• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות?

Yesmad

משתמש רגיל
דירוג
755
אני לא תושב ישראל כבר קרוב לעשור, ולא מתכוון לחזור אי פעם. במושבי הנוכחי אני משלם 0% מס על רווחי הון ו-15% מס (withheld) על דיבידנדים. מכיוון שכך, החלטתי למשוך את כל הקופות והקרנות שברשותי בישראל ולהעבירם להשקעות תחת תנאי המיסוי לעיל.

כוונתי היתה לחתום על יפוי כח, למשוך את הכסף מהחברות השונות לחשבון בנק של קרוב משפחה, ומשם להעבירו בהעברה אחת מרוכזת לחשבון שלי בחו"ל דרך חברת currencytransfer כדי לקבל הפרש שער מינימלי ולא להשחט ע"י הבנק. לצערי התברר ששתי חברות מסרבות לשחרר כספים לצד שלישי (מנורה ואלטשולר). הן מוכנות לשחרר את הכסף אך ורק לחשבון על שמי. היות ואין לי חשבון בנק בישראל, הן הציעו בטובן להעביר את הכסף ישירות לחו"ל על חשבוני. כמובן שבמצב הזה לא אוכל לעשות העברה אחת מרוכזת כדי לחסוך עמלות, ולא אוכל להעביר דרך צד שלישי כדי לחסוך הפרשי שער. זה הפסד של אלפי דולרים.

רעיונות:
  • פתיחת חשבון בנק ישראלי: ניסיתי לפתוח חשבון בנק "אונליין", אבל הסתבר שכדי לפתוח אותו צריך שכבר יהיה לי חשבון בנק קיים באחד הבנקים הישראלים ("אילו דרישות בנק ישראל, ידינו כבולות").
  • ניוד כל הקרנות והקופות אל חברה שכן מוכנה לשחרר כספים לצד שלישי בעזרת יפוי כח, ואז משיכת הכסף דרך החברה הזו: אני לא בטוח כמה הרעיון הזה ישים ואיך לבצע בצורה מיטבית. האם החברה שאליה אעביר תדרוש תקופת אכשרה כלשהי לפני שאוכל למשוך? כמה זמן תהליך כזה יקח? אשמח למידע, למחשבות ורעיונות.
כל רעיון אחר יתקבל בברכה :)

1. לבדוק אם אחד מהבנקים מוכן לפתוח לך חשבון בנק באמצעות ייפוי כוח נוטריוני שתעביר לקרוב משפחה.
  2. להגיע לארץ לביקור ולפתוח חשבון בנק.
  3. להעביר את הכסף (כנכסים) לברוקר אחר (לדוגמא ל-IB). ההמרות שקל/מטבע אחר בטח יהיו מאוד זולות ותוכל למשוך את הכספים לחשבונך בחו"ל בהעברה יחידה.

להעביר את הכסף (כנכסים) לברוקר אחר (לדוגמא ל-IB). ההמרות שקל/מטבע אחר בטח יהיו מאוד זולות ותוכל למשוך את הכספים לחשבונך בחו"ל בהעברה יחידה.
לא חושבת שאפשר להעביר נכסים מחשבון קופת גמל/קרן השתלמות, אפשר רק למשוך מזומן.

ניוד כל הקרנות והקופות אל חברה שכן מוכנה לשחרר כספים לצד שלישי בעזרת יפוי כח, ואז משיכת הכסף דרך החברה הזו: אני לא בטוח כמה הרעיון הזה ישים ואיך לבצע בצורה מיטבית.
כדי לנייד צריך לחתום על טפסים, יש לדעתי חברות שבהן ניתן לעשות זאת אונליין/בטלפון. ניתן למשוך את הכספים מיד אחרי הניוד, ניוד לוקח בערך חודש.

תודה על ההצעות!

#1 נבדק שוב ושוב ונחסם ע"י כל סניף שנשאל בנושא. יש חובת נוכחות לזהוי ראשוני. אם מישהו יודע אחרת, על סניף שמקל אולי, נא שתפו.
#2 היא אפשרות יקרה בכסף, זמן, וכאבי ראש. סביר שאעדיף להפסיד אלפי דולרים מאשר להגיע.
#3 אתה בטוח שזו אפשרות? למיטב ידיעתי אני יכול למשוך אותן רק לחשבון בנק על שמי או לנייד אותן לקופה מוכרת אחרת. אין דרך להעביר\למשוך אותן ל-IB עד כמה שאני יודע.

