• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכה ופדיון של תיק השקעות

• פותח הנושא BenE
  • פורסם בתאריך

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
קראתי פה מספר מאמרים על השקעה פאסיבית וניהול עצמאי של התיק ויש משהו שלא הבנתי. הבנתי שעיקרון ההשקעה עובד בפשטות, אני משקיע סכום X, לאחר 5 שנים לדוג' עלו שווי המניות והאג"ח שהשקעתי ב- 30%. אז שווי התיק שלי הוא 1.3X וככה בעצם אני מרוויח מההשקעה (עד פה אני צודק?). עכשיו נשאר רק לפדות את התיק, לא? איך עושים את זה? אני אמור למכור את המניות והאג"ח? את הנק' הזאת לא כך כך הבנתי ולא מצאתי לה תשובה, אשמח לעזרה (אני מדבר על תיק שבניתי בעצמי ואני מנהל אותו - לדוג' תיק שבניתי דרך אתר האינטרנט של הבנק)

עכשיו נשאר רק לפדות את התיק, לא?
אתה פודה רק כשאתה צריך את הכסף.
אתה צריך את כל הכסף במכה אחת? או בדיוק אחרי 5 שנים?
צריך לזכור שכל עוד אתה לא צריך את הכסף, פדיון כלל התיק פשוט יגרור מס רווחי הון שלא לצורך.

אולי התכוונת לעניין של לאזן את התיק בגלל שהוא יצא מהקצאת הנכסים המקורית שלו?

ממליץ לך על הכתבות הבאות (של בעלת הבית):
איך לחיות מתיק ההשקעות חלק 1
איך לחיות מתיק ההשקעות חלק 2
איזון תיק השקעות

אתה פודה רק כשאתה צריך את הכסף.
אתה צריך את כל הכסף במכה אחת? או בדיוק אחרי 5 שנים?
צריך לזכור שכל עוד אתה לא צריך את הכסף, פדיון כלל התיק פשוט יגרור מס רווחי הון שלא לצורך.

אולי התכוונת לעניין של לאזן את התיק בגלל שהוא יצא מהקצאת הנכסים המקורית שלו?

ממליץ לך על הכתבות הבאות (של בעלת הבית):
איך לחיות מתיק ההשקעות חלק 1
איך לחיות מתיק ההשקעות חלק 2
איזון תיק השקעות
לא לזה התכוונתי. אתן דוגמה. קניתי דירה ב-1,000,000 $, לאחר 10שנים שוויה עלה ל-1,500,000 $. אם אני מוכר את הדירה בעצם הרווחתי 500,000 $. אך אם לא אמכור אותה, אומנם הרווחתי מבחינת נכסים אך לא מבחינת כסף נזיל (מזומנים בבנק). אותו דבר כאן, איך אני מעביר את הכסף מהתיק לחשבון הבנק שלי? הרי רק השווי של המניות והאג"ח עלה, לא? איך אני פודה את הרווח?

אותו דבר כאן, איך אני מעביר את הכסף מהתיק לחשבון הבנק שלי? הרי רק השווי של המניות והאג"ח עלה, לא? איך אני פודה את הרווח?
בשביל לממש רוחים מן הסתם צריך למכור.
ההבדל בין מניות/אג"ח לבין דירה זה שבמניות אתה לא חייב למכור את כל התיק. למשל אם אתיק שלך שווה 1.5 מליון דולר וכל מה שאתה צריך החודש זה 2,000 דולר, אתה יכול למכור אחזקות בשווי 2,000 דולר ואת השאר להשאיר בתיק (ושימשיך לצבור תשואה).

בשביל לממש רוחים מן הסתם צריך למכור.
ההבדל בין מניות/אג"ח לבין דירה זה שבמניות אתה לא חייב למכור את כל התיק. למשל אם אתיק שלך שווה 1.5 מליון דולר וכל מה שאתה צריך החודש זה 2,000 דולר, אתה יכול למכור אחזקות בשווי 2,000 דולר ואת השאר להשאיר בתיק (ושימשיך לצבור תשואה).
גם אג"ח מוכרים?
ולפי מה שאתה אומר, יש מצב שאומנם התיק שלי הרוויח, ועכשיו אני רוצה למשוך חלק מהתיק בשביל צורך מסוים, אך יש מצב שלא אצליח למכור את אותו חלק ובעצם הכסף יישאר "נעול" בתיק, אני צודק?

ולפי מה שאתה אומר, יש מצב שאומנם התיק שלי הרוויח, ועכשיו אני רוצה למשוך חלק מהתיק בשביל צורך מסוים, אך יש מצב שלא אצליח למכור את אותו חלק ובעצם הכסף יישאר "נעול" בתיק, אני צודק?
לא ממש.
מניות ואג"ח הם נכסים הרבה יותר סחירים מדירה.
יכול להיות שתצטרך למכור בתקופות משבר, ואז תקבל פחות כסף, אבל למכור כנראה שתמיד תצליח

לא ממש.
מניות ואג"ח הם נכסים הרבה יותר סחירים מדירה.
יכול להיות שתצטרך למכור בתקופות משבר, ואז תקבל פחות כסף, אבל למכור כנראה שתמיד תצליח
ואג"ח מוכרים כמו מניות? או שמרוויחים ממנו בדרך אחרת? מה לגבי שאר האפשרויות? אופציות, תעודות סל, קרנות וכו'

ואג"ח מוכרים כמו מניות? או שמרוויחים ממנו בדרך אחרת? מה לגבי שאר האפשרויות? אופציות, תעודות סל, קרנות וכו'
כל נייר ערך שהזכרת אפשר למכור דרך הברוקר שלך ( אקסלנס, הבנק שלך, מיטב ד"ש,IBI וכו).
כן, כשאתה רוצה לממש את הרווח שלך ושזה יהפוך למזומן, אתה צריך למכור את זה ( שוב - דרך הברוקר שלך).

פודה= מוכר את האחזקות בתיק.

כל נייר ערך שהזכרת אפשר למכור דרך הברוקר שלך ( אקסלנס, הבנק שלך, מיטב ד"ש,IBI וכו).
כן, כשאתה רוצה לממש את הרווח שלך ושזה יהפוך למזומן, אתה צריך למכור את זה ( שוב - דרך הברוקר שלך).

פודה= מוכר את האחזקות בתיק.
אם אני רוצה למכור את זה דרך הבנק, זה יימכר מיידית או שאני צריך לחפש קונה שרוצה את זה?

אם אני רוצה למכור את זה דרך הבנק, זה יימכר מיידית או שאני צריך לחפש קונה שרוצה את זה?
הם עושים את זה בשבילך בבורסה, לפני שאתה משקי אני ממליץ לך לקרוא כאן בפורום- יש המון מידע.

הם עושים את זה בשבילך בבורסה, לפני שאתה משקי אני ממליץ לך לקרוא כאן בפורום- יש המון מידע.
תוכל לשלוח לי מאמרים על זה? בעיקר על תהליך המכירה.. לא מצאתי משהו על זה

@BenE ברוך הבא לפורום!
מהשאלות שלך אני רואה ומבין שאין לך ניסייון וידע במסחר עצמאי ואפילו בחשבון השקעות מנוהל.
האם יש לך כיום תיק השקעות? אם כן האם הוא בבנק, אצל ברוקר או בית השקעות? מה גודל התיק?

@BenE ברוך הבא לפורום!
מהשאלות שלך אני רואה ומבין שאין לך ניסייון וידע במסחר עצמאי ואפילו בחשבון השקעות מנוהל.
האם יש לך כיום תיק השקעות? אם כן האם הוא בבנק, אצל ברוקר או בית השקעות? מה גודל התיק?
אין לי. אני מעוניין בעתיד הקרוב לפתוח אחד שאנהל בעצמי דרך הבנק. התחלתי לקרוא מאמרים של הסולידית וקיבלתי מעט רקע והבנה על ההשקעות הפאסיביות. כמו שהבנת נכון, אני צריך לקרוא קצת יותר מאמרים ולהעמיק בהם יותר. אם תוכל לשלוח בבקשה מאמרי יסוד על כל התהליך (מההשקעה ועד לפדיון לחשבון בנק), אשמח מאוד.
נ.ב.
כרגע פחות מעניין אותי סוגי ההשקעות והבנה יותר מקצועית בנושא, אני יותר מנסה להבין את כל התהליך, איך זה עובד, איך מגיעים לרווח, איך פודים את הרווח, מה הסיכונים שיש, איך לדעת איפה להשקיע וכו'. שוב הדגש הוא על הבנה של התהליך, איך הכל עובד - זה מה שחשוב לי בנתיים.
תודה רבה!

אני יותר מנסה להבין את כל התהליך, איך זה עובד, איך מגיעים לרווח, איך פודים את הרווח
כנס לאתר גלובס.
תירשם.
פתח שם תיק השקעות וירטואלי.
קנה ניירות. תוכל למצוא פה דוגמאות לניירות (לא משנה אם הם משרתים את המטרות שלך כל עוד שזה כסף וירטואלי).
עקוב אחריהם.
מכור.
שחק עם זה....

הממשק לא זהה לממשק של הבנקים או בתי ההשקעות, אבל הוא ייתן לך ניסיון טוב.

מה הסיכונים שיש, איך לדעת איפה להשקיע וכו'
קרא בבלוג ובפורום.

כנס לאתר גלובס.
תירשם.
פתח שם תיק השקעות וירטואלי.
קנה ניירות. תוכל למצוא פה דוגמאות לניירות (לא משנה אם הם משרתים את המטרות שלך כל עוד שזה כסף וירטואלי).
עקוב אחריהם.
מכור.
שחק עם זה....

הממשק לא זהה לממשק של הבנקים או בתי ההשקעות, אבל הוא ייתן לך ניסיון טוב.

קרא בבלוג ובפורום.
ראיתי עכשיו שיש לי באתר האינטרנט של הבנק אפשרות לתיק וירטואלי, זה כמו מה שהזכרת בגלובס? כלומר, הקנייה והמכירה שאעשה שם אינה אמיתית? מצד אחד קוראים לזה וירטואלי, מצד שני זה נראה כאילו זה אמיתי לגמרי וכו'..

ראיתי עכשיו שיש לי באתר האינטרנט של הבנק אפשרות לתיק וירטואלי, זה כמו מה שהזכרת בגלובס? כלומר, הקנייה והמכירה שאעשה שם אינה אמיתית? מצד אחד קוראים לזה וירטואלי, מצד שני זה נראה כאילו זה אמיתי לגמרי וכו'..
ברור שזו לא קניה אמיתית, הרי זה ווירטואלי.
שאלה - בן כמה אתה, מה המקצוע שלך ומה גודל התיק שאתה מתכנן לפתוח?

ברור שזו לא קניה אמיתית, הרי זה ווירטואלי.
שאלה - בן כמה אתה, מה המקצוע שלך ומה גודל התיק שאתה מתכנן לפתוח?
אני שואל כי באתר של הבנק יש שתי עמודות, אחת שקוראים לה "התיקים שלי", ואחת "תיקים וירטואלים"... אין אפשרות לפתוח תיק השקעות דרך אתר האינטרנט של הבנק ולהשקיע בו בצורה אמיתית?

אין אפשרות לפתוח תיק השקעות דרך אתר האינטרנט של הבנק ולהשקיע בו בצורה אמיתית?
כנראה שיש.
אם אתה עושה את זה, כדאי שתתמקח קודם על העמלות, ותשקול בכלל אם אתה רוצה תיק אמיתי בבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 1
R משיכה מקרן מהשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מקרן השתלמות לצורך העברה לIB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכה מ-IB לבנק הבינלאומי - ש״ח או מטח? צרכנות פיננסית 5
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
M קרן גמל להשקעה משיכה כקצבה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכה מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ העברה מקרן פנסיה לקופת גמל לצורך משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ב אסטרטגיית משיכה בפרישה: פנסיה, RSU, השתלמות, תיק ממוסה… פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ר קרן השתלמות- החלת ותק ללא משיכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
CoinCollector משיכה של קרן השתלמות נזילה VS המתנה ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N המלצה לאסטרטגיית משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
mk1 תקינות משיכה מגמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה - מס שוק ההון 2
מ משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
H קופת גמל - משיכה הונית חד פעמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
Wonko משיכה חודשית של כספים ממוסים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
V משיכה שקלית מIB - בעזרת WISE או ישירות דרך IB? שוק ההון 17
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
צ דיווח על משיכה מ-IRA בארה"ב מיסים 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N משיכה חלקית מקופ"ג להשקעה מיסים 12
גרהם משיכה שלא כדין מקרן פנסיה ללא קנס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 211
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
הרץ במבוך משיכה מחשבון השקעות מול הלוואה מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Fitch חישוב סכום משיכה פטור מקופ"ג אחרי "קיבוע זכויות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
1337justme פטור\החזר מס על משיכה לא כדין מקופת גמל לתגמולים שוק ההון 5
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
1337justme קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
D משיכה מ s&p 500 והשקעה בנדל"ן בחו"ל שוק ההון 4
R משיכה מ-401k לתושבי ישראל שוק ההון 7
ה קופת גמל להשקעה, איחור מועד משיכה צרכנות פיננסית 2
מ משיכה כספי פיצוים ללא מס לצורך השקעה צרכנות פיננסית 0
א משיכה מקופת גמל והקה"ש להשקעה עצמאית שוק ההון 6
S אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
O משיכת כסף מתיק פטור מול משיכה מתיק ממוסה, בפנסיה שוק ההון 2
ERE בלי ה E אחוז משיכה בטוח. האם ה SWR הוא ממוצע של...? שוק ההון 65
ל החופשי משיכה מקרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 0
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה