• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכנתא ובונוסים גבוהים

לוקחמשכנתא

משתמש רשום
דירוג
2
שלום,
אשמח לעזרה מהמומחים שיש פה בלקיחת משכנתא נכונה עבורינו.
מחיר נכס: 3 מיליון
הון עצמי: 1 מיליון (אחרי מס רכישה, עו״ד, שיפוץ וכו.)
הכנסות נטו: 30 אלף לחודש ועוד כ200-300 אלף שנתי (rsu, espp, בונוסים).
הוצאות: כ23 אלף (מתוך זה שכירות 5 אלף)

בנוסף, יש אפשרות לקחת הלוואת בלון חלקי (לשלם רק ריבית) מקרן השתלמות של כ350 אלף בריבית פריים - 0.5.

האם יש סיכוי שהבנק יקח בחשבון את ההכנסות השנתיות? אם לא, מה כדאי לעשות עם הכסף הזה?

איך הכי נכון להשתמש בהלוואה מקרן השתלמות? להשתמש בה להגדלת הון עצמי (לרדת למדרגה של 60%) או להחזיר מסלול פיתוי? אופציה נוספת?

בגדול, היתי רוצה להשתמש במשכנתא למינוף השקעה במניות. האם מסלול פריים מתאים לזה? אני חושש שהפריים יעלה ומניות ירדו בו זמנית ונתקע עם הלוואה יקרה שלא שווה להחזיר אותה...

תודה!!

אני לא מומחה ,אבל לא התייחסת לאיזה גובה מינוף מתאים לך. לא משנה כמה כסף זול יתנו לך אתה תיקח ותשקיע? 150%, 200%, 300% איפה אתה עוצר?
איך הכי נכון להשתמש בהלוואה מקרן השתלמות? להשתמש בה להגדלת הון עצמי (לרדת למדרגה של 60%) או להחזיר מסלול פיתוי? אופציה נוספת?
אם אתה משווה שני תמהילים זהים:
א. משכנתא במדרגה 60% ללא מסלול פיתוי.
ב. משכנתא שנותרה אחרי פרעון מסלול פיתוי ממשכנתא שנלקחה במדרגת 75%.
התשובה מתקבלת מיידית.
רק שוב, אין לי מושג מה המינוף הנכון עבורך ואין לי מושג במה הקרן השתלמות שלך מושקעת ומה הדמי ניהול ואם עדיף בכלל לפרוע אותה.
אני חושש שהפריים יעלה ומניות ירדו בו זמנית
ומחיר הדירה ירד בו זמנית ותאבד את העבודה בו זמנית ותצטרך כסף למשהו בהפעתה בו זמנית... יש הרבה סיכונים.
כמה שנים אתה משקיע במניות שאתה רוצה להתחיל בתיק ממונף?

הבנק נוטה להסתכל על מה שמולו כרגע וזה 3 תלושים אחרונים, נכסים נוספים ועוד עדויות להון שלך.
אם תמצא 3 חודשים שמכילים תלושים שכוללים בונוס ואו\ פדיון של ESPP אז עדיף לגשת לבנק בתקופה הזאת (כמובן אם מסתדר) . אתה יכול להראות פירוט תיק RSUs נזיל. זה גם משמעותי.

לגופו של עניין, זאת הלוואה ענקית שגם ל30 שנה תהיה עם החזר גבוה מאוד וזה לפני סיכונים של עליית מדד\ריבית.
מכיוון שבכל מקרה תצטרך לשפר את אחוז החיסכון שלך.

לא מכיר את השיקולים שלך אבל שווה לשקול גם:
1 - דחיית הקנייה. שיפור אחוז החסכון וקנייה בעוד X חודשים. הון עצמי יגדל ויונזל חלק מה RSUs
2 - קניית דירה קטנה יותר. לשפר תמיד אפשר ואתה כבר חלק מהשוק אז עליות עתידיות ישפיעו עליך פחות.

