• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו?

בפורמט של ניוד מבחוץ?
הדרך הכי טובה להשיג תנאים טובים היא שימור --- אני לא יודע איזה תנאים משיגים בהצטרפות.
ה-0.25% זה משהו שחבר שלי השיג, מצד שני - גם אבא שלו שם אז אולי זה קשור...

לא הייתי עושה מלחמת עולם על המספרים האלה (כמה זה יוצא בסוף? עוד מאה שקל לכאן או לכאן בשנה? - תבדוק את כל יתר התנאים גם (שער / עמלת המרה, עמלות פעולה, וכו') ותראה בסוף מה עדיף.

אגב, אם יש לך תקוות גדולות לגבי השירות של מיטב אז... תצמצם אותן :)

בניוד מבחוץ. זה היה הקש ששבר את גב הגמל, באקסלנס אני משלם 0.18, אז גם ככה היתה עליה.
יודע שהשירות בכל המקומות לא משהו, אבל באקסלנס הוא היה באמת מתחת לכל ביקורת. נו, נחכה לחדש, אולי יהיה יותר טוב :)

אותי שירות פחות מעניין אלא בעיקר הגנה על הכספים
נניח לרגע שגלובל-נט חברה פחות יציבה ממיטב, הפניקס וכד'. לא יודע אם זה נכון ואולי אתם יודעים, אבל כחברה חדשה חובת ההוכחה עליהם.
ומבהיר שאני ממש לא חושד בהם במשהו לא כשר, אבל בבדיקה של הגנות תמיד צריך להניח שמשהו יכול לקרות.

1. האם ב- IRA מניות חו"ל (נאסדאק וכו') רשומות ע"ש בית ההשקעות שאצלו יושב ה- IRA או ע"ש העמית?
2. אם בית ההשקעות קורס, האם המניות שלי מוגנות או שהוא יכול (כדוגמה קיצונית) להעביר אותם (או את התמורה ממכירה שלהם ) לידי צד ג' כלשהו, נושה או שותף לעבירה?
3. סכנות נוספות חוץ מהנ"לץ

ברור לי שבמקרים כאלה אני אוכל לתבוע אותם, אבל אם הם עצמם יקרסו אז זה לא ממש יעזור.

אם בית ההשקעות קורס, האם המניות שלי מוגנות או שהוא יכול (כדוגמה קיצונית) להעביר אותם (או את התמורה ממכירה שלהם ) לידי צד ג' כלשהו, נושה או שותף לעבירה?
נכסי החוסכים נמצאים בנאמנות באחד הבנקים הגדולים ומופרדים הרמטית מנכסי בית ההשקעות.

נכסי החוסכים נמצאים בנאמנות באחד הבנקים הגדולים ומופרדים הרמטית מנכסי בית ההשקעות.
יתר על כן, ב IRA הנכסים אפילו לא נמצאים בחשבון פול כללי אלא בחשבון אישי נפרד עבורך.
הסיכון היחיד הוא מעילה שבה מורשה פעולה יבריח את הנכסים החוצה באופן בלתי הפיך.

הסיכון היחיד הוא מעילה שבה מורשה פעולה יבריח את הנכסים החוצה באופן בלתי הפיך.
וגם זה הרבה יותר קשה ב IRA כי יש לך גישה ישירה לחשבון אצל הברוקר.
כלומר אי אפשר להציג כאילו יש כסף בזמן שאין, וכל תהליך המכירה + משיכה + העברה לחשבון חדש לוקח יחסית הרבה זמן, שבו אפשר לשים לב אם יקרה משהו כזה ולעצור את הפעולה.

מבחינה סטטיסטית, מרבית פעולות מרמה על ידי מורשי חתימה/פעולה, קורות בחשבונות לא פעילים/רדומים. וההגיון - מבחינת מבצע המרמה - הוא ברור. אתה רוצה חשבונות שבהם, בטווח הקצר, הסיכוי להיתפס הוא הכי נמוך.

חשבונות IRA מהבחינה הזאת, הם חשבונות הכי "לא טובים"/"מסוכנים". כי מדובר בחשבונות של אנשים שמבצעים אקטיבית הפקדות כספים/קניה/מכירה/מעקב אחר ניירוך ערך בחשבון, לפחות מספר פעמים בשנה, וללא תדירות קבועה (נגיד בניגוד להרצת שאילתא אחת לרבעון לצורך משלוח דוחות רבעוניים - שגם אותם הלקוחות לא תמיד פותחים).

