• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

משיכת מט"ח מהברוקר לחשבון בנק

Oshi

משתמש רשום
דירוג
0
בברוקר הזר החשבון נסחר בדולרים. ישנה אפשרות למשוך את הרווח לחשבון והוא ישאר בדולרים, ועם זה לקנות לדוג' באתרים מחו"ל ובכך לגדר את הדולר?

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,997
תוריד מהשאלה שלך את המילה גידור לפני שייכעסו עליך ויפנו אותך לשרשורים של אלפי הודעות שמסבירים למה גידור זה רע.
אם חשבון הבנק שלך מאפשר ניהול של חשבון מט"ח, אתה יכול להעביר דולרים מהברוקר לחשבון הבנק. שים לב שיש לך עמלות לא מבוטלות.
לרוב להחזיק דולרים בחשבון בנק ישראלי זה לא הדבר הכי יעיל. למה לא להמשיך להחזיק את הדולרים אצל הברוקר במקום?

Oshi

משתמש רשום
דירוג
0
תוריד מהשאלה שלך את המילה גידור לפני שייכעסו עליך ויפנו אותך לשרשורים של אלפי הודעות שמסבירים למה גידור זה רע.
אם חשבון הבנק שלך מאפשר ניהול של חשבון מט"ח, אתה יכול להעביר דולרים מהברוקר לחשבון הבנק. שים לב שיש לך עמלות לא מבוטלות.
לרוב להחזיק דולרים בחשבון בנק ישראלי זה לא הדבר הכי יעיל. למה לא להמשיך להחזיק את הדולרים אצל הברוקר במקום?
לא משנה לי להחזיק אותו אצל הברוקר. אני פשוט רוצה לדעת איזו דרך יש לי להשתמש בדולרים ישירות ולא להמיר חזרה לשקלים, במידה ואני רוצה לעשות קנייה באינטרנט לדוג' בדולרים

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,997
תבחר בכרטיס אשראי עם עמלת המרה נמוכה מספיק (0-1%) ואז זה כבר לא משנה שיש המרה.

Oshi

משתמש רשום
דירוג
0
תבחר בכרטיס אשראי עם עמלת המרה נמוכה מספיק (0-1%) ואז זה כבר לא משנה שיש המרה.
עמלת ההמרה היא לא הבעיה, הבעיה היא השינוי בערך הדולר לאורך זמן
אם הדולר מתחזק, אז לאורך זמן אני "קונה" פחות דולרים כשהכסף מומר החזרה לשקלים ואיתו קונה מוצרים באינטרנט בדולרים. אם הדולר נשאר דולר אז לא משנה לי שהוא מתחזק

Oshi

משתמש רשום
דירוג
0
אם לדוג' 1$=10₪. המרתי 3000₪ ל300$ והעברתי לברוקר, בתקופה מסוימת הכפלתי רווח ויש בחשבון כרגע 600$ ומשכתי אותם חזרה לשקלים, ולכן בשקלים יש לי כרגע 6000₪. לאחר תקופה הדולר התחזק וכרגע ערכו הוא 1$=20₪, יוצא ש"הפסדתי" את מה שהרווחתי (במידה וארצה לקנות עכשיו בחנות בחו"ל)
לכן רוצה לדעת אם יש דרך למשוך את הרווח מהשקעות ולהשאירו בדולרים

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,997
אם אתה מחזיק דולרים אצל הברוקר אתה יכול להמיר לשקלים כל פעם שאתה קונה משהו בחו"ל לפי סכום הקניה ואז אתה נשאר בדיוק עם אותו כסף.

Oshi

משתמש רשום
דירוג
0
אם אתה מחזיק דולרים אצל הברוקר אתה יכול להמיר לשקלים כל פעם שאתה קונה משהו בחו"ל לפי סכום הקניה ואז אתה נשאר בדיוק עם אותו כסף
נכון
אבל לפעמים אני מושך *לפני* שאני צריך לקנות, השאלה אם יש דרך למשוך ולהשאיר בדולרים מבלי להיות תלוי בזמן

