• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מפציץ אתכם בשאלות לפני השקעת החסכונות

ברכצק

משתמש רשום
דירוג
1
שלום, אני צעיר בן 24 ורוצה להתחיל להשקיע את חסכונותיי הצנועים.
כרגע יש שתי החלטות שמעכבות אותי מלהשקיע את הכסף ואני מקווה שתוכלו לעזור לי לפתור אותן:

1. האם לפתוח חשבון בברוקר זר (ככל הנראה אינטראקטיב) או מקומי?

יש לי כרגע 20 אלף שקל שהייתי רוצה להשקיע ועוד 19 אלף דולרים אוסטרלים בבנק אוסטרלי שהייתי רוצה להשקיע גם כן.
אני מנסה לעשות רשימה של יתרונות וחסרונות של ברוקר זר/מקומי ואשמח אם תוכלו לעזור לי להשלים את הפרטים.
האם פתיחת חשבון בברוקר זר משמעותה שלא אוכל לנהל חשבון IRA?
פתיחת חשבון באינטראקטיב ברוקרז משמעותה פתיחת חשבון בבנק אמריקאי? אם כן האם אוכל לקבל תשלומים ישירות אליו? (מעבודות פרילנס לדוגמה)
האם נכון שבהשקעה דרך ברוקר ישראלי שעובד עם אינטראקטיב לקניית מוצרים בחול לא משלמים מס עיזבון? (כיוון שהניירות רשומים על שם הברוקר הישראלי ולא על שמי)
מה העמלות והעלויות שיש להתחשב בהן כשפותחים חשבון אצל ברוקר זר? (העברת הכספים לחו"ל, המרה, עלות חודשית, קנייה/מכירה, אני מפספס משהו??)

1. בחירת מכשירי השקעה:

מה שמנחה אותי בבחירת מכשירי ההשקעה זה בחירת MF/ETF עוקבי מדד (לפי הבנתי כשמשקיעים בחו"ל המוצרים מחזיקים את המניות פיזית ולכן אין הבדל מהותי בין MF לETF), עם עלות ניהול נמוכה, צוברי דיבידנדים ופטורים ממס. אני מנסה ליצור תיק מניות מאוזן מבחינת סקטורים, גיאוגרפיה, גודל החברות, המט"ח בו הן נסחרות.
הבעיה שלי היא שאני הולך לאיבוד באינטרנט, השקעתי את רוב הזמן שלי באתרים של vanguard, ishares וmorning star ואני פשוט מוצף שם במידע ולא יודע להפריד מה רלוונטי ומה לא.
אשמח אם מישהו יוכל לפשט לי את העניין.
בעיה מהותית שנתקלתי בה היא שאני לא מצליח למצוא איפה כתוב האם הקרן/תעודה פטורה ממס או לא.

האם פתיחת חשבון בברוקר זר משמעותה שלא אוכל לנהל חשבון IRA?
לא.
IRA אפשר לנהל רק בקרן השתלמות או בקופת גמל פנסיונית.
פתיחת חשבון באינטראקטיב ברוקרז משמעותה פתיחת חשבון בבנק אמריקאי?
לא.
אם כן האם אוכל לקבל תשלומים ישירות אליו? (מעבודות פרילנס לדוגמה)
לא.
ובכלל, אי אפשר להעביר כסף לאינטרקטיב מחשבון שהוא לא שלך ועל שמך.
האם נכון שבהשקעה דרך ברוקר ישראלי שעובד עם אינטראקטיב לקניית מוצרים בחול לא משלמים מס עיזבון?
לא. זה לא משנה איך מבוצעת ההשקעה, כל עוד הנכסים הם אמריקאים, יש חשש למס עזבון.
(העברת הכספים לחו"ל, המרה, עלות חודשית, קנייה/מכירה, אני מפספס משהו??)
משיכה. העברה לבית השקעות אחר. מינוף.
פטורים ממס
לא קיים. הנה, נפתרה לך הבעיה די מהר.

לא קיים. הנה, נפתרה לך הבעיה די מהר.
תודה רבה על העזרה @Fitch !
כתבת שאין מכשירים פטורים ממס. אני מניח שהכוונה שלך היא למוצרים שנסחרים בבורסה האמריקאית כי אז הם מחויבים לחלק דיבידנדים, אבל מה לגבי מוצרים שנסחרים בבורסות אחרות? (כדוגמת אירלנד)
לא קיימים בבורסות האלה מכשירים צוברים פטורים ממס?

לא קיימים בבורסות האלה מכשירים צוברים פטורים ממס?
הם לא פטורים ממס, אלא דוחים מס.
ובגלל הם חשופים למיסוי כפול.
למשל קרן אירית שמחקה את המדד האמריקאי, אז ברמת הקרן ינכו 15% מהדיבידנדים והשאר יצבר ילכן לא תצטרך להשלים לישראל עוד 10% באותה שנה.

