• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מפתיע - כתבה רגועה ושקולה בין ים הכותרות המפחידות

vieri

משתמש רגיל
דירוג
161
אמנם מהניו יורק טיימס, אבל יפה שדה מארקר הביאו אותה בין כל הכותרות המפוצצות שממלאות את האתרים האלה בימים האחרונים.

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2714340

לא שהכותרות האחרות הצליחו להפחיד אותי (בינתיים). אני חזק (בינתיים). מי עוד היה חזק היום? :)

בכלל לא ידעתי ש תא100 נפל 4% עד שלא ציינו את זה בפורום.
רעש מבחינתי.
לגבי הכתבה - דווקא הגרף לא סימפתי במיוחד - רצף של 20 שנים של ירידות באצמע המאה זה לא מעודד.

בהינתן שמדובר במשבר במניות מהסוג של שנות ה-20 וה-70 המצב לא מעודד, במיוחד עבור אלה שהכניסו את כל כספם לשוק ההון לא מזמן.
כמובן למי שיש אופק השקעה של יותר מ-20 שנה אין מה לדאוג.

בהינתן שמדובר במשבר במניות מהסוג של שנות ה-20 וה-70 המצב לא מעודד, במיוחד עבור אלה שהכניסו את כל כספם לשוק ההון לא מזמן.
כמובן למי שיש אופק השקעה של יותר מ-20 שנה אין מה לדאוג.
אתה מתכוון למשבר מניות מהסוג של שנת 1929 ושל שנת 1987, לא?

אתה מתכוון למשבר מניות מהסוג של שנת 1929 ושל שנת 1987, לא?

בקשר ל-1929 - אכן.
היה גם משבר מניות ארוך בשנות ה-70, שנגרם מסטגפלציה (אינפלציה + מיתון). המצב נמשך עד תחילת שנות ה-80

הגרפים האלו הם הסיבה שכל מי שמושקע ב 100% מניות ומצפה לחיות מהתיק בפרישה רצוי שיחזיק 10 שנים של מזומן מה שיביא אותו בפועל לסדר גודל של 60% מניות, מי שעובר את האחוזים האלה מהמר שכשיפרוש לא יקרה לו ארוע קריסה בשנים הקרובות לאחר או לפני הקריסה (או שיש לו INSIDE INFORMATION מהעתיד)
בתכלס התשואה הנ"ל היא יותר בסביבות 3.6% ו ריאלי (0 על המזומן 6% על המניות) והתיק ההוליסטי הוא יותר קרוב לשוקולד מריר ו עוגת הדובדבנים באלוקציה שלו

הנתונים נכונים אם אתה מסתכל על מדד אבל אם אתה מושקע במנייה ספציפית לא בטוח שזה יחזור לעצמו כמו שהגרף מציג

הנתונים נכונים אם אתה מסתכל על מדד אבל אם אתה מושקע במנייה ספציפית לא בטוח שזה יחזור לעצמו כמו שהגרף מציג

כמובן שזה מייצג התנהגות של אוכלוסיה גדולה לאורך זמן, הנקודה שרואים בערך קו לינארי שעולה (הסקאלה לוגריתמית ולכן זו עליה אקספוננטית)
אבל י נקודות 1929, 1970, ו גם 1987(?) , 0200 ו 2008 שסביבן רואים התרסקות וחזרה שלקחה לא מעט זמן, מאחר ואנחנו לא באת חיים 100 שנים בשוק ההון, ולרובנו ההשקעה אינה משחק בכסף נוסף או סכום להורשה בין דורית חשוב להפעיל שיקול דעת במודל השקעה ולא לסמוך על הממוצע ההנדסי של התשואה של מדד על פני 100 שנים,

אם השוק יירד באופן משמעותי ומתמשך אז יש מספר הוצאות שברור לי שאקצץ בקלות יחסית. לדעתי זו טעות לחשב את הגודל הנדרש של קרן החירום כאילו רמת ההוצאות תישאר בדיוק כמו עכשיו.

נערך לאחרונה ב:
אם השוק יירד באופן משמעותי ומתמשך אז יש מספר הוצאות שברור לי שאקצץ בקלות יחסית. לדעתי זו טעות לחשב את הגודל הנדרש של קרן החירום כאילו רמת ההוצאות תישאר בדיוק כמו עכשיו.

נכון, השאלה אם קיצוץ הוא 50% או 30% או 20%
אני מניך שמי שמוציא 5K לא ירד ב 50% אלא ב 20%

כמובן שיש הבדל בין ציר עד גיל 30 שצריך מקסימום שנתיים של הוצאות לעומת נשוי + ילדים ואולי משכנתא בין 30-45 שאולי בשבילו זה 5+ שנים
או מי שמגיע לגיל 45+ ועדיין יש לו הוצאות משפחתיות גדולות (ילדים+משכנתא) וגם סיכון תעסוקתי שעבור 10 שנים זה רשת טובה יותר

אני מציג כמובן שזה סקאלה של אפשרויות ולא המלצה, בקיצור כנראה שהכלל של 100 פחות גיל הוא הגיוני וכמו שהסולידית כתבה לעבור 80% מניות זה לא סביר בשום מקרה ובכל מקרה תיק שמתבסס על מגוון נכסים לא קורלטיבים עם תוחלת תשואה חיובית זה כיוון הגיוני (הארי בראון, שוקולד מרירי, עוגת דובדבנים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R כתבה בכלכליסט - חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M כתבה בגלובס בזמן לא נוח (מבחינתי) נדל"ן 48
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
c881 כרגע כתבה בערוץ 12 נדל"ן 31
c881 כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח" התפתחות אישית 258
M כתבה שמעצבנת אותי על סל מוצרים ויוקר המחייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
c881 כתבה כרגע על מחיר למשתכן בראש העין נדל"ן 45
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
א כתבה בכלכליסט - מודל הפנסיה ישתנה, דמי הניהול יזנקו פוסטים מאיכות נמוכה 22
K כתבה מהיום המתייחסת באופן שלילי לדמי ניהול נמוכים מהפנסיה שוק ההון 5
G כתבה חדשה בYNET+ על מינימליזם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
S מחפש כתבה מ 2011 שנעלמה אוף טופיק 2
נ כתבה מלפני שנה על אגרות חוב אוף טופיק 9
unrealx כתבה מעניינת על משקיעי הנדל"ן בארץ נדל"ן 3
ה כתבה בנושא ריבית אפסית וקצבאות הפנסיה שוק ההון 53
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
S כתבה : מלך האג"ח: "אני לחלוטין מאמין שמדד ה-S&P500 יקבע שפל חדש" שוק ההון 60
Brightside פקטורים, כתבה מעניינת בכלכליסט אוף טופיק 0
Roi כתבה מפתיעה ב YNET על חסכון לעתיד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
esho המחקר הגדול על מניות או נדל"ן מכריע: קנו דירה. בחו"ל (כתבה ב TheMarker) שוק ההון 10
M כתבה על מדד Indxx USA E-Commerce Index שוק ההון 0
K כתבה על מניות דיבידנדים שוק ההון 6
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
wa11a הורדת מס על הבורסה - כתבה מכלכליסט אוף טופיק 18
Jane Doe כתבה מעניינת על הכלכלה הסודית של החרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 263
O כתבה מעניינת על הכלכלה העולמית אוף טופיק 7
itay bar81 כתבה דוקומנטרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Sinister כתבה מעולה על קרנות מנוהלות שוק ההון 2
עמוס האם לבחור פנסיה לפי דמי ניהול כתבה בדה מרקר שוק ההון 13
גרהם כתבה בזכות הצרכניזם (עם ניואנסים) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ע קרן חרום כתבה בכלכליסט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
שמוליק קיפוד כתבה חדשה על העוני בארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
mudale222 כתבה משעשעת שמראה דוג' טובה עד כמה מיתוג זה בולשיט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
c881 כתבה ב - YNET אוף טופיק 6
זאב כתבה על מינימליזם בכלכליסט סופ"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16

נושאים דומים

Back
למעלה