלץ אותו לשלם מס שולי מיד, אולם על פי השווי החדש שהוא רק 50 דולר. כלומר ישלם מס של 25 דולר וישאר עם מניה אחת בחשבון הפרטי. בעוד שנה כאשר המניה שוב תהיה שווה 100 דולר הוא ימכור אותה וישלם מס רווחי הון של 25% על הרווח של ה 50 דולר. כלומר ישלם 12.5 דולר. סה"כ תשלום המס שלו עכשיו+בעת המכירה יגיע ל 37.5 דולר במקום ל 50.

תחת ההנחות הללו והידיעה שיש לו רק 25 דולר פנויים עכשיו בשביל לשלם מיסים באופן מידי - איך הוא היה יכול להשיג תשואה גבוהה יותר?

קפיצת דרך, לא מבין את החישוב שלך. בוא ננסה באמצעות דוגמה:
יש לו מניה אחת שהקוצתה לו בשווי של 100 דולר. הוא במדרגת מס שולי של 50 אחוז. הוא מאמין שבטווח ארוך המניה צפוי להישאר על 100 דולר לזמן רב, אולם ערכה ירד בשבועות האחרונים בגלל הקורונה ל 50 דולר. בעוד שנה הוא גם ככה מתכוון למכור את המניה (ומניח שאז היא שוב תהיה שווה 100 דולר) ולאחר מס שולי של 50 אחוז ישארו לו 50 דולר ביד.

כעת הטריק שהוא רוצה לבצע את להעביר את המניה לחשבון הפרטי שלו. זה יאלץ אותו לשלם מס שולי מיד, אולם על פי השווי החדש שהוא רק 50 דולר. כלומר ישלם מס של 25 דולר וישאר עם מניה אחת בחשבון הפרטי. בעוד שנה כאשר המניה שוב תהיה שווה 100 דולר הוא ימכור אותה וישלם מס רווחי הון של 25% על הרווח של ה 50 דולר. כלומר ישלם 12.5 דולר. סה"כ תשלום המס שלו עכשיו+בעת המכירה יגיע ל 37.5 דולר במקום ל 50.

תחת ההנחות הללו והידיעה שיש לו רק 25 דולר פנויים עכשיו בשביל לשלם מיסים באופן מידי - איך הוא היה יכול להשיג תשואה גבוהה יותר?

אני לא מסכימה שזה החישוב.
בו נדמיין שיש 2 יחידות מניה בשביל להקל את הדיון.
יש לו 2 יחידות מניה שהוא קיבל. כל אחת הייתה שווה ביום ההקצאה 50 דולר. המניה ירדה ב-50% ל-25 דולר. יש לו כרגע 2 יחידות בשווי כולל של 50 דולר.
הוא מעביר את המניות לחשבון פרטי ומשלם 50% מס - כלומר 25 דולר. תכלס יש כאן שתי אפשרויות להסתכל על המצב:
חלופה א׳ - הוא מוכר מניה אחת ומחזיר לעצמו את ההוצאה של המס ונשאר עם מניה אחת בחשבון.
חלופה ב׳ - הוא ״נשאר״ עם שתי יחידות מניה שזה כאילו הוא בעצם קנה לעצמו (באמצעות תשלום המס) עוד יחידת מניה (ב-25 דולר).

הזמן עובר והמניה עלתה חזרה ל- 50 דולר.
בוא נסתכל על שני המצבים:
לפי חלופה א׳:
במצב זה יש לו רק מניה אחת ולכן השווי של התיק הוא 50 דולר. הרווח היה 25 דולר עליו הוא משלם רק 25% כלומר נשאר לו סה״כ 43.75.
זאת לעומת מצב שהוא לא היה מוכר בכלל יש לו 2 יחידות בשווי כולל של 100 דולר. הוא מחליט למכור. המס הוא לפי מס פירותי של 50% (כי חזרנו למחיר ההקצאה) ולכן הוא נשאר עם 50 דולר.

לפי חלופה ב׳:
במצב זה יש לו שתי מניות (שאחת מהן הוא קנה מהכסף שלו - שהיה הכסף של המס שהוא שילם). שווי כולל של התיק 100 דולר. הרווח היה 50 דולר עליו הוא משלם 25% כלומר נשאר לו סה״כ 87.5 דולר.
זאת לעומת מצב שהוא לא היה מוכר בכלל ועוד קונה לעצמו בכספו האישי עוד יחידת מניה (שעלתה לו 25 דולר). שווי התיק הכולל הוא 150 דולר. על שתי היחידות שהוא לא מכר הוא משלם 50% מס כלומר משם נשאר לו 50 דולר. על היחידה שהוא קנה בעצמו (ב-25 דולר) יש לו רווח של 25 דולר ועליו הוא משלם 25% מס. סה״כ יש לו 50 דולר משתי היחידות שהוא קיבל מהעבודה ועוד 43.75 דולר מהמניה הפרטית שהוא קנה מהכסף שלו - סה״כ יש לו 93.75 דולר.

תודה. הסבר מצוין.
בעצם הכשל בדוגמה שלי היא שצריך להבהיר שאם הוא מוכן להוציא כבר עכשיו מכיסו 25 דולר בשביל לשלם את המס, אז אין סיבה שלא יהיה מוכן כבר היום באופן דומה להשקיע את 25 הדולר הללו ברכישת מניות נוספות, ואז על פי החיזוי שלו של שווי המניה בעתיד, הוא צפוי להרוויח יותר.

תחת ההנחות הללו
אבל המניה לא ירדה ב-50%, אלא רק ב-25% (והיום כבר כנראה שפחות), אז השוני בין התרחישים שהצגת הוא זניח.

תודה. הסבר מצוין.
בעצם הכשל בדוגמה שלי היא שצריך להבהיר שאם הוא מוכן להוציא כבר עכשיו מכיסו 25 דולר בשביל לשלם את המס, אז אין סיבה שלא יהיה מוכן כבר היום באופן דומה להשקיע את 25 הדולר הללו ברכישת מניות נוספות, ואז על פי החיזוי שלו של שווי המניה בעתיד, הוא צפוי להרוויח יותר.

בדיוק.

אני מחייה את השרשור הזה כי יש לי אותה שאלה, ולדעתי השאלה לא קיבלה מענה כאן.
הוסבר כאן למה בדרך כלל לא כדאי להעביר את ה- RSU מנאמן לחשבון פרטי, אבל לא הוסבר האם זה אפשרי.
אני שואל מחדש: האם ניתן להעביר מניות RSU מנאמן לברוקר אחר, ללא מכירה וקנייה מחדש, ולשלם רק את מס הפירותי, בעוד תשלום מס רווחי הון נדחה למועד מכירה עתידי. נניח שעברו יותר משנתיים מאז ההענקה.
ספציפית אני שואל כי אני שוקל להעביר לברוקר בחו״ל לצורך פיזור סיכונים, אבל השאלה עומדת בעינה בלי קשר לסיבה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם יש משמעות לכלל 3-4%? פוסטים מאיכות נמוכה 72
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
T נקודות מדד - משמעות שוק ההון 4
F משמעות של הבדל מ"ר בין נסח טאבו למציאות ? נדל"ן 10
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
M הוצאה מוכרת - משמעות מיסים 24
ס משמעות היפוך עקום התשואות 2022 שוק ההון 2
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
W משמעות של שווי קרן סל שוק ההון 2
ע משמעות של מספר חשבון בנק אוף טופיק 3
K מכירת RSU - האם יש משמעות ל-Capital Gains Status? מיסים 5
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
1337justme משמעות של מחזור מכירות מני"ע בדוח השנתי מיסים 8
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
לארוצה משמעות גיל פרישה בעדכון פרטי ביטוח פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
T משמעות פיזור השקעות עולמי בשוק גלובלי שוק ההון 22
E משמעות של אינפלציה על ני"ע שוק ההון 13
E האם יש משמעות למועדי ההפקדה בקופ"ג להשקעה בהשוואה למועדי הפקדה בIB (במקרה של ירידות ושיטת DCA)? שוק ההון 7
מ פנסיה - משמעות דמי ניהול צבירה לאורך זמן צרכנות פיננסית 1
לא חשוב שמות מהי משמעות השינויים של כרטיס האשראי "ישראכרט"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6