הבעיה היא כשתבוא לפדות אז לישראל לא מעניין ששילמת 15% אז, ויגבו ממך 25% על כל הרווח הנצבר בקרן (כולל הדיבידנדים).

אחת לחודש חינם.

העברה לבית השקעות אחר
אם אתה מדבר על ניירות ערך, אז חינם תמיד.

לא. זה לא משנה איך מבוצעת ההשקעה, כל עוד הנכסים הם אמריקאים, יש חשש למס עזבון.
לא מדוייק.
כמה דוגמאות להשקעות בנכסים אמריקאים בלי חשש (או חשש מופחת) למס עזבון:
אם אתה מחזיק קרן אירית (או ישראלית, או כמעט בכל מדינה אחרת) שמחזיקה בנכסים אמריקאים.
אם אתה משקיע בנכסים אמריקאים דרך חשבון IRA (קופ"ג/קה"ש ישראלית).

עברת הכספים לחו"ל, המרה,
לא דובר פה בשרשור אז אני רק אזכיר - במקרה של IB אתה לא צריך להעביר כספים לחו"ל, יש להם חשבון בנק באחד הבנקים בארץ שאתה יכול להפקיד אליו ישירות שקלים.
המרת כספים אפשר לבצע בתוך IB בעלות מזערית (2$).

לא מדוייק.
כמה דוגמאות להשקעות בנכסים אמריקאים בלי חשש (או חשש מופחת) למס עזבון:
אם אתה מחזיק קרן אירית (או ישראלית, או כמעט בכל מדינה אחרת) שמחזיקה בנכסים אמריקאים.
אם אתה משקיע בנכסים אמריקאים דרך חשבון IRA (קופ"ג/קה"ש ישראלית).

לא דובר פה בשרשור אז אני רק אזכיר - במקרה של IB אתה לא צריך להעביר כספים לחו"ל, יש להם חשבון בנק באחד הבנקים בארץ שאתה יכול להפקיד אליו ישירות שקלים.
המרת כספים אפשר לבצע בתוך IB בעלות מזערית (2$).
אפשר להמיר כסף בIB ואז להעביר לברוקר אחר בארה"ב דולרים בלי עמלה?

נערך לאחרונה ב:
העברת תיק השקעות מברוקר זר (אייבי, שוואב, טידי) לברוקר ישראלי בלי עמלה?
דיברת על העברת דולרים בין ברוקרים בארה״ב ועכשיו אתה מדבר על העברת תיק השקעות(?) מארה״ב לישראל?

אולי תסביר מה התכנית שלך?

דיברת על העברת דולרים בין ברוקרים בארה״ב ועכשיו אתה מדבר על העברת תיק השקעות(?) מארה״ב לישראל?

אולי תסביר מה התכנית שלך?
בשביל לא למלא דו"ח שנתי מעביר לברוקר ישראלי את מה שרוצה למכור ומשלם פרוטקשן דמי המרה ועמלות לברוקר הישראלי לצערי.. על חמישים אלף ש"ח סכום מכירה של ארבע קרנות אמריקאיות יעלה 142 ש"ח דמי המרה לפי אגורה לדולר, 8 דולר- 28 ש"ח עמלת מכירה לפי 0.9 סנט למניה/קרן מחקה מינימום 8$ במיטב. 170 ש"ח סה"כ. Vbr+vss , vti+vxus. מוכר את הקרן הכי יקרה למשל vxus 109$ לחסוך עמלת מכירה בארץ.

נערך לאחרונה ב:
בשביל לא למלא דו"ח שנתי מעביר לברוקר ישראלי את מה שרוצה למכור ומשלם פרוטקשן דמי המרה ועמלות לברוקר הישראלי לצערי.. על חמישים אלף ש"ח מכירה ארבע קרנות אמריקאיות יעלה 142 ש"ח דמי המרה לפי אגורה לדולר ו 1.4$דולר 28 ש"ח עמלת מכירה לפי 0.9 סנט למניה/קרן מחקה מינימום 8$ במיטב.170 סה"כ. Vbr+vss, vti+vxus.מוכר את הקרן הכי יקרה למשל vxus 109$ לחסוך עמלת מכירה בארץ.
אני מאלה שמאמינים שגם דיבידנד שמנוכה במקור דורש הגשת דו״ח אז לא יודע אם זה ממש עוזר.
שים לב שגם אם זה חינם להעביר יחידה של קרן אמריקאית מIB לבית השקעות ישראלי, המכירה בארץ כנראה תעלה לך המון.

אני מאלה שמאמינים שגם דיבידנד שמנוכה במקור דורש הגשת דו״ח אז לא יודע אם זה ממש עוזר.
שים לב שגם אם זה חינם להעביר יחידה של קרן אמריקאית מIB לבית השקעות ישראלי, המכירה בארץ כנראה תעלה לך המון.
לאחר קריאת 25 דפים בפורום על הנושא וקריאת 3 מפקחי מס בכירים במס הכנסה שאמרו שקבלת דיבידנטים מקרנות אמריקאיות מחלקות מנוכי מס מלא במקור ע"י מס הכנסה אמריקאי לא מצריכים דו"ח שנתי זה מספק אותי.
לגבי המון האם החישוב שלי של 109 ש"ח 0.218 %על חמישים אלף ש"ח נכון והאם זה המון?

לאחר קריאת 25 דפים בפורום על הנושא וקריאת 3 מפקחי מס בכירים במס הכנסה שאמרו שקבלת דיבידנטים מקרנות אמריקאיות מחלקות מנוכי מס מלא במקור ע"י מס הכנסה אמריקאי לא מצריכים דו"ח שנתי זה מספק אותי.
לגבי המון האם החישוב שלי של 109 ש"ח 0.218 %על חמישים אלף ש"ח נכון והאם זה המון?
האם 109 זה המון לעומת 10 שקלים? לדעתי כן, מה גם שקשה לעקוב אחרי החישוב שלך בלי סימני פיסוק ובשילוב בין עברית ומספרים.
דרך אגב, אתה מתכוון לחיות על 50000 לאיזו תקופה? שנה? אני מבין שיש לך דירה ואתה לא מתכנן לטייל?
לגבי דו״ח שנתי, לדעתי אחרי שנה שנתיים שתגיש דו״ח זה יהפוך לממש פשוט (בעיקר אם התיק שלך פשוט, נניח אם אתה מחזיק רק קרן או שתיים ועושה מכירות מספר חד ספרתי של פעמים בשנה)

האם 109 זה המון לעומת 10 שקלים? לדעתי כן, מה גם שקשה לעקוב אחרי החישוב שלך בלי סימני פיסוק ובשילוב בין עברית ומספרים.
דרך אגב, אתה מתכוון לחיות על 50000 לאיזו תקופה? שנה? אני מבין שיש לך דירה ואתה לא מתכנן לטייל?
לגבי דו״ח שנתי, לדעתי אחרי שנה שנתיים שתגיש דו״ח זה יהפוך לממש פשוט (בעיקר אם התיק שלך פשוט, נניח אם אתה מחזיק רק קרן או שתיים ועושה מכירות מספר חד ספרתי של פעמים בשנה)
באופן כללי יש לי דירה, הכנסות 8,300 ש"ח והוצאות בין אלף לאלפיים ש"ח אז רוצה להפקיד כל חודש לחסכון ואם אצטרך כסף אחסוך ולא אפקיד אז סך הכל לא מתכוון למכור כמעט מחשבון ההשקעות. בלי עמלות בקרנות. האמריקאיות מאפשר לקנות קרנות כל חודש או יותר כי כל המרה עולה גם שמונה ש"ח.

מוכר את הקרן הכי יקרה למשל vxus 109$ לחסוך עמלת מכירה בארץ.
נראה לי אתה מפספס את היתרון הכי מהותי של ברוקר זר (והגשת דוח שנתי), וזה היכולת לבחור איזה מניה אתה רוצה לבחור.

ברגע שתעביר לארץ, תוכל למכור רק את המניה שקנית ראשון (FIFO), וזה יעקר את רוב התוכנית שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
P מתלבטת אתכם נדל"ן 38
Tsachi01 טיפ לחיים שעוקצים/מעליבים אתכם באינטרנט (ואפילו במציאות). אוף טופיק 45
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מה מחזיק אתכם ברגעי שבירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
A האם מטריד אתכם המצב ברוסיה? אוף טופיק 34
oz1987 מה הם העמלות שהכי מעצבנות אתכם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 57
E מה מנחה אתכם בהקצאת פלח הזהב? שוק ההון 4
מ איזה אחוז תשואה יספק אתכם מנדל"ן להשקעה? נדל"ן 12
W תמיכה אחד\ת בשני\ה -כשהסביבה לא מבינה אתכם\ן התפתחות אישית 7
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
OiNK לינקדאין: מצאתם עבודה או שהיא מצאה אתכם? אוף טופיק 6
אורן מצאתי אתר שאולי יעניין אתכם - Dollar Street (לא קשור להשקעות/שוק ההון) אוף טופיק 1
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
daat99 איזה תיק יעניין אתכם יותר אוף טופיק 43
מ אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3929
Z האם מס הכנסה בשאלות כדאיות שלה סופרת גם את ביטוח לאומי כרווח שלה? צרכנות פיננסית 9

נושאים דומים

Back
למעלה