לגבי בונוסים - אתה יכול להציג לבנק 106 של שנה-שנתיים אחורה. הם לא יתחשבו בבונוס שהופיע חד פעמית בתלוש משכורת לחישוב הנטו, אבל בצירוף 106 שיאפשר להם לחשב נטו שנתי הם כן מתחשבים.

ובאיזה החזר חודשי אתה מעוניין? אם עד 10 אלף (אפשרי בסכום הזה), אין לך מה לגרום לבנק להתחשב בכל הדברים האלה, הנטו שלך מספיק לזה.

בגדול, היתי רוצה להשתמש במשכנתא למינוף השקעה במניות.
לא הבנתי איך אתה מתכנן לקחת את המשכנתא הענקית הזו בשביל לקנות את הבית וגם להשתמש במשכנתא למינוף להשקעה במניות…

לבית אתה זקוק לכ- 2M ש״ח. הווה אומר החזר של - 10,000₪ לפחות (רצוי הרבה יותר אם אתה רוצה ריביות טובות ופחות סיכון).
אתם מרווחים 30K ומוציאים 18K (לא כולל שכירות) הווה אומר תוציאו 28K כולל החזר משכנתא. כלומר אתם לא באמת יכולים להרשות לעצמכם להגדיל את ההחזר ובטח לא לקחת משכנתא בסכום גבוה יותר בשביל גם להשקיע בשוק ההון (מעבר להשקעה שיש לכם ב- ESPP ו- RSU).

בקיצור, לא הבנתי מה התוכנית שלכם :roll:

האם מסלול פריים מתאים לזה? אני חושש שהפריים יעלה ומניות ירדו בו זמנית ונתקע עם הלוואה יקרה שלא שווה להחזיר אותה...
בוודאי שיש סיכון שזה יקרה. בגלל זה אני מעדיפה לקחת את מסלול הפריים ל- 20 שנה מקסימום (על מנת שההחזר החודשי ינגוס בקרן) בתקווה למזער את הנזק אם וכאשר הפריים יעלה בעתיד. כמובן שאם וכאשר תגיע למצב כזה תצטרך לבדוק מה יותר כדאי לך - למכור בירידות או להמשיך לשלם את ההחזר החודשי בתקווה/אמונה שהשוק יחזור לעלות.

לבית אתה זקוק לכ- 2M ש״ח. הווה אומר החזר של - 10,000₪ לפחות (רצוי הרבה יותר אם אתה רוצה ריביות טובות ופחות סיכון).
אתם מרווחים 30K ומוציאים 18K (לא
אפשר גם בפחות מ10000, גם בפחות מ9000. נגיד 30 שנה פריים, 25 שנה משתנה, 20 שנה קל"צ. נכון לא תקבל את הריביות הכי טובות שיש למשכנתאות, אבל אפשר לקבל ריביות סבירות לחלוטין, זה מקטין את הסיכון שהמשכנתא תחנוק אותך (בעלות מסויימת), ואם אתה משקיע את שאר ההון שלך בשוק ההון לדעתי זה לגמרי שווה את זה. נכון שיש פה סיכון אבל שכל אחד יעשה את הבחירות שלו ומה הוא מרגיש בנוח איתו. המידע שחסר לי במקרה הזה הוא מה הנטו הממוצע השנתי (במזומן), כי היחס הוצאות-נטו כרגע פשוט גבוה מדי למשכנתא כזאתי.

(אני בתהליכים להוציא אפילו משכנתא גדולה יותר. את ההון העצמי שלי מעדיף להשאיר כמה שיותר בשוק ההון)

האם יש סיכוי שהבנק יקח בחשבון את ההכנסות השנתיות? אם לא, מה כדאי לעשות עם הכסף הזה?
למה אתה צריך שהוא יקח את זה בחשבון? האם היית רוצה החזר של יותר מ-10K בחודש? זה יהפוך את התזרים החודשי שלך לשלילי..
מה יקרה אם חלילה שנה אחת לא תקבל בונוס או במקרה של כל בעיית תזרים אחרת?

