• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משהו שלא מסתדר לי... אם אני משלמת מס רווחי הון בכל מקרה, מה זה משנה מתי אני מוכרת?

רעות

משתמש סולידי
דירוג
11
אני בטח מפספסת משהו, אבל בהנחה שאני לא משלמת עמלות קניה ומכירה, נניח שיש לי 20 שח בבורסה ואני מוכרת אותם עכשיו, אשלם מס רווחי הון בגובה 25% כלומר 5 שח. אם בעוד 5 שנים יהיו לי 40 שקל, ורק אז אממש, אשלם 25% מזה, שזה 10 שח. בעצם זה לא אותו הדבר? כלומר מה ההפסד שלי בלמכור כרגע? (מנסה להבין מה הדבר החכם לעשות כי עוברת ממצב של שכירה לעצמאית ולא תהיה לי הכנסה זמן מה).
מה אני מפספסת? :)

אני חשוב שתזמון מכירה ברווח קשור לתכנון מס. למשל ניתן למכור נייר ברווח ובמקביל או לפני למכור ניר בהפסד כך שיהיה קיזוז/זיכוי מס.
בתיק שלי היתה מכירה בהפסד לפני מספר חודשים [מכרתי כי לא אהבתי], נוצר לי 'החזר מס' וירטורלי וכשמכרתי לפני חודש ניר אחר ברווח, בית ההשקעות קיזז את חובת המס לכמעט 0 על המכירה ברווח.

אני בטח מפספסת משהו, אבל בהנחה שאני לא משלמת עמלות קניה ומכירה, נניח שיש לי 20 שח בבורסה ואני מוכרת אותם עכשיו, אשלם מס רווחי הון בגובה 25% כלומר 5 שח. אם בעוד 5 שנים יהיו לי 40 שקל, ורק אז אממש, אשלם 25% מזה, שזה 10 שח. בעצם זה לא אותו הדבר? כלומר מה ההפסד שלי בלמכור כרגע? (מנסה להבין מה הדבר החכם לעשות כי עוברת ממצב של שכירה לעצמאית ולא תהיה לי הכנסה זמן מה).
מה אני מפספסת? :)
ראשית, את ממוסה על רווח ולא על תמורת המכירה.
אם למשל יש לך היום רווח של 20 ובעוד 5 שנים יהיה לך רווח של 40, אז אכן תמוסי על מלוא הרווח בשתי המכירות. ההבדל הוא שבמקרה של מכירה היום את משלמת 5 לרשויות המס ובמקרה של מכירה בעוד 5 שנים, ה-5 האלו יהפכו לסכום גדול יותר (כי הרווח שלך גדל בתקופה הזו). במכירה היום את מפסידה את התשואה העתידית של רכיב המס שאת משלמת.
שימי לב שיש גם שיקולי מס כפי שיוסי הזכיר מעלי.

קודם כל את משלמת מס רק על הרווח, כן? לא על כל הסכום שאת מוכרת.
חוץ מזה יש יתרון בדחיה של המס, כי הכסף שנצבר ״עובד״ בעצמו ומרוויח עוד בשבילך.

כלומר מה ההפסד שלי בלמכור כרגע?
הכל שאלה של *מתי קנית*. ככה אפשר לחשב את המס רווח הון. משום שהוא מס על הרווח.
דירה/מנייה/נכס פיננסיה שווה כרגע 10 ש"ח. אבל השאלה היא אם קנית אותו ב-1 ש"ח או 5 ש"ח, ככה תוכלי לדעת על מה המס,
אם על 9 או על 5 ש"ח [המס על הרווח].
מקווה שהייתי בהיר

אני חשוב שתזמון מכירה ברווח קשור לתכנון מס. למשל ניתן למכור נייר ברווח ובמקביל או לפני למכור ניר בהפסד כך שיהיה קיזוז/זיכוי מס.
בתיק שלי היתה מכירה בהפסד לפני מספר חודשים [מכרתי כי לא אהבתי], נוצר לי 'החזר מס' וירטורלי וכשמכרתי לפני חודש ניר אחר ברווח, בית ההשקעות קיזז את חובת המס לכמעט 0 על המכירה ברווח.

זה נעשה אוטומטית? כלומר אני לא צריכה לסדר את זה כך שבמעמד המכירה אמכור נייר בהפסד וגם ברווח כדי לקזז את המס? נעשה גם רטרו? (אני משקיעה דרך הבנק לא בבית השקעות, במקרה ויש הבדל)

[מציע לבדוק כבר מעכשיו את עניין ההפקדה לקרן השתלמות, בהצלחה!]

אין לי קרן השתלמות לצערי (כלומר יש לי קרן קיימת, אבל המעסיקה הנוכחית היא עסק קטן ולא רצתה להפקיד לשם, אז בעצם לא הופקדו לשם כספים כבר שנה ומשהו..) - מה כדאי לעשות עכשיו עם המעבר לעצמאות?

קודם כל את משלמת מס רק על הרווח, כן? לא על כל הסכום שאת מוכרת.
חוץ מזה יש יתרון בדחיה של המס, כי הכסף שנצבר ״עובד״ בעצמו ומרוויח עוד בשבילך.

נראה לי שבדיוק את זה פספסתי :) תודה!

זה נעשה אוטומטית? כלומר אני לא צריכה לסדר את זה כך שבמעמד המכירה אמכור נייר בהפסד וגם ברווח כדי לקזז את המס? נעשה גם רטרו? (אני משקיעה דרך הבנק לא בבית השקעות, במקרה ויש הבדל)
הבנקים עושים זאת וגם בתי השקעות כול עוד מדובר בני"ע ישראליים עם תשלום מס רווחי הון למדינה.
אני לא זוכר עד כמה רטרואקטיבית אבל בטוח שרק בשנה הקלנדרית הנוכחית. שמעתי שרטרואקטיבית 6 חודשים אבל המומחים יתקנו אותי - @אורי ג.

הבנקים עושים זאת וגם בתי השקעות כול עוד מדובר בני"ע ישראליים עם תשלום מס רווחי הון למדינה.
אני לא זוכר עד כמה רטרואקטיבית אבל בטוח שרק בשנה הקלנדרית הנוכחית. שמעתי שרטרואקטיבית 6 חודשים אבל המומחים יתקנו אותי - @אורי ג.
קיזוז הפסד לאחור רק באותה שנה קלנדרית.
קיזוז הפסד שנוצר אצל גוף פיננסי אחד מרווח שנוצר אצל גוף אחר דורש הגשת דוח.

מה כדאי לעשות עכשיו עם המעבר לעצמאות?
תציצי פה
https://www.hasolidit.com/איך-לבחור-קרן-השתלמות

המון בהצלחה בדרך החדשה!
לא מבין כלום מחיי,לא יועץ, להתעלם מהבאות:
תבדקי את כל הדברים שהשארת מאחורה [קופות גמל, ביטוח מנהלים, פנסיות וכו' וכו'], תעשי יישור קו.
לוודא שאת מכוסת בעסק החדש, ביטוח צד ג' אם צריך, אבדן כושר עבודה, תרופות, ושאר מרעין בישין
תנסי להישאר עם אשראי אחד ולאחד את כל החשבונות, יחסוך לך עמלות ודמי חפירות.
תלכי לבנק ותגידי שהציעו לך בבנק ממול חשבון פטור כי את עסק חדש.
ישלי כמה עסקים וניסיון מר עם הרגולציה, אם יש שאלות או סתם טיפים שנחתמו בדם, אשמח לנסות להיות לעזר.

קיזוז הפסד לאחור רק באותה שנה קלנדרית.
קיזוז הפסד שנוצר אצל גוף פיננסי אחד מרווח שנוצר אצל גוף אחר דורש הגשת דוח.
תודה, במקרה שלי [מיטב דש] הם עוקבים אחר ק/מ רווח/הפסד ויש רשימה של זיכוי/חיוב על כול מס של רווחי/הפסד הון.
לא הגשתי דוח למ

תציצי פה
https://www.hasolidit.com/איך-לבחור-קרן-השתלמות

המון בהצלחה בדרך החדשה!
לא מבין כלום מחיי,לא יועץ, להתעלם מהבאות:
תבדקי את כל הדברים שהשארת מאחורה [קופות גמל, ביטוח מנהלים, פנסיות וכו' וכו'], תעשי יישור קו.
לוודא שאת מכוסת בעסק החדש, ביטוח צד ג' אם צריך, אבדן כושר עבודה, תרופות, ושאר מרעין בישין
תנסי להישאר עם אשראי אחד ולאחד את כל החשבונות, יחסוך לך עמלות ודמי חפירות.
תלכי לבנק ותגידי שהציעו לך בבנק ממול חשבון פטור כי את עסק חדש.
ישלי כמה עסקים וניסיון מר עם הרגולציה, אם יש שאלות או סתם טיפים שנחתמו בדם, אשמח לנסות להיות לעזר.

תודה רבה !

ההבדל הוא שהכסף שהיית משלמת היום מס היה ממשיך לעבוד בשבילך עד המכירה הבאה

:The way I've been thinking about it is
If I'm planning on holding a stock long, but I want to take profit now, the bet I am essentially making is that it would have to drop by 25% of the profit I've made so far so I could rebuy it later and break-even to continue holding it.
If that's a bet I'm willing to take, then I either didn't make much profit on the stock so far, or I made a lot of profit on it but it's very volatile, or It's a stock I don't want to continue holding long.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר פתיחת חברה בע"מ - משהו שלא הבנתי צרכנות פיננסית 24
yossik האם משהו יכול לכתוב מדריך לפתיחת חשבון בארה"ב. צרכנות פיננסית 2
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 3
ש משהו לא מובן בשיעור התקרה לגבי קיצבה מוכרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
G משהו לא מסתדר לי עם הדוחות והאגח של שוהם שוק ההון 2
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
A משהו מטריד בקשר לבנקים: שוק ההון 15
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
Y משהו שנכתב לי בנוגע לעמלת הפצה כשבאתי לקנות קרן כספית בבנק ולא ברור לי שוק ההון 8
N איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו.. שוק ההון 22
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
B טופס 106 לדו״ח שנתי - אני מפספס משהו? אוף טופיק 4
IceCold להחזיר משהו שקיבלתי בעבודה הקודמת אוף טופיק 3
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
נגב הפקדות לקרן השתלמות כעצמאי - האם אני מפספס משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
יבגני_ל מגורים בקראוון נגרר / קמפרוואן / משהו בסגנון באזור המרכז נדל"ן 7
ל השקעה בפוליסת חיסכון ומינופה - האם אני מפספס משהו שוק ההון 31
א פרנואיד? הזמנתי כ"א חדש, קיבלתי עם שליח - משהו לא מריח לי טוב צרכנות פיננסית 1
א אני פרנואיד? הזמנתי כ"א חדש, קיבלתי עם שליח - משהו לא מריח לי טוב צרכנות פיננסית 7
R המרה לדולרים בברוקר זר זה משהו שצריך לדווח עליו למס הכנסה? מיסים 2
כ ביטוח מנהלים מ-2011, שווה משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
F משהו מוזר בנייר ITA שוק ההון 7
S משהו מוזר באינטרקטיב שוק ההון 9
yodo [תוכנה גנרית כלשהיא שמבטיחה תשואות גבוהות] - משהו מכיר? שוק ההון 22
S משהו לא מסתדר לי עם תשלום מס הכנסה צרכנות פיננסית 3
D משהו פה ממש ממש לא הגיוני פה לגבי ארצות הברית והקורונה! אוף טופיק 1
ר יש לנו משהו דומה לM1 Finance? שוק ההון 3
ת רמת החיים, משהו לא מסתדר לי. המצב הכלכלי קשה ורמת החיים עולה? אוף טופיק 305
4 רכשתי 2 קרנות סל עוקבות מדדים וחשבתי על משהו מעניין שוק ההון 18
S יש מדד שמראה תשואה של אגח (משהו סוג של bnd) או הכי קרוב לזה שיש... שוק ההון 3
נ חסר "חוש טכני" - זה משהו שאפשר ללמוד? התפתחות אישית 24
Y עזרה לגבי משהו לא מובן שוק ההון 11
M משהו מעניין שמצאתי שמדבר בגנות הבזבוז ועל מאכלי מותרות בעיקר לעניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
DavidA משהו מוזר קורה בעיתונות הכלכלית בנושא מחירי הדיור נדל"ן 16
פ קרן השתלמות IRA, האמנם אירי? (יודע שנטחן, משהו ספציפי) שוק ההון 11
Y איך עובד מס רווחי הון למי שמשקיע דרך אינטרקטיב או משהו דומה? שוק ההון 6
ברק א. ריבית של 40% - זה משהו שיכול לקרות בישראל? שוק ההון 26
K מישהו יודע משהו על Stock Yield Enhancement Program של IB? שוק ההון 9
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
נ קרנות נאמנות - משהו קריטי שאיני מבין שוק ההון 5
ג משהו מוזר בדו"ח נכסים של קרן השתלמות הפניקס שוק ההון 1
Oziris משהו מוזר ב-IBI שוק ההון 6
יאיא הבלוג של Michael Covel , משהו עוקב ? שוק ההון 0

נושאים דומים

Back