• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעשה בהפקדה לקופת ira

עלילה מסלול

משתמש רגיל
דירוג
94
מתקשר אלי היום נציג של גלובלנט ומודיע לי שהפניקס אמרו לו שביוני 2021 הפקידו לי כסף של מישהו/י אחר/ת בנוסף להפקדה שלי, ואני צריך לאשר להם למשוך את הכסף חזרה.

אז אמרתי נבדוק אבל הבנק (מזרחי) מחזיק רק חצי שנה אחרונה תנועות עו"ש וצריך להנפיק מסמך ב30 ש"ח(!!) כדי לבדוק זאת.

הנפקתי והוא יהיה מוכן מחר, לא סגור למה לוקח יום שלם ליצור קובץ אקסל.

אז אם מי שחסרה לו ההפקדה רואה, אל תדאג יש עוד תקווה שהכסף יחזור. (:

נ.ב.
שוקל לאשר להם לקחת את הכסף מינוס ה30.

• אהבתי
Reactions: HHH
קרה לי משהו מוזר וקצת דומה בIRA של מיטב דש. לפני חודש בערך ראיתי פתאום תוספת של 7000 שקלים במזומן. כשחיפשתי תנועות בחשבון גיליתי שהכסף נכנס לכאורה לפני חצי שנה (למרות שבפועל ראיתי את הכסף כאמור רק לפני חודש). לא הייתי בטוח למה ומדוע קיבלתי את המתנה החביבה הזאת. לאחר מספר ימים פתאום הכסף נעלם כאילו לא היה שם מעולם. לא קיבלתי שום הודעה או שיחת טלפון.

תנו לי להבין את זה יותר טוב. מישהו מתקשר ואומר שאתה חייב לו כסף. ועכשיו אתה מתרוצץ ומנסה להבין כמה ולמה.לא נשמע לי הגיוני.
מי שטוען שחייבים לו כסף שיתכבד ויציג סימוכין לכך.

אם השגת תשואה שלילית באותה תקופה אתה מחזיר למישהו כסף על חשבונך.
מעניין, למה בעצם?

קרה לי משהו מוזר וקצת דומה בIRA של מיטב דש. לפני חודש בערך ראיתי פתאום תוספת של 7000 שקלים במזומן. כשחיפשתי תנועות בחשבון גיליתי שהכסף נכנס לכאורה לפני חצי שנה (למרות שבפועל ראיתי את הכסף כאמור רק לפני חודש). לא הייתי בטוח למה ומדוע קיבלתי את המתנה החביבה הזאת. לאחר מספר ימים פתאום הכסף נעלם כאילו לא היה שם מעולם. לא קיבלתי שום הודעה או שיחת טלפון.
הבחור אמר לי שאם זה היה קורה השנה (לא סגור על אם קלנדרית או בפועל שנה) אז לא היה צריך את אישורי, זה כנראה מה שקרה לך.

תנו לי להבין את זה יותר טוב. מישהו מתקשר ואומר שאתה חייב לו כסף. ועכשיו אתה מתרוצץ ומנסה להבין כמה ולמה.לא נשמע לי הגיוני.
מי שטוען שחייבים לו כסף שיתכבד ויציג סימוכין לכך.
הוא הציע לי סימוכין שלו, אבל כמו שאתה מבין הם לא ממש מסודרים וזה מבחינתי שווה כלום, הדבר היחיד שאני סומך עליו זה פירוט תמועות עו"ש בחשבון מסחר .

הבנק חזר אלי בתשובה שרק גלובלנט יכולים להנפיק את ההיסטורית תנועות עו"ש. איזה סירבול.

הבנק חזר אלי בתשובה שרק גלובלנט יכולים להנפיק את ההיסטורית תנועות עו"ש. איזה סירבול.
וגלובלנט יגידו לך שזה לפני תקופתם והם לא יכולים לדעת מה קרה אז...