זה כמובן לא יעוץ, אך אני הייתי משתמש בכסף לסגירת המשכנתא - לפחות את כל מה שבריבית גבוהה מהפריים..
ורק אחרי זה מתחיל לחשוב על שוק ההון.

בגדול, היתי רוצה להשתמש במשכנתא למינוף השקעה במניות. האם מסלול פריים מתאים לזה? אני חושש שהפריים יעלה ומניות ירדו בו זמנית ונתקע עם הלוואה יקרה שלא שווה להחזיר אותה...
אחרי שתחזיר את כל המסלולים האחרים (עניין של כ-5 שנים בהנחה שמסלול הפריים שלך יהיה 50% ואתה ממש את כל הסכום השנתי לטובת העניין) תוכל אולי להתחיל להזרים כספים לשוק ההון. עד אז אולי הריבית כבר תעלה? אולי בשנה שאחרי? ואולי אחרי 5 שנים?
מניות יכלות לקרוס בעשרות אחוזים תוך תקופה קצרה אבל הריבית של בנק ישראל משתנה באופן מתון יותר (בעשורים האחרונים לפחות) וכשתעלה מעל רמה מסויימת תוכל להפסיק הזרמה לשוק ההון ולהתחיל לכסות אותה בהדרגה. בסכומים שאתה מכניס זו לא כזאת בעיה. ואם אתה מפחד שרמת ההכנסה שלך לא תישאר כמו שהיא היום פשוט תתמנף פחות (פחות למניות יותר לסגירת המשכנתא)

אפשר גם בפחות מ10000, גם בפחות מ9000. נגיד 30 שנה פריים, 25 שנה משתנה, 20 שנה קל"צ. נכון לא תקבל את הריביות הכי טובות שיש למשכנתאות, אבל אפשר לקבל ריביות סבירות לחלוטין, זה מקטין את הסיכון שהמשכנתא תחנוק אותך (בעלות מסויימת),
ברור שאפשר… השאלה אם כדאי…
ולא, זה לא מקטין את הסיכון שהמשכנתא תחנוק אותך. זה אולי מקטין את הסיכון שבזמן הקרוב המשכנתא תחנוק אותך, אבל זה מגדיל את הסיכון שהמשכנתא תחנוק אותך בעתיד, כי המשמעות היא שאתה לוקח משכנתא מאוד מסוכנת (צמודה למדד, ריביות משתנות שגם הן אולי צמודות, וצמודה לפריים) וכמובן הקל״צ תהיה מאוד יקרה (והעלות הזו היא ישר מההחזר הראשון).

ואם אתה משקיע את שאר ההון שלך בשוק ההון לדעתי זה לגמרי שווה את זה.
מה בדיוק נשאר להשקיע בשוק ההון אחרי שהוא שם הכל בבית של 3M שהוא רוצה לקנות?

ועוד כ200-300 אלף שנתי (rsu, espp, בונוסים).
את ה- ESPP והבונוסים אין בעיה להכניס כל חצי שנה/שנה למשכנתא בשביל להקטין אותה.
לעומת זאת ב- RSU אתה ״כלוא״ לשנתיים אלא אם כן לא אכפת לך לשלם על כל הסכום מס שולי (ואז זה נראה לי עוד יותר לא כלכלי).
בנוסף, אם אתה מחליט למכור כל שנתיים המשמעות היא שאתה ״מוותר״ על דחיית המס שאתה זוכה לה ב- RSU. זה כבר עניין אישי ואני יכולה להבין את ההעדפה למכור מניה בודדת בשביל לרכוש את בית חלומותיך.

