• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

משיכה ופדיון של תיק השקעות

• פותח הנושא BenE
  • פורסם בתאריך

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
קראתי פה מספר מאמרים על השקעה פאסיבית וניהול עצמאי של התיק ויש משהו שלא הבנתי. הבנתי שעיקרון ההשקעה עובד בפשטות, אני משקיע סכום X, לאחר 5 שנים לדוג' עלו שווי המניות והאג"ח שהשקעתי ב- 30%. אז שווי התיק שלי הוא 1.3X וככה בעצם אני מרוויח מההשקעה (עד פה אני צודק?). עכשיו נשאר רק לפדות את התיק, לא? איך עושים את זה? אני אמור למכור את המניות והאג"ח? את הנק' הזאת לא כך כך הבנתי ולא מצאתי לה תשובה, אשמח לעזרה (אני מדבר על תיק שבניתי בעצמי ואני מנהל אותו - לדוג' תיק שבניתי דרך אתר האינטרנט של הבנק)

FIYaacov

מודרטור
דירוג
13,510
עכשיו נשאר רק לפדות את התיק, לא?
אתה פודה רק כשאתה צריך את הכסף.
אתה צריך את כל הכסף במכה אחת? או בדיוק אחרי 5 שנים?
צריך לזכור שכל עוד אתה לא צריך את הכסף, פדיון כלל התיק פשוט יגרור מס רווחי הון שלא לצורך.

אולי התכוונת לעניין של לאזן את התיק בגלל שהוא יצא מהקצאת הנכסים המקורית שלו?

ממליץ לך על הכתבות הבאות (של בעלת הבית):
איך לחיות מתיק ההשקעות חלק 1
איך לחיות מתיק ההשקעות חלק 2
איזון תיק השקעות

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
אתה פודה רק כשאתה צריך את הכסף.
אתה צריך את כל הכסף במכה אחת? או בדיוק אחרי 5 שנים?
צריך לזכור שכל עוד אתה לא צריך את הכסף, פדיון כלל התיק פשוט יגרור מס רווחי הון שלא לצורך.

אולי התכוונת לעניין של לאזן את התיק בגלל שהוא יצא מהקצאת הנכסים המקורית שלו?

ממליץ לך על הכתבות הבאות (של בעלת הבית):
איך לחיות מתיק ההשקעות חלק 1
איך לחיות מתיק ההשקעות חלק 2
איזון תיק השקעות
לא לזה התכוונתי. אתן דוגמה. קניתי דירה ב-1,000,000 $, לאחר 10שנים שוויה עלה ל-1,500,000 $. אם אני מוכר את הדירה בעצם הרווחתי 500,000 $. אך אם לא אמכור אותה, אומנם הרווחתי מבחינת נכסים אך לא מבחינת כסף נזיל (מזומנים בבנק). אותו דבר כאן, איך אני מעביר את הכסף מהתיק לחשבון הבנק שלי? הרי רק השווי של המניות והאג"ח עלה, לא? איך אני פודה את הרווח?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,339
אותו דבר כאן, איך אני מעביר את הכסף מהתיק לחשבון הבנק שלי? הרי רק השווי של המניות והאג"ח עלה, לא? איך אני פודה את הרווח?
בשביל לממש רוחים מן הסתם צריך למכור.
ההבדל בין מניות/אג"ח לבין דירה זה שבמניות אתה לא חייב למכור את כל התיק. למשל אם אתיק שלך שווה 1.5 מליון דולר וכל מה שאתה צריך החודש זה 2,000 דולר, אתה יכול למכור אחזקות בשווי 2,000 דולר ואת השאר להשאיר בתיק (ושימשיך לצבור תשואה).

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
בשביל לממש רוחים מן הסתם צריך למכור.
ההבדל בין מניות/אג"ח לבין דירה זה שבמניות אתה לא חייב למכור את כל התיק. למשל אם אתיק שלך שווה 1.5 מליון דולר וכל מה שאתה צריך החודש זה 2,000 דולר, אתה יכול למכור אחזקות בשווי 2,000 דולר ואת השאר להשאיר בתיק (ושימשיך לצבור תשואה).
גם אג"ח מוכרים?
ולפי מה שאתה אומר, יש מצב שאומנם התיק שלי הרוויח, ועכשיו אני רוצה למשוך חלק מהתיק בשביל צורך מסוים, אך יש מצב שלא אצליח למכור את אותו חלק ובעצם הכסף יישאר "נעול" בתיק, אני צודק?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,339
ולפי מה שאתה אומר, יש מצב שאומנם התיק שלי הרוויח, ועכשיו אני רוצה למשוך חלק מהתיק בשביל צורך מסוים, אך יש מצב שלא אצליח למכור את אותו חלק ובעצם הכסף יישאר "נעול" בתיק, אני צודק?
לא ממש.
מניות ואג"ח הם נכסים הרבה יותר סחירים מדירה.
יכול להיות שתצטרך למכור בתקופות משבר, ואז תקבל פחות כסף, אבל למכור כנראה שתמיד תצליח

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
לא ממש.
מניות ואג"ח הם נכסים הרבה יותר סחירים מדירה.
יכול להיות שתצטרך למכור בתקופות משבר, ואז תקבל פחות כסף, אבל למכור כנראה שתמיד תצליח
ואג"ח מוכרים כמו מניות? או שמרוויחים ממנו בדרך אחרת? מה לגבי שאר האפשרויות? אופציות, תעודות סל, קרנות וכו'

DavidA

משתמש בכיר
דירוג
1,413
ואג"ח מוכרים כמו מניות? או שמרוויחים ממנו בדרך אחרת? מה לגבי שאר האפשרויות? אופציות, תעודות סל, קרנות וכו'
כל נייר ערך שהזכרת אפשר למכור דרך הברוקר שלך ( אקסלנס, הבנק שלך, מיטב ד"ש,IBI וכו).
כן, כשאתה רוצה לממש את הרווח שלך ושזה יהפוך למזומן, אתה צריך למכור את זה ( שוב - דרך הברוקר שלך).

פודה= מוכר את האחזקות בתיק.

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
כל נייר ערך שהזכרת אפשר למכור דרך הברוקר שלך ( אקסלנס, הבנק שלך, מיטב ד"ש,IBI וכו).
כן, כשאתה רוצה לממש את הרווח שלך ושזה יהפוך למזומן, אתה צריך למכור את זה ( שוב - דרך הברוקר שלך).

פודה= מוכר את האחזקות בתיק.
אם אני רוצה למכור את זה דרך הבנק, זה יימכר מיידית או שאני צריך לחפש קונה שרוצה את זה?

DavidA

משתמש בכיר
דירוג
1,413
אם אני רוצה למכור את זה דרך הבנק, זה יימכר מיידית או שאני צריך לחפש קונה שרוצה את זה?
הם עושים את זה בשבילך בבורסה, לפני שאתה משקי אני ממליץ לך לקרוא כאן בפורום- יש המון מידע.

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
הם עושים את זה בשבילך בבורסה, לפני שאתה משקי אני ממליץ לך לקרוא כאן בפורום- יש המון מידע.
תוכל לשלוח לי מאמרים על זה? בעיקר על תהליך המכירה.. לא מצאתי משהו על זה

yossik

מודרטור
דירוג
11,457
@BenE ברוך הבא לפורום!
מהשאלות שלך אני רואה ומבין שאין לך ניסייון וידע במסחר עצמאי ואפילו בחשבון השקעות מנוהל.
האם יש לך כיום תיק השקעות? אם כן האם הוא בבנק, אצל ברוקר או בית השקעות? מה גודל התיק?

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
@BenE ברוך הבא לפורום!
מהשאלות שלך אני רואה ומבין שאין לך ניסייון וידע במסחר עצמאי ואפילו בחשבון השקעות מנוהל.
האם יש לך כיום תיק השקעות? אם כן האם הוא בבנק, אצל ברוקר או בית השקעות? מה גודל התיק?
אין לי. אני מעוניין בעתיד הקרוב לפתוח אחד שאנהל בעצמי דרך הבנק. התחלתי לקרוא מאמרים של הסולידית וקיבלתי מעט רקע והבנה על ההשקעות הפאסיביות. כמו שהבנת נכון, אני צריך לקרוא קצת יותר מאמרים ולהעמיק בהם יותר. אם תוכל לשלוח בבקשה מאמרי יסוד על כל התהליך (מההשקעה ועד לפדיון לחשבון בנק), אשמח מאוד.
נ.ב.
כרגע פחות מעניין אותי סוגי ההשקעות והבנה יותר מקצועית בנושא, אני יותר מנסה להבין את כל התהליך, איך זה עובד, איך מגיעים לרווח, איך פודים את הרווח, מה הסיכונים שיש, איך לדעת איפה להשקיע וכו'. שוב הדגש הוא על הבנה של התהליך, איך הכל עובד - זה מה שחשוב לי בנתיים.
תודה רבה!

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,665
אני יותר מנסה להבין את כל התהליך, איך זה עובד, איך מגיעים לרווח, איך פודים את הרווח
כנס לאתר גלובס.
תירשם.
פתח שם תיק השקעות וירטואלי.
קנה ניירות. תוכל למצוא פה דוגמאות לניירות (לא משנה אם הם משרתים את המטרות שלך כל עוד שזה כסף וירטואלי).
עקוב אחריהם.
מכור.
שחק עם זה....

הממשק לא זהה לממשק של הבנקים או בתי ההשקעות, אבל הוא ייתן לך ניסיון טוב.

מה הסיכונים שיש, איך לדעת איפה להשקיע וכו'
קרא בבלוג ובפורום.

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
כנס לאתר גלובס.
תירשם.
פתח שם תיק השקעות וירטואלי.
קנה ניירות. תוכל למצוא פה דוגמאות לניירות (לא משנה אם הם משרתים את המטרות שלך כל עוד שזה כסף וירטואלי).
עקוב אחריהם.
מכור.
שחק עם זה....

הממשק לא זהה לממשק של הבנקים או בתי ההשקעות, אבל הוא ייתן לך ניסיון טוב.

קרא בבלוג ובפורום.
ראיתי עכשיו שיש לי באתר האינטרנט של הבנק אפשרות לתיק וירטואלי, זה כמו מה שהזכרת בגלובס? כלומר, הקנייה והמכירה שאעשה שם אינה אמיתית? מצד אחד קוראים לזה וירטואלי, מצד שני זה נראה כאילו זה אמיתי לגמרי וכו'..

yossik

מודרטור
דירוג
11,457
ראיתי עכשיו שיש לי באתר האינטרנט של הבנק אפשרות לתיק וירטואלי, זה כמו מה שהזכרת בגלובס? כלומר, הקנייה והמכירה שאעשה שם אינה אמיתית? מצד אחד קוראים לזה וירטואלי, מצד שני זה נראה כאילו זה אמיתי לגמרי וכו'..
ברור שזו לא קניה אמיתית, הרי זה ווירטואלי.
שאלה - בן כמה אתה, מה המקצוע שלך ומה גודל התיק שאתה מתכנן לפתוח?

BenE

משתמש רשום
דירוג
1
ברור שזו לא קניה אמיתית, הרי זה ווירטואלי.
שאלה - בן כמה אתה, מה המקצוע שלך ומה גודל התיק שאתה מתכנן לפתוח?
אני שואל כי באתר של הבנק יש שתי עמודות, אחת שקוראים לה "התיקים שלי", ואחת "תיקים וירטואלים"... אין אפשרות לפתוח תיק השקעות דרך אתר האינטרנט של הבנק ולהשקיע בו בצורה אמיתית?

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,665
אין אפשרות לפתוח תיק השקעות דרך אתר האינטרנט של הבנק ולהשקיע בו בצורה אמיתית?
כנראה שיש.
אם אתה עושה את זה, כדאי שתתמקח קודם על העמלות, ותשקול בכלל אם אתה רוצה תיק אמיתי בבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 176
1 משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Fitch חישוב סכום משיכה פטור מקופ"ג אחרי "קיבוע זכויות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
1 פטור\החזר מס על משיכה לא כדין מקופת גמל לתגמולים שוק ההון 5
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
1 קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
D משיכה מ s&p 500 והשקעה בנדל"ן בחו"ל שוק ההון 4
R משיכה מ-401k לתושבי ישראל שוק ההון 7
ה קופת גמל להשקעה, איחור מועד משיכה צרכנות פיננסית 2
מ משיכה כספי פיצוים ללא מס לצורך השקעה צרכנות פיננסית 0
א משיכה מקופת גמל והקה"ש להשקעה עצמאית שוק ההון 6
Shaz אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
O משיכת כסף מתיק פטור מול משיכה מתיק ממוסה, בפנסיה שוק ההון 2
ERE בלי ה E אחוז משיכה בטוח. האם ה SWR הוא ממוצע של...? שוק ההון 65
ל החופשי משיכה מקרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 0
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15
י מיסוי של משיכה חלקית מקרן השתלמות מיסים 3
B עמלות משיכה מכספומט- לאיפה השוק הולך? צרכנות פיננסית 20
א אלוקציה - אחוז משיכה- טווח השקעה/משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
J המרת מט"ח ב-IB למטרת משיכה שוק ההון 5
yanosh34 הכלי של ERN לחישוב שיעור משיכה בטוח (ומרחק מפרישה) שוק ההון 35
ש משיכה מקרן השתלמות שוק ההון 9
E גמל להשקעה - משיכה שוק ההון 8
ש בדיקה לגבי משיכה שוטפת מקרן השתלמות שוק ההון 31
O משיכה מתיק השקעות שוק ההון 6
D עמלת משיכה מהבנק. לצחוק או לבכות? שוק ההון 11
Izik השקעת דבידנד בקרן או משיכה? שוק ההון 3
ק שאלת הבהרה בנוגע לאחוזי משיכה מתיק בעת פרישה שוק ההון 16
מ קרן השתלמות שכיר + עצמאי ופדיון חסכון קטן עם אירוע מס שוק ההון 3
ע איחוד ופדיון מוצרי קצבה צרכנות פיננסית 7
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
S ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
A קניית ACWI דרך מערכות המסחר של אקסלנס שוק ההון 26
א הזמנתי כ"א חדש, ובשליחות מבקשים צילום של הת.ז עם תאריך הנפקה - יש מה לחשוש? צרכנות פיננסית 29
S מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
G תעודות סל מוזרות של הודו שוק ההון 25
ח מס שבח מכירה של כמה דירות מיסים 0
aminadav מה כבר יכול להשתבש אשר משקיעים בקרן המחקה אחד המדדים של הבורסה ישראל? שוק ההון 7
ל הפקדת מט״ח לחשבון בחו״ל של ברוקר ישראלי פוסטים מאיכות נמוכה 0
A ההשלכות הכלכליות של ממשלת לפיד-בנט אוף טופיק 148
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
N איך מגלים מה עלה בגורלה של דירה בירושה מהעבר? והאם החזקת חלק מדירה שקול להחזקת דירה? נדל"ן 6
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
Shtunz זמן מדף של דירה למכירה נדל"ן 23
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 2
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 6

נושאים דומים

למעלה