שוב, זה לא אומר שזה לא יכול לקרות, רק שיש מספיק מקומות פחות "מסוכנים" בבנקים/בתי השקעות/ קרנות מהם תעדיף להבריח כספים.

כמה שאלות בנושא אולי מישהו כאן ידע לענות:
1. אם אני נמצאת כרגע באקסלנס בIRA (דרך קבוצת הרכישה שהייתה פה בעבר) ותהליך הקניה/מכירה נעשה דרך בנק מזרחי - האם זה ימשיך ככה אחרי המעבר?
2. האם יש צורך לעדכן את המעסיק שמפקיד לקרן ההשתלמות?

1. אם אני נמצאת כרגע באקסלנס בIRA (דרך קבוצת הרכישה שהייתה פה בעבר) ותהליך הקניה/מכירה נעשה דרך בנק מזרחי - האם זה ימשיך ככה אחרי המעבר?
לגבי (1), אני מאמין שכן. כך היה כשעברנו מהלמן אלדובי אל הפניקס. לגבי (2), אני חושש שאולי כן למרות שעל פניו זה לא אמור להיות כך. כשעברנו מהלמן אלדובי אל הפניקס רק אחרי שההפקדות הפסיקו להכנס ופניתי אל הפניקס מספר פעמים התברר שלשיטתם שהמעסיק היה אמור להפקיד לחשבון אחר. כמובן שלא הגיעה שום הודעה על זה ועצם הבקשה היא לא סבירה - זו אחריותם לתפעל את זה כמו שצריך לפני ואחרי המעבר.

אולי אלו חדשות טובות, כי הפניקס לא נתנו לפתוח קרן השתלמות IRA חדשה מה שיצר בעיה במעבר מעסיק.

@TLN האם תהיה אפשרות לפתוח קרה"ש IRA במעבר מעסיק ולשייך לחשבון מסחר הקיים?

1. לפי מה שאמרו לי החשבון במזרחי ממשיך בלי שום שינוי
2. ככל הנראה לא. ממה שהבנתי זאת נשארת אותה קופת גמל\קה"ש, רק הבעלות השתנתה

כי הפניקס לא נתנו לפתוח קרן השתלמות IRA חדשה מה שיצר בעיה במעבר מעסיק
אציין שלי לא הייתה את הבעיה הזאת. לא יודע אם פתחו קרן חדשה או איכשהו עדכנו את הנוכחית, פחות מעניין אותי. הבוטום ליין הוא שהחלפתי מעסיק ופשוט נתנו לי למלא טופס עדכון וזהו, בלי "אי אפשר לפתוח קרן חדשה" או שקרכלשהו אחר. והפקדות חדשות נכנסו מאז.

מכיר שהם נותנים לאנשים תשובות סותרות בנושא, אז עכשיו גם אתה מכיר (כדי להתעקש שיפסיקו לחרטט אותך).

בנושא אחר, נראה שהפניקס כבר באס"ק. לפני כחודש הם העבירו לי חלק מהפרשת דצמבר לפנסיה המקיפה שאצלם - אל פנסיה משלימה שהם פתחו לי. פחות משנה מה הוביל למצב הזה (אבל די באשמתם).

ביקשתי להעביר את החלק הזה לגמל IRA שלי. תשובתם:
לאחר בדיקה לא ניתן לבצע את העברה עכשיו אלא עליך להמתין לאחר העברה לגלובל נט.
לאחר מכן תדבר איתם ותבקש מהם לבצע את העברה.\
ולתומי חשבתי שעד המעבר (שמי יודע כמה זמן ייקח בפועל) אני עדיין לקוח משלם שאמור לקבל שירות...

הי אלונה
אכן, לא יהיה שינוי בחשבון המסחר שלך במזרחי.
בימים הקרובים ישלחו הודעות למעסיקים כדי לעדכן אותם על השינוי בחברה המנהלת. אם הוא מדווח דרך הממשק מעסיקים הוא צריך לעדכן במערכות שלו את פרטי החברה (שינוי טכני).
כרגע אנו נערכים כך שלא יהיה שינוי מבחינת חשבון ההפקדות של המעסיק ולכן מבחינה זו אין צורך לעשות שינוי כלשהו.