ברור שאפשר… השאלה אם כדאי…
ולא, זה לא מקטין את הסיכון שהמשכנתא תחנוק אותך. זה אולי מקטין את הסיכון שבזמן הקרוב המשכנתא תחנוק אותך, אבל זה מגדיל את הסיכון שהמשכנתא תחנוק אותך בעתיד, כי המשמעות היא שאתה לוקח משכנתא מאוד מסוכנת (צמודה למדד, ריביות משתנות שגם הן אולי צמודות, וצמודה לפריים) וכמובן הקל״צ תהיה מאוד יקרה (והעלות הזו היא ישר מההחזר הראשון).
לא חייבים לקחת חלק צמוד למדד (אפשר משתנה לא צמוד). וגם אם כן אפשר לקחת 25% או אפילו פחות (ויותר פריים)
אם אני ארצה להקטין את ההחזר החודשי אני תמיד יוכל לפרוע את אחד המסלולים (נגיד משתנה אחרי 5 שנים). ואני לא יודע מה זה ריבית יקרה עבורך, אבל ריבית של 3-3.25% בשבילי זה לא יקר אם זה אומר ששאר הכסף יכול להישאר על מניות.
מה בדיוק נשאר להשקיע בשוק ההון אחרי שהוא שם הכל בבית של 3M שהוא רוצה לקנות?
אני מדבר על הון קיים בשוק ההון שיכל לעזור להקטין את המשכנתא. פותח השרשור כתב שהוא מעוניין לקחת את המשכנתא למינוף השקעה במניות, אז מזה אני מבין שיש לו עוד השקעות. אבל אם המיליון זה כל ההון העצמי שלו ונשאר לו רק 2000 שקל לחסוך בחודש אז אני מסכים שזה ממש לא משכנתא מתאימה.

אני מדבר על הון קיים בשוק ההון שיכל לעזור להקטין את המשכנתא. פותח השרשור כתב שהוא מעוניין לקחת את המשכנתא למינוף השקעה במניות, אז מזה אני מבין שיש לו עוד השקעות. אבל אם המיליון זה כל ההון העצמי שלו ונשאר לו רק 2000 שקל לחסוך בחודש אז אני מסכים שזה ממש לא משכנתא מתאימה.
+1
בדיוק.

לא חייבים לקחת חלק צמוד למדד (אפשר משתנה לא צמוד). וגם אם כן אפשר לקחת 25% או אפילו פחות (ויותר פריים)
גם משתנה זו ריבית שתעלה (בסבירות גבוהה מאוד מאוד) בעתיד. גם פריים זו ריבית מסוכנת שיכולה לעלות (מאוד) בעתיד.
25% מ- 2M זה חצי מליון שקל במסלול משתנה צמוד - זה המון.

בכל מקרה זה לא משנה את העובדה שאם אתה לוקח משכנתא (עם ריביות משתנות בצורה כזו או אחרת) ליותר שנים, זה אולי מקטין את ההחזר עכשיו אבל מגדיל את הסיכון לעליית ההחזר בעתיד.

אם יש לך הון גדול שעומד לרשותך ושמושקע במדד רחב (או לפחות לא רק במניה אחת בודדת) ואם אחוז החיסכון שלך מאוד גבוה למרות ההחזר החודשי של המשכנתא, אז אולי זה מתאים *לך* לקחת את הסיכון במשכנתא כל כך גדולה. במקרה הזה, ולפי מה שאני הבנתי זה לא המצב.

בכל מקרה זה לא משנה את העובדה שאם אתה לוקח משכנתא (עם ריביות משתנות בצורה כזו או אחרת) ליותר שנים, זה אולי מקטין את ההחזר עכשיו אבל מגדיל את הסיכון לעליית ההחזר בעתיד
אני אישית מרגיש יותר בנוח ופחות בסיכון להיות עם משכנתא לטווח יותר ארוך עם חיסכון גדול בצד, מאשר להיות עם משכנתא יותר קטנה לטווח קצר יותר בלי חיסכון בכלל.