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,997
נכון
אבל לפעמים אני מושך *לפני* שאני צריך לקנות, השאלה אם יש דרך למשוך ולהשאיר בדולרים מבלי להיות תלוי בזמן
המרת דולרים היא לא משיכה. זה לא משנה איפה אתה מחזיק את הדולרים ואיפה את השקלים, אם אתה ממיר דולרים לשקלים בדיוק ביום שאתה קונה בחו"ל אתה עם קונה באותו שער בקירוב. לחילופין אתה יכול לנהל בחשבון שלך מט"ח (בוואן זירו זה כנראה הכי משתלם אם אין לך הטבה פרטנית) או לפתוח חשבון בנק אמריקאי ולהוציא כרטיס אשראי אמריקאי.

guesto

משתמש ותיק
דירוג
656
לדעתי מה שאתה מנסה לעשות מיותר, אבל בכל מקרה אפשר דרך שוואב לקבל כרטיס חיוב.

Oshi

משתמש רשום
דירוג
0
המרת דולרים היא לא משיכה. זה לא משנה איפה אתה מחזיק את הדולרים ואיפה את השקלים, אם אתה ממיר דולרים לשקלים בדיוק ביום שאתה קונה בחו"ל אתה עם קונה באותו שער בקירוב. לחילופין אתה יכול לנהל בחשבון שלך מט"ח (בוואן זירו זה כנראה הכי משתלם אם אין לך הטבה פרטנית) או לפתוח חשבון בנק אמריקאי ולהוציא כרטיס אשראי אמריקאי.
הבנתי
אבל אני לא רוצה להמיר צמוד לקנייה. אני רוצה שהדולרים ימשיכו לצבור ריבית בחשבון, ורק כשצריך, להמיר ולמשוך
לדעתי מה שאתה מנסה לעשות מיותר, אבל בכל מקרה אפשר דרך שוואב לקבל כרטיס חיוב.
למה?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
13,548
אם הדולר מתחזק, אז לאורך זמן אני "קונה" פחות דולרים כשהכסף מומר החזרה לשקלים ואיתו קונה מוצרים באינטרנט בדולרים. אם הדולר נשאר דולר אז לא משנה לי שהוא מתחזק
ואם הוא נחלש ונשארת בדולרים אז הפסדת כסף.

אם המטרה היא להמר על פורקס אז תהמר. למה לקשר את זה לקניות בכרטיס אשראי?

zoom

משתמש רשום
דירוג
4
בנק ישראלי שוחט בעמלות על מט"ח:
1. עמלת המרה
2. עמלת מרווח המרה
3. עמלת קבלת מט"ח
4. עמלת העברת מט"ח
ועוד..

כשאתה כבר מגיע למעמד קניה במט"ח בכרטיס אשראי שמקושר לבנק ישראלי כבר שחטו אותך מכל הכיוונים בעמלות, בקיצור ממש לא משתלם.

לגבי כרטיס שוואב, כרטיס מצוין, החסרון היחיד שהוא כרטיס דביט, ז"א צריך להזהר איתו יותר, לרכוש באתרים מאוד אמינים.

Michel

משתמש ותיק
דירוג
331
גבי כרטיס שוואב, כרטיס מצוין, החסרון היחיד שהוא כרטיס דביט, ז"א צריך להזהר איתו יותר, לרכוש באתרים מאוד אמינים.
מדוע? מה ההבדל לעניין זה בין דביט לכרטיס רגיל?

zoom

משתמש רשום
דירוג
4
מדוע? מה ההבדל לעניין זה בין דביט לכרטיס רגיל?
הכסף יורד ישר מהבנק, פחות "מבוטח", ז"א סיכוי נמוך יותר להחזיר כסף בעסקה שלא ביצעת לעומת כרטיס קרדיט

Michel

משתמש ותיק
דירוג
331
הכסף יורד ישר מהבנק, פחות "מבוטח", ז"א סיכוי נמוך יותר להחזיר כסף בעסקה שלא ביצעת לעומת כרטיס קרדיט
מדאיג מה שאתה כותב פה כי אני מרבה בעסקאות עם הדביט של שוואב. נניח מישהו מצלם לי את הכרטיס ועושה פעולות באלפי דולרים. סיכוי נמוך יותר ששוואב יחזירו לי כסף? בקנייה באשראי הבנק לא מחויב לחברת האשראי? ההבדל היחדי שאני רואה שבכרטיס אשראי אתה מתנהל מול חברת האשראי ואילו בדביט ישירות מול הבנק. ייתכן שהסיכוי לקבל החזר מחברת אשראי גבוה יותר, אני לא מספיק יודע. מה שכן, הנציגים של שוואב סירבו לומר לי שהכסף מבוטח אוטומטית אלא טענו שכל מקרה צריך להיבחן לגופו. לדעתי הם פוחדים מתלונות שווא .

