• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING?

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,055
אני מניח שרבות מההשקעות שנחשבות רווחיות נתפסות על ידי תאגידים\חברות או אנשים עשירים במיוחד עוד לפני ששמענו עליהם, לפעמים הם מפספסים כמו כולנו.
אמת, זה עולם ומלואו.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
17,780
לפעמים הם מפספסים כמו כולנו.
ולפעמים נופלים יותר מכולנו בהשקעות כושלות שמביאות אותם לסף פשיטת רגל. ע"ע פישמן, זיסר, דנקנר, ובמקרים מעט יותר טובים רק מפסידים את נכסיהם העיקריים ו"עוברים" למדינות אחרות כמו לבייב, גיידמק ועוד. הם לא חברים במועדון סודי שיש לו נוסחה איך הופכים זבל לזהב.

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,753
ולפעמים נופלים יותר מכולנו בהשקעות כושלות שמביאות אותם לסף פשיטת רגל. ע"ע פישמן, זיסר, דנקנר, ובמקרים מעט יותר טובים רק מפסידים את נכסיהם העיקריים ו"עוברים" למדינות אחרות כמו לבייב, גיידמק ועוד. הם לא חברים במועדון סודי שיש לו נוסחה איך הופכים זבל לזהב.
בד״כ תוצר של מינוף יתר. עם מינוף מוגזם כל אחד יכול להשמיד את ההון שלו. זה לא שמור לעשירים במיוחד.

Henyes

משתמש סולידי
דירוג
21
עבדתי עם בתי השקעות. לא עם פמילי אופיס.
ההשקעות שלי הם גם בסדרי גדול של מיליונים: מדדים + נדלן בארץ.
אתה חושב שבבתי השקעות\פמילי אופיס יש גאונים שיתנו לך תשואה מעבר לתשואת מדדים? אין דבר כזה ומחקרים רבים הוכיחו זאת.
נדלן בחו"ל,השקעות קבוצתיות - לא מדבר אליי:מסוכן מידי, לא שקוף, אין שליטה, יקר,לא נזיל,הרבה גורמים בינך לכסף, מרחק מקשה לטפל בבעיות, חוקי מדינה ומיסוי אחרים ועוד...

מסוכן מידי - למה שתקבל תשואה עודפת על מדדים?

מסוכן מידי - השקעה בחברה בודדת, סיכויי הצלחה נמוכים מאוד...

לא הוכחה תשואה עודפת על מדדים, לא שקוף

מסוכן מידי, אין בו ערך ממשי

אין תשואה

יש קורלציה שלילית לנכסים אחרים אבל עלויות גבוהות, עדיף מניות של חברות שמתעסקות בסחורות

עמלות יקרות, לא נזיל, לא יודע אם שווה את הסיכון
אז איפה אתה כן משקיע?
היי
מצטרף להמלצה לא למהר להשקיע את הכסף אלא לתת לעניינים לשקוע, להתרגשות לעבור, לפני שמחליטים החלטות גורל.
בזמן הזה, הייתי מדבר עם עצמי ושואל מהם הצרכים שלי. כיצד אני רואה את הסכום הזה מלווה אותי בהמשך חיי.

האם אני רוצה להשאיר ירושה נדיבה לילדים? זהו צורך.
האם אני רוצה לחיות מהדיבידנדים שהכסף צובר ולא לחיות ממנו ישירות? זהו צורך.
האם אני רוצה לקנות לעצמי מקום למגורים? זהו צורך.

עם רשימה כזאת הייתי בא אל יועץ לא תלוי, רק כדי לקבל משוב.
אבל מה שאתה מצפה לעשות לאחרת מכן הוא לחלק את הצרכים לפלחים כללים.

חשוב לתת לכל פלח כמה שהוא צריך, ולא כמה שהוא מתוך האחוז הכללי.
יכול להיות שלעתך הילדים שלך צריכים לרשת רק מליון או שניים. זה לא נשמע הרבה מתוך 15, אבל זה גם לא מעט בכלל.