נערך לאחרונה ב:
מה עם להעביר לIRA, לקנות משהו ואותו להעביר לברוקר?
עוד אופציה שכנראה לא תעבוד, אבל מה עם להוסיף את אחד מקרוביך כשותף בחשבון ואז יהיה אפשר להעביר את הכספים לחשבון על שמו.

ניסינו להוסיף אותי כשותף בחשבון בנק של קרובי משפחה (בכמה בנקים), וכמו בנסיון לפתוח חשבון עם יפוי כח, זה נחסם ונדרשה נוכחות.
אולי לא קראתי נכון, אתה מציע להוסיף אותם כמורשים או בעלים בקופות עצמן? זה אפשרי?

אולי אתה יכול להגיע לסניף בחו"ל של בנק ישראלי ולפתוח את החשבון שם? או לסניף בחו"ך של בנק זר שיש לן סניף גם בישראל.

שאלה לא קשורה: זה שאתה לא תושב ישראל אומר שלא תשלם שום מס על המשיכה?

ניסינו להוסיף אותי כשותף בחשבון בנק של קרובי משפחה (בכמה בנקים), וכמו בנסיון לפתוח חשבון עם יפוי כח, זה נחסם ונדרשה נוכחות.
אולי לא קראתי נכון, אתה מציע להוסיף אותם כמורשים או בעלים בקופות עצמן? זה אפשרי?
במקרה שלך, נראה שהכי זול זו טיסה לארץ לצורך הסידורים ושלום על ישראל, יש דברים שאי אפשר לעשות בשלט רחוק, הבנק צודק.

הן מוכנות לשחרר את הכסף אך ורק לחשבון על שמי
האם חוץ מזה שהחשבון אמור להיות על שימך, הוא חייב להיות בבנק ישראלי? או רק לצורך פתיחת החשבון הוירטואלי?
לא כל כך הבנתי מהניסוח שלך האם הם מוכנים לשחרר את הכסף לחשבון בחו"ל שהוא על שימך?

סתם הצעה (לאחר הקפה) , אני מניח שיש לך חשבון בבנק בחו"ל תרים אליו טלפון ותודיע לו שעומדים להכנס XXX שקלים ואתה מבקש לקבל הצעה טובה להמרה ואם הם מוכנים לקבל אותם (בכלל)

אולי אתה יכול להגיע לסניף בחו"ל של בנק ישראלי ולפתוח את החשבון שם? או לסניף בחו"ך של בנק זר שיש לן סניף גם בישראל.

שאלה לא קשורה: זה שאתה לא תושב ישראל אומר שלא תשלם שום מס על המשיכה?
תודה, זה רעיון מעניין. אני חושב שהאופציה היחידה באיזורי היא סיטיבנק. הבעיה העיקרית איתם היא שהם דורשים הפקדה של סכומים גבוהים מאוד כדי לפתוח חשבון, ולא בדיוק ידועים בגמישות שלהם. אני אנסה איתם ואחקור עוד אופציות.

כל הקופות והקרנות שאני מושך נמצאות במצב נזיל או שאפשר להחיל ותק כדי להנזיל אותן.

האם חוץ מזה שהחשבון אמור להיות על שימך, הוא חייב להיות בבנק ישראלי? או רק לצורך פתיחת החשבון הוירטואלי?
לא כל כך הבנתי מהניסוח שלך האם הם מוכנים לשחרר את הכסף לחשבון בחו"ל שהוא על שימך?
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה:
היות ואין לי חשבון בנק בישראל, הן הציעו בטובן להעביר את הכסף ישירות לחו"ל על חשבוני.
אז כן, הקרנות מוכנות להעביר לבנק שלי בחו"ל, אבל אז אפסיד קשות מבחינת עמלות והפרשי שער.
הבנקים הישראלים לא מוכנים להסתמך על חשבונות שלי בחו"ל כדי לפתוח לי חשבון בישראל.
אני מניח שיש לך חשבון בבנק בחו"ל תרים אליו טלפון ותודיע לו שעומדים להכנס XXX שקלים ואתה מבקש לקבל הצעה טובה להמרה
כן, אני מקווה שלא אגיע לברירת המחדל הזו. אין סיכוי לקבל הפרשי שער קרובים ל-currencytransfer.