bigbang

משתמש ותיק
דירוג
606
אני לא יודע אם במקרה הזה זה יותר בטוח או לא, אבל אני לא רואה שום קשר לשאלה האם חשבון חויב או לא בהחלטה אם לזכות אותך בגין שימוש לרעה בכרטיס.
בין אם בית העסק יספוג זאת ובין אם הבנק, למה אם עדיין לא ירד לך הכסף מהחשבון אז יותר קל "להחזיר כסף"?

מכיר אישית מקרה בו BOFA זיכה חשבון ממנו נמשכו דרך כספומט אלפי דולרים עם כרטיס דביט משוכפל.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
13,548
יש בזה משהו, אבל זה לא לגמרי מדוייק. כלומר זה פחות מבוטח, אבל זה לא שכרטיס דביט לא מבוטח לחלוטין. זה עדיין הרבה יותר בטוח מאשר מזומן.
מכיר אישית מקרה בו BOFA זיכה חשבון ממנו נמשכו דרך כספומט אלפי דולרים עם כרטיס דביט משוכפל.
השאלה לא אם יש מקרים אלא כמה מקרים יש. יותר נכון מה הסיכוי שלא יחזירו במקרה כזה מול הסיכוי שלא יחזירו במקרה של כרטיס אשראי.
ממה שאני מכיר, בשניהם רוב הסיכויים שהכסף יוחזר בסוף, אבל הסיכוי שלא יחזירו הוא טיפה יותר גדול בדביט מאשר באשראי

מדאיג מה שאתה כותב פה כי אני מרבה בעסקאות עם הדביט של שוואב. נניח מישהו מצלם לי את הכרטיס ועושה פעולות באלפי דולרים. סיכוי נמוך יותר ששוואב יחזירו לי כסף?
סיכוי נמוך יותר לא אומר סיכוי נמוך באופן אבסולוטי.
שני האמצעים בטוחים מספיק. פשוט אשראי יותר בטוח.
אני לא יודע אם במקרה הזה זה יותר בטוח או לא, אבל אני לא רואה שום קשר לשאלה האם חשבון חויב או לא בהחלטה אם לזכות אותך בגין שימוש לרעה בכרטיס.
בין אם בית העסק יספוג זאת ובין אם הבנק, למה אם עדיין לא ירד לך הכסף מהחשבון אז יותר קל "להחזיר כסף"?
נכון שהשאלה אם יחזירו לא תלויה בשאלה אם לקחו כבר או לא.
אבל העניין הוא שבאשראי מראש לא מחייבים אותך (או מחזירים מייד את הכסף אם כבר חייבו) ברגע שאתה עושה דיספיוט, ואח"כ מתחילים רק לבדוק אם אתה צודק או לא (ומקסימום גובים ממך שוב את הכסף בסוף הבירור).
בדביט הכסף יורד מיידית מהחשבון והוא חוזר רק אחרי שתהליך הדיספיוט מסתיים, תהליך שיכול לקחת גם כמה חודשים.
כלומר אם מישהו גנב לך סכום גדול זה אומר כמה חודשים שחסר לך סכום גדול בעו"ש.

בנוסף חוקי ההגנה על הלקוח הרבה יותר מחמירים (לטובת הלקוח) בכרטיסי אשראי מאשר בדביט.

תראה למשל את ההרצאה של פרנק אביגניל (הבחור שהסרט "תפוס אותי אם תוכל" מבוסס עליו, והיום הוא מומחה של ה FBI בנושאי fraud וכו') בנושא של כרטיסי אשראי מול דביט:

כל זה כמובן רלונטי לכרטיסים אמריקאים. לא מספיק בקיא בחוקים האלה בארץ.

Michel

משתמש ותיק
דירוג
331
סיכוי נמוך יותר לא אומר סיכוי נמוך באופן אבסולוטי.
שני האמצעים בטוחים מספיק. פשוט אשראי יותר בטוח
לפני מספר חודשים טיילתי במרכז אמריקה והשתמשתי רק בכרטיס של שוואב. מאוד נוח מכיוון שגם ככה היו לי דולרים במזומן בחשבון שלהם. בשלב מסוים קראתי בקבוצת פייסבוק שלא מעט מטיילים נעקצו בכרטיסי אשראי אחרי שככל הנראה צולמו במהלך עסקאות. פניתי לשוואב פעמיים וציפיתי שיאמרו לי שהכרטיס מבוטח. ממה שאני מכיר בארץ בכרטיסי אשראי, אין שום בעיה במקרה כזה לקבל החזר ולא חשבתי שבדביט זה אחרת. להפתעתי לא קיבלתי תשובה חד משמעית אלא רק אמירה שבמקרה כזה אני צריך לדווח ומתחילה בדיקה. בשלב מסוים לקראת סוף הטיול פשוט ביטלתי את הכרטיס והזמנתי חדש, אבל האמת היא שאני בספק אם אשתמש בו. שווה לי לשלם את 1-2 אחוז עמלות והפרשי שער ולהיות רגוע שלא אתעורר יום אחד עם חשבון מרוקן ואתחיל לרדוף אחרי נציגי שוואב. לוקח גם כמה ימים עד שרואים פעולות בכרטיס באתר, ככה שגם אם עוקצים אותך, יכולים לחגוג על הכרטיס לא מעט זמן עד שאפשר לגלות את זה. ביקשתי לדעת אם יש שירות של SMS או דרך כלשהי לדעת על פעולות בזמן אמת אבל כמובן שאין.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א עמלת משיכת מט"ח בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ל משיכת מט״ח מכספומט בחו״ל צרכנות פיננסית 39
S משיכת מט׳׳ח מIB ועמלות של חשבון מקושר צרכנות פיננסית 7
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R התלבטות לגבי משיכת משתנה צמודה נדל"ן 4
Jtm משיכת פנסיה משלימה (חסכון לטווח בינוני) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R משיכת דולרים מיטב דש טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
P משיכת פיצויים ע"י יורשים, סכומים קטנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T איך מדווחים בדוח השנתי על משיכת פקדון בנקאי עם רווחים פטורים? מיסים 3
O משיכת כספי פנסיה לפני גיל 67 לבעלי בעיות בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% שוק ההון 7
א משיכת כספי IRA במט"ח ללא המרה לחשבון בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D משיכת הכסף מהפיקדון הצבאי בשביל להכניס לשוק הוון שוק ההון 11
I החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים מיסים 6
R משיכת נתוני קרנות סל ישראליות ל גוגל שיטס-GOOGLE SHEETS, אוף טופיק 3
U משיכת כספים מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
I משיכת רווחים מהתיק הפרטי לאחר גיל 60 שוק ההון 0
V משיכת כספי תגמולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת כספים מתוך קרן השתלמות IRA על ידי הגוף הפנסיוני ללא רשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
yancuk משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
הדבורה מיה משיכת שקלים מאינטראקטיב לחשבון פפר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
I משיכת נתונים - מיי גמל נט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A משיכת סכום גבוה מ- interactive brokers ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
A משיכת שיק מחשבון סגור צרכנות פיננסית 2
C משיכת כספי פיצויים פטורים משפיע על פטור מס עתידי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
J משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ משיכת נתוני מסחר לצורך עיבוד בתוכנה סטטיסטית שוק ההון 3
1337justme משיכת כספים לא פטורים מקה"ש וכספי פיצויים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
D אישור למס הכנסה לצורך משיכת כספי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ע משיכת כספי תגמולים מקרן פנסיה ותיקה עם יתרה נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F משיכת ניירות ערך מקרן השתלמות IRA - אפשרי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ה משיכת רווחי הון - זה בעצם כ"כ פשוט? שוק ההון 13
D עמותה - משיכת שכר אוף טופיק 6
D.Tanz משיכת פיצויים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M משיכת כספי פנסיה אוף טופיק 23
Blue משיכת קופת גמל קטנה בפטור ממס מיסים 2
מ משיכת rsu לצורך פיזור. מה עושים עם המס? שוק ההון 5
R משיכת הפרשות מעל התקרה לפנסיה שחויבו במס צרכנות פיננסית 12
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1

נושאים דומים

למעלה