נניח שאתה רוצה להשאיר 2 מליון לילדים -
את 2 המליון האלה, שיפדו בעוד ש20 שנה, אפשר לשים בקרן עולמית מנייתית למשל, ולשכוח ממנה.

האם אתה רוצה בית למגורים? גם זה נכנס לשכלול.

אבל את רוב הכסף הייתי שם השקעה דפנסיבית. במשהו שיתן לי שקט לטווח ארוך, והכנסה סדורה. הייתי הולך על תשואה נמוכה וסולידית שלא צפויה להשתנות, מכמה אפיקים שונים, ובהתאם לצרכים שלך.
נניח שאתה רוצה לחיות מ20,000 בחודש. מדובר ב240,000 בשנה.
מדובר כאן על תשואה של כ2.4 אחוזים מתוך 10 מליון (לך כאמור יש לפחות 15). אתה צריך אפיק מאד מאד סולידי בשביל להגיע לסכום ענק.
זאת הגישה.

לא הייתי מנסה להיות חכם. לא הייתי מנסה להראות שאני יודע איפה להשקיע. לא הייתי הופך את הכסף לעיקר העיסוק שלי, ולא הייתי מנסה למנף אותו אלא פשוט לשמור על ערכו, ולייצר ממנו דיוידנד של 20 K בחודש.

ומה הייתי עושה ב20K בחודש? מטייל, אוכל את האוכל הכי בריא וטעים שאני מכיר, ומפתח את עצמי.
לא הייתי פורש מהעבודה, לא הייתי מחליף חברים, לא הייתי משנה את חיי באופן דרסטי.

המטרה שלך חבר, היא לשכוח מהכסף הזה. לקבל את הכסף הקבוע שלך בכל חודש ולבזבז אותו בלי לחשוב פעמיים כי אתה יודע שהכסף שלך עובד, סולידי, ושיש ירושה לילדים. הדבר האחרון שאתה רוצה זה להתעסק עם הכסף כל חייך. יש המון עשירים שעושים את זה, וזה חבל.

אל תנסה להיות עשיר. אל תנסה להתרועע עם עשירים יותר. אל תשנה את השיפוט שלך על בני אדם.
אל תראה שאתה עשיר. אנשים יתחילו להשתנות לידך וזה יפריע לך. פתאם לא תדע מי נחמד ומי לא. זה מקום עצוב ובודד להיות בו. אני רציני. אף אחד לא צריך לדעת.
הדירה המנקרת עיניים לא שווה את זה - אתה קונה דירה שווה לצרכים של משפחה אמידה ולא מעבר.

תקדיש סכום גם לטיול פעם בשנה.
מזל טוב, שכוייח ובהצלחה
קצת בעיה לא להראות שיש לי כסף כשאני מחליט לא לעבוד ופתאום קונה בית פרטי. אבל מבין מה אתה אומר. איך אני יודע שהיועץ שאני פונה אליו הוא בלתי תלוי ואיך אני מוצא כאלה בכלל? איך הם נקראים?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
17,780
בד״כ תוצר של מינוף יתר. עם מינוף מוגזם כל אחד יכול להשמיד את ההון שלו. זה לא שמור לעשירים במיוחד.
בדיוק. וגם חמדנות, טעות בהערכת גובה הסיכון וסתם יצר הימורים.
הם לא יודעים איזה סוד שיגרום להם תמיד להרוויח.