אני אישית מרגיש יותר בנוח ופחות בסיכון להיות עם משכנתא לטווח יותר ארוך עם חיסכון גדול בצד, מאשר להיות עם משכנתא יותר קטנה לטווח קצר יותר בלי חיסכון בכלל.
זה כבר עניין אישי.
מבחינה כלכלית השאלה הגדולה היא מה אתה עושה עם החיסכון שאתה צובר. אם אתה קונה איתו מניות ומכניס אותו לתיק ההשקעות שלך נשאלת השאלה - אולי יש לך כבר מספיק חיסכון בשוק ההון להתמודד עם מצבי קיצון.

בכל מקרה חשוב שתדע שאתה משלם הרבה מאוד כסף על תחושת הביטחון הזו (שלדעתי היא מדומה).

בכל מקרה חשוב שתדע שאתה משלם הרבה מאוד כסף על תחושת הביטחון הזו (שלדעתי היא מדומה).
איך בדיוק? להפך. כל עוד אני מתמיד להשקיע במדדי מניות רחבים לטווח רחוק, שווה לי לשלם את הריביות משכנתא.

אבל בסופו של דבר יש כאן הרבה מינוף ואני כן מגדיל את הסיכון של מקרי קיצון. (גם אם יש לי תחושת ביטחון מדומה כרגע). בזה אני מכיר.

איך בדיוק? להפך. כל עוד אני מתמיד להשקיע במדדי מניות רחבים לטווח רחוק, שווה לי לשלם את הריביות משכנתא.
למה להיפך?
ההנחה היא שבשני המקרים אתה לוקח את אותו סכום משכנתא ובשני המקרים אתה מפקיד את אותו הסכום שנשאר לך בשוק המניות:
1. במצב אחד אתה לוקח משכנתא קצרה יותר כך שגם הריבית הממוצעת נמוכה יותר וגם עלות המשכנתא כולה קטנה יותר. המשמעות היא שאין לך חיסכון חודשי נוסף.
2. במצב השני, על מנת להקטין את ההחזר החודשי ובשביל להרגיש ״בטוח יותר״, אתה לוקח משכנתא ארוכה יותר, כך שהריבית הממוצעת שתקבל גבוהה יותר והעלות הכוללת של המשכנתא גבוהה יותר. בנוסף, סיכוי גדול יותר שהריבית תעלה ותעלה יותר מהמצב הראשון (מה שיעלה עוד יותר את סך עלות המשכנתא כי הנגיסה מהקרן קטנה יותר ביחס למצב הראשון) כך שההחזר החודשי שלך ממילא יגדל והמשכנתא תתייקר אף יותר.

נכון שבמצב השני יש לך חיסכון חודשי שאותו לכאורה אתה יכול להכניס לשוק ההון (עד שההחזר של המשכנתא גדל ואז אולי כבר לא יהיה יותר חיסכון חודשי…). אבל תוספת התשואה הזו היא רק על החיסכון החודשי שאתה מכניס, בעוד שהמשכנתא במצב השני מלכתחילה הרבה יותר יקרה, והריבית שעולה עולה על כל הסכום שנותר (שמן הסתם הוא הרבה יותר גדול מהחיסכון שאתה חוסך כל חודש).

למה להיפך?
ההנחה היא שבשני המקרים אתה לוקח את אותו סכום משכנתא ובשני המקרים אתה מפקיד את אותו הסכום שנשאר לך בשוק המניות:
אז לא הבנת אותי. השוואתי מצב בו ההחזר החודשי הוא המקסימלי שאני מרגיש בנוח איתו. ואז אני משווה בין שני מצבים. לקחת מימון מקסימלי ולהשאיר כמה שיותר הון עצמי מושקע במניות, או להשתמש בכל ההון העצמי להקטנת המימון.

נכון התייחסתי להקטנת גובה ההחזר החודשי, אבל זה בעיקר להביא אותו לרמה שאתה מרגיש איתה בנוח.

נערך לאחרונה ב:
אז לא הבנת אותי. השוואתי מצב בו ההחזר החודשי הוא המקסימלי שאני מרגיש בנוח איתו. ואז אני משווה בין שני מצבים. לקחת מימון מקסימלי ולהשאיר כמה שיותר הון עצמי מושקע במניות, או להשתמש בכל ההון העצמי להקטנת המימון.
אני הגבתי להצעה שלך שפותח השרשור יכול לרדת מהחזר של 10,000₪ (שלדעתי הוא מינימלי ל- 2M ש״ח משכנתא) ל- 9,000₪ או אפילו פחות, בכדי ״להרגיש יותר בטוח״.
אפשר גם בפחות מ10000, גם בפחות מ9000. נגיד 30 שנה פריים, 25 שנה משתנה, 20 שנה קל"צ.
בשני המקרים דובר על משכנתא של 2M ש״ח.
מזכירה - הדיון התחיל מפותח השרשור :>

שלום,
אשמח לעזרה מהמומחים שיש פה בלקיחת משכנתא נכונה עבורינו.

בנוסף, יש אפשרות לקחת הלוואת בלון חלקי (לשלם רק ריבית) מקרן השתלמות של כ350 אלף בריבית פריים - 0.5.

תודה!!

ברגע שתסתכל על הקרן השתלמות כעל השקעה במניות פטורה ממס - כל הפרספקטיבה שלך תשתנה - ובעצם השאלה תהיה פשוטה יותר - האם להתמנף במניות בכדי להוזיל משכנתא?
ברגע שתענה לעצמך האם אתה בנוי לדרגת מינוף (ואי לכך גם סיכון) שכזו - השאלה הופכת להיות קלה יותר - איך מתמנפים בזול ?
ולכך התשובה היא ברורה - בלון על חשבון קרן ההשתלמות.

לטעמי , בכדי לענות יותר נכון על השאלה הראשונה -אתה גם צריך לשאול את עצמך מה אסטרטגיית ההשקעות שלך במניות - והאם אתה משקיע בשווקים קורלטיבים - כלומר - האם אתה משקיע במניות טכנולוגיה בזמן עבודה בחברה שכזו (קורלציה בין השקעה לשכר בסיס) ? האם אתה משקיע במטבע זהה למטבע עליו מבוססת החברה / שוק הבסיס של החברה שלך (דולר) ? האם שוק הנדלן משפיע על ההשקעות במניות / שכר הבסיס שלך (או הפוך) ?
כמובן שיכול להימצא בקהל הייטקיסט שעובד בmicrosoft, כאשר כל הrsu , הespp וההשקעות הפרטיות שלו הינם msft - והוא מרוצה והכל אחלה (ועשה אחלה כסף בשנים האחרונות) - אך יש לזה השלכה על רמת הסיכון.

עריכה:
מנסה להסביר שוב, זה נראה שעברת את השלב שבו שאלת את השאלות האלה:
בגדול, היתי רוצה להשתמש במשכנתא למינוף השקעה במניות.
אבל אז זרקת משפט כזה:
אני חושש שהפריים יעלה ומניות ירדו בו זמנית ונתקע עם הלוואה יקרה שלא שווה להחזיר אותה...

אינני מייעץ,ואינני מומחה - אבל חייב להגיד לך שאחרי 60% (מדרגת משכנתא) , ההבדלים מאוד זניחים (בטח עם רמת הכנסה כזו). לא יודע אם שווה בכלל את הבלגן.
לצורך העניין, אני הייתי מעדיף ללכת למדרגה של 60%, מסלול פיתוי - ולסגור את הפיתוי לאחר מכן [בצורה שמרנית כמובן].

נערך לאחרונה ב:
תודה לכל העונים!
כנראה כדאי שאבהיר כמה ניקודות.
חשבתי על החזר חודשי של 13 אלף, התזרים לא באמת יהיה שלילי. 200-300 אלף שנתיים בפועל משולמים כמעט כל חודש והסיכוי שתהיה שנה עם פחות מ100 אלף מאוד נמוך.
אין לנו הון פרט למיליון שקל של ההון עצמי. הכוונה היא קודם כל להחזיר את המסלולים היקרים וכשנשאר רק עם מסלול פריים להתחיל להזרים כסף לתיק מניות.
בנוסף, אני לא מחפש חשיפה מאוד גבוהה למניות, משהו כמו 60% מהשווי הנקי (נדל״ן, פנסיה, השתלמות, תיק ממוסה). אם המניות יעלו אחזיר משכנתא, אם ירדו אקנה עוד מניות.

תמהיל פשוט שנראה לי יכול להתאים:
מסלול 1 - סכום:1 מיליון, מסלול: פריים, תקופה: 30 שנה, ריבית: 1.6%, החזר חודשי: 3500
מסלול 2 - סכום:1 מיליון, מסלול: קל״צ, תקופה: 10 שנה, ריבית: 2.7%, החזר חודשי: 9500

להחזיר את מסלול קל״צ כמה שיותר מהר (כניראה לא יהיו עמלות פירעון מוקדם) ואז להתחיל להשקיע בתיק ממוסה.

מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
אין לנו הון פרט למיליון שקל של ההון עצמי
כלומר רק בשביל לראות שהמצב מובן, אתם הולכים למכור\מכרתם את כל הRSU וESPP שצברתם עד כה?

חשבתי על החזר חודשי של 13 אלף, התזרים לא באמת יהיה שלילי. 200-300 אלף שנתיים בפועל משולמים כמעט כל חודש והסיכוי שתהיה שנה עם פחות 100 אלף מאוד נמוך.
אז אתם ממימירים כל RSU וESPP ישר למזומן? 200-300 זה נטו אחרי מיסים?

ההרכב נראה בסדר על פניו אם אתה בטוח שתעמדו בו במשך ה10 שנים הקרובות. בכל מקרה, הייתי ממליץ לך לקבוע פגישה עם היועץ משכנתאות בבנק שלך, עם פירוט של ההכנסות, רק בשביל לקבל אישור עקרוני למשכנתא של 13000 בהתאם למצב שלך. וכמו שכבר ציינתי, לבוא עם טפסי 106 ותדפיסים שמראים את ההכנסות השוטפות יכול לעזור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 8
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
T משכנתא 100% פריים נדל"ן 42
K משכנתא הפוכה נדל"ן 28
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
R משכנתא נמוכה נדל"ן 28
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
K משכנתא על שליש דירה נדל"ן 12
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ה משכנתא לפרעון תוך 10 שנים נדל"ן 14
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
A עלית פרמיה בביטוח דירה עבור משכנתא צרכנות פיננסית 5
א מחזור משכנתא נדל"ן 12
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
R שיקולי משכנתא נדל"ן 24
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
א הביטוח משכנתא מחיב אותי חיוב כפול. נדל"ן 8
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 18
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 1
U פרעון מוקדם של משכנתא צרכנות פיננסית 24
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
kiza צמצום משכנתא צרכנות פיננסית 22
פ דירה במחיר למשתכן - ללא משכנתא? נדל"ן 7
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
מ דעה על תמהיל משכנתא נדל"ן 0
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
amit מסלול משכנתא משתנה כל 5 עוגן אגח לא צמוד נדל"ן 2
א סגירת משכנתא מהחלק ההוני/הקצבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S איך לבחור פרמטרים של משכנתא נדל"ן 5
D נטילת משכנתא לבעלי אזרחות אירופאית נדל"ן 0
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
Y הערכה גסה לעלות משכנתא כיום פוסטים מאיכות נמוכה 1
J סגירת מסלול משכנתא אל מול השקעה בפקדון נדל"ן 9
O שיקולי משכנתא ותזרים נדל"ן 13
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
E קיצור מסלול משכנתא לא משנה ריביות? נדל"ן 28

נושאים דומים

Back
למעלה