אולי אלו חדשות טובות, כי הפניקס לא נתנו לפתוח קרן השתלמות IRA חדשה מה שיצר בעיה במעבר מעסיק.

@TLN האם תהיה אפשרות לפתוח קרה"ש IRA במעבר מעסיק ולשייך לחשבון מסחר הקיים?

אנחנו מתכוונים כמובן לאפשר פתיחת של חשבונות חדשים לרבות במעבר מעסיק
החיבור לחשבון מסחר קיים אפשרי

האם המעבר אכן עומד להתרחש בעוד כשבועיים?
@TLN

בימים הקרובים ישלחו הודעות למעסיקים כדי לעדכן אותם על השינוי בחברה המנהלת
בתזמון "מושלם" אני מחליף מעסיק ב1.4, המעסיק החדש מקבל מהישן את כל הפרטים (מעבירים את המחלקה שלי פשוט מחברה לחברה, ומנהל ההסדר ממשיך להיות אותו דבר).
מה אני צריך לעשות מבחינה לוגיסטית?
צריך לפתוח קרן השתלמות וקופת גמל חדשים אצלכם, או שהם יכולים להמשיך להפקיד לקודם? (מניח שעל חשבון המסחר אין השפעה והכסף ימשיך לזרום לשם).

בתזמון "מושלם" אני מחליף מעסיק ב1.4, המעסיק החדש מקבל מהישן את כל הפרטים (מעבירים את המחלקה שלי פשוט מחברה לחברה, ומנהל ההסדר ממשיך להיות אותו דבר).
מה אני צריך לעשות מבחינה לוגיסטית?
צריך לפתוח קרן השתלמות וקופת גמל חדשים אצלכם, או שהם יכולים להמשיך להפקיד לקודם? (מניח שעל חשבון המסחר אין השפעה והכסף ימשיך לזרום לשם).
בימים הקרובים ישלחו הודעות למעסיקים כדי לעדכן אותם
אני גם מתחיל לעבוד במהלך אפריל במקום עבודה חדש שיפקיד כספים מיום העבודה הראשון, אבל אצלי זה אחרי תקופה ללא עבודה, אחרי שלא היו לי הפקדות במשך הזמן שלא עבדתי....איזה פרטים אצטרך לתת למעסיק באמת? (בימים הקרובים אצטרך למלא טפסים אני מניח) מקווה שלא יהיה סלט עם זה...

נערך לאחרונה ב:
ביקשתי להעביר את החלק הזה לגמל IRA שלי
למי שסקרן, בסוף אחרי התעקשויות שלי הם הסכימו "לחרוג" מהנהלים ולעשות את זה, רק ביקשו שאחתום על המסמכים הנדרשים - שלחו לי קובץ PDF של 33 עמודים שהוא בפועל כל טופס קיים שלהם שקשור לIRA (פתיחת IRA, ניוד IRA, ייפוי כוח לIRA, בקשת רכישת ניירות לIRA, וכו').

שאלתי איזה מהעמודים אני צריך למלא. אמרו "הכל". התעקשתי להבין למה בדיוק הכל, מה הקשר של רוב המסמכים שם למה שאני מבקש לבצע, והאם הם סתם מנסים לנפנף את הבקשה שלי ע"י העמסת בירוקרטיה לא נחוצה. פניתי במקביל למוקדי שירות נוספים שלהם כולל הסוכן שדרכו נכנסתי.

"ביררנו וכל המסמכים האלה נדרשים".

למזלי אני כבר יודע מה הפיתרון לשטויות האלה. פתחתי תלונה אצל המפקח על הביטוח. כעבור יומיים כבר קיבלתי טלפון ממנהלת תחום IRA שהבהירה לי שאני צריך למלא רק 2 עמודים מתוך כל המסמך ושברגע שאעביר לה אותם תדאג שזה יטופל. יומיים נוספים לאחר מכן והכספים עברו.

עצוב שככה גופים פיננסיים מתנהלים פה, כל פעם מחדש.

נושאים דומים

Back
למעלה