Henyes

משתמש סולידי
דירוג
21
@Henyes , לא הבנתי מה המטרה שלך שיהיה לך מספיק כסף כדי לחיות גם אם לא תעבוד, וגם מספיק כדי לעזור לילדים ולמי שאתה רוצה?
או שאתה מעוניין להפוך למילאירדר למצוא השקעות בסיכון\סיכוי? גבוה ולהרוויח עוד מלא כסף.
לכל מטרה דורשת אופי השקעה ואורח חיים שונה.
המטרה שלי תזרים מזומנים של 25K נטו בעוד שנה שיאפשר לי לעבוד איפה שאני רוצה כמה שאני רוצה או לא לעבוד בכלל. לגבי הילדים- כרגע שם להם בצד קצבת ילד ואתן להם כמה מאות אלפים אבל כרגע לא חושב כל עוד אני בחיים להעניק להם בית או משהו כזה... אז הילדים פחות מטרידים אותי. מעונין להגדיל את ההון בצורה יציבה אבל לא חושב על להפוך למיליארדר או לקחת סיכון גדול על הכסף.

דירוג
522
המטרה שלי תזרים מזומנים של 25K נטו
עם סכום של 20 מליון זה לעשות 1.5% נטו. זה ממש לא בשמיים, אני חושב שיש לך הרבה דרכים לעשות כזו תשואה.
תקדיש זמן לקרוא, להתעניין וללמוד לעומק, תתכנן תוכנית, ותדבוק בה.

Henyes

משתמש סולידי
דירוג
21
עם סכום של 20 מליון זה לעשות 1.5% נטו. זה ממש לא בשמיים, אני חושב שיש לך הרבה דרכים לעשות כזו תשואה.
תקדיש זמן לקרוא, להתעניין וללמוד לעומק, תתכנן תוכנית, ותדבוק בה.
תודה רבה. אעשה זאת

צדיק נסתר

משתמש ותיק
דירוג
1,177
זה מאד סובייקטיבי.
אתה צודק.
ולכן כתבתי את דעתי
אמת אין גבול עליון לעושר
יש גבול תחתון שמעליו אתה יודע שלמעט שטות מאוד גדולה אתה וצאצאיך מסודרים
אגב להבנתי צריך שילוב של שוק ההון ונדלן מניב כבסיס לתזרים
ובנוסף אני בעד לקחת חלק קטן לשים בסיכון גבוה
כמו סטארטאפ לדוגמה

ori123

משתמש ותיק
דירוג
28
נראה לי הדרך הכי טובה להתחיל היא לתת כמה מיליונים לבית השקעות, ובנוסף, להשקיע כמה מיליונים בעצמך באמצעות חשבון מסחר עצמאי במדד כמו s&p 500, ואז לחכות שנה-שתיים, ולראות את ההבדלים ביניהם.

לא יעשה לך ספויילר, אבל זה יהיה שיעור מצויין להתחיל איתו את שוק ההון.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
10,149
ואז לחכות שנה-שתיים, ולראות את ההבדלים ביניהם.
זו עצה גרועה, בזמן כזה קצר בית ההשקעות ינצח בהסתברות קרובה לחצי.
האם זה אומר שהוא יודע להכות את השוק?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
17,780
זו עצה גרועה, בזמן כזה קצר בית ההשקעות ינצח בהסתברות קרובה לחצי.
האם זה אומר שהוא יודע להכות את השוק?
וגם, אין שום משמעות להשוואת תשואה ללא השוואת סטיות תקן

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
2,438

amit

משתמש בכיר
דירוג
3,177
אין בישראל אינפלציה בשקלים. 10-20 משח בעו״ש בעוד שנה יהיה שווים אותו דבר פחות או יותר.
שיעול שיעול *מחירי הדירות* שיעול$^#&

עכשיו ברצינות מדובר בבחור עם 20 מיליון שקל ,סל המוצרים שממנו בנוי המדד -עם מלפפון גבינה צהובה ושכר דירה -לא רלבנטי לו.
הוא צריך לשמור על הערך הריאלי של הנכסים, ובמציאות ריבית נמוכה- הערך הריאלי של מזומן צונח כל שנה.

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,753
שיעול שיעול *מחירי הדירות* שיעול$^#&

עכשיו ברצינות מדובר בבחור עם 20 מיליון שקל ,סל המוצרים שממנו בנוי המדד -עם מלפפון גבינה צהובה ושכר דירה -לא רלבנטי לו.
הוא צריך לשמור על הערך הריאלי של הנכסים, ובמציאות ריבית נמוכה- הערך הריאלי של מזומן צונח כל שנה.
לא בדיוק אותו דבר. עלייה במחיר של נכס מסוג מסויים לא בהכרח אומר שכח הקניה נשחק. אולי הביקוש לדירות בארץ עולה אבל למעט לכך כי הקניה של דירות בחו״ל, או של מחיר שכירות או של אוכל או של זהב או של מניות - נשמר.
כן זאת דרך לנסות למדוד כח קניה, אבל זאת רק דרך אחת. היא לא מדד ממש לכח הקניה שלו, היא רק מסתכלת על מחירי הנדלן שיכולים לעלות או לרדת מכל מני סיבות. מי שיש לו כבר נדלן או לא רוצה לקנות נדלן זה בכלל לא שיקול מבחינת כח הקניה שלו. כמו שתגיד שכח הקניה שלי נשחק בגלל ש NFTs עולים לשחקים, אבל אם אני לא רוצה לקנות אותם וכל דבר אחר שאני כן רוצה לקנות עולה אותו דבר שהוא עלה לפני שנה, אז כל הקניה שלי לא נשחק, פשוט ה NFTs עלו.

amit

משתמש בכיר
דירוג
3,177
לא בדיוק אותו דבר. עלייה במחיר של נכס מסוג מסויים לא בהכרח אומר שכח הקניה נשחק. אולי הביקוש לדירות בארץ עולה אבל למעט לכך כי הקניה של דירות בחו״ל, או של מחיר שכירות או של אוכל או של זהב או של מניות - נשמר.
כן זאת דרך לנסות למדוד כח קניה, אבל זאת רק דרך אחת. היא לא מדד ממש לכח הקניה שלו, היא רק מסתכלת על מחירי הנדלן שיכולים לעלות או לרדת מכל מני סיבות. מי שיש לו כבר נדלן או לא רוצה לקנות נדלן זה בכלל לא שיקול מבחינת כח הקניה שלו. כמו שתגיד שכח הקניה שלי נשחק בגלל ש NFTs עולים לשחקים, אבל אם אני לא רוצה לקנות אותם וכל דבר אחר שאני כן רוצה לקנות עולה אותו דבר שהוא עלה לפני שנה, אז כל הקניה שלי לא נשחק, פשוט ה NFTs עלו.
אבל הריבית הנמוכה גורמת לזה שהעליה היא מערכתית. אם ישבת על הכסף ובינתיים הבורסות עולות ,הנדלן בישראל עולה והנדלן במדינות נוספות עולה -זה הפסד ריאלי .

סול

משתמש ותיק
דירוג
1,215
קצת בעיה לא להראות שיש לי כסף כשאני מחליט לא לעבוד ופתאום קונה בית פרטי. אבל מבין מה אתה אומר. איך אני יודע שהיועץ שאני פונה אליו הוא בלתי תלוי ואיך אני מוצא כאלה בכלל? איך הם נקראים?

לא נדרשתי לדאבוני לחקור את הסוגיה הזאת אני דוגל בלהשקיע את הכסף שלי בעצמי. בסכומים כמו שלי זה הגיוני.
אבל בסכומים כמו מליונים, הייתי מחפש עזרה.
אתה לא סומך על אף אחד אלא מודא ובודק כל השקעה שמוצעת לך, ומחתים את היועץ שהיא בלתי תלוי ולא מקבל עמלה מאף אחד מלבדך.

אני לא בטוח שהבנתי מה המטרה שלך (חוץ מלא להתחרפן).
כתבת שקיבלת 10 מליון (אמצעי) ושאלה מה עושים (פעולה). לא כתבת מה המטרה.
לכן המטרה הראשונה שלך היא להבין מה המטרה.
והיא לא ברורה מאליה. ובעולם שבו תשואה שווה סיכון, ושיש לך כבר סכום שאמור להספיק לכל חייך וילדיך, לנסות לעשות מהכסף עוד כסף זאת לא מטרה בהכרח מתאימה. אולי לחיות חיים שלווים ונוחים זאת המטרה המשעממת והכי טובה.
סיפרתי לך מה אני הייתי עושה- מחלק את הסכום לפלחים. בכמה אני רוצה להשתמש עכשיו, בכמה עוד עשר שנים, בכמה עוד 20, ומה אני רוצה להוריש לילדים. ומתכנן את הסיכון בהתאם, ובהתאם לכך את ההשקעות. כי המטרה שלי היא להבטיח את עתידי ולשמור על ערך הכסף מבלי להגביל את עצמי. מה המטרה שלך?

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
1,282
ושיש לך כבר סכום שאמור להספיק לכל חייך וילדיך, לנסות לעשות מהכסף עוד כסף זאת לא מטרה בהכרח מתאימה.
לא בהכרח, אם יש לך מספיק כסף , אתה יכול להסתכן בעודפים. מה שדיברנו פה בזמנו - מודל ה U

Maor123

משתמש ותיק
דירוג
57
10 מליון הייתי בונה כך: תיק השקעות 10 מיליון שח 100 אחוז מניות(אתה צעיר) sp 500 שיעור משיכה של 4 אחוז בשנה יספק לך 30-35 אלף שח בחודש. תהנה מהחיים / תכניס עוד כסף ממשהו שאתה אוהב .מאמין גם שההון יגדל וכך גם המשכורת תוך כמה שנים גם תגדיל את ההון וגם את המשכורת. בלי חירטושים ובלי בירבושים ואלף מוצרים בהצלחה אחי!!!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב משקיע עם IB. לא מוכר. מקבל דיבידנדים לאחר 25%. צריך להגיש דו״ח? צרכנות פיננסית 27
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
Bamba בנייה על קרקע כאשר הקבלן מקבל חלק מהזכויות שוק ההון 3
Z כשמחזיקים כסף בחשבון בIB לצורכי בטחונות לאופציות האם הוא מקבל ריבית? שוק ההון 13
milx משיכת כסף מ-IB ללאומי - לא מקבל קוד SWIFT שוק ההון 11
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3
ד מס רכישה על דירה ראשונה, מתחת ל5 מליון אוף טופיק 1
M ראיתם את הראיון עם זו שזכתה ב7 מליון בלוטו והפסידה הכול? אוף טופיק 102
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 55
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ט השקעה של 2.3 מליון ש"ח, מדירה שתימכר. שוק ההון 31
ס קופת גמל IRA לשכירים עם צבירה של מעל מליון ש"ח צרכנות פיננסית 2
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 5
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
M דירה להשקעה ב2.5 מיל שח נדל"ן 4
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
milx תיק ספקולטיבי של 2+ מיליון שח של פנסיונרית - 100% מנייתי שוק ההון 52
I האלטרנטיבה הטובה ביותר לסגירת חוב של פחות מ10 אלף שח צרכנות פיננסית 11
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
ד דירה ב100,000 שח בבטומי נדל"ן 19
P מופסד 40k שח שוק ההון 105
א הלוואה של 100K שח גרייס לשלוש שנים בP-0.5 . מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
מ שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 69
D פפר - קבלת 400 שח וביטול החשבון צרכנות פיננסית 115
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
ט קיבלתי הודעה על החזר מס - 16 שח וזה לא הגיוני צרכנות פיננסית 6
מ עזרה בתמהיל משכנתא ל350 אלף שח נדל"ן 12
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
Y סקר עמלות במסחר עצמאי בסכומים גדולים - (מאות אלפי שח) צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

למעלה