לסיכום ביניים, אני חושב שכרגע הרעיון לנייד את הקופות לחברה שמוכנה להעביר לצד ג' הוא הכי מעשי. אמנם אאלץ לחכות חודש, אבל אצמצם הפסדים בהרבה. אנסה ביום שני לדבר עם סיטיבנק ולחפש עוד בנקים בינלאומיים רלבנטיים, אבל זה לונג שוט.

תודה!

בעיקרון מאד בעייתי לשלם לצד ג' , אני מכיר שניתן באופן חריג לחתום על כתב שיפוי מול הקונסול במדינה בה אתה גר ולהעביר את הכסף לחשבון בן/ת משפחה מקרבה ראשונה בלבד.
תשאל את מנורה ואלטשולר אם זה ניתן , זה אמור להיות אצל כולם הנוהל ה"חריג" הזה. יש סיכוי סביר שחלק מהחברות מסרבות לבצע אותו.
בכל מקרה אם זה לא דחוף במיידי ומתי שהוא נראה לך שתקפוץ לביקור לדעתי זה הכי טוב.

אחת הקופות כבר אישרה לי תשלום לצד ג' מקרבה ראשונה (שתי האחרות שהזכרתי סירבו לכבד יפוי כח - לא שאלתי ספציפית על יפוי כח קונסולרי), וכך עלתה תכנית הניוד הנ"ל. ההנחה (או התקווה :)) היא שאותה קופה תאשר העברה לצד ג' בכל קרן או קופה שמנוהלת דרכה.

אני מגיע לישראל לעיתים מאוד רחוקות, יהיה חבל לחכות עכשיו כמה שנים.

הזכרת כמה פעמים גם "קופות" וגם "קרנות". הכוונה לקרנות פנסיה? אני מבין איך קופת גמל יכולה להיות נזילה אבל לא שמעתי אף פעם על קרן פנסיה נזילה. אתה בטוח שלא ינכו לך מס במקור?

קרנות השתלמות וקופות גמל בלבד :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R משיכת נתוני קרנות סל ישראליות ל גוגל שיטס-GOOGLE SHEETS, אוף טופיק 5
א משיכת כספים ע"י יורשים מקרנות פנסיה של נפטר - עמיתים קרנות הפנסיה הותיקות צרכנות פיננסית 0
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
I משיכת פיצויים - כל המידע שצריך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
M משיכת מט״ח מ-IB לצורך השקעה בנדל״ן בחו״ל צרכנות פיננסית 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
The Stoic משיכת פיצויים פטורים ממס בתום העסקה מיסים 13
Y משיכת כספים מ Bit2C | דו"ח בדיקה - גורם חיצוני מומחה השקעות אלטרנטיביות 5
ק משיכת כספים מהחשבון פוסטים מאיכות נמוכה 2
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
F חתימה על סעיף מוזר בעת משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכת פיצויים - מה המס בגין הרווח ? מיסים 14
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3
P משיכת שליש מקרן השתלמות לא חוסמת הפקדות? מיסים 4
M משיכת פיצויים מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
F משיכת כספי פיצויים - פגיעה בקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ה משיכת כספים מקרן פנסיה כללית (משלימה) צרכנות פיננסית 12
א משיכת כספים מ- IB שוק ההון 19
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
R משיכת תיק השקעות שוק ההון 1
Y משיכת כספים מטריא השקעות אלטרנטיביות 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R התלבטות לגבי משיכת משתנה צמודה נדל"ן 4
D משיכת מט"ח מהברוקר לחשבון בנק שוק ההון 18
Jtm משיכת פנסיה משלימה (חסכון לטווח בינוני) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א עמלת משיכת מט"ח בחו"ל צרכנות פיננסית 2
P משיכת פיצויים ע"י יורשים, סכומים קטנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה