• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו?

עקרונית החשבון שלך יכנס למינוס, אתה תקבל על זה הודעה שאתה צריך לסגור את זה
תרשום להם מכתב הסבר וכו וכו
לי במקרה דומה היית במינוס מעל לחצי שנה בחשבון IRA
לא קרה בגדול כלום ויותר מזה גם הבנק החזיר לי את כל הריביות ועמלות שהוא גבה ממני על המינוס
החיסרון היחיד שזה דפק לי את הניקוד אשראי שלי בבנקים אחרים, לא יודע כמה משתמשים בזה כבר בארץ, אבל שלקחתי משכנתא זה עלה - הסברתי להם ולא היה להם בעיה להמשיך...
כבר קרה לי שהחשבון נכנס למינוס קטן בטעות, לא קיבלתי על זה שום הודעה, פשוט גבו ממני ריבית על החריגה. אבל טוב לדעת שיש סיכוי לקבל בחזרה את הריביות. עדיין לדעתי היו צריכים להכניס מראש את יום הערך הנכון כדי למנוע בעיות כאלה.

כבר קרה לי שהחשבון נכנס למינוס קטן בטעות, לא קיבלתי על זה שום הודעה, פשוט גבו ממני ריבית על החריגה. אבל טוב לדעת שיש סיכוי לקבל בחזרה את הריביות. עדיין לדעתי היו צריכים להכניס מראש את יום הערך הנכון כדי למנוע בעיות כאלה.
לבנק זה לא מעניין יום ערך
כי בסוף יש לבנק תקופה שבה חסר כסף בחשבון והוא צריך לממן אותה זה עולה לא בכסף שהוא יכל "למכור" למישהו אחר ולגיטימי שיגבהה ריבית
זה לא מניות שיש להם תאריך ערך
אם החברה תעביר חודש באיחור כסף היא לא תשלם על הריבית לבנק
וזה עדיף מאשר להכריח אותך לבצע מכירה כפויה (וזה גם לא LIFO אז בכלל כואב)

כן אני תמיד משאיר כמה מאות שקלים שיכולים להחזיק אותי לפחות חצי שנה ללא הפקדות

דרך אגב פעם גם העברתי לחשבון הזה מהחשבון האישי שלי בשביל לסגור את המינוס - אל תעשה את זה
זה אפשרי אבל פותח קופסאת פנדורה מטורפת...

יותר יעיל/ לגיטימי אולי לדרוש מחברת השקעות / מפעיל שלא יגבה דמי ניהול חודשים עד שלא יכנסו ההפקדות

אצלי ההפקדה המאוחרת אכן הופקדה עם תאריך הערך המקורי והבנק החזיר אוטומטית את הריבית על המינוס
בנק מזרחי

עדכון: הכסף של הגמל לא נכנס כבר חודש שני ברצף. דיברתי עם נציגה שהאשימה את בנק מזרחי (?) ואת המעסיק שלי (?) ואמרה שאני צריך לגשת למעסיק שלי לבקש דוח הפקדות ולשלוח להם כדי שהם יראו למה ההפקדה לא נכנסה. בקיצור זה לא נראה טוב. 3 שנים אני עם אותו מעסיק ומעולם לא היה עיכוב בהפקדה. מעניין שבדיוק כשהקופות עוברות לגלובל נט יש בעיות

עדכון קרן השתלמות: ההפקדות בגין אפריל ומאי, נכנסו היום בבוקר (ביחד), לאחר שקיבלתי מהם מייל אתמול שהעניין טופל
קופת גמל: ההפקדה בגין אפריל נכנסה ב-31/5, לאחר שהסוכן של המעסיק העביר ב-17/5

רחוק מלהצדיק אותם אבל לצערי בכל רכישה כזאת יש תמיד תקופה של בלאגאן.
איליה מה שמעצבן פה זה שרק היה מעבר לאקסלנס וכמה חודשים אחרי זה עוד מעבר.
לי עדיין חסרה הפקדה מהמעבר הקודם ועברו כבר 8 חודשים, אחרי פינג פונג עם המעסיק ושירות הלקוחות של אקסלנס זה עדיין לא הסתדר.
עכשיו לא רק שההפקדה הזאת כנראה אבודה, גם ההפקדות החדשות עדיין לא מגיעות.

אני מדבר על הפקדות קופת הגמל, בקרן השתלמות משום מה הכול עובד כמו שעון.

מעניין, היום הסוכנת של העבודה אמרה שהבעיה היא אצליהם ולא גלובל נט והיא סידרה את זה...טעתה בנתון מסוים, אני אמור לראות את ההפקדות של אפריל ומאי עוד כשבועיים לטענתה
מי היה מאמין :)

אצלי נכנסו בתאריך ערך 14.06 קרן השתלמות ופנסיה.
מה שכן, קרן השתלמות על חודש קודם לא נכנסה.
המתווך הפנסיוני אמר לחשבת השכר שהם העבירו להם כבר את ההפקדה החסרה.
בינתיים נותן לחשבת השכר להתעסק בזה. החודש לא יצרתי קשר ישיר עם גמלנט.
מקווה שההפקדה החסרה תושלם בקרוב וזה ימשיך להתקבל אוטומאטית מעכשיו.

לי לא נכנסה ההפקדה. ניסיתי להתקשר למספר שלהם, אבל לא קיבלתי מענה - הם מוכנים לקבל את מספר הטלפון שלי אבל לחזור רק מחסוי, מה שאני לא יכולה מסיבות שונות. אני לא מבינה למה לא ניתן להמתין למוקד ולנהל שיחה בזמן שנוח לי, לא בזמן שנוח להם.
ניסיתי להשאיר טופס פניה באתר (לא חזרו כמה ימים) וגם ניסיתי לפנות במייל ישיר.
לצערי, נראה שהשירות הוא מתחת לכל ביקורת. אני שוקלת לנייד ובודקת אפשרויות אחרות.
בעקבות המיילים או ההודעות כאן יצר איתי קשר נציג של גלובלנט. לזכותו יאמר שעשה כל מה שביכולתו, היה זמין עבורי בוואטסאפ ובדק ממש ברמה היומיומית עד שהענין סודר וכל ההפקדות הגיעו. עם זאת, נראה שיש הטלת אשמה בין בנק המזרחי, גלובל נט, הפניקס והמעסיק שלי. בסופו של דבר, נראה שיש קצר בין גלובל נט לבין מזרחי שהוא חבלי לידה. מקווה שזה לא יחזור על עצמו בחודש הקרוב, וכך גם נאמר לי. אמשיך לעדכן.

לא נכנס לי כלום כבר 2 משכורות.
איך יתכן שלחלקכם זה נכנס ואצלי לא?

איליה מה שמעצבן פה זה שרק היה מעבר לאקסלנס וכמה חודשים אחרי זה עוד מעבר
זה לא אשמת גלובל נט

אני מדבר על הפקדות קופת הגמל, בקרן השתלמות משום מה הכול עובד כמו שעון.
דווקא הגיוני, בקופת גמל מתעסקים הסוכנות הפנסיונית ששכר המעסיק ובקרן השתלמות לרוב זה מחלקת השכר של המעסיק.

• אהבתי
Reactions: Leo
כבר שתי משכורות שלא נכנס כלום לקופה. פניתי במייל לשירות לקוחות של גלובלנט לפני שבוע ועוד לא ענו לי.
מתחילה לדאוג

מקווה שההפקדה החסרה תושלם בקרוב וזה ימשיך להתקבל אוטומאטית מעכשיו
ההפקדה החסרה נכנסה.
לא יודע אם הם מצאו ושייכו עצמאית או כי המתווך הפנסיוני עבד איתם, אבל כרגע הכל בסדר.

עדכון קרן השתלמות: ההפקדות בגין אפריל ומאי, נכנסו היום בבוקר (ביחד), לאחר שקיבלתי מהם מייל אתמול שהעניין טופל
קופת גמל: ההפקדה בגין אפריל נכנסה ב-31/5, לאחר שהסוכן של המעסיק העביר ב-17/5
אתמול נכנס גם הפקדת קופת גמל שהמעסיק העביר ב-17/6 - כלומר זמן סביר ביותר, השאלה אם זה לא אמור להיות אוטומטי ומיידי.

אצלי ההפקדות נכנסו סוף כל סוף. יש לי הפקדה אחת חסרה על אפריל וזה בטיפול חשבת השכר אצלי

מעניין, היום הסוכנת של העבודה אמרה שהבעיה היא אצליהם ולא גלובל נט והיא סידרה את זה...טעתה בנתון מסוים, אני אמור לראות את ההפקדות של אפריל ומאי עוד כשבועיים לטענתה
כבר עברו כמעט שבועיים ועדיין לא נכנסו ההפקדות של אפריל + מאי.
אם גלובל נט רוצים אסמכתאות מהמעסיק לגבי ההפקדות בשביל לאתר אותן לטענתם, והסוכנת הפנסיונית של העבודה אומרת לי שאין צורך כי "הכל היום אוטומטי ולא עובדים יותר עם אסמכתאות" והיא מטפלת בזה ושאדבר רק איתה (אחרי שעשתה כבר טעות בהתחלה כאמור) מה אוכל לעשות הלאה? (תלונה למפקח על הסוכנת במקרה שלא תרצה לשתף פעולה? לדבר עם מישהו אחר בחברה?)

מדובר בסכומים לא קטנים של כסף בכל חודש, וזה ממש מתחיל להעיק

נושאים דומים

Back
למעלה