מעניין, למה בעצם?
נגיד אני הפקדתי אלף ורוח הקודש הפקידה לי עוד אלף לפני חצי שנה. שמתי את האלפיים בהשקעה מסויימת ובינתיים ההשקעה הפסידה שלושים וחמישה אחוז והחשבון שלי עומד על 1300 ש"ח.
כעת בית ההשקעות נזכר שאני צריך להחזיר לו 1000 ש"ח שהופקדו לי בטעות. אם אני מחזיר 1000 ש"ח, נשארתי רק עם 300 ש"ח. כלומר מימשתי מכספי הפסד שצברתי על כסף שאינו שלי, עקב טעות של בית ההשקעות.

וגלובלנט יגידו לך שזה לפני תקופתם והם לא יכולים לדעת מה קרה אז...
לדעתי הכוונה שמאחר ואני לא בעל החשבון אני לא יכול להנפיק את ההיסטוריה. גלובלנט לא צריכים לדעת כלום, רק לבקש ממזרחי שינפיקו.

נגיד אני הפקדתי אלף ורוח הקודש הפקידה לי עוד אלף לפני חצי שנה. שמתי את האלפיים בהשקעה מסויימת ובינתיים ההשקעה הפסידה שלושים וחמישה אחוז והחשבון שלי עומד על 1300 ש"ח.
כעת בית ההשקעות נזכר שאני צריך להחזיר לו 1000 ש"ח שהופקדו לי בטעות. אם אני מחזיר 1000 ש"ח, נשארתי רק עם 300 ש"ח. כלומר מימשתי מכספי הפסד שצברתי על כסף שאינו שלי, עקב טעות של בית ההשקעות.
הבנתי, אם רוח הקודש לא הייתה מעבירה לי כסף, היה לי בחשבון 650, אבל עכשיו יש לי רק 300.

במילים אחרות התמנפתי בחינם שלא בהסכמתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P מעשה במוט פינוק צרכנות פיננסית 1
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
Ben Dover מעשה ב-2 קרנות השתלמות ו- IRA אחד שוק ההון 26
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
P איך ניכוי בהפקדה פנסיונית מקטין את הבסיס לזיכוי? מיסים 6
נ חסכון בהפקדה קבועה לזוג לא נשוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S עזרה בהפקדה למיטב דש טרייד אוף טופיק 1
A תקרה בהפקדה לקופת גמל שוק ההון 6
ב איחור של יום בהפקדה לק"ה צרכנות פיננסית 10
G חיסכון בהפקדה חודשית לשנתיים - מה כדאי? שוק ההון 1
T מסלול השקעה פסיבי לחסכון לפנסיה בהפקדה חודשית - המלצות? שוק ההון 9
F הטבת קרן השתלמות מלאה לעצמאים בהפקדה חודשית של 100 שקל, האמנם? צרכנות פיננסית 8
F עיכוב גדול בהפקדה פנסיונית צרכנות פיננסית 10
M מה השכר המקסיאמלי שנותן ייתרון במיסוי בהפקדה לגמל? שוק ההון 46
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
ס העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 31
C מה נכלל בתקרת ההפקדה לקופת גמל לשכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N מחפשת המלצה לקופת גמל לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
ב העברת פנסיה משלימה לקופת גמל IRA ללא רכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קרן השתלמות וחיסכון עצמאי לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
L ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
R ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אשיש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ העברה מקרן פנסיה לקופת גמל לצורך משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O העברה מקרן פנסיה לקופת גמל IRA - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L המלצה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
ה מעבר לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T ניוד פיצויים מקרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D שאלה בנוגע לקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול לקופת גמל של מעל מיליון שקלים. כמה משלמים בממוצע בסכום כזה לבתי ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
maverick ניוד צבירה מקרן הפנסיה לקופת גמל ira בכל שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M להעביר קרן פנסיה לקופת גמל פוגע באובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
B ניוד מביטוח מנהלים לקופת גמל ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
J ניוד קרן פנסיה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
Y מעבר מביטוח מנהלים לקופת גמל צרכנות פיננסית 2
ל העברה מתוכנית חיסכון לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
לאונל הפקדת דולרים מזומנים לקופת גמל להשקעה שוק ההון 3
O העברה בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA - תיק צרכנות פיננסית 5
לא חשוב שמות תהייה עתידנית בנוגע לקופת גמל להשקעה שוק ההון 41

נושאים דומים